10 تا از بهترین گل های رز بالارونده

گل رز بالارونده

10 تا از بهترین گل های رز بالا رونده

1- رز بالا رونده Altissimo

“Altissimo” گل رز بالا رونده با غنچه هایی از جوانه های کوچک است که گلهای مجلل و خیره کننده با گلهای مخملی، قرمز روشن و غنچه های مرکزی و گلهای زرد پررنگ باز می شود. برگهای آن براق است و به درخشش گل رز کمک می کند. شما می توانید Altissimo را به عنوان یک گل رز بالا رونده کوچک در نظر بگیرید. همچنین می توان آن را به یک درختچه بلند تبدیل کرد. اندازه بالغ آن 7 تا 20 پا قد و 5 تا 8 پا عرض دارد.

10 مدل گل رز بالارونده
رز بالا رونده Altissimo

برای بهترین شکوفه ها، این گل را دو بار در سال، یک بار در بهار و یک بار در تابستان تغذیه دهید. هر هفته آن را فقط در زمستان هرس کنید.

 مناطق در حال رشد USDA : از 5 تا 10
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خوب زهکشی شده؛ نوع مهم نیست.

 2- رز بالا رونده زیبای آمریکایی (رز آمریکایی)

“زیبایی آمریکایی” یک گل رز صورتی تیره و عمیق است که سخت است و سایه را تحمل می کند. دارای ساقه های طولانی است که برای دیوارها  ایده آل است. یک رز پیوندی چای که  12 تا 15 فوت بلند است.

هرس “زیبایی آمریکایی” را در بهار انجام دهید. طول ساقه های سالم را یک سوم کوتاه کنید. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، آنها را کمی بیشتر کوتاه کنید.

رز بالا رونده آمریکایی
رز بالا رونده آمریکایی

مناطق در حال رشد USDA:  از 5b تا 9b
قرار گرفتن در معرض آفتاب: خورشید کامل؛ مقداری سایه تحمل می کند.
نیازهای خاک: به خوبی زهکشی، رطوبت نسبتاً مرطوب، شنی، خاک گلدان

3- رز Cécile Brunner

“‘Cécile Brunner”، یک رز بالارونده چای پیوندی است که می‌تواند به 20 پا قد و 6 فوت از عرض برسد. از جوانه های زیبا، غنچه هایی ریز از گلهای مایل به قرمز با رایحه ای شیرین، تند و چای مانند شکل گرفته است.

این گیاه گل رز عاشقانه تنها یک بار، در اواخر بهار یا اوایل تابستان شکوفا می شود و فقط در بهار به یک خوراک واحد نیاز دارد. برخی از سایه ها را تحمل می کند و می تواند در مناطق شمالی رو به رشد باشد.

رز بالا رونده
رز بالارونده چای پیوندی

 

مناطق در حال رشدUSDA : از 6 تا 10
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: غنی ، خوب زهکشی ، به طور مساوی مرطوب

4- رز دوبلین (رز Dublin Bay)

‘Dublin Bay’ عاشق آفتاب است که گلهای قرمز و مخملی با اندازه متوسط و بزرگ را تشکیل می دهد که کاملاً دو برابر است و دارای برگهای سبز تیره و براق است. گلهای آن عطر ملایم و میوه ای دارد و از 8 تا 12 پا قذ و تا 5 فوت عرض دارد. این نوع گل رز از نوع floribunda است.

این  می تواند برای مدت زمان طولانی، غالباً در طول فصل ها رشد و شکوفا شود. با کاشت در جایی که هر روز 6 ساعت آفتاب می گیرد، آن را شکوفا نگه دارید.

 

رز بالارونده دوبلین
رز بالارونده دوبلین

 

مناطق در حال رشدUSDA : از 6b تا 9b
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: رطوبت ، خوب زهکشی ، ماسه ای به خاک رس

برای مشاهده گل آرایی و باکس گل های رزهای جاودان ما به صفحه رز جاودان مراجعه فرمایید.

5- رز چهارم جولای (Fourth of July)

“رز چهارم جولای” رز بالارونده پر گلی است که غنچه های گسترده ای از شکوفه های بزرگ و نیمه مضاعف تولید می کند که دارای گلبرگ های قرمز و سفید هستند. این گیاه دارای رایحه گل رز شیرین است که یادآور سیب تازه بریده شده است . طول آن 12 تا 14 پا است و 3 تا 6 پا عرض دارد.

 

رز بالا رونده
رز چهارم جولای

 

این تاک چوبی از آلودگی هوای شهری رنج نمی برد و می تواند ده ها سال با مراقبت مناسب زندگی کند. مانند اکثر گلهای رز، بهترین شکوفه ها را دارد و در هنگام آفتاب کامل در مقابل بیماری مقاوم است.

مناطق در حال رشد USDA:  از 6a تا 9b
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: به خوبی زهکشی، خاک گلدان، کمی اسید

 

6- رز بالا رونده Iceberg (رز ‘Iceberg’)

بسیاری از گروه ها و گل شناسان بدون شک و تردید “Iceberg” را به عنوان بهترین گل بالا رونده می دانند. Iceberg به شدت با سرعت حدود 15 پا رشد می کند و دارای شکوفای گل و شکوفه های زیاد بزرگ است. این گیاه شکوفه های کامل و پرحجم را ارائه می دهد. تنها نکته مهم و ضعف این گل آن است که عطر و بوی کمی ندارد.

 

رز بالا رونده
رز بالا رونده Iceberg

رز بالارونده “Iceberg” تا حدودی مستعد لکه های سیاه است که از رطوبت بالا و گردش هوا  است.

مناطق در حال رشد USDA: از 4b تا 9b
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: مرطوب، خوب زهکشی شده

7- رز صلح (رر “peace”)

اعتقاد بر این است که بزرگترین گل رز در جهان است، گل رز “peace” دارای ساقه هایی است که می تواند به 20 فوت یا بیشتر از آن برسد و آن را به یک رز بالارونده طولانی تبدیل کرده است. این گیاه روی یک نرده یا دیوار بزرگ بسیار خوب رشد می کند و دارای گل های کامل، زنگ زده، زرد و صورتی، فوق العاده بزرگ است که می تواند در عرض 6 اینچ باشد. این یک رز پیوندی چای با رایحه ای میوه ای است.

رز بالا رونده
رز بالا رونده صلح

بخشی از آنچه گل رز صلح “محبوب” شد، به خاطر کارایی آن است. در ظروف، تختخواب‌ها و… به خوبی رشد می کند.

مطالب مرتبط: آموزش پرورش و نگهداری گل رز

8- رز بالارونده Royal Sunset

رز “Royal Sunset” دارای برگهای تیره، برنز و براق بر روی ساقه محکم است که صعود می کند و تا 10 پا گسترش می یابد. با شکوفه های زیبا و بزرگ و به رنگ زردآلو، دسته های زیبایی را ایجاد می کند. یک رز چای پیوندی که به دلیل داشتن رایحه قوی میوه ای آن نیز شناخته شده است.

رز بالارونده Royal Sunset
رز بالارونده Royal Sunset

برای استفاده بیشتر گل رز، صبر کنید تا گیاه حداقل دو سال سن داشته باشد و در اواخر زمستان هرس را شروع کنید، در حالی که هنوز خواب است.

مناطق در حال رشد USDA: از 6 تا 10
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: گلدان، خوب زهکشی شده

9- رز بالا رونده Souvenir de la Malmaison

‘Souvenir de la Malmaison’ یک رز بالا رونده از یک گل رز قدیمی bourbon است. بسیار نیرومند است و می تواند دارای ساقه باشد که طول آنها تا 20 فوت و عرض آن تا 8 پا می رسد. این گلها دارای رایحه قوی، صورتی بسیار کم رنگ، پر گل و چهار گوش است.

رز بالا رونده Souvenir de la Malmaison
رز بالا رونده Souvenir de la Malmaison

مناطق در حال رشد USDA: از 5b تا 10b
قرار گرفتن در معرض آفتاب: خورشید کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: مرطوب، حاصلخیز، خوب زهکشی شده

 

بیشتر بخوانید: مقاله معرفی گل رز

 

10- رز بالارونده وسترلند (رز “Westerland”)

‘Westerland’ یک رز بسیار معطر است و در زمستان مقاوم است که باعث ایجاد درختچه ای عالی و همچنین بالارونده می شود. شکوفه های آن شکوفه های بزرگ، نیمه دو تا دو شکوفه، مس به رنگ نارنجی تا زردآلو و به شدت معطر است. به 5 تا 12 پا طول و 4 پا عرض می رسد.

شما می توانید در اواخر پاییز یا اوایل زمستان (بسته به آب و هوا) این رز بالا رونده را هرس کنید تا از آن در برابر باد محافظت کنید.

رز بالا رونده
رز بالارونده وسترلند

مناطق در حال رشد USDA: از 5b تا 9b
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: نسبتاً حاصلخیز، خوب زهکشی، مرطوب

برای اطلاعات بیشتر و سفارش باکس گل در مدل های متنوع و انواع گل رز جاودان با ما در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای خرید گل به صورت آنلاین اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *