معرفی گیاهانی که سلامتی ، شانس و ثروت می آورند

گیاهان شانس آور | معرفی گیاهانی که سلامتی ، شانس و ثروت می آورند

گیاهان شانس آور و خوش یمن و مفید برای سلامتی در جوامع امروزی به خصوص در کشور عزیزمان ایران طرفداران فراوانی دارد. در عصر حاضر افراد بسیاری هستند که علاوه بر زیبایی و جذابیت گل، به دنبال خاصیت های شانس آور و افزایش رزق و برکت و سلامتی هستند. این گیاهان می توانند انرژی مثبت به محیط اطراف بدهند و انرژی منفی را از محیط و افراد دفع کنند. گیاهان آپارتمانی در فنگ شویی که چینی های باستان از  این روش بسیار استفاده می کردند. این گیاهان از راه های مختلفی به زندگی مردم، برای بهبودی کمک می کردند.

همچنین بخوانید : آیا گل خشک انرژی منفی دارد ؟

 

گیاهان شانس آور و خوش یمن

ما در این مقاله به بررسی گیاهانی که باعث سلامتی، شانس و ثروت می شوند می پردازیم و راجع به تحقیقات علمی که درباره این موضوع انجام گرفته است، بحث و گفتگو خواهیم کرد و در رابطه با انواع گیاهان و معرفی آن ها صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

ما در این نوشتار سعی کردیم درباره انواع گیاهانی که باعث شانس می شوند و هر کدام نشانگر و نماد چه خاصیتی می باشند، بپردازیم.

 • گیاه آپارتمانی مالبار چست نات

این گیاه از گیاهان آپارتمانی محسوب می شود و نیاز به رطوبت کافی و نور کم داشته و دارای میوه هایی فندقی شکل و قابل خوردن است. این گیاه از دسته گیاهان شانس آور می باشد. گیاه مالبار نماد ثروت و رفاه و آسایش بوده و در اروپا طرفداران زیادی دارد.  همچنین تنه بافته شده ای نیز دارد که این تنه به فنگ شویی شهرت دارد.

 

گیاهان شانس آور

گیاه شانس آور آپارتمانی

 • گیاه لاکی بامبو

این نوع گیاه از گیاهان شانس آور و شادی آور محسوب می شود و طرفداران زیادی در بین مردم دارد. گیاه لاکی بامبو به گیاه انرژی آور هم مشهور است و در منازل و محیط های اداری می توان از این گیاه نگهداری و مراقبت کرد. تعداد شاخه های موجود در گلدان هر کدام نماد یک چیز است. به عنوان مثال اگر تعداد شاخه ها پنج عدد باشد به عنوان عامل برکت و ثروت می شناسند و شش شاخه به عنوان موفقیت و پیروزی و هفت شاخه از آن به سلامتی و تندرستی یاد می کنند. این عقیده در بین مردم رواج‌ دارد و خیلی از افراد به این گیاه عقیده و ایمان دارند.

این گیاه با توجه به قدمت پنج هزار ساله و خاصیتش طرفداران بسیاری در جهان را به خود جذب کرده و در رسوم فنگ شویی آن را به عنوان بامبو شانس نامگذاری کرده اند. این گیاه در کشور چین و کشور های غربی بسیار طرفدار دارد و بر اساس اعتقاد باستانی که نسبت به این گیاه دارند آن را باعث آسایش خانواده می دانند و بسیار با اهمیت می باشد. نگهداری از گیاه بامبو همانطور که گفته شد در آپارتمان می باشد و با توجه به سرسخت بودن گیاه بامبو نیاز به مراقبت خاصی ندارد و تنها به آبیاری ملایم و نور کم نیاز دارد.

 

گیاهان شانس آور

گیاهان شانس آور آپارتمانی ،لاکی بامبو

 

درخت پول یا درخت ثروت

گیاه درخت پول یکی دیگر از گیاهان شانس آور محسوب می شود آن را به عنوان ثروت و پولدار شدن می شناسند. هر تعداد از این درختان در منزل، هر کدام نماد چیز مشخصی است. به طور مثال داشتن پنج عدد از این درخت نشان دهنده موفقیت های بزرگ و خوش شانسی می باشد. در حالی که داشتن چهار عدد از این درخت نشان دهنده اتفاقات ناخوشایند است. این گیاه هم در میان مردم طرفداران زیادی دارد و به عنوان گیاه شانس در منازل نگهداری می شود.

گیاهان شانس آور

گیاه شانس آور گیاه درخت پول

گیاه کوردلین

گیاه کوردلین با توجه به داشتن زیبایی، شامل رنگ هایی متنوعی می باشد و از گیاهان شانس آور و آورنده عشق محسوب می شود و افراد زیادی آن را به عنوان گیاهی می شناسند که دارای قدرت خاصی می باشد. مردم بر این باورند که داشتن دو عدد از این گیاه باعث دو برابر شدن موفقیت می شود و عشق در آن منزل را بیشتر می کند و هر شخصی که از آن نگهداری می کند؛ آن شخص را موفق می دانند.

گیاهان شانس آور

گیاه کوردلین

 

گیاه یشم

این گیاه برای افرادی که وارد کاری می شوند و می خواهند کاری را تازه شروع کنند از گیاهان پرطرفدار است و به عنوان یکی از گیاهان شانس آور می شناسند. این گیاه نماد آرزوی خوب و کسب موفقیت برای این افراد می باشد و کسانی که از آن در منزل نگهداری می کنند، آن رو جلوی درب ورودی قرار می دهند و نشان دهنده خوش آمد گویی به مهمانان است.

 

گیاهان شانس آور

گیاهان یشم

 

مطالب مرتبط: نحوه پرورش و نگهداری گیاه یشم در آپارتمان

 

گیاه شبدر زینتی

گیاه شبدر زینتی همانطور که از اسمش پیداست گیاهی زینتی و مشابه به رنگ بنفش ارغوانی می باشد و زیبایی خاصی به محیط اطراف خود می دهد. این گیاه  نوعی دیگر از گیاهان شانس آور می باشد.

 

گیاهان شانس آور

گیاه شبدر زینتی

 

گیاه گل یاس

این نام به گوش هر شنونده ای آشناست و با توجه به زیبایی خاص و خوشبو بودن طرفداران زیادی در بین مردم جهان دارد و باعث انرژی مثبت به افراد پیرامون خود می شود. از این گیاه در آپارتمان می توان نگهداری کرد و به دلیل خوشبو بودن آن، باعث شادابی و دادن انرژی مثبت به اشخاص می گردد و می توانید با سلیقه خود از آن در اتاق خواب نگهداری کنید، تا بوی مطبوع آن را در اتاق خود استشمام کنید.

 

گیاهان شانس آور

گیاهان شانس آور ،گل یاس

 

همچنین مطالعه کنید : اطلاعاتی درباره روش نگهداری گل یاسمن

 

گیاه اسطوخودوس

از گیاهان شانس آور دیگر می توان به گیاه اسطوخودوس اشاره کرد که موجب تسلای خاطر و آرامش به افراد می شود. با توجه به تحقیقات انجام شده درباره این گیاه، باعث افزایش ترشح هورمون شادی آور شده و موجب شاداب شدن می شود و خنده به لب افراد می نشاند.

 

گیاهان شانس آور

گیاهان شانس آور ، اسطوخودوس

 

گل ارکیده

 

نوعی دیگر از گیاهان شانس آور گل ارکیده می باشد. این گیاه در هنگام شب اکسیژن تولید می کند و باعث ایجاد انرژی های مثبت در محیط خود می شود. از این گیاه می توانید در منزل نگهداری کنید و با توجه به انتشار اکسیژن به محیط اطراف یک گیاه شانس آور شناخته می شود.

گیاه شانس آور ارکیده

 

گیاه نعناع

گیاه نعناع از گیاهان شانس آور محسوب می شود که  آن را برای افزایش ثروت و روابط بین افراد می شناسند و به همین دلیل این گیاه هم طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و بوی مطبوع گیاه نعناع موجب آرامش خاطر نیز می شود.

 

گیاهان شانس آور

گیاهان شانس آور نعناع

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا از گیاهان شانس آور به شمار می آید. این گیاه دفع کننده انرژی منفی و جذب کننده انرژی مثبت می باشد و با توجه به گفته ها، گیاه  آلوئه ورا با جذب انرژی منفی پژمرده می شود.

 

گیاهان شانس آور ، آلوئه ورا

 

آشنایی با انواع گیاهان سلامتی آور

طی تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، پی بردند که گیاهان نقش بسزایی در سلامتی افراد دارند و می توانند از جهات مختلف سلامتی ما را تضمین کنند.

بنابراین با نگهداری این گیاهان می توان خود را شاداب تر و سر زنده تر بیابیم و از لحاظ روانشناسی موجب آرامش خود و افراد دیگر خانواده شویم. ما در این بخش درباره گیاهانی صحبت خواهیم کرد که تاثیر زیادی برای سلامتی ما و اعضای خانواده دارد. پس با ما همراه باشید تا با این نوع گیاهان آشنا شویم.

 1. گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی به گیاه لاستیکی هم معروف است. این گیاه مانند فیلتر عمل می کند، سموم هوا را می گیرد و هوایی پاک از خود منتشر می کند. گیاهان زیادی برای تصفیه هوا وجود دارند؛ اما این گیاه از بهترین های تصفیه هوا به شمار می آید و زیبایی چشمگیری هم دارد که زیبایی خاصی به دکوراسیون منزلتان می دهد. گیاه عنکبوتی قادر است سمومی همچون فرمالدئید را که از مواد خوشبو کننده و محصولاتی همانند لاک که این نوع سموم مضر را از خود منتشر می کند را بگیرد و هوایی پاک در اختیارتان قرار دهد.

 

گیاهان عنکبوتی

 

 

 1. گیاه ماری

این گیاه زیبایی خاصی به منزل می دهد و نام دیگر آن دم موشی می باشد و از گیاهانی سرسخت می باشد که مقاومت زیادی دارد و دارای برگ هایی بلند و کشیده می باشد. گیاه ماری در ساعاتی از شب اکسیژن از خود منتشر می کند واز گیاهانی است که  بیشتر در اتاق خواب نگهداری می شود و نیاز به شرایط نگهداری خاصی ندارد.

 

 

 1. گیاه نخل آرکا

نام دیگر این گیاه نخل پروانه ای نیز می باشد که رطوبت بسیار خوبی در خانه ایجاد می کند که برای فصل زمستان بسیار کاربردی است و یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین نخل های خانگی محسوب می شود که با توجه به رطوبت رسانی مطلوب، طرفداران بسیاری هم دارد.

گیاه نخل پروانه ای

 1. گیاه درختچه لیمو ترش

درختچه لیمو ترش خوشبو کننده طبیعی می باشد که هیچ گونه سمی از خود ساطع نمی کند و برای فضای آپارتمان بسیار مناسب و گزینه خوبی می باشد. عطر این گیاه باعث تسلا خاطر و آرامش شما می گردد.

 

درختچه لیمو ترش

 

مطالب مرتبط : نحوه کاشت و پروش درختچه لیمو در گلدان !

 

 1. گیاه انجیر گریان

نگهداری این گیاه برای دفاتر کار و مطالعه بسیار گزینه مناسبی می باشد چرا که با از بین بردن استرس و انرژی دادن باعث بالا بردن تمرکز شما برای انجام کارهایتان می شوند که نیاز به تمرکز بالایی دارند. با توجه به تحقیقات علمی انجام شده راجب این گیاه، به نتیجه رسیده اند که باعث کاهش استرس و از بین بردن خستگی می شوند و شادابی را در افراد به همراه دارد.

گیاه انجیر گریان

 1. گیاه اسطوخودوس

همانطور که گفته شد این گیاه علاوه بر گیاهان شانس آور بودن، خاصیت خواب آلودگی هم دارد چرا که با منتشر کردن بخاری از خود منجر به خواب آلودگی می شود و برای کسانی که خواب مناسبی ندارند گزینه بسیار عالی است.گیاه اسطوخودوس همانطور که در مطالب قبل گفته شد، بوی دلنشین و مطبوعی دارد و با رایحه مطبوعی که از خود منتشر می کند باعث بالا بردن تمرکز و آرامش اعصاب می شود و می توان از آن در اتاق خواب نگهداری کرد.

 1. گیاه بنفشه آفریقایی

این نوع گیاه به محیط انرژی مثبت ساطع می کند. این گل به علت خاصیت درمانی که دارد در بیشتر بیمارستان ها کنار پنجره نگهداری می شود و به بهبود بیماری اشخاص سرعت می بخشد و باعث شادابی می شود.

گیاه بنفشه آفریقایی

مطالب مرتبط : روش نگهداری بنفشه آفریقایی : شناخت و بررسی

 

 1. گل داوودی

گل داوودی علاوه بر زیبایی جذب کننده ای که دارد از لحاظ روحی و روانی تاثیر بسزایی دارد. این گیاه هوای پیرامون خود را با کیفیت تر و سموم هوا نظیر فرمالدئید و آمونیاک را می گیرد و هوایی پاک منتشر می کند این گیاه علاوه بر تصفیه هوا در بهبودی حافظه کوتاه مدت تاثیر شایانی دارد. گل داوودی را می توان در آپارتمان نگهداری کرد و آبیاری آن کم است و باعث زیبایی دکوراسیون منزل می شود.

 

 1. گیاه پاپیتال

نام دیگر این گیاه پیچک می باشد و برای بیماران آسمی بسیار مناسب هست و نیاز به نگهداری خاصی ندارد چون گیاهی مقاوم می باشد. گیاه پاپیتال هوای مضر محیط خود را پاکسازی می کند و مانند یه نیروگاه عمل می کند. به دلیل پاکسازی کردن هوا موجب می شود خواب خیلی راحتی داشته باشید و کپک های هوازی را هم به صورت چشمگیری از بین می برد.

 

 • گیاه رزماری

افراد زیادی از گیاه رزماری نگهداری می کنند. همانطور که گفته شد گیاه رزماری جز گیاهان شانس آور محسوب می شود. با توجه به تحقیقات بررسی شده، این گیاه خاصیت درمانی هم دارد و استرس فرد را کاهش می دهد و هورمون کورتیزول خون را می کاهد.

 

سخن آخر

گیاهان تنها نماد زیبایی و طراوت در زندگی ما انسان ها نیستند. ما می توانیم آن ها را از جنبه های دیگر هم مورد بررسی قرار دهیم. در این نوشتار با انواع گوناگون گیاهان شانس آور آشنا شدیم که هر کدام برای سلامتی، ثروت، پاکی و طراوت و … تاثیرات قابل توجهی دارند، که می توانیم با نگهداری آنان در محیط کار و خانه خود از وجود این گل ها و گیاهان شاداب و انرژی بخش استفاده نماییم.

1 دیدگاه برای “معرفی گیاهانی که سلامتی ، شانس و ثروت می آورند

 1. روشنک طالبانی گفته:

  خیلیییی عالی بود تشکر از زحمات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها