درخت بونسای

درخت بونسای

بونسای نوعی هنر باستانی ژاپنی است که درختان مینیاتوری زینتی یا کوتوله مصنوعی را در گلدان با استفاده از تکنیک های کشت برای تقلید از شکل و مقیاس درختان بزرگ اندازه می گیرد.

درختان کاج یکی از رایج ترین انواع درختان هستند که برای بونسای در سراسر جهان استفاده می شوند .

بونسای کاج اغلب نوعی بونسای پیشرفته محسوب می شود که برای مبتدیان ایده آل نیست. آنها یکی از سخت ترین انواع بونسای برای درک و هرس هستند زیرا عواملی مانند آب و هوا می تواند تا حد زیادی بر نیازهای درخت تأثیر بگذارد.

بخش مهمی از رشد و شکل دادن به درخت بونسای کاج سالم ، سیم کشی مناسب است. سیم کشی عبارت است از پیچاندن سیم به دور شاخه های درخت بونسای به منظور خم شدن و تغییر مکان شاخه ها برای رسیدن به شکل دلخواه.

همچنین مطالعه کنید : گیاه پوتوس

نگهداری از گیاه بونسای

مراقبت از درخت بونسای
موقعیت: بونسای شما باید دور از گرمای مستقیم یا بادگیر باشد. بونسای خود را در محلی با نور زیاد خورشید نگه دارید. بونسای برای مرطوب نگه داشتن خاک خود به رطوبت نیاز دارد.
نور مورد نیاز برای بونسای
بونسای به نور مستقیم خورشید احتیاج دارد که غذای خود را از آن تهیه کند. فقدان آفتاب مستقیم به آنها آسیب می رساند و باعث ضعف شاخ و برگ و مشکلات دیگر می شود. آنها دوست دارند روزانه 5-6 ساعت نور خورشید دریافت کنند ، چه در داخل و چه در خارج.
خاک
ترکیبات رایج در خاک بونسای عبارتند از آکاداما ، پومیس ، سنگ گدازه ، کمپوست گلدان ارگانیک و شن خوب. خاک ایده آل بونسای باید pH خنثی باشد ، نه اسیدی و نه نیمه اسیدی . pH بین 6.5-7.5 ایده آل است.
چقدر آب به بونسای بدیم؟
از آنجا که لایه خاک بسیار کم عمق است ، مستعد خشک شدن بسیار سریع است. درختان بونسای باید درست زمانی که لایه بالای خاک خشک شده است آبیاری شوند. بسته به نوع و اندازه درخت شما و همچنین نوع خاکی که استفاده می کنید ، دفعات آبیاری می تواند متفاوت باشد و حتی می تواند یک بار در روز باشد.
دما و رطوبت
آنها دمای هوا را در روز از 64 تا 75 درجه فارنهایت (17 تا 23 درجه سانتی گراد) و در شب بین 57 تا 61 درجه فارنهایت (13 تا 16 درجه سانتی گراد) ترجیح می دهند. این محدوده دمایی در واقع دمای معمولی داخلی در طول زمستان در اکثر خانه ها است. پرورش دهندگان باید از سرد شدن پاها و ریشه های بونسای جلوگیری کنند.می توانید رطوبت را در نزدیکی درخت بونسای خود با قرار دادن آن روی سینی رطوبت پر از آب و با غبارپاشی درخت خود چند بار در روز افزایش دهید. همچنین می توانید با بازکردن پنجره در طول روز ، هوا را از خارج به گردش در آورید.
کوددهی گیاه بونسای
درختان بونسای باید در طول فصل رشد بارور شوند و پس از ریزش برگها متوقف شوند. در ماههای پاییز و زمستان ، بونسای خود را با کود 0-10-10 تغذیه کنید.آنها باید در طول فصل رشد به صورت هفتگی بارور شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *