گل پرنده بهشتی

گل پرنده بهشتی

پرندگان بهشتی از خاک مرطوب (اما نه خیس) لذت می برند و اجازه دهید بین دو آبیاری کمی خشک شوند. سعی کنید خاک از طریق گلدان کاملاً خشک نشود ، اما از آبیاری بیش از حد نیز اجتناب کنید. اجازه دهید 2 تا 3 اینچ بالای خاک بین دو آبیاری خشک شود ، اما زیر آن باید مرطوب بماند.

همچنین بخوانید : نگهداری از گلدان پرنده بهشتی 

پرورش و نگهداری گل استرلیتزیا

نگهداری از گل پرنده بهشتی

مراقبت از گل پرنده بهشتی
Strelitzia خاک سبک و بدون زهکشی آزاد را با کمی کود یا کود اضافی هر سه ماه در طول فصل رشد ترجیح می دهد. گیاه را در موقعیت گرم و آفتابی و دور از تهویه هوا نگه دارید. سایه جزیی را نیز تحمل می کند. Strelitzia رطوبت را در هوای گرم دوست دارد.
نور مورد نیاز گل پرنده بهشتی؟
نبود نور کافی خورشید ، دلیل اصلی عدم شکوفایی پرنده بهشتی در آپارتمان است. گیاه خود را در محلی قرار دهید که حداقل شش ساعت در روز در معرض نور خورشید قرار گیرد ، با این حال ، اگر اتاق نشیمن شما زیر نور آفتاب ظهر بسیار گرم میشود ، نور غیر مستقیم در آن دوره بهتر عمل می کند.
خاک
گل پرنده بهشتی Strelitzia به خاک غنی نیاز دارد که زهکشی خوبی داشته باشد ، برای آپارتمان یا داخل باید کمی از پنجره های جنوبی دور باشند تا از سوختن جلوگیری شود. همچنین گیاهانی که در فضای باز در آب و هوای بیابانی رشد می کنند باید در شرایط سایه جزئی کاشته شوند.
هر چند وقت یکبار آبیاری کنیم؟
هر 1-2 هفته آبیاری کنید و اجازه دهید بین دو آبیاری خاک خشک شود. انتظار می رود بیشتر در نور شدید خورشید و کمتر در نور کم آبیاری شود.
دما و رطوبت
گل پرنده بهشتی در هوای گرم خوب عمل می کند. دمای ایده آل بین 18 تا 21 درجه سانتی گراد( 65 تا 70 درجه فارنهایت )است. آنها تا 24 درجه فارنهایت مقاوم هستند ، اگرچه در دمای پایین به طور مداوم دچار یخ زدگی می شوند. گل پرنده بهشتی نیز رطوبت زیاد را ترجیح می دهند.
بهترین کود برای پرنده بهشتی چیست؟
استرلیتزیا تغذیه کننده های سنگین هستند و در فصل رشد به کوددهی منظم نیاز دارند. من از کود متعادلی استفاده می کنم (ارگانیک یا مصنوعی به انتخاب شماست) یا خاک را با کمپوست پر می کنم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *