تفاوت رز هلندی و رز ایرانی

تفاوت رز هلندی و رز ایرانی

تفاوت رز هلندی با رز ایرانی

در همین ابتدا باید بگوییم که رز هلندی نسبت به رز ایرانی از هر لحاظ بهتر است و همچنین گران تر در بازار است ، اما فرق رز هلندی و ایرانی چیست؟ در ادامه به تفاوت رز هلندی و رز ایرانی می پردازیم و مهمترین تفاوت آنها را بیان میکنیم ، به طوری که در یک نگاه شما فرق رز هلندی و ایرانی را تشخیص دهید.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم :

1-اندازه رز هلندی نسبت به ایرانی

اگر این دو رز در کنار هم قرار گیرند در همان نگاه اول اندازه گل های رز هلندی کاملا بزرگتر از رزهای ایرانی دیده میشود ، در واقع تمامی رزهایی که در خیابان ها توسط دست فروشان فروخته می شود رز ایرانی است چرا که اگر دقت کرده باشید سایز کوچکی دارند که قابل قیاس با رز هلندی نیست ، رزهای هلندی حدودا 4 سانتی متر قطر دارند و قطر رز ایرانی نهایتا به نصف این عدد می رسد. همچنین طول ساقه در رزهای هلندی به 70 تا 100 سانتی متر می رسد و همچنین ضخیم تر نسبت به رزهای ایرانی هستند ، این در حالی است که رز های ایرانی بین 50 تا نهایتا 60 سانتی متر طول دارد و ضخامت کمتری دارند.

همچنین بخوانید : پرورش و نگهداری گل رز

نمونه ای از رز هلندی

 

 


نمونه ای از رز ایرانی

 

2- تفاوت ماندگاری گل رز هلندی نسبت به رز ایرانی

اگر رزی خریدید که پس از 2 روز یا نهایتا 3 روز پژمرده شد ، شما یک رز ایرانی را خریده اید ! در واقع رزهای هلندی ماندگاری بالاتری نسبت به رزهای ایرانی دارند بین 5 روز تا 1 هفته این رز ها دوام دارند همچنین از لحاظ شادابی کاملا شاداب تر نسبت به رزهای ایرانی هستند.

 

تفاوت رز هلندی و رز ایرانی

3- فرق گلبرگ های رز هلندی نسبت به رز ایرانی

به رزهای هلندی رز مخملی نیز می گویند اما این اسم دلیلی دارد یکی از دلایل آن  گلبرگ های رز هلندی است که  نسبت به رزهای ایرانی ضخیم تر و در نهایت مقاوم تر هستند ، البته این نکته را نیز بیان کنیم که رز هلندی دارای انواع مختلفی است ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع گل رز پیشنهاد میکنیم مقاله زیر انواع گل رز را بخوانید.

مطالب مرتبط : انواع گل رز 

تفاوت رز هلندی و رز ایرانی

4- رنگ بندی رز هلندی

رزهای هلندی نسبت به ایرانی از تنوع رنگی بسیار بالاتری برخوردار هستند این در حالی است که رز ایرانی فقط معمولا در یک رنگ که ان هم قرمز است در بازار یافت میشود به دلیل آنکه تقاضای ان کم است ، اما رز هلندی ترکیب رنگی : قرمز ، سفید ، آبی ، سبز ، مشکی ، نارنجی ، صورتی و … یافت میشود ، دسته گل های رز هلندی در انواع رنگ های متنوع واقعا شگفت انگیز هستند.

تفاوت رز هلندی و رز ایرانی

5- تفاوت قیمت رز هلندی و ایرانی

رزهای هلندی در بازار حدودا 4 الی 5 برابر گرانتر از رزهای ایرانی به دلایل بالا که گفتیم است . توجه داشته باشید که کلیه گل های استفاده شده در گل فروشی آنلاین گندم VIp رز هلندی می باشد و شما می توانید یک خرید گل اینترنتی فراموش نشدنی را تجربه کنید.همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه رز جاودان زیباترین کارهای مجموعه ما را مشاهده فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *