گیاه پوتوس

گیاه پوتوس

مسلماً گیاه پوتوس یکی از آسانترین گیاهان آپارتمانی برای رشد است ، حتی اگر کسی باشید که فراموش می کند گیاه را به میزان کافی آبیاری کند. این گیاه  دنباله دار ، بومی جزایر سلیمان در اقیانوس آرام جنوبی ، دارای برگهای سبز نوک تیز و قلبی است که گاهی اوقات با رشته های سفید ، زرد یا سبز کم رنگ تنوع می یابد.

همچنین مطالعه کنید : تفاوت گیاه پوتوس با فیلودندرون

طول ماهیانه آن اغلب بین 12 تا 18 اینچ اضافه می شود. پوتوس ها نور غیر مسقیم را دوست دارند ، می تواند در مناطقی که نور آفتاب زیادی ندارند یا فقط دارای نور فلورسنت هستند رشد کند  و این گزینه ای عالی برای مکان هایی مانند دفاتر و اتاق های خواب است.

همچنین مطالعه کنید : نحوه نگهداری از گیاه پوتوس (Devil’s Ivy)

نام گیاه شناسی Epipremnum aureum
نام مشترک Pothos ، پوتوس طلایی ، devil's vine, devil's ivy
نوع گیاهرونده
اندازه بالغ 20-40 فوت طول ، 3-6 فوت عرض
نور خورشیدآفتاب کامل ، سایه جزئی
نوع خاک مرطوب با زهکشی مناسب
pH خاک خنثی تا اسیدی
زمان شکوفهگل نمی دهد
رنگ گلگل نمی دهد
مناطق مقاومتی 10-12 (USDA)
مناطق بومی اقیانوس آرام جنوبی
سمیتبرای سگها و گربه ها سمی است

 

نگهداری از گیاه پوتوس

مراقبت از گیاه پوتوس
این گیاه به تنهایی به چوب پنبه و نگهدارنده نمی چسبد (مانند پیچک) ، اما می توان آنها را بر روی تکیه ها آموزش داد تا ظاهر دوقلو شود. به عنوان گیاهان داخل سالن ، نمونه های پوتوس تا 30 فوت معمول هستند ، اگرچه بیشتر آنها با طول بسیار کوتاهتری نگهداری می شوند. اگر می خواهید پوتوس های شما به یک تاک بلند تبدیل شوند ، می توان آن را روی قلاب های کنار دیوارها و فریم های پنجره محکم کرد. مراقبت از گیاه پوتوس بسیار آسان است و آنها نسبت به غفلت شما معمولا تا حدی مقاوم هستند. علاوه بر این ، پوتوس ها معمولاً بدون آفت هستند. با این حال ، گاهی اوقات ممکن است به حشره های نمکی آلوده شوند - صابون حشره کش بر علیه آنها عمل می کند ، اما ساده ترین روش این است که حشرات را به راحتی با یک پنبه آغشته به الکل نابود کنید.
نور مورد نیاز
وقتی گیاهان در محیط داخلی رشد می کنند ، نور روشن اما غیرمستقیم را ترجیح می دهند.
خاک
گیاهان پوتوس در خاک گلدان معمولی و با زهکشی خوب رشد می کنند. PH خاک نیز نتیجه ای برای گیاه ندارد و می تواند در شرایط مختلف از خنثی تا اسیدی رشد کند.
آب
پوتوس ها دوست دارند در بین آبیاری ها خاک آنها کاملا خشک شود. اگر در خاک ، مداوم مرطوب باقی بماند ، ریشه گیاه پوسیده می شود. لکه های سیاه روی برگها (یا ریزش ناگهانی گیاه) نشان می دهد که خاک بیش از حد مرطوب نگه داشته شده است. بگذارید این گیاه به شما بگوید که چه موقع آبیاری کنید - وقتی شروع به آویزان شدن می کند ، به یک نوشیدنی خوب احتیاج دارد. با این حال ، صبر نکنید تا برگها شروع به جمع شدن کنند در غیر اینصورت برخی از برگها را از دست می دهید. لبه های خشک و قهوه ای به این معنی است که گیاه خیلی طولانی خشک نگه داشته شده است.
دما و رطوبت
پوتوس ها باید در دمای مداوم بالاتر از 50 درجه فارنهایت نگهداری شود ، گرچه آنها بیشتر از یک درجه حرارت معمول اتاق که بین 65 درجه فارنهایت و 75 درجه فارنهایت (18 تا 23 درجه سانتی گراد)است ، استقبال می کنند. علاوه بر این ، گیاهان پوتوس رطوبت زیادی دارند ، بنابراین می توانید رطوبت موجود در هوای اطراف گیاه را با قرار دادن آن در یک منطقه مرطوب از خانه ، مانند آشپزخانه یا حمام ، افزایش دهید. هنوز هم گیاه بسیار مقاوم است و حتی در شرایطی که رطوبت کم است می تواند رشد کند ، بنابراین نیازی به سرمایه گذاری در یک دستگاه رطوبت ساز فضا یا اقدامات شدید نیست.
کود
گیاهان پوتوس گیاهان سنگینی نیستند ، اما از آنجا که به طور معمول هیچ ماده غذایی در اکثر خاک های گلدان وجود ندارد ، می توانید ماهیانه تا دو ماهانه با هر کود متعادل گیاه را تغذیه کنید تا تغذیه آنها افزایش یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *