نگهداری گل رز

نگهداری گل رز

گل رز شامل بیش از 100 گونه مختلف است که به عنوان درختچه های چند ساله برگ ریز طبقه بندی می شوند. اکثر گیاهان گل رز از ظاهر عمومی آشنایی برخوردارند ، اما ساختار و اندازه شاخه های آنها می تواند بسیار متفاوت باشد ، از انواع با چند ساقه چوبی سفت و سخت که هر ساله بریده می شوند تا توده های وحشی رونده پیچ در پیچ که متفاوت است.

بسیاری از گلهای رز سریع رشد میکنند و می توانند در عرض چند سال به اندازه کامل خود برسند. گل رزهای قدیمی و برخی از بالارونده ها بیشترین عمر را دارند (50 سال یا بیشتر) در حالی که برای بسیاری از انواع مدرن فقط 6 تا 10 است. گل های رز معمولاً در بهار کاشته می شوند ، زمانی که دمای روزانه بین 40 تا 60 درجه فارنهایت باشد.

 

همچنین مطالعه کنید : آموزش پرورش و نگهداری گل رز در باغچه و گلدان

 

نام گیاه شناسیRosa
نام رایجگل رز
نوع بوتهبرگریز
اندازه بالغ و قد 6 اینچ تا 20 فوت
نور خورشیدآفتاب کامل 
نوع خاکلومی ، خوب زهکشی شده باشد
pH خاککمی اسیدی تا خنثی (6.5 تا 6.8)
زمان شکوفهبهار ، تابستان ، پاییز
رنگ گلسفید ، قرمز ، صورتی ، زرد ، نارنجی
مناطق مقاومتی2 تا 11 ، بسته به نوع آن ؛ USDA 
منطقه بومی اروپا ، آسیا ، آمریکای شمالی
سمیتغیر سمی 

 

 

 

نگهداری از گل رز

مراقبت از گل رز
گیاهان را در حفره های عمیق که تا حدی با مقدار زیادی خاک اصلاح شده پر شده است ، با زهکشی بکارید و دستورالعمل های کاشت نوع گل رز خود را دنبال کنید. برخی توصیه می کنند که مخروطی در پایین سوراخ کاشت تشکیل شود و ریشه ها را روی مخروط پخش کنید. این باعث می شود ریشه ها مستقیم رشد کنند زیرا عمیق تر بهتر است.
نور مورد نیاز
بیشتر بوته های گل رز هر روز حداقل به شش تا هشت ساعت نور خورشید نیاز دارند تا شکوفا شوند و عملکرد خوبی داشته باشند. در مناطق سایه دار ، گلها کمتر از گلها در مکانهای آفتابی شکوفا می شوند و آنها بلند و دوک می شوند. همچنین ممکن است در سایه ، بیشتر در معرض بیماری و مشکلات آفت قرار بگیرند.
خاک
گلهای رز در خاک لومی و زهکشی شده با pH متغیر از 6.5 تا 6.8 رشد می کنند. هنگام بهبود خاک از طریق استفاده از اصلاحات خاک ، فراموش نکنید که با ترکیب پیت ماس ، زهکشی را تقویت کنید. بدون در نظر گرفتن فصل سال ، 2 یا 3 اینچ مالچ را روی خاک اطراف بوته های گل رز قرار دهید.
آب
گل رز به آب زیادی احتیاج دارد ، اما مقدار زیاد آن متفاوت خواهد بود. به طور معمول ، بهتر است گلهای رز را دو بار در هفته آبیاری کنید - و آنها را کاملاً آبیاری کنید. بهتر است هفته ای دو بار به صورت عمیق آبیاری کنید . در سال اول پس از کاشت ، گلهای رز با 10 لیتر آب ، دو تا سه بار در هفته نیاز دارند. بعد از استقرار گیاهان ، فقط در ماه های خنک تر به یک بار هفته آبیاری عمیق نیاز خواهند داشت. در ماه های گرم یا در مناطق گرم / خشک این میزان را به دو بار در هفته افزایش دهید. از آبیاری اواخر عصر که می تواند باعث تقویت کپک پودری شود ، دوری کنید با آبیاری در پایان روز ، به نور خورشید فرصت نمی دهید تا قبل از فرا رسیدن شب ، چیزها را خشک کند. نتیجه این است که رطوبت در تمام شب آویزان می شود و شرایط بهینه برای کپک پودری ایجاد می کند. به همین دلیل از آبیاری گلاب از بالا خودداری کنید. خیس شدن برگها فقط باعث آلودگی کپک پودری می شود. درعوض ، آب را در سطح زمین بمالید.
دما و رطوبت
در حالت ایده آل ، گلهای رز شما باید در محیطی بین 15 تا 21 درجه سانتی گراد ( 60 تا 70 درجه فارنهایت) نگهداری شوند. در مناطق سردسیر ممکن است گل رز به برخی از محافظت ها در زمستان نیاز داشته باشد. می توانید برای محافظت در برابر سردترین وزش باد ، آنها را نزدیک یک پایه خانه بکارید . در موارد شدید ، می توانید از روش زمستانی سازی "Minnesota Tip" برای خم کردن ساقه های گیاه استفاده کنید تا آنها در یک سنگر در خاک قرار بگیرند ، سپس کل گیاه را برای زمستان با خاک و مالچ پوشانید.
کود
روش های مختلفی برای تغذیه گل رز وجود دارد ، اما یک قانون اساسی برای مبتدیان این است که ماهیانه آنها را با کود گل رز 10-10-10 تغذیه کنند. تغذیه آنها را زمانی شروع کنید که همزمان با زمان هرس در بهار رشد می کنند.

نگهداری گل رز

نگهداری گل رز را در این مقاله بیاموزید!

گل رز به سختی در نگهداری شهرت دارد، اما در واقع یادگیری نحوه مراقبت از رز تا حدودی ساده است. اجزای اصلی مراقبت از آنها را که باید بدانید عبارتند از: کاشت، آبیاری، کود دهی، هرس و زمستانه کردن. به عبارت ساده، با مقدار مناسب آب و نور خورشید و کمی نظافت، در این این صورت گل شما باید رشد کند.

به یاد داشته باشید، این گلها، گیاهانی مقاوم هستند. بنابراین، اگر گهگاه چیزی را فراموش کرده باشید، متوجه خواهید شد که گیاهان به طرز شگفت انگیزی می بخشند.

نکات مراقبتی

 

نگهداری گل رز

 

 

  • رزهای خود را به طور منظم آبیاری کنید: قانون اساسی برای آبیاری و نگهداری گل رز این است که مطمئن شوید میزان آبیاری گل حدود 5 سانتی متر در هفته می رسد. خیساندن عمیق بسیار بهتر از آبیاری مکرر و کم عمق است. اگر باغچه ای دارید بهتر است شلنگ را در پای باغچه قرار دهید و اجازه دهید آب به داخل خاک نفوذ کند.
  • گل رز را قبل و در طول چرخه شکوفه دادن به طور مداوم تغذیه کنید و از کود برای حمایت از رشد سالم استفاده کنید: برای کود دهی از کود باغی همه منظوره استفاده کنید، زیرا مقادیر متعادلی از N (نیتروژن)، فسفر (فسفر) و پتاسیم (پتاسیم) دارد. کودهایی که به ویژه برای رز تبلیغ می شود؛ مانند رز فود؛ خوب هستند اما اجباری نیستند.

در بهار، هنگامی که گیاه از حالت خواب خارج می شود، می توانید با یک قاشق غذاخوری نمک اپسوم (سولفات منیزیم) حل شده در یک گالن آب آبیاری کنید تا عصاهای قوی ایجاد کنید.

  • گل رز خود را برای بهبود گلدهی و حفظ سلامت گیاهان مرتب کنید : با استفاده از گیره های تیز، می توانید هر زمان که چیزی غیرجذاب در مورد گیاه توجه انتقادی شما را به خود جلب کرد، بوته های رز خود را اصلاح کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که هر زمان که آن را دیدید می توانید آن را حذف کنیدتا مراحل نگهداری گل رز را در نظر گرفته باشید:

  • چوب مرده: عصای مرده را تا سطح زمین بردارید.
  • چوب آسیب دیده: آن را به حدود 1 اینچ چوب سالم برش دهید.
  • ساقه های نامناسب: ساقه هایی را که به هم ساییده می شوند (یکی را انتخاب کنید و دیگری را کنار بگذارید)، ساقه هایی که در جهت نامناسب بلند می شوند و ساقه هایی که روی زمین عقب می مانند.
  • مکنده ها: در یک گیاه پیوندی، این عصاهای خطاکار از زیر پیوند پیوند (برآمدگی در پایه بوته) خارج می شوند. مکنده ها با بقیه بوته ها متفاوت به نظر می رسند؛ آنها اغلب صاف ترو با رنگ روشن تری هستند. گهگاه زمانی که برگها جوانه میزندد، گلهایی را مخلوط می کنند که هیچ شباهتی به بوته اصلی ندارند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را گل رز و نحوه ی مراقبت و نگهداری از آنها آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

جهت سفارش و خرید گل، رز جاودان،  انواع گیاهان آپارتمانی، تاج گل ، سبد گل  و… کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ترجمه شده از این لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *