اسم گل مناسب برای تاج گل ختم یا ترحیم، تسلیت، تبریک

گل آرایی تاج گل با انواع گلهای زیبا و خاص

یکی از بهترین هدایایی که می توانید به دوستان و آشناهایتان در مراسم مختلف اعم از شادی و غم بدهید تاج گل است. تیم ما هر آنچه که شما احتیاج داشته باشید و مد نظرتان باشد طبق سلیقه شما برایتان فراهم می‌کند. شما هرموقع که سفارش دهید ما در کمترین زمان ممکن تاج گل و یا گل مورد نظرتان را آماده کرده و برایتان ارسال خواهیم کرد. در ادامه به بررسی گل مناسب برای تاج گل می‌پردازیم. در زیر نمونه های بسیاری توضیح داده شده است که هم اکنون شما می‌توانید به صورت آنلاین در صفحه تاج گل خریداری کنید.

یکی از موارد مهم در زمینه خرید تاج گل چگونگی ارسال گل برای مراسم مختلف (عروسی، تولد، ترحیم) و همچنین تزیین گل هاست. تیم گل آرایی ما سعی کرده نسبت به نوع سفارش شما و مناسبتتان از گل ها و رنگ هایی استفاده کند که مناسب مجالس شما باشد. حتی اگر خودتان نمیتوانید در مراسمتان شرکت کنید و یا اگر نمی‌دانید چگونه تاج گل را خریداری و ارسال نمایید و یا اگر می‌خواهید تاج گلتان قبل از حضور شما به آن مجلس ارسال شود، ما می توانیم شما را در این راستا همراهی کنیم.

تاج گل ترحیم

خرید این محصول در صفحه تاج گل تسلیت کد 949

 

انواع و اسم گل های مناسب برای تاج گل مراسم ختم و تسلیت

تاج گل ها شامل گل های زیبای گلایول، آنتریوم، لیلیوم و… می باشد که با هنرمندی اعضای تیم گل آرایی ما آن چنان به صورت زیبایی آرایش شده و چیده می‌شوند که با ابهت و شکوهی توصیف ناپذیر هر چشمی خیره و محو تماشای آن می‌شود. شما می توانید این محصولات زیبا را هم برای مراسمات خود در شکل ها و اندازه های مختلف یک طبقه، دو طبقه و… سفارش دهید. براساس انتخاب مناسبت شما و سلیقه شما، تیم گل آرایی ما گل ها را مناسب با همان مناسبت، چیدمان و آرایش می کند.

تاج گل تبریک

 

گل مریم، گلی بسیار زیبا و مناسب برای تاج گل تسلیت

گل مریم گلی بسیار خوشبو و معطر است که در صنعت عطرسازی در سراسر جهان بسیار کاربرد دارد. گل مریم از لحاظ ظاهری جلوه ای فوق العاده دارد. گل مریم گیاهی است با قدمت زیاد و گل سفید رنگ و خوش بو آن باعث شده که عصاره آن درعطرسازی استفاده شود. در زبان انگلیسی به آن tuberose می گویند که از واژه لاتین tuberosa به معنی ورم یا غده گرفته شده است. گل مریم در هندوستان دارای اهمیت ویژه ای است مردم کشور هند بیشتر از مردم دیگر نقاط کره زمین به پرورش گل مریم شناخت دارند و این گل زیبا را در مراسم جشن و عزا و همین طور مراسمات مذهبی آن ها مورد توجه می باشد.

در زمان قدیم این گل را دوای همه ی درد ها میدانستند و امروزه هم با تحقیقات بعمل آمده معلوم شده که این گیاه دارای خواص درمانی مهمی است که می‌تواند بسیاری از بیماری ها را معالجه و درمان کند. از عصاره گل مریم برای مداوای برخی از بیماری های مربوط به حلق و حنجره و هم چنین برای شست و شوی دهان استفاده می‌شود.

انواع گل مریم برای تاج گل

گل مریم 12 نوع مختلف دارد که از این 12 نوع  شناخته شده این گیاه 9  مدل آن دارای گل برگ های سفید رنگ مانند گل مریم هلندی هستند، یک گونه گل سفید با رگه های قرمز رنگ و 2 نوع آن به صورت کامل قرمز هستند. انواع مختلف این گل زیبا بر اساس تعداد گلبرگ هایی که دارند اسم گذاری شده اند.

” گل مریم  single ”  این گل بسیار زیبا، گلبرگ های سفید مومی شکل دارد که در یک حلقه گلبرگ کنار هم با آرایشی منظم قرار گرفته اند و بسیار معطر هستند. از عصاره رایحه جادویی این گل روغن های معطر و  عطریات خوش بو تولید می شود.

گل مریم single
گل مریم single

“گل مریم Varigated” گونه ای بسیار معطر و خوش بو از این خانواده است ، که رگه های طلایی و نقره ای رنگ در برگ های آن دیده می‌شود. انواع مختلف این گونه ی خاص از دسته ی گل های مریم در موسسه گیاه شناسی توسط تابش اشعه گاما تکثیر شده اند و رشد و شکوفایی بسیار فوق العاده ای دارند.

گل مریم Varigated
گل مریم Varigated

“گل مریم Nirantara” این گل یک ردیف گلبرگ سفید درخشان دارد و همانند سایر هم نوع هایش بسیار خوش عطر و ماندگار است. داشتن تاج گل مریم Nirantara می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

گل مریم Nirantara
گل مریم Nirantara

جعبه گل مدل آریا

تصویر تاج گل سلطنتی بالا نمونه ای  می باشد که در آن از گل مریم استفاده شده است. برای مشاهده تاج گل های تسلیت بیشتر به صفحه تاج گل ترحیم مراجعه فرمایید.

 تاج گل مریم Single Mexican این گونه معروف ترین نوع از خانواده این گیاه است. اگر به این فکر هستید که این گل را در حیاط و باغ خود بکارید این گونه بهترین گزینه ممکن است. طوری که یک شاخه از آن به طور کل فضای باغ و باغچه شما را عوض می‌کند. این گل بسیار مقاوم است و نگهداری کمی میخواهد و یک گل مناسب برای تسلیت است.

گل مریم Single Mexican
گل مریم Single Mexican

گل مریم Pearl Double این نوع گل همانند مروارید سایه ای به رنگ قرمز دارد که آن را از سایر هم نژادهایش متمایز میکند. این گل دارای ساقه ای بلند است و گل هایش کیفیت و ماندگاری خوبی دارند و در مدت طولانی در فضای منزل با طراوات می مانند. از گل مریم می توان برای تزئین مراسم های مختلف استفاده کرد و در عین حال کارایی بسیار زیادی در دسته گل، سبد گل و تاج گل تبریک دارد.

در کشور عزیز ما  ایران پرورش گل زیبای مریم بصورت کاملا  تجارتی انجام می شود. گلی که در ایران تولید می شود به خاطر معطر بودن آن در جهان منحصر به فرد است و همین دلایل و فواید باعث شده تا در جهان جايگاه ويژه ای داشته باشد و هر ساله تعداد زیادی از این نژاد گل به سراسر دنیا و بخصوص به اروپا صادر می شود.

برای کاشت و پرورش گل مریم نکاتی هست که حتما باید رعایت شود از جمله: دمای مناسب، نور مناسب، کود دهی، برداشت گل، مقاومت گل در برابر آفت ها و بیماریها و حشرات و…

در ایران این گیاه در آذربایجان شرقی و برخی مناطق دیگر ایران در باغچه ها کاشته می شود و به طور کلی با زیبایی منحصر به فردی که دارد و رایحه ی خاص و ماندگارش نزد همگان بسیار محبوب است و در مراسمات مختلف به صورت دسته گل، سبد گل و تاج گل دیده می شود و گلی بسیار مناسب و زیبا است برای هدیه دادن.

تاج گل با گل بسیار زیبای گلایل

“گل گلایل” گلی بسیار زیباست که از پیاز می روید. گل گلایل ۲۶۰ گونه دارد که ۲۵۰ گونه آن در آفریقای سیاه و مخصوصا در آفریقای جنوبی یافت می شود. از دیر باز گلایل به عنوان گل شاخه بریده مورد استفاده قرار می‌گرفته و هم ‌اکنون نیز به طور گسترده ای از آن استقبال می‌شود . این گل زیبا در ایران به صورت گسترده کشت می شود و آن را بیشتر می‌توان در شهرهای محلات و دزفول یافت. نوعی‌ از گلایل است که بومی ایران بوده و بیشتر آن را با نام گلایل وحشی میشناسند. گلایل دارای تنوع رنگ زیادی است، و به جرات می‌توان گفت که تنوع رنگی این گل از هر مدل گل دیگری بیشتر است.

تاج گل | تاج گل ترحیم کد 933

تاج گل ترحیم یک طبقه برای خرید این محصول به صفحه تاج گل ترحیم کد 933 مراجعه نمایید.

راهنمای نگهداری گل زیبای گلایل

یک: مدت زمانی که پیاز گلایل نیاز به خواب دارد می تواند متفاوت باشد، اما به طور معمول پیاز گلایل نیاز دارد به مدت زمان ۵ ماه در دمای ۵ درجه سانتی گراد در خواب باشد.

دو: معمولا زمان گل دهی گل زیبای گلایل از ابتدای خرداد شروع می شود ، و در صورت دیر گل بودن آنها تا پاییز این زمان گل دهی زمان می برد. از وقتی که شما اقدام به کاشت گلایل می کنید حدود هفتاد روز تا زمان گل دهی فاصله دارید اما اگر گلایل های شما از نوع گلایل دیر رس باشد ممکن است زمانی به اندازه ۱۲۰ روز تا زمان گلددهی زمان ببرد.

راهنمای نگهداری گل زیبای گلایل

سه: خاکی که برای کاشت و پرورش گل زیبای گلایل استفاده می شود باید داری PH مناسب بین شش تا شش و نیم باشد. برای کاشت گل گلایل بهتر است از خاک تازه و ضد عفونی شده و تمیز استفاده کنید. به طور معمول در ایران از ترکیب خاک رس و ماسه و مقدار بسیار کمی کود حیوانی استفاده می کنند. برای این گل به خاکی نیاز داریم که از طرفی دارای قدرت زه کشی بالا باشد و از طرف دیگر بتواند رطوبت را خوب رد کند زیرا رطوبت زیاد باعث پوسیده شدن پیاز گل می شود . گل گلایل گلی بسیار زیبا و با ماندگاری بالا است که اگر بتواید آن را به درستی بکارید و این گل شکوفا شود می توانید در تاج گل ها از آن استفاده کنید.

چهارم: موضوع آبیاری گل گلایل بسیار با اهمیت است سعی کنید آبیاری این گل زیبا را به صورت مرتب و منظم انجام دهید. یعنی دقیقا به مقداری که این گل به آبیاری نیاز دارد. باید بدانید که این گیاه به میزان رطوبت بالا بسیار حساس است. اگر نشانه هایی هم چون کج شدن ساقه و یا کوتاه ماندن ساقه را مشاهده کردید نشانگر آن است که گیاه آب کافی را دریافت نمی کند و باید نحوه ی آب دادن و مقدار آنرا تغییر دهید.

پنجم: موضوع دمای مناسب برای “گل گلایل” موضوع پر اهمیتی است معمولا میزان رشد این گیاه از مناطق سرد سیر شروع می شود و به سمت گرم سیر می رود ، بهترین دما برای رشد گل گلایل که در تاج گل بسیار استفاده می شود  دمایی بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است . رشد گلایل در دمای زیر ۷ درجه و بالای ۳۰ درجه غیر ممکن است. از این رو به دلیل مقاومت زیاد این گل در برابر گرما و سرما باعث شده که محبوبیت زیادی کسب کند و مردم خرید گل گلایل مناسب تاج گل را بین گلهای دیگر بیشتر بپسندند.

ششم : موضوع تامین نور برای گیاهان به طور کلی موضوع اصلی است زمانی که نور برای رشد گل و گیاه کافی نباشد پیاز گل گلایل نابارور می شود و به همان اندازه هر چقدر نور کم تر باشد طول ساقه های گل دهنده کاهش پیدا می کند، معمولا در فصل هایی که روزها کوتاه هستند گیاه با کاهش گل دهی رو به رو می شود، اما در بعضی از فصل های سال که روز ها بلند است شاید گل دهی به تعویق بیفتد. بهترین زمان دریافت نور برای گیاهان و گل دهی مناسب بین ساعت دوازده تا دو بعد از ظهر است.

راه و روش کاشت گل گلایل مناسب تاج گل

کاشت پیاز گلایل کار بسیار ساده ای است، پرورش گل گلایل زیبا باید در فصل بهار انجام شود، برای کاشت این گل فقط کافیست یک گلدان بزرگ با خاک مناسب تهیه کنید. سپس نصف گلدان را با خاک و کود مخلوط و پر کنید سپس پیاز را در عمق بیست سانتی متری خاک قرار دهید. و دوباره روی آن را با خاکی بدون کود بپوشانید زیرا کود زیاد موجب سوختگی پیاز می شود، بعد از کاشت حدود دو تا سه ماه طول خواهد کشید تا گل شما به مرحله گل دهی برسد.

گل آنتوریوم آندرانوم گلی بسیار مناسب برای تاج گل

گل فوق العاده جذاب ” آنتوریوم آندرانوم (Anthurium andreanum) از خانواده‌ آراسه و در لیست گیاهان آپارتمانی گل دار قرار دارد . این گل زیبا متعلق به خانواده شیپوری ها است و تا حدود دویست سال قبل در زادگاهش درست در جنگل ها ی بکر آمازون ظاهر متفاوتی داشته و گل های بسیار بزرگتری تولید میکرد .

گل آنتوریوم آندرانوم در حدود سال 1800 میلادی توسط ساموئل دامون کشف و به مردم معرفی شد و به تدریج شکل آن به صورت کنونی درآمد . این گل آب و هوای گرم ، سایه دار و مرطوب مانند جنگل های بارانی گرمسیری را ترجیح می دهد . شاید در نگاه اول به نظر شما شرایط نگهداری از این گل سخت به نظر برسد ، اما اصلا اینطور نیست . بارزترین ویژگی این گل به عنوان گل زینتی ، پوشیده بودن این گل ها توسط برگ های بزرگ و براق است .  این گیاه با برگهای کامل، سبز، پهن و قلبی شکل پوشیده شده . زیبایی این برگها به اندازه‌ای زیاد است که در صورت نداشتن گل هم ظاهری چشم نواز خواهد داشت و انسان را مجذوب میکند .

نمونه تاج گل استفاده شده از گل آنتوریوم با قیمت مناسب برای خرید این محصول از گل فروشی گندم به صفحه تاج گل ترحیم کد 955 مراجعه کنید

گل های آنتوریوم تنوع رنگی بسیار زیادی دارد از این رو در تاج گل ها برای مراسم های مختلف استفاده می شود و کاربرد زیادی دارد علاوه بر این امروزه در طراحی خانه های مدرن از این گل الهام میگیرند و در دکوراسیون منازل استفاده می کنند . شما در هر خانه ی مدرن و شیکی این گل زیبا را میبینید و یا در هر مراسم و همایش خاصی حداقل یک تاج گل آنتوریوم به چشم میخورد . علاوه بر این می‌توانید رنگ سفید این گل زیبا را در دسته گل عروس ، هدیه های شکیل و خاص و رنگ سفید یا دسته گل برای سر مزار ، در مراسم یاد بود و ترحیم و عزا نیز استفاده کنید . با تیم گندم وی آی پی همراه باشید تا با شرایط نگهداری گل آنتوریوم و دیگر ویژگی هایش آشنا شوید .

این گل طرفداران بسیار زیادی دارد معدود نفراتی هستند که این گل را نپسندند . گل آنتوریوم در شکل های مختلف سبد گل ، دسته گل ، تاج گل ، تاج گل چند طبقه و گلدان دیده می شود . گل های این گیاه نماد خون گرمی و مهمان نوازی است و به عقیده بعضی از مردم باعث خوش شانسی می‌شود . دوره گلدهی آنتوریوم بسیار طولانی است و این گیاه از گیاهان همیشه گلدار آپارتمانی محسوب می شود. گلها در رنگ های متنوع نارنجی، سفید، سیاه، قرمز، صورتی و … یافت می‌شود و هر کدام از این رنگ ها برای مناسبتهای مختلف قابل استفاده هستند و علت نامگذاری این گیاه به نام گل فلامینگو این است که گل های آن فرمی مانند صورت و گردن فلامینگو دارند.

برگ ها حالت قلبی شکل و چرمی براق هستند و بر خلاف تصور، این گل بسیار کم توقع است و به دلیل نیاز نوری کم ، برای فضای داخلی آپارتمان بسیار مناسب است.  از اینرو جذابیتش بین مردم بیشتر است و به دلیل مقاومت زیادش در تاج گل ها و دسته گل ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

” گل استرزیا ” با نام انگلیسی استرزیا از خانواده ی استرزیاها و جزء گلهای جنوب آفریقا و یکی از محبوبترین گل های گرمسیری است که بصورت دسته های پر در کنار همدیگر رشد کرده اند. گل زیبای استرزیا با شکوفه های بسیار لرزان و شکلی که شبیه سر پرنده‌ای عجیب و غریب دارد ، یکی از عجیبترین گل های جهان است . این برگهای بلند و ساقه دار با گل های برجسته و منحصر به فرد و رنگارنگ به بیننده القا میکند که مانند یک پرنده با رنگ روشن و زنده به نظر می رسد. و هر بیننده ای را جذب خودش میکند.

با کمال تعجب پرنده بهشتی نسبت به بسیاری از گیاهان گرمسیری دیگر سرعت رشد خیلی بیشتری دارد . در تابستان می‌توانید این گل را بیرون از خانه در حیاط یا باغ نگه دارید و در آب و هوای گرم سال کاملا سالم می ماند و به رشد خود ادامه می دهد . پرنده بهشت به طور معمول در اواخر زمستان یا اوایل بهار گل می دهد اما در شرایط بهتر در اوقات دیگر هم می تواند شکوفا شود .

تاج گل ترحیم | تاج گل ترحیم دو طبقه کد 945
نمونه تاج گل استفاده شده از گل استرزیا >> خرید ◄ تاج گل ترحیم دو طبقه کد 945

 

گل استرزیا در حالت های مختلف گل مانند دسته گل، سبد گل استرزیا، گلدان گل و یا تاج گل استفاده می شود و بسیار پر کاربرد است . جالب است بدانید برخی از افراد به این گل ، ( گل مرغ عشق ) هم می گویند . این گل را به افتخار ملکه شارلوت، همسر جورج سوم که شاهزاده ی مکتب مکلنبورگ استرلیتز دوشس بود به این اسم نامگذاری کرده‌اند . گل زیبای استرزیا نمادی از اندیشیدن ، شادی و زیبایی و عشق است و همواره حس زندگی به انسان می بخشد و نشان دهنده آزادی و جاودانگی است.

شرایط نگهداری و ماندگاری گل لیلیوم

گل لیلیوم گلی است بومی کشور ژاپن و از نوع گل های پیازدار که شامل گونه ها یی مانند اوربیت ، اوربیتال و… می باشد و از گونه بومی که در ایران موجود است می توان به  سوسن چهل چراغ اشاره کرد . نگهداری و تکثیر این گل به دلیل کم توقع بودنش و مقاومتش در برابر مریضی ها و آفت بسیار آسان است و می توان به راحتی آن را هم در هوای آزاد و هم در داخل آپارتمان پرورش داد زیرا پیاز این گیاه حتی نسبت به سرما و یخبندان هم بسیار مقاوم است.

تاج گل تبریک

گل لیلیوم به نور زیادی نیاز دارد به خصوص نور مستقیم خورشید اگر می خواهید پیاز این گل را در باغچه و یا در حیاط بکارید برای آن محلی مناسب در نظر بگیرید و اگر می خواهید گل را در گلدان بکارید گلدان را در صورت امکان در داخل پاسیو و یا پشت پنجره قرار دهید . به مقدار آبیاری هم توجه کنید زیرا زردی برگ ها و باز نشدن گل ها از جمله دلایل آبیاری زیاد است . این گل مناسب برای تاج گل ترحیم ، تبریک می باشد. همچنین در تاج گل تبریک از انواع گل رز نیز استفاده میشود.

تاج گل زیبای لیسیانتوس در رنگ های متنوع

“گل لیسیانتوس ” این گل بومی آمریکای شمالی است ، و انواع و نژاد مختلف دارد مانند نژاد یک ساله، دو ساله و چند ساله های کـوتاه عمر . برگ های آن به شکلهای مختلف تخم مرغی یا نیزه ای هستند . گل لیسیانتوس به صورت کم (پر) و پر (پر) در اندازه های کوچک و متوسط و بزرگ در رنگ های زیبا و متنوع  سفید، آبی و بنفش دیده می شود . نگه داری از این گل زیبا بسیار کار راحتی است و مقاومت و ماندگاری بالایی دارد از این رو برای سفارش دادن تاج گل یکی از مناسب ترین گلهاست که از لحاظ قیمتی هم بسیار به صرفه است .

تاج گل استرزیا یا پرنده ی بهشتی

تاج گل ترحیم
نمونه تاج گل استفاده شده از گل های لیسیانتوس > خرید این محصول ◄ تاج گل ترحیم سلطنتی تسلیت کد 944

تاج گل کرزنتیای رنگارنگ

“گل کرزنتیا” مناسب ترین و زیبا ترین و البته مقرون به صرفه ترین گل برای استفاده و گل آرایی تاج گل که بین همه ی مردم محبوبیت خاصی دارد .یک گل مناسب برای تاج گل که این گل بومی در آسیا و شمال شرقی اروپا است . البته که گل ملی ژاپن هم محسوب می شود . و در ایران هم به محبوبیت فراوانی رسیده است.

گل کرزنتیا

تاج گل ترحیم
تاج گل سلطنتی استفاده شده از گل های کرزنتیا رنگارنگ ، برای خرید این محصول به صفحه تاج گل ترحیم سلطنتی کد 943 مراجعه کنید.

تاج گل ژربرا (Gerbera aurantiaca)

گل ژبرا گلی است زیبا و فوق العاده پر کاربرد در رنگ های متنوع این گل زیبا بومی آفریقا است و برای رشد کردن و شکوفا شدن نیاز به گرما و نور کافی و مستقیم دارد. گل ژبرا در رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سفید، صورتی دلربایی می کند. هدیه دادن تاج گل ژبرا می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

گل ژبرا

تاج گل ترحیم | تاج گل ترحیم دو طبقه کد 946

نمونه تاج استفاده شده از گل ژبرا برای خرید محصول به صفحه تاج گل ترحیم دو طبقه مراجعه کنید

 

شما عزیزان می توانید تمامی محصولات را به صورت آنلاین از گل فروشی آنلاین گندم VIP سفارش دهید، همچنین در صورت نیاز می توانید به صورت حضوری و یا تماس با ما تاج گل مد نظر خود را سفارش دهید.

1 دیدگاه برای “اسم گل مناسب برای تاج گل ختم یا ترحیم، تسلیت، تبریک

  1. ماریا گفته:

    ممنون از توضیحاتتون پیجتون خیلی عالی بود 🙏🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *