نگهداری گل رز

نگهداری گل رز

نگهداری گل رز

نگهداری گل رز را در این مقاله بیاموزید!

گل رز به سختی در نگهداری شهرت دارد، اما در واقع یادگیری نحوه مراقبت از رز تا حدودی ساده است. اجزای اصلی مراقبت از آنها را که باید بدانید عبارتند از: کاشت، آبیاری، کود دهی، هرس و زمستانه کردن. به عبارت ساده، با مقدار مناسب آب و نور خورشید و کمی نظافت، در این این صورت گل شما باید رشد کند.

به یاد داشته باشید، این گلها، گیاهانی مقاوم هستند. بنابراین، اگر گهگاه چیزی را فراموش کرده باشید، متوجه خواهید شد که گیاهان به طرز شگفت انگیزی می بخشند.

نکات مراقبتی

 

نگهداری گل رز

 

 

  • رزهای خود را به طور منظم آبیاری کنید: قانون اساسی برای آبیاری و نگهداری گل رز این است که مطمئن شوید میزان آبیاری گل حدود 5 سانتی متر در هفته می رسد. خیساندن عمیق بسیار بهتر از آبیاری مکرر و کم عمق است. اگر باغچه ای دارید بهتر است شلنگ را در پای باغچه قرار دهید و اجازه دهید آب به داخل خاک نفوذ کند.
  • گل رز را قبل و در طول چرخه شکوفه دادن به طور مداوم تغذیه کنید و از کود برای حمایت از رشد سالم استفاده کنید: برای کود دهی از کود باغی همه منظوره استفاده کنید، زیرا مقادیر متعادلی از N (نیتروژن)، فسفر (فسفر) و پتاسیم (پتاسیم) دارد. کودهایی که به ویژه برای رز تبلیغ می شود؛ مانند رز فود؛ خوب هستند اما اجباری نیستند.

در بهار، هنگامی که گیاه از حالت خواب خارج می شود، می توانید با یک قاشق غذاخوری نمک اپسوم (سولفات منیزیم) حل شده در یک گالن آب آبیاری کنید تا عصاهای قوی ایجاد کنید.

  • گل رز خود را برای بهبود گلدهی و حفظ سلامت گیاهان مرتب کنید : با استفاده از گیره های تیز، می توانید هر زمان که چیزی غیرجذاب در مورد گیاه توجه انتقادی شما را به خود جلب کرد، بوته های رز خود را اصلاح کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که هر زمان که آن را دیدید می توانید آن را حذف کنیدتا مراحل نگهداری گل رز را در نظر گرفته باشید:

  • چوب مرده: عصای مرده را تا سطح زمین بردارید.
  • چوب آسیب دیده: آن را به حدود 1 اینچ چوب سالم برش دهید.
  • ساقه های نامناسب: ساقه هایی را که به هم ساییده می شوند (یکی را انتخاب کنید و دیگری را کنار بگذارید)، ساقه هایی که در جهت نامناسب بلند می شوند و ساقه هایی که روی زمین عقب می مانند.
  • مکنده ها: در یک گیاه پیوندی، این عصاهای خطاکار از زیر پیوند پیوند (برآمدگی در پایه بوته) خارج می شوند. مکنده ها با بقیه بوته ها متفاوت به نظر می رسند؛ آنها اغلب صاف ترو با رنگ روشن تری هستند. گهگاه زمانی که برگها جوانه میزندد، گلهایی را مخلوط می کنند که هیچ شباهتی به بوته اصلی ندارند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را گل رز و نحوه ی مراقبت و نگهداری از آنها آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

جهت سفارش و خرید گل، رز جاودان،  انواع گیاهان آپارتمانی، تاج گل ، سبد گل  و… کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ترجمه شده از این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *