گل ارکیده

گل ارکیده

در یونان باستان ، ارکیده ها با مردانگی و باروری مردان در ارتباط بودند ، این اعتقاد وجود دارد که اگر زنان گل ارکیده بخورند ، برای ادامه سنت خانوادگی ، پسری به دنیا می آورند. ازتک ها مخلوطی از نوشیدنی گل ارکیده وانیل و شکلات را میشناختند که به آنها قدرت می بخشد.

همچنین مطالعه کنید : دلایل رایجی که گل ارکیده شکوفا نمی شود و چگونه آنها را برطرف کنیم

نگهداری از گل ارکیده

مراقبت از گل ارکیده
در اینجا نیازهای اصلی برای مراقبت مناسب از ارکیده آورده شده است از آبیاری زیاد خودداری کنید زیرا این امر منجر به پوسیدگی ریشه می شود. ارکیده خود را در یک طاقچه روشن و رو به شرق یا غرب قرار دهید. تغذیه هفتگی با کودی که برای ارکیده طراحی شده است. هنگامی که شکوفه ارکیده شما متوقف می شود ، دوباره در مخلوط ارکیده تازه قرار دهید.
نور مورد نیاز برای ارکیده
این گیاهان در نور شدید رشد می کنند ، اما نور مستقیم خورشید می تواند ارکیده ها را بسوزاند. نور روشن و غیرمستقیم از پنجره شرقی یا جنوبی ایده آل است. رنگ برگ شاخص خوبی برای میزان نوری است که ارکیده دریافت می کند: برگهای سبز روشن نشان دهنده یک گیاه شاد و سالم است.
خاک
بسته به نوع گل ارکیده ، آنها می توانند از رشد در خزه پیت ، پوست صنوبر ، ریشه خشک شده سرخس ، خزه اسپاگنوم ، پشم سنگ ، پرلیت ، ناگت های چوب پنبه ای ، سنگ ، الیاف نارگیل ، سنگ گدازه یا ترکیبی که چندین نوع از این مواد را ترکیب می کند ، خوشحال شوند. . برخی از ارکیده های اپی فیتی را می توان به روی تخته های سرخس درخت یا چوب پنبه سیم کشی کرد.
چقدر آب به ارکیده بدیم؟
در حالی که هر محیط در حال رشد منحصر به فرد است و عادات آبیاری از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است ، به طور کلی بهتر است آبیاری حدوداً یک بار در هر 7-10 روز ، زمانی که مخلوط خاک گلدان خشک می شود ، انجام شود. آبیاری زیاد منجر به پوسیدگی ریشه ، پوسیدگی تاج و سایر مشکلات آبیاری مانند آلودگی های قارچی شود. بهترین راه برای آبیاری ارکیده چیست؟ بهترین مکان برای آبیاری گیاه شما در سینک آشپزخانه است. از آب ولرم استفاده کنید (از آب نرم یا مقطر نمک استفاده نکنید) و گیاه خود را حدود 15 ثانیه آبیاری کنید و حتما محیط را کاملاً مرطوب کنید. سپس اجازه دهید گیاه حدود 15 دقیقه تخلیه شود. ممکن است خشک به نظر برسد اما آب کافی دارد.
دما و رطوبت
دمای طبیعی خانه برای رشد اکثر گل ارکیده مناسب است. دمای 21 تا 26 درجه سانتی گراد یا ( 70-80 درجه فارنهایت) در روز و 15 تا 21 درجه سانتی گراد ( 60-70 درجه فارنهایت )در شب ایده آل است. گیاهان را همیشه از تهویه های گرم یا سرد دور نگه دارید. بسیاری از ارکیده ها ، مانند فالانوپسیس ، برای تنظیم سنبله های گل خود برای چندین هفته در طول پاییز نیاز به کاهش دما دارند
کوددهی ارکیده
ارکیده ها باید به طور منظم تغذیه شوند. تولیدکنندگان پیشنهاد می کنند از کود "متعادل" مانند 20-20-20 استفاده کنید که شامل تمام "عناصر کمیاب لازم" باشد. صرف نظر از فرمول کودی که برای استفاده انتخاب می کنید ، باید حاوی مقدار کمی اوره باشد یا اصلاً نداشته باشد. ... ارکیده ها با کود کم نسبت به مقدار زیاد کود بسیار بهتر عمل می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *