نگهداری از گیاه سانسوریا

نگهداری از گیاه سانسوریا

Sansevieria trifasciata که معمولاً به عنوان گیاه مار یا گیاه سانسوریا شناخته می شود ، یکی از محبوب ترین و مقاوم ترین گونه های گیاهان آپارتمانی است. گیاه مار با نام مشترک دیگری به نام زبان مادر شوهر روبرو می شود که احتمالاً یک مقایسه توهین آمیز بین شکل برگ تیز و زبان تیز آن است. این گیاه دارای برگهای سفت است که بسته به نوع مختلف از 6 اینچ تا 8 فوت قد دارند.

رنگ گیاهان مار متفاوت است اما معمولاً دارای برگهای نواری سبز هستند و معمولاً حاشیه زرد دارند. این گیاهان آسان پرورش می یابند و تقریباً مرگ ندارند. آنها در گوشه ای از نور بسیار روشن یا تقریباً تاریک خانه رشد خواهند کرد. آنها معمولاً در نور محیط داخلی به آرامی رشد می کنند اما چند ساعت آفتاب مستقیم صبح رشد آنها را تقویت می کند. در صورت تعویض گلدان ، این کار را در بهار انجام دهید.

برای خرید سانسوریا کراواتی و یا پاکوتاه میتوانید به صفحه خرید سانسوریا پاکوتاه مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید : گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی که از بین بردن آنها تقریباً غیرممکن است

نام گیاه شناسیSansevieria 
نام عمومیگیاه مار ، کنف رشته افعی ، شمشیر سنت جورج
نوع گیاههمیشه سبز ، چند ساله
اندازه بالغ0.5 فوت - 8 فوت قد
قرار گرفتن در معرض نور خورشید  جزئی
نوع خاکشنی ، خوب زهکشی شده باشد
pH خاککمی اسیدی تا کمی قلیایی
زمان گلدهیبهار (شکوفه ها نادر است)
رنگ گلسفید مایل به سبز
مناطق مقاومتی9–11 (USDA) 
مناطق بومیگرمسیری آفریقای غربی
سمی بودنبرای سگ ها ، گربه ها و انسان ها سمی است

نگهداری از گیاه سانسوریا

نحوه مراقبت از گیاه سانسوریا
گیاه مار برای باغبانان مبتدی ایده آل است ، زیرا کشتن آنها تقریباً غیرممکن است. این گیاهان همچنین در برابر خشکی مقاوم هستند. مراقب باشید گیاه مار خود را بیش از حد آبیاری نکنید ، زیرا این امر باعث پوسیدگی می شود. قبل از آبیاری دوباره از خشک بودن خاک اطمینان حاصل کنید. آنها حتی می توانند دو ماه بین آبیاری در ماه های زمستان را بگذرانند. در ماه های گرم هر 1هفته یکبار آب دهید. گیاهان مار در هوای گرم رشد می کنند و در شرایط بسیار سرد مبارزه می کنند.
نور مورد نیاز
گیاهان سانسوریا اگرچه بسیار بخشنده هستند ، نور غیر مستقیم اما ثابت را با کمی آفتاب ترجیح می دهند. آنها می توانند با شرایط کامل آفتاب سازگار شوند و همچنین در شرایط کاملا تاریک زنده بمانند.
خاک
گیاهان Sansevieria مخلوط گلدان شل و خوب زهشکی شده را ترجیح می دهند. این گیاه در خاکهای شنی عملکرد خوبی خواهد داشت. یک گلدان با مقدار کم پیت انتخاب کنید ، که در نهایت بسته بندی می شود و از هیدراته شدن مجدد یا تخلیه صحیح آن خودداری می کند. خاک گلدان کاکتوس همه منظوره انتخاب خوبی است.
آب
بگذارید خاک بین دو آبیاری خشک شود. در طول زمستان ، آبیاری را به ماهانه یا هر زمان که خاک در اثر لمس خشک باشد، کاهش دهید. آب زیاد می تواند گیاه را از بین ببرد ، در تابستان نیز هفته ای یک مرتبه با قائده خاک خشک ادامه دهید.
دما و رطوبت
Sansevieria شرایط گرم را ترجیح می دهد و اگر در معرض دمای زیر 50 درجه فارنهایت قرار بگیرد ، رنج خواهد برد. گیاه را در محلی قرار دهید که از آن محافظت شود. محدوده دما بین 70 تا 90 درجه بهترین است.
کود
با کود ملایم کاکتوس در طول فصل رشد یا مایع با ترشح آهسته (کود 10-10-10) که تا نیمه مقاوم تغذیه می شود ، تغذیه کنید. در زمستان کود ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *