گل رز

گل رز

گل رز شامل بیش از 100 گونه مختلف است که به عنوان درختچه های چند ساله برگ ریز طبقه بندی می شوند. اکثر گیاهان گل رز از ظاهر عمومی آشنایی برخوردارند ، اما ساختار و اندازه شاخه های آنها می تواند بسیار متفاوت باشد ، از انواع با چند ساقه چوبی سفت و سخت که هر ساله بریده می شوند تا توده های وحشی رونده پیچ در پیچ که متفاوت است.

بسیاری از گلهای رز سریع رشد میکنند و می توانند در عرض چند سال به اندازه کامل خود برسند. گل رزهای قدیمی و برخی از بالارونده ها بیشترین عمر را دارند (50 سال یا بیشتر) در حالی که برای بسیاری از انواع مدرن فقط 6 تا 10 است. گل های رز معمولاً در بهار کاشته می شوند ، زمانی که دمای روزانه بین 40 تا 60 درجه فارنهایت باشد.

 

همچنین مطالعه کنید : آموزش پرورش و نگهداری گل رز در باغچه و گلدان

 

نام گیاه شناسیRosa
نام رایجگل رز
نوع بوتهبرگریز
اندازه بالغ و قد 6 اینچ تا 20 فوت
نور خورشیدآفتاب کامل 
نوع خاکلومی ، خوب زهکشی شده باشد
pH خاککمی اسیدی تا خنثی (6.5 تا 6.8)
زمان شکوفهبهار ، تابستان ، پاییز
رنگ گلسفید ، قرمز ، صورتی ، زرد ، نارنجی
مناطق مقاومتی2 تا 11 ، بسته به نوع آن ؛ USDA 
منطقه بومی اروپا ، آسیا ، آمریکای شمالی
سمیتغیر سمی 

 

 

 

نگهداری از گل رز

مراقبت از گل رز
گیاهان را در حفره های عمیق که تا حدی با مقدار زیادی خاک اصلاح شده پر شده است ، با زهکشی بکارید و دستورالعمل های کاشت نوع گل رز خود را دنبال کنید. برخی توصیه می کنند که مخروطی در پایین سوراخ کاشت تشکیل شود و ریشه ها را روی مخروط پخش کنید. این باعث می شود ریشه ها مستقیم رشد کنند زیرا عمیق تر بهتر است.
نور مورد نیاز
بیشتر بوته های گل رز هر روز حداقل به شش تا هشت ساعت نور خورشید نیاز دارند تا شکوفا شوند و عملکرد خوبی داشته باشند. در مناطق سایه دار ، گلها کمتر از گلها در مکانهای آفتابی شکوفا می شوند و آنها بلند و دوک می شوند. همچنین ممکن است در سایه ، بیشتر در معرض بیماری و مشکلات آفت قرار بگیرند.
خاک
گلهای رز در خاک لومی و زهکشی شده با pH متغیر از 6.5 تا 6.8 رشد می کنند. هنگام بهبود خاک از طریق استفاده از اصلاحات خاک ، فراموش نکنید که با ترکیب پیت ماس ، زهکشی را تقویت کنید. بدون در نظر گرفتن فصل سال ، 2 یا 3 اینچ مالچ را روی خاک اطراف بوته های گل رز قرار دهید.
آب
گل رز به آب زیادی احتیاج دارد ، اما مقدار زیاد آن متفاوت خواهد بود. به طور معمول ، بهتر است گلهای رز را دو بار در هفته آبیاری کنید - و آنها را کاملاً آبیاری کنید. بهتر است هفته ای دو بار به صورت عمیق آبیاری کنید . در سال اول پس از کاشت ، گلهای رز با 10 لیتر آب ، دو تا سه بار در هفته نیاز دارند. بعد از استقرار گیاهان ، فقط در ماه های خنک تر به یک بار هفته آبیاری عمیق نیاز خواهند داشت. در ماه های گرم یا در مناطق گرم / خشک این میزان را به دو بار در هفته افزایش دهید. از آبیاری اواخر عصر که می تواند باعث تقویت کپک پودری شود ، دوری کنید با آبیاری در پایان روز ، به نور خورشید فرصت نمی دهید تا قبل از فرا رسیدن شب ، چیزها را خشک کند. نتیجه این است که رطوبت در تمام شب آویزان می شود و شرایط بهینه برای کپک پودری ایجاد می کند. به همین دلیل از آبیاری گلاب از بالا خودداری کنید. خیس شدن برگها فقط باعث آلودگی کپک پودری می شود. درعوض ، آب را در سطح زمین بمالید.
دما و رطوبت
در حالت ایده آل ، گلهای رز شما باید در محیطی بین 15 تا 21 درجه سانتی گراد ( 60 تا 70 درجه فارنهایت) نگهداری شوند. در مناطق سردسیر ممکن است گل رز به برخی از محافظت ها در زمستان نیاز داشته باشد. می توانید برای محافظت در برابر سردترین وزش باد ، آنها را نزدیک یک پایه خانه بکارید . در موارد شدید ، می توانید از روش زمستانی سازی "Minnesota Tip" برای خم کردن ساقه های گیاه استفاده کنید تا آنها در یک سنگر در خاک قرار بگیرند ، سپس کل گیاه را برای زمستان با خاک و مالچ پوشانید.
کود
روش های مختلفی برای تغذیه گل رز وجود دارد ، اما یک قانون اساسی برای مبتدیان این است که ماهیانه آنها را با کود گل رز 10-10-10 تغذیه کنند. تغذیه آنها را زمانی شروع کنید که همزمان با زمان هرس در بهار رشد می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *