درباره گل رز بیشتر بدانیم

درباره گل رز پیوندی و مستقل

گل رز از زیباترین و پرطرفدارترین گل‌ها هستند که برای مناسبت‌های مختلف مفید است. اما بد نیست درباره این گل نکاتی را بدانید. این گل‌ها‌ به دو نوع تقسیم می‌شوند:

اگر به گل رز علاقه مندید پیشنهاد می کنم از دسته بندی گل رز جاودان بازدید نمایید.

رزهای ضعیف‌تر به پایه‌های مناسب پیوند زده ‌می‌شوند.

  • رز پیوندی
  • رزهایی که مستقل رشد می‌کنند

همچنبن بخوانید: گل رز باک

رز پیوندی

بسیاری از رزهایی که در بازار موجودند از نوع پیوندی هستند. دلیل پیوند زدن آن‌ها این است که این رزها روی ریشه اصلی خود چندان مقاوم نیستند. از این رو، آن‌ها را به گل رز مناسبی پیوند می‌زنند. هنگام خرید رز پیوندی دقت داشته باشید که گلی که می‌خرید متشکل از دو گل رز متفاوت باشد.

گل رز پیوندی

مطالب مرتبط: تفاوت رز ایرانی با رز هلندی

برخی از رزها در صورتی که به گل رز دیگری پیوند زده نشوند مقاوم نیستند.

رزهایی که مستقل رشد می‌کنند

برخی از رزهایی که روی ریشه خود رشد می‌کنند، مقاومت کمی داشته و بیشتر مستعد آفت هستند. این وضعیت تا زمانی که در محیط باغ رشد قابل توجهی نکرده باشند ادامه دارد. حتی رشد کردن هم برای برخی از آن‌ها چاره کار نیست و تمام مدت زندگی را در سستی و خطر آفت به سر می‌برند. بنابراین قبل از خرید این گل‌ها باید تحقیق کنید. پس از تحقیق متوجه خواهید شد که آیا گل رز پیوندی مناسب خواهد بود یا خیر. همچنین با این تحقیق متوجه خواهید شد که گل‌های رزی که می‌خواهید مستقلا رشد کند، با شرایط آب و هوایی منطقه شما تناسب دارد یا خیر. در نهایت مطمئن خواهید بود که گلی شاداب و سالم خواهید داشت، نه گلی پژمرده و آفت زده.

 

از گل رز در دسته گل ها و تاج گل ها به ویژه در تاج گل تبریک و تاج گل ترحیم بسیار استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *