نگهداری از گلدان آلوورا

نگهداری از گلدان آلوورا

گیاه آلوئه ورا یک گیاه ساکولنت جذاب با نگهداری آسان است که یک همراه عالی را در خانه ایجاد می کند. همچنین گیاهان آلوئه ورا مفید هستند ، زیرا می توان از آب برگ آنها برای تسکین زخم ها و سوختگی در صورت موضعی استفاده کرد. در اینجا نحوه رشد و نگهداری از گلدان آلوورا آورده شده است پس با ما همراه باشید.

نگهداری از گلدان آلوورا

آلوئه ورا یک گونه گیاهی آبدار از تیره آلوئه است. این گیاه بدون ساقه یا ساقه بسیار کوتاه با برگهای ضخیم ، سبز و گوشتی است که از ساقه مرکزی گیاه خارج می شود. حاشیه برگ با دندانهای ریز دندانه دار است.

قبل از خرید آلوئه ورا ، توجه داشته باشید که به مکانی نیاز دارید که نور خورشید روشن یا غیرمستقیم (یا نور مصنوعی ) را ارائه دهد. با این حال ، گیاه از تابش مستقیم آفتاب استقبال نمی کند ، زیرا بیش از حد خشک میشود و برگ های آن زرد میشود .

گیاه آلوئه ورا را برای استفاده دوره ای در گلدان نزدیک پنجره آشپزخانه نگه دارید اما از برخورد مستقیم اشعه خورشید به آن خودداری کنید.

لطفا توجه داشته باشید: ژل برگ آلوئه ورا می تواند به صورت موضعی استفاده شود ، اما نباید توسط افراد و حیوانات خانگی مصرف شود. این می تواند علائم ناخوشایندی مانند حالت تهوع یا سوء هاضمه ایجاد کند و حتی ممکن است در مقادیر بیشتری سمی باشد.

همچنین مطالعه کنید : نگهداری از گلدان ارکیده

قبل از کاشت (نگهداری از گلدان آلوورا)

انتخاب نوع مناسب کانتینر مهم است. از گلدان پلاستیکی استفاده کنید که رطوبت بیشتری را نگه میدارد.
هنگام انتخاب یک گلدان، حتماً گلدانی را انتخاب کنید که حداقل یک سوراخ تخلیه در زیر داشته باشد. این نکته کلیدی مهم است ، زیرا سوراخ اجازه می دهد آب اضافی تخلیه شود. گیاهان آلوئه ورا مقاوم هستند اما کمبود زهکشی مناسب باعث پوسیدگی و پژمردگی می شود که به راحتی شایع ترین علت مرگ این گیاه است.
گلدانی  را به اندازه عرض ، عمیق انتخاب کنید. اگر گیاه آلوئه شما دارای ساقه است ، ظرفی را انتخاب کنید که به اندازه کافی عمیق باشد تا بتوانید کل ساقه را در زیر خاک بکارید.
گیاهان آلوئه ورا ساکولنت هستند ، بنابراین از یک مخلوط گلدان قابل تخلیه مانند ترکیباتی که برای کاکتوس ها و ساکولنت ها ساخته شده استفاده کنید. از خاک باغبانی استفاده نکنید. یک ترکیب خوب باید حاوی پرلیت ، سنگ آتشفشانی lava، تکه های پوست یا هر سه باشد.
برای ترغیب آلوئه به ریشه های جدید پس از کاشت ، ساقه گیاه را با پودر هورمون ریشه آب پاچ کنید. هورمون ریشه زایی را می توان در یک مرکز باغی یا فروشگاه کشاورزی و گل  محلی یافت ، یا از طریق اینترنت خریداری کرد.(اختیاری)

نگهداری از گلدان آلوورا

نگهداری از گلدان آلوورا

 

همچنین مشاهده کنید : نگهداری از گلدان بنجامین

نگهداری از گلدان

چگونه می توان از گیاه ALOE VERA مراقبت کرد

روشنایی: در زیر نور شدید غیر مستقیم خورشید یا نور مصنوعی قرار دهید. پنجره غربی یا جنوبی ایده آل است. آلوورایی که در نور کم نگهداری می شود اغلب دچار رشد loggy می شود.
دما: آلوورا در دمای بین 55 تا 80 درجه فارنهایت (13 تا 27 درجه سانتیگراد) بهترین عملکرد را دارد. دمای اکثر خانه ها و آپارتمان ها ایده آل است. از ماه می ( اردیبهشت) تا سپتامبر(مهر) می توانید گیاه خود را بدون هیچ مشکلی به خارج از منزل بیاورید ، اما اگر شب ها سرد است آن را دوباره عصر برگردانید.
کود دهی: کود را کم (بیش از یک بار در ماه) دهید و فقط در بهار و تابستان با یک فرمول متعادل گیاهان خانگی ، مخلوط با قدرت ½.

نحوه آبیاری گلدان آلوورا

آبیاری سخت ترین قسمت سالم نگه داشتن آلوئه ورا است ، اما مطمئناً علم موشک نیست! آلوئه یک گیاه آبدار است که به محیط های خشک عادت کرده است ، اما با این وجود برگ های ضخیم آن هنوز به آب کافی احتیاج دارند.

گیاهان آلوئه ورا را به صورت عمیق ، اما به ندرت آبیاری کنید. به عبارت دیگر ، پس از آبیاری ، خاک باید احساس رطوبت کند ، اما قبل از اینکه دوباره آبیاری کنید ، باید تا حدی خشک شود. اگر خاک بیش از حد مرطوب بماند ، ریشه های گیاه می توانند پوسیده شوند.
برای اطمینان از اینکه گیاه خود را بیش از حد آبیاری نمی کنید ، اجازه دهید یک سوم بالای خاک گلدان در بین آبیاری خشک شود. به عنوان مثال ، اگر گیاه شما در 6 اینچ خاک گلدان نگهداری می شود ، اجازه دهید 2 اینچ بالا قبل از آبیاری مجدد خشک شود. (برای آزمایش خشکی خاک از انگشت خود استفاده کنید.)

به طور کلی ، برنامه ریزی کنید که گیاه آلوئه خود را تقریباً هر 2-3 هفته یکبار در بهار و تابستان آبیاری کنید و حتی در پاییز و زمستان نیز با شدت بیشتری آب دهید. یک قانون عادی برای آبیاری پاییز و زمستان این است که تقریباً دو برابر زمان آبیاری (نسبت به برنامه آبیاری تابستان) کنید. به عبارت دیگر ، اگر در تابستان هر دو هفته آبیاری می کنید ، در زمستان هر چهار هفته یکبار آبیاری کنید.

هنگام آبیاری ، ممکن است مقداری آب اضافی ته گلدان بماند. اجازه دهید آب به صورت کامل جذب خاک شود. 10-15 دقیقه صبر کنید ، سپس آب باقی مانده را دور بریزید.

چگونه می توان گیاه ALOE VERA را کاشت ، تعویض گلدان

اگر گیاه آلوئه شما رشد کرده است ، خیلی بزرگ شده و به گلدان جدید نیاز دارد ، وقت آن است که دوباره گلدان را تغییر دهید. نحوه کار:

گلدان خود را آماده کنید. بعد از اینکه یک گلدان جدید شستشو دادید (یا یک اسکراب خوب ، اگر گلدانی است که قبلاً استفاده کرده اید) و اجازه دهید کاملا خشک شود ، یک تکه کوچک از صفحه را روی سوراخ زهکشی قرار دهید. این باعث می شود که خاک از پایین نریزد و باعث می شود آب به درستی تخلیه شود. یک تکه کاغذ حوله یا روزنامه که دو برابر شده است نیز می تواند برای جلوگیری از تخلیه خاک و خروج آب کمک کند ، هرچند که با گذشت زمان خراب می شود.
گیاه خود را آماده کنید. گیاه آلوئه ورا را از گلدان فعلی آن خارج کرده و هرگونه آلودگی اضافی ریشه را مسواک بزنید ، مراقب باشید که به ریشه آسیب نرسد.
اگر گیاه شما آفت دارد اکنون آنها را حذف کنید.
اگر گیاه شما دارای یک ساقه بسیار بلند است که در گلدان قرار نمی گیرد ، می توان ساقه را تا حدی کوتاه کرد. توجه داشته باشید که این خطرناک است و می تواند گیاه را از بین ببرد. برای اصلاح ساقه: بخشی از ساقه را بریده و تا آنجا که ممکن است روی گیاه بماند. بعد  گیاه خالی را بردارید و آن را در یک منطقه گرم قرار دهید که نور غیر مستقیم دارد. پس از چندین روز ، با ترمیم زخم ، دستورالعمل های تعویض گلدان  زیر را ادامه دهید.
گیاه خود را بکارید. گلدان را در حدود یک سوم با مخلوط گلدان خوب زهکشی کنید ، سپس گیاه خود را در خاک قرار دهید. پر کردن خاک اطراف گیاه را ادامه دهید ، با توجه به اینکه باید حداقل یک اینچ فضا بین بالای خاک و لبه گلدان بگذارید. برگ های پایین گیاه آلوئه نیز باید دقیقاً بالای خاک قرار بگیرند. بعد از کاشت آبیاری نکنید.
گیاه خود را (به طور موقت) نادیده بگیرید. بعد از اینکه آلوئه خود را در گلدان جدید قرار دادید ، حداقل یک هفته آن را آبیاری نکنید. این امر باعث ایجاد پوسیدگی می شود و به گیاه زمان می دهد تا ریشه های جدید بزند. تا زمانی که گیاه ریشه دار و شاد به نظر برسد ، آن را در مکانی گرم که نور روشن اما غیر مستقیم دریافت می کند نگه دارید.

 

نگهداری از گلدان آلوورا

 

 

چگونه ALOE VERA خود را برای گل دادن بدست آوریم

گیاهان بالغ آلوئه ورا گاهی اوقات یک سنبله گل بلند ایجاد می کنند که گل آذین نامیده می شود – که از آن دهها شکوفه زرد یا قرمز لوله ای ظاهر می شود. این مطمئناً سطح دیگری از علاقه را به آلوئه دوست داشتنی اضافه می کند!

متأسفانه ، شکوفه با آلوئه هایی که به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری می شوند به ندرت قابل دستیابی است ، زیرا گیاه برای تولید گل به شرایط تقریباً ایده آل احتیاج دارد: نور زیاد ، آب کافی و دامنه دمایی مناسب. به دلیل این الزامات (به طور عمده روشنایی) ، گل آلوئه معمولاً فقط در گیاهانی که خارج از منزل در تمام سال و در آب و هوای گرم رشد می کنند دیده می شود.

برای اینکه آلوئه خود بهترین گلدهی را بدهد:

به ویژه در بهار و تابستان تا آنجا که ممکن است نور آن را تأمین کنید. آلوئه را می توان در تابستان و هنگامی که دما بیش از 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) است ، در زیر نور آفتاب نگه داشت. اگر تهویه هوا در شب کاهش می یابد زیر 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) ، آلوئه را داخل  بیاورید.
توجه: فوراً آلوورا خود را از داخل خانه به آفتاب کامل منتقل نکنید. برای تنظیم با نور شدید به زمان نیاز دارد یا ممکن است آفتاب سوختگی ایجاد شود. قبل از انتقال به مکان روشن تر ، اجازه دهید حدود یک هفته در سایه با آفتاب جزئی بماند.
اطمینان حاصل کنید که گیاه مقدار مناسبی آب دریافت می کند – آنقدر کافی است که خشک نشود ، اما غرق نشود! اگر گیاه در خارج از منزل نگهداری می شود ، اطمینان حاصل کنید که باران های تابستانی به طور مداوم آن را خیس نمیکند.
در پاییز و زمستان یک دوره خواب مناسب به آلوورا خود بدهید. آلوورا در اواخر زمستان یا اوایل بهار شکوفا می شود ، بنابراین دادن یک دوره استراحت به آنها که شامل آبیاری کمتر و دمای سردتر باشد ، ممکن است آنها را به گل ترغیب کند.
تعجب نکنید اگر هنوز گل نکرد. با وجود تلاش ما ، شرایط داخلی برای اکثر آلوورا ها ایده آل نیست ، بنابراین اگر شما نتوانستید گل آلوورا را در منزل مشاهده کنید تعجب نکنید چون کار سختی است!

 

آفات / بیماریها

گیاهان آلوئه ورا بیشتر در معرض آفات معمول گیاهان داخل منزل ، مانند mealybugs و scale هستند.

بیماری های شایع عبارتند از:

پوسیدگی ریشه
پوسیدگی نرم
پوسیدگی ساقه قارچ
پوسیدگی برگ
برای جلوگیری از وخیم تر شدن این شرایط ، از آبیاری زیاد خودداری کنید.

ژل آلوئه ورا

برای استفاده از خاصیت تسکین دهنده گیاه آلوئه ورا ، یک برگ بالغ را از گیاه خارج کنید و آن را به طول برش دهید. ژل را از برگ بیرون آورید و آن را روی محل سوختگی خود بمالید ، یا به راحتی ژل برگ باز شده را به سمت پایین و در بالای ناحیه آسیب دیده قرار دهید. ژل را نخورید، زیرا باعث حالت تهوع و سایر علائم ناخوشایند می شود.

نگهداری از گلدان آلوورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *