علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا

علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا

علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا

گیاهان زاموفیلیا اغلب گیاهان شاد هستند ، اما هنوز هم گاهی مشکلات خود را دارند. یکی از رایج ترین آنها زرد شدن برگ ها است. بنابراین ، علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا  چیست؟ با تمام علل بالقوه ، نحوه شناسایی علت ایجاد مشکل در گیاه خود و مهمتر از همه ، نحوه رفع آن و اجتناب از آن در آینده آشنا شوید.

مانند بسیاری از گیاهان ، برگهای زرد رنگ نشان دهنده رفتن به حالت مرگ برگ است. هنگامی که برگ کاملاً زرد می شود ، در نهایت می میرد و می ریزد. این می تواند بخشی از چرخه زندگی طبیعی برگ یا نشانه ای از یک مشکل اساسی باشد – گاهی اوقات یک مسئله جدی.

هر زمان که یک برگ زرد را بر روی گیاهی مشاهده کردید که به طور طبیعی برگ زرد ندارد ، باید گیاه را بررسی کنید .

 

علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا

علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا

 

 

چرا گیاه زاموفیلیا شما برگ زرد دارد؟

با مراقبت مناسب از گیاه زاموفیلیا ، نباید زیاد برگ های زرد را ببینید. چند دلیل وجود دارد که می تواند باعث این امر شود ، بنابراین بیایید از آنها عبور کرده و به نتیجه برسیم.

گیاه زاموفیلیا دارای برگهای زرد در پایین است :
با افزایش سن ، گاهی اوقات یک برگ زرد معمولاً در قسمت پایین مشاهده می کنید. با گذشت زمان ، حتی ممکن است یک ساقه کامل با تمام شاخ و برگ های متصل به عنوان بخشی از روند پیری زرد شود.

اگر گیاه با این شرایط است ، پس  گیاه سالم است ، زرد شدن “گسترش نمی یابد” ، پس کمی زرد شدن برگهای گیاه زاموفیلیا کاملاً طبیعی است.

در حالی که چند برگ زرد در قسمت پایین معمولاً نگران کننده نیست ، گیاه را زیر نظر داشته باشید تا ببینید آیا این حالت ادامه دارد یا خیر و برگهای بیشتری شروع به زرد شدن می کنند.

 

 

 

آبیاری کم و یا زیاد

شایع ترین علت زرد شدن برگ های گیاه زاموفیلیا آبیاری نامناسب است.

آبیاری بیش از حد یکی از شایع ترین دلایل زرد شدن برگ های گیاه زاموفیلیا  است. قبل از آبیاری مجدد ، باید اجازه دهید خاک کمی خشک شود. به طور معمول ، شما باید بیش از هر 2 هفته یکبار آبیاری کنید. اگر خاک شما دائماً مرطوب یا خیس است ، خطر پوسیدگی ریشه را دارید.

اگر گیاه خود را آبیاری می کنید و متوجه می شوید که بعد از دو هفته خاک هنوز مرطوب یا خیس است ، احتمالاً گیاه شما در گلدانی بزرگ قرار دارد یا خاک به خوبی تخلیه نمی شود. باید در نظر بگیرید که در گلدان کوچکتری قرار دهید.

اگر بسیاری از برگ های گیاه زاموفیلیا شما زرد می شوند و ساقه ها افتاده می بینید ، گیاه را با دقت از گلدان بیرون آورده و ریشه ها را بررسی کنید.

 

پوسیدگی ریشه باید به آسانی قابل تشخیص باشد زیرا ریشه ها غلیظ ، تیره تر و احتمالاً بوی بدی خواهند داشت. ریشه های آسیب دیده را بردارید ، خاک اطراف ناحیه آسیب دیده را بردارید. اگر فقط یک ناحیه کوچک تحت تأثیر قرار گیرد ، می توانید خاک را در اطراف ریشه های سالم بگذارید.

اگر بیش از حد سیستم ریشه تحت تأثیر قرار گرفت ، خاک را بردارید ، ریشه ها را تمیز کنید و گیاه زاموفیلیا خود را در خاک تازه بکارید. اگر آسیب زیاد شدید نباشد ، باید گیاه برگردد.

اگر نشانه ای از پوسیدگی ریشه وجود دارد و خاک هنوز خیس است ، باید گیاه را در خاک تازه قرار دهید. به خصوص اگر خاک شما زهکشی خوبی نداشته باشد.

دفعات آبیاری را در آینده کاهش دهید.

آب بسیار کم هم علت زرد شدن برگ های گیاه زاموفیلیا  است

بسیاری از راهنماهای نگهداری بیان می کنند که گیاهان زاموفیلیا  در غفلت رشد می کنند. با این حال ، این می تواند به راحتی اشتباه گرفته شود. غفلت به این معنا نیست که باید گیاه خود را کاملاً فراموش کنید. برای شاد بودن به آبیاری منظم احتیاج دارد ، درست کمتر از بسیاری از گیاهان آپارتمانی دیگر. اگر به طور مرتب اجازه دهید خاک گیاه زاموفیلیا  شما خشک شود و حتی هفته ها یا ماهها به آن آب ندهید ، برگها می توانند زرد شوند.

 

 

 

 

وقتی در حال بررسی پوسیدگی ریشه هستید ، ممکن است هیچ موردی وجود نداشته باشد. با این حال ، می توانید مشکل دیگری را پیدا کنید که می تواند باعث زرد شدن برگ های گیاه ZZ شما شود. اگر گیاه شما قبلاً شاد بود و رشد زیادی داشت ، رشد فقط در بالای خاک اتفاق نمی افتاد. ممکن است ریشه ها برای گلدان خیلی بزرگ شده باشند و اکنون گیاه شما به ریشه محدود شده است.

حتی ممکن است ریشه هایی را در بالای خاک ببینید که نشانه مطمئنی است که باید آنچه را که زیر آن می گذرد بررسی کنید.

اگر دیگر جایی برای رشد ریشه ها وجود ندارد ، باید گیاه خود را در گلدان بزرگتری قرار دهید.

 

برگ های گیاه زاموفیلیا بعد از گلدهی زرد می شوند؟

تعویض گلدان ، در صورت لزوم ، برای گیاهان استرس زا است. حتی اگر گیاه شما قبل از کاشت کاملاً سالم بود ، بعد از اینکه آن را کاشتید ، ممکن است این مشکل برای آن پیش آید.

برخی از زردی برگ ها می تواند طبیعی باشد ، همچنین گیاهان برای مدتی ظاهر ضعیفی دارند. با این حال ، گیاه باید خیلی سریع بازگردد و این مسئله نباید پیشرفت کند.

تعویض گلدان گیاه در گلدانی که بسیار بزرگ است نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند زیرا خاک برای مدت زمان طولانی تر مرطوب می ماند.

گیاه بسیار متراکم است
اگر گیاه شما با خوشحالی رشد جدیدی را آغاز می کند ، ممکن است همه چیز مقاوم شود و برخی از ساقه ها آسیب ببینند (به معنای واقعی کلمه فشرده می شوند).

آفات
در حالی که آفات معمولاً باعث زرد شدن برگهای گیاهان زاموفیلیا نمی شوند ، اما می توانند به اندازه کافی به برگها صدمه بزنند.

مهم نیست که علت چیست ، همیشه باید آفات را بررسی کرده و رد کنید.

صدمه
برگ های این گیاه نسبتاً شکننده است. نياز به نيروي زيادي براي بريدن برگ نيست ، بنابراين اگر ديديد كه برگ عجيبي زرد شده است ، مي تواند در گذشته اخير توسط شما و یا شخص دیگری آسیب دیده باشد.

پایه برگ می تواند آنقدر آسیب ببیند که مواد مغذی را قطع کند و برگ شروع به زرد شدن می کند.

 

نور کافی نیست

اگر گیاه خود را در گوشه ای تاریک دارید و هر علت دیگری را رد کرده اید ، ممکن است لازم باشد گیاه خود را به مکان روشن تری منتقل کنید.

گیاهان زاموفیلیا نور کم را به خوبی تحمل می کنند ، بهتر از اکثر گیاهان ، اما محدودیتی نیز برای آن وجود دارد.

مطالب مرتبط : بهترین گل ها برای آپارتمان کم نور

 

بهترین روش نور غیر مستقیم متوسط است

 

 

 

علت زرد شدن گیاه زاموفیلیا : کود  بیش از حد

اینها نیازی به کوددهی مکرر ندارند و استفاده زیاد از کود می تواند به ریشه ها آسیب برساند. ریشه های آسیب دیده می توانند منجر به زرد شدن برگها شوند.

شما باید گیاه زاموفیلیا را کمتر از سایر گیاهان و با نصف دوز توصیه شده کود دهید. اگر مرتباً از کود استفاده می کنید ، ممکن است دلیل زرد شدن برگ های گیاه زاموفیلیا شما شود.

خاک را بشویید ، بگذارید آب به آرامی برای یک دقیقه یا بیشتر جریان یابد. در این فصل از کود دهی خودداری کنید.

برگ های زرد روی برگ های جدید

طبیعی است که برگهای جدید سبز کم رنگ باشند ، اما نباید زرد باشند.

اگر برگ های دیگر خوب باشند و رشد جدید زرد شود ، یک احتمال کمبود مواد مغذی است. برگهای جدید حساس ترین هستند ، با این حال شما به مرور زمان شاهد زرد شدن سایر برگها نیز خواهید بود. کمبود آهن یا پتاسیم مقصر معمول هستند.

آبیاری نادرست می تواند روی برگ جدید باعث زرد شدن برگ ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *