آموزش ساخت تاج گل در 4 مرحله با ساده ترین روش

انتخاب گل های تاج مناسب با موقعیت

آموزش ساخت تاج گل

تاج گل ها زیبایی خاصی دارند. از یک تاج گل ساخته شده با گل های طبیعی می توان برای مناسبت های مختلفی مانند تولد، جشن عقد، عروسی، سالگرد ازدواج یا هر جشن کوچک و بزرگ دیگری استفاده کرد. درست کردن تاج گل می‌تواند به عنوان یک سرگرمی دیده شود؛ همین طور با یادگیری تخصصی می‌توان از این حرفه برای کسب درآمد استفاده کرد. آموزش ساخت تاج گل می‌تواند در 4 قدم انجام شود؛ ولی تسلط به این کار و افزایش مهارت نیاز به صرف زمان دارد.

 

چگونه می توان یک تاج گل درست کرد؟

اساس درست کردن تاج گل آسان است. بخش زیادی از این کار به خلاقیت هر شخص مربوط می شود. اینکه شما چطور گل ها را کنار یکدیگر بچینید یا از چه نوع گلی برای تاج استفاده کنید، بخش خلاقانه ساخت یک تاج گل هستند. البته برای داشتن هارمونی و زیبایی بیشتر می‌توانید از معانی نهفته پشت هر گل الهام بگیرید؛ همین طور با مطالعه روانشناسی رنگ ها و بررسی کاتالوگ های رنگی می توانید توازن بین گل های انتخاب شده را افزایش دهید.
پیش از شروع مراحل آموزش ساخت تاج گل، باید نوع تاج گل را انتخاب کنید. تاج گل های کوچک روی سر قرار می گیرند. تاج گل هایی با اندازه متوسط می‌توانند روی دیوار، درب های داخلی و خارجی منزل یا هر نقطه دیگری نصب شوند. این مدل تاج گل ها جنبه تزئینی دارند و برای آن ها می توانید از گل های مصنوعی استفاده کنید.
دسته سوم از تاج گل ها روی پایه های چوبی نصب می شوند. این تاج گل ها بیشتر در مراسم های ترحیم مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید نمونه‌های زیادی از تاج گل ترحیم را در مشاهده نمایید. در بعضی فرهنگ ها تاج گل های ایستاده، در دیگر مناسبت ها مانند ازدواج یا جشن فارغ التحصیلی توسط دوستان و آشنایان هدیه داده می شود. درست کردن این تاج گل ها مراحل و زحمت بیشتری نیاز دارد.

همچنین بخوانید: تاج گل مصنوعی یا تاج گل طبیعی

آموزش ساخت تاج گل به صورت مرحله ای

 

 

4 قدم در آموزش ساخت تاج گل

با دنبال کردن 4 مرحله از آموزش ساخت تاج گل می توانید تاج گل هایی زیبا درست کنید. این مراحل بیشتر مناسب تاج گل هایی برای قرار گیری روی سر هستند؛ ولی تاج گل های تزئینی نیز می توانند با همین روش درست شوند. برای تاج گل های ایستاده باید از موادی متفاوت به عنوان پایه استفاده شود و مراحل کمی دچار تغییر می شوند؛ با این حال می توان پایه ساخت آن ها را نیز مشابه همین تاج گل ها در نظر گرفت.

همچنین بخوانید: دسته گل حلقه ای عروس

تهیه مواد لازم برای درست کردن تاج گل

 

 

قدم اول؛ مواد مورد نیاز را جمع آوری کنید

اولین مرحله از آموزش ساخت تاج گل تهیه مواد مورد نیاز است. برای پایه تاج باید از ریسمان و سیم های مخصوص گل آرایی استفاده کنید. برای زیبایی بیشتر کار می توانید با کمک نوار گل سبز رنگ این دو قطعه را تزئین کنید. قیچی برای چیدن گل ها، روبان برای تزئین نهایی تاج گل و متر برای اندازه گیری از دیگر لوازم مورد نیاز هستند.
سیم چین برای بریدن سیم ها لازم خواهد بود؛ زیرا بریدن با قیچی می تواند به دستان شما آسیب وارد کند؛ ولی در صورت نداشتن سیم چین، با رعایت احتیاط می توانید سیم ها را با قیچی های بزرگی مانند قیچی خیاطی ببرید؛ هر چند این کار توصیه نمی شود.
پیش از اینکه دیگر آموزش ساخت تاج گل را دنبال کنید، باید گل ها را نیز آماده کنید. بهتر است از گل های طبیعی برای این کار استفاده کنید. برای تازه ماندن گل ها تا لحظات آخر آن ها را در آب نگه دارید. کمی قبل از اتصال گل ها به تاج، آن ها را از آب بیرون بیاورید. هر چند ساعت باید کمی آب به تاج گل اسپری کنید تا گل ها تازه بمانند.

قدم دوم؛ اندازه گیری کنید

اگر تاج گل برای سر است، باید با کمک متر دور سر را اندازه بگیرید. بعد از اندازه گیری باید با توجه به ضخامتی که برای تاج گل در نظر دارید، 3 تا 5 سانتی متر به این اندازه اضافه کنید. البته می توانید حلقه تاج گل را طوری بسازید که قابل تغییر سایز باشد. برای دیگر تاج گل ها هر اندازه ای که دوست دارید، انتخاب کنید.

 

انتخاب گل های تاج مناسب با موقعیت

قدم سوم؛ گل ها را آماده کنید

در این مرحله از آموزش ساخت تاج گل باید ساقه گل ها را برش بزنید و تنها بخش کمی از ساقه را نگه دارید. سیم را به دور ساقه باقی مانده بپیچید و بعد از آن با نوار گل سیم را بپوشانید. بعد از آماده کردن همه گل ها می توانید یکی یکی آن ها را دور حلقه قرار داده و با پیچیدن سیم، آن ها را در جای خود محکم کنید.

همچنین بخوانید: برای عرض تسلیت تاج گل یا سبد گل بخریم؟

قدم چهارم؛ از لوازم تزئینی استفاده کنید

می‌توانید از روبان یا اکلیل برای جلوه بیشتر تاج گل استفاده کنید. روبان می تواند در قسمت پشت تاج گل نصب شود؛ به ویژه زمانی که حلقه تاج قابل تنظیم و تغییر سایز باشد، روبان می‌تواند این بخش را از دید پنهان کند. برای اضافه کردن اکلیل و ماندگاری آن باید بعد از پاشیدن اکلیل ها روی تاج، کمی تافت یا اسپری فیکس را روی گل ها بپاشید تا اکلیل ها به گل ها بچسبند و نریزند. در این مرحله می توانید آموزش ساخت تاج گل را به اتمام برسانید.

 

درست کردن حلقه یا تاج گل های بزرگ

همچنین بخوانید: چرا باید تاج گل های تبریک سفارش داد؟

کلام پایانی

درست کردن تاج گل می تواند آسان تر از آن چیزی باشد که تصور می کنید. با طی کردن یک آموزش ساخت تاج گل به صورت مرحله به مرحله می توانید مدل هایی زیبا درست کنید. امکان دارد تاج گلی که می سازید از مدل های حرفه ای نیز چشم گیرتر باشند. درست کردن تاج گل می تواند جنبه سرگرمی داشته یا به عنوان راهی برای کسب درآمد دیده شود.
با یک بار درست کردن تاج گل خواهید فهمید که این کار تا چه اندازه به زمان و انرژی احتیاج دارد. کثیف شدن فضای کار از دیگر معایب درست کردن تاج گل ها محسوب می شود. با اینکه این کار لذت بخش است؛ ولی در هر فضایی امکان انجام آن وجود نداد؛ بنابراین شاید بهتر باشد در بیشتر مواقع، تاج گل مناسب را از مجموعه ای خوش نام مانند گل فروشی گندم تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *