چگونه گیاه کاکتوس خانه را به شکوفایی تشویق کنم؟

چگونه گیاه کاکتوس خانه را به شکوفایی تشویق کنم؟

چگونه گیاه کاکتوس خانه را به شکوفایی تشویق کنم؟ وقتی آن را خریدم شکوفا شد ، اما از آن زمان تاکنون شکوفا نشده است!!

کاکتوس های کویری (نوع خاردار) یک چالش برای شکوفایی در داخل خانه هستند ، فقط به این دلیل که نمی توانیم به اندازه یک بیابان آنها را غرق در نور خورشید کنیم. علاوه بر نور ، دو عامل مهم دیگر برای شکوفایی عبارتند از:

سن: بلوغ بعضی از گیاهان سالها طول می کشد. بهترین راه برای بررسی این موضوع ، روشی است که قبلاً شکوفا شده است ، همانطور که خریدید.
خوابیدن: بسیاری از کاکتوس های بیابانی در پاسخ به یک دوره خنک ، خشک و خفته شکوفا می شوند. در طول زمستان ، باید آبیاری را به ماهی یکبار کاهش دهید – فقط به اندازه ای که از خشک شدن گیاه جلوگیری شود و کاکتوس خود را به یک مکان خنک ، در حدود 50 درجه فارنهایت ، که دارای نور خورشید است ، منتقل کنید.

 

همچنین بخوانید : گل رز Knockout : پرورش و نگهداری گل رز حذفی

همچنین ، این نکات را برای مراقبت از کاکتوس در طول سال به خاطر داشته باشید:

کاکتوس های خانه ،  بهترین مکان را در اتاق آفتاب گیر یا در جلو پنجره جنوبی دارند. آنها در آنجا بیشترین نور خورشید را دریافت خواهند کرد و هوای اطراف پنجره ها در زمستان به طور کلی سردتر از فضای داخلی اتاق است.
در فصل رشد (بهار و تابستان) ، کاکتوس شما به حداکثر نور و گرما نیاز دارد. گیاه خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید و گاهی اوقات آن را قرار دهید تا در معرض نور قرار گیرد.
همچنین در فصل رشد به آب بیشتری احتیاج خواهند داشت. قبل از آبیاری کامل گیاه اجازه دهید ، قسمت بالای خاک خشک شود (ته سینی زهکشی را خالی کنید). یک طوفان ناگهانی همراه با باران صحرایی را تصور کنید که به زودی در آفتاب خشک می شود ، بنابراین هرگز گیاه خود را در خاک مرطوب رها نکنید.

همچنین بخوانید : انواع گل لیلیوم و شرایط کاشت، پرورش و نگهداری در گلدان

کاکتوسها را فقط در بهار و اوایل تابستان کود دهی کنید ، با استفاده از کود مخصوص کاکتوس یا کود بسیار رقیق شده دارای نیتروژن کم و فسفر و پتاسیم بیشتر. بیش از حد تغذیه باعث شکوفایی کاکتوس شما نمی شود!
کاکتوس خود را دوباره با استفاده از مخلوط گلدان مخصوص کاکتوس ها و ساکولنت ها تهیه کنید. پس از بارگیری مجدد ، یک هفته به کاکتوس خود آب ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *