انواع و اقسام گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما یا سایه دوست

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

همه انسان ها، سرسبزی و گل و گیاه را دوست دارند؛ چرا که حس آرامش را به آن ها منتقل می کنند، بنابراین در آپارتمان خودشان از گیاهان آپارتمانی استفاده می کنند. گیاهان آپارتمانی سایه دوست هم یکی از این گیاهان می باشد. احتمالا اگر به گیاهان آپارتمانی علاقه داشته باشید، این نوع گیاهان را می شناسید؛ اما اگر نمی دانید که گیاهان سایه دوست، چه گیاهانی هستند، با ما در این مقاله همراه باشید.

بسیاری از گیاهان آپارتمانی بومی شرایط جنگل  هستند که روی زمین یا به صورت اپی فیت در زیر تاج درخت رشد می کنند. بنابراین آنها به نور کم عادت کرده اند و در نقاطی سایه دار در خانه رشد می کنند. سایر گیاهان تا زمانی که نور غیر مستقیم دریافت کنند سایه را تحمل می کنند.

نور مستقیم خورشید می تواند بیشتر از این که به گیاهان آسیب برساند، آنها را نابود کند، زیرا اگر در موقعیت نامناسب قرار گیرند ممکن است دچار سوختگی یا پژمردگی برگ شوند.

 

معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما یا سایه دوست

همیشه به ما گفته اند که نور یک پارامتر مهم برای رشد گیاهان است و اگر وجود نداشته باشد، رشد گیاهان متوقف می شود. شاید برایتان جالب باشد که به شما بگوییم گیاهانی وجود دارند که در سایه رشد می کنند و بزرگ می شوند. به این گونه گیاهان، گیاهان آپارتمانی سایه دوست گفته می شود.

درست است که گفتیم این گیاهان در سایه رشد می کنند، اما این حرف به این معنی نیست که شما کلا نور خورشید را از این گیاهان بگیرید. هر گیاهی برای ادامه حیات خودش به نور خورشید نیاز دارد، حتی گیاهان سایه دوست هم برای عمل فتوسنتز به نور خورشید وابسته هستند و همین فرآیند باعث سبز بودن آن ها می شود. پس منظور ما از گیاهان آپارتمانی سایه دوست چیست؟ منظور ما آن دسته از گیاهانی است که در نور بسیار کم یا حتی نور مصنوعی قابلیت رشد کردن دارند.

 

نکات مراقبتی از گیاهان سایه دوست مقاوم به سرما

گیاهان سایه دوست هم مانند بقیه گیاهان آپارتمانی به مراقبت احتیاج دارند، یکی از نکات مهم مراقبتی که در مورد این گیاهان وجود دارد این است که نباید به این گیاهان زیاد آب داده شود. اما چرا نباید به این گیاهان زیاد آب داد؟ چون تبخیر سطحی در گیاهان آپارتمانی سایه دوست خیلی کم می باشد. همچنین این گیاهان چون برای رشد خود به نور خورشید به میزان خیلی کمی نیاز دارند، آب کمی هم مصرف می کنند. پس سعی کنید دسترسی گیاهان سایه دوست را به دو فاکتور نور و آب، خیلی کم کنید.

آبیاری زیاد گیاهان سایه دوست فقط باعث می شود که ریشه های این گیاهان پوسیده شوند و در نتیجه گیاه شما بیمار شود. پس سعی کنید به میزان کافی به این گیاهان آب بدهید.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما
نکات نگهداری از گیاهان سایه دوست

انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

گیاهان سایه دوست آپارتمانی، انواع متفاوتی دارند، ما در این تیتر سعی می کنیم چند مورد از این گیاهان را به شما معرفی کنیم. از انواع گیاهان سایه دوست آپارتمانی، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بامبو
 • برگ عبایی
 • گیاه سایه دوست برگ عبایی Cast iron
 • سانسوریا
 • کالاتیا
 • گندمی
 • انجیر چسب
 • فیلودندرون اسکاندنس
 • پپرومیا
 • کریپتانتوس بروملیادس
 • دراسنا پرچمی
 • برگ انجیری
 • اسپاتی فیلوم
 • گیاه سایه دوست اسپاتی فیلوم یا گیاه صلح Peace lily
 • آگلونما
 • فیتونیا
 • پوتوس
 • لیندا
 • گیاه Boston fern یا سرخس بوستون سایه دوست
 • گیاه سایه دوست مارانتا و کالاتیا گورخری یا Calatheas and marantas
 • گیاهان سایه دوست عنکبوتی
 • گیاه سایه دوست نخل آریکا Areca palm
 • گیاه سایه دوست Hoyas یا گیاه شمعی
 • گیاه سایه دوست نخل شامادورا یا کامه دورا Parlour palm
 • گیاه سایه دوست زبرینا Silver inch

 

در تیتر های بعدی به بررسی دقیق تر این گیاهان آپارتمانی سایه دوست می پردازیم.

 

بامبو گیاه آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

بامبو یک نوع از گیاهان سایه دوست است که می تواند در شرایط نوری مختلف رشد و زندگی کند و فرقی نمی کند نور محلی که بامبو را در آن جا قرار می دهید، کم باشد یا کلا سایه باشد. گیاه بامبو خودش را به خوبی با شرایط محیطی وفق می دهد.

اگر می خواهید بدانید که نور ایده آل گیاه بامبو چه نوری است؟ باید بدانید که بهترین نور برای این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، نور غیر مستقیم خورشید می باشد. حتی این گیاه در نور مصنوعی هم می تواند رشد کند.

درست است که گفتیم گیاه آپارتمانی بامبو در هر مکانی می تواند زندگی کند، اما حواستان باشد که برای تغییر مکان این گیاه باید به نکاتی توجه کنید. برای تغییر دادن محل زندگی بامبو، ابتدا گلدان بامبو را که یکی از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست است، به آهستگی حرکت بدهید و آن را به محلی که تاریک تر است، منتقل کنید. یعنی اینکه اگر گلدان بامبو در کنار پنجره است، آن را به مدت یک هفته در یک محل دیگری قرار بدهید، مثلا بر روی میز، پس از یک هفته می توانید بامبو خود را به مکان مورد نظرتان منتقل کنید.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما
گیاه بامبو، یک گیاه سایه دوست می باشد.

برگ عبایی گیاه آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

این گیاه یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد. به جرات می توان گفت برگ عبایی یکی از بی زحمت ترین گیاهان آپارتمانی بوده است. نام علمی گیاه سایه دوست برگ عبایی، Aspidistra elatior می باشد. گیاه برگ عبایی هم می تواند در نور روشن زندگی کند و هم در سایه. گیاه برگ عبایی، عضوی از خانواده بزرگ گل های سوسن می باشد و بومی کشور چین بوده است. این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، به نور کمی احتیاج دارند و به راحتی می توانند در اتاق های کم نور و کاملا سایه رشد کنند. مشخصه زیبای این گیاه مقاوم به سرما، وجود گل های ریز و کوچک بنفش رنگ در میان شاخه های آن ها می باشد، البته این گل ها می توانند در نزدیک خاک هم رشد کنند.

برای آبیاری برگ عبایی لازم نیست که به طور منظم به این گیاه آب بدهید چون این گل به این گونه آبیاری شدن، حساسیتی نشان نمی دهد. این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، طول عمر زیادی دارد و اگر شرایط رشد آن به طور کامل فراهم بشود، می تواند تا ۶۰ سانتی متر قد بکشد.

درست است که گفتیم این گیاه به آب زیادی احتیاج ندارد و روتین آبیاری منظمی ندارد، اما بهتر است در روز های گرم و خشک تابستان، بیشتر به این گل آب بدهید. به طور کلی این گیاه خیلی کم دچار بیماری و آفت می شود.

 

گیاه برگ عبایی

گیاه برگ عبایی، یک گیاه سایه دوست زیبا است.

 

سانسوریا گیاه آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

این گیاه یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سایه دوست بوده که مقاوم به سرما می باشد‌. این گیاه اسامی متفاوتی دارد، به عنوان مثال برخی از افراد این گیاه را به اسم زبان مادر شوهر می شناسند، همچنین نام علمی این گیاه Sansevieria trifasciata به این Mother-in-law هم شناخته می شود،

می باشد. سانسوریا، یکی از گیاهان آپارتمانی است که به نور کم نیاز دارد و مراقبت کردن از آن بسیار آسان است. گیاه سانسوریا یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا می باشد که مقاومت بالایی از خودش نشان می دهد.

گفتیم که این گیاه از مقاومت بالایی برخوردار است؛ چرا که در برابر خشکی هوا، هجوم آفات و نور کم خورشید، مقاوم است. نگهداری از این گونه از گیاهان آپارتمانی سایه دوست خیلی راحت می باشد؛ به گونه ای که اگر به مدت یک هفته به سراغ گیاه سانسوریا نروید، باز خواهید دید که برگ های زیبای این گل همچنان سبز و شاداب باقی مانده است.

از مشخصات دیگر گیاه سانسوریا می توانیم به برگ های آن اشاره کنیم، این گیاه برگ های سبز تیره رنگی دارد که طول این برگ ها می تواند تا ۹۰ سانتی متر هم برسد. گیاه سانسوریا به صورت آهسته رشد خواهد کرد و به دمای سرد یا متوسط احتیاج دارد. همچنین این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست به آبیاری زیاد و مکرر واکنش نشان می دهند و بیمار می شوند. از طرفی نیاز نیست به گیاه سانسوریا کود بدهید.

گیاه سانسوریا یا گیاه زبان مادر شوهر که به گیاه مار نیز معروف است دارای برگ های شمشیر مانند با لبه های زرد رنگ است. در نور شدید، خارج از نور مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارد، اما سایه را تحمل می کند. قبل از آبیاری صبر کنید و در زمستان کمی آب دهید.

مطالب مرتبط : علت سیاه شدن گیاه و برگ سانسوریا (راه حل)

چرا گیاه سانسوریا رشد نمی کند؟

سانسوریا
سانسوریا یک گیاه تصفیه کننده هوا و سایه دوست است.

 

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

 

کالاتیا گیاه آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

به نظر من این گیاه می تواند یک انتخاب جذاب و دوست داشتنی برای آپارتمان شما باشد؛ چرا که با برگ های رنگارنگ خود، جلوه زیبایی به هر مکانی که باشد می بخشد. گیاه کالاتیا می تواند در نور کم تا نور متوسط زندگی کند و حتما باید رطوبت ثابتی برای آن فراهم باشد.

نام علمی این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، Calathea Triostar می باشد. این گیاه را می توان در محل های تاریک آپارتمان نگهداری کرد، حتی این گیاه در مکان هایی که بقیه گیاهان آپارتمانی علاقه ای به آن ندارند، می تواند زندگی کند.

 

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

کالاتیا، یک گیاه زیبای سایه دوست

مطالب مرتبط : علت زرد شدن برگ کالاتیا

 

گیاه گندمی یا عنکبوتی

گیاه عنکبوتی یکی از گیاهانی است که مراقبت و نگهداری از آن بسیار آسان است. اما باید به این گیاه خیلی توجه کنید؛ چرا که بی توجهی به این گیاه، سبب از دست دادن جذابیت گیاه گندمی می شود. پس سعی کنید به این عضو از خانواده گیاهان آپارتمانی سایه دوست بیشتر توجه کنید.

اگر شرایط نگهداری از گیاه گندمی به خوبی فراهم بشود، برگ های گیاه گندمی به سمت بالا می روند و به خودشان قوس می دهند. سعی کنید به میزان کافی به این گیاه آب بدهید تا آب دهی بیش از حد به گیاه گندم سبب بیمار شدن آن نشود.

این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، گل های ستاره ای شکل و سفید رنگ خیلی زیبایی دارند که در نزدیکی خوشه های گل عنکبوتی آویزان می شوند. از طرفی در کنار گل های گیاه عنکبوتی، گیاهان کوچک تری رشد می کنند که با جدا کردن و کاشتن آن ها در گلدان های دیگر، می توانید گل های بیشتری داشته باشید.

 

گیاه گندمی، یکی از گیاهان سایه دوست آپارتمانی با گل های کوچک

 

انجیر چسب گیاه سایه دوست

اکثر افراد گیاه انجیر چسب را با نام علمی Ficus Pumila می شناسند؛ از طرفی این گیاه عضوی از خانواده گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد. این گیاه سایه دوست، یکی از گیاهان خزنده می باشد که از رشد کمی برخوردار است. شاخ و برگ گیاه انجیر چسب، سفت می باشد و به رنگ سبز تیره در می آید.

انجیر چسب به آبیاری زیاد، بسیار حساسیت نشان می دهد، پس صبر کنید تا خاک گیاه انجیر چسب خشک بشود، سپس به گیاه آب بدهید.

 

 

گیاه انجیر چسب سایه دوست با حساسیت بالا به آبیاری زیاد

گیاهان فیلودندرون اسکاندنس سایه دوست مقاوم به سرما

فیلودندرون اسکاندنس یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد؛ به طوری که می تواند خودش را به خوبی با نور کم خورشید سازگار کند. این گیاه به دو صورت درختچه ای و پیچی وجود دارد.

نکته ای که باید در مورد این گیاه در نظر داشته باشید، این است که خاک گلدان فیلودندرون اسکاندنس همیشه باید مرطوب باشد؛ اما نباید بیش از حد آب داشته باشد. حواستان باشد زمانی به گیاه آب بدهید که خاک گلدان تا حدودی خشک باشد.

گیاه بالارونده فیلو دندرون (Heart-leaf philodendron) همیشه سبز بومی کارائیب و آمریکای مرکزی است، جایی که درختان برای رسیدن به نور به هم می چسبند. برگ های سبز عمیق آن به شکل قلب کاملی در یک منطقه سایه دار در داخل خانه در یک گلدان رشد میکنند. اجازه دهید تا روی لبه ها بچرخد، یا یک ستون خزه اضافه کنید تا تکیه گاه عمودی ایجاد شود.

اطلاعات بیشتر: تفاوت گیاه پوتوس با فیلودندرون

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

فیلودندرون اسکاندنس

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست - فیلودندرون

گیاهان آپارتمانی سایه دوست – فیلودندرون

کریپتانتوس بروملیادس گیاه سایه دوست

کریپتانتوس بروملیادس، با نام علمی Bromeliads شهرت دارد و می توان گفت که این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، یک گیاه فوق العاده برای نگهداری در آپارتمان می باشند.

اکثر گونه های کریپتانتوس بروملیادس را می توان به راحتی در هر گلدانی پرورش داد. این گیاه سایه دوست، یکی از گیاهان گرمسیری بوده است. این گیاه حتی می تواند در نور مصنوعی هم رشد کند.

 

کریپتانتوس بروملیادس، یک گیاه سایه دوست آپارتمانی است.

پپرومیا گیاه سایه دوست

این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، انواع مختلفی دارند. گیاهان پپرومیا می توانند در نور کم به خوبی رشد کنند. این گیاه، یک گیاه کوچک می باشد که زیبایی فوق العاده ای را به آپارتمان شما می بخشد. گیاه پپرومیا به رطوبت علاقه زیادی نشان می دهد اما این موضوع دلیل نمی شود که به این گیاه خیلی آب بدهید. می توانید در فصل های سرد سال، با یک اسپری برگ های پپرومیا را مرطوب کنید.


پپرومیا یکی از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد.

گیاه سایه دوست برگ انجیری Swiss cheese

در انگلیس به گیاه برگ انجیری، پنیر سوئیسی گفته می شود، اما علت این نام گذاری چه چیزی می باشد؟

به علت سوراخ های متعددی که بر روی برگ های این گیاه وجود دارد، به برگ انجیری، پنیر سوئیسی می گویند.

برگ انجیری، یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد که علاقه زیادی به نور کم خورشید دارد، پس سعی کنید که این گیاه را از نور شدید خورشید، دور نگه دارید. این گیاه رشد زیادی دارد پس سعی کنید فضای زیادی را به این گل اختصاص بدهید و همه چیز را برای مراقبت از برگ انجیری فراهم کنید.

Swiss cheese یا Monstera deliciosa نیازی به رشد در آفتاب کامل یا مستقیم ندارد. برگ های بزرگ آن سایه را به خوبی تحمل میکنند.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست مانند برگ انجیری، برای خرید بر روی گلدان برگ انجیری کلیک کنید.

 

دراسنا پرچمی گیاه سایه دوست

دراسنا پرچمی انواع متفاوتی دارد؛ به طوری که شامل ۵۰ گونه مختلف هستند و به راحتی می توان آن ها را پرورش داد. به این نکته توجه کنید که دو عامل برای این گیاه بسیار حائز اهمیت است: هرس کردن و آبیاری.

این گیاه از خانواده گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد که به همین دلیل باید آن را از نور خورشید دور کنید.

برای خرید بر روی گلدان دراسنا کامپکت کد ۴۰۵ کلیک کنید.


گیاه سایه دوست دراسنا پرچمی

 

 

گیاه سایه دوست اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یک گیاه سایه دوست است که به آسانی می توان آن را پرورش داد و از آن نگهداری کرد. این گیاه هم یکی دیگر از گیاهان تصفیه کننده هوا می باشد. اگر شما جزء اشخاصی هستید که مشغله کاری زیادی دارید و فراموش می کنید به گل های خود آب بدهید، خریداری این گیاه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

اسپاتی فیلوم نوعی از گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد که به سرما حساسیت نشان می دهد و بهترین دما برای نگهداری آن دمای آپارتمان است.

گیاه اسپاتی فیلوم را در هر مکانی می توان نگهداری کرد؛ فرقی نمی کند این مکان آپارتمان شما است یا اتاق های بیمارستان. این گیاه در نور کم، توانایی رشد کردن دارد و در اتاق های فاقد پنجره هم می تواند رشد بکند.

اگر مشاهده کردید که برگ های اسپاتی فیلوم در حال زرد شدن است، بدانید که این گیاه را در نور شدید خورشید قرار داده اید. همان طور که گفتیم این گیاه، یکی از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد، پس سعی کنید اسپاتی فیلوم را از نور خورشید دور نگهدارید.

برای آبیاری گیاه اسپاتی فیلوم در فصل تابستان نیازی نیست به این گیاه خیلی آب بدهید، همین که مقداری آب مقطر بر روی برگ های اسپاتی فیلوم اسپری کنید، کفایت می کند.

 

فیتونیا گیاه سایه دوست

فیتونیا هم یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی سایه دوست است که نسبت به گیاهان آپارتمانی دیگر، طرفداران بیشتری دارد. این محبوبیت هم به علت وجود برگ های رنگارنگ و زیبای گیاه فیتونیا می باشد.

گیاه فیتونیا به رطوبت دائمی نیاز دارد و به همین دلیل هم نگهداری از آن می تواند تا حدی مشکل باشد. این گیاه را می توان در جنگل های پرو پیدا کرد که در سایه بقیه درختان رشد کرده است.

اگر می خواهید از این دسته از گیاهان آپارتمانی سایه دوست مراقبت کنید، بهتر است برای مراقبت کردن از فیتونیا از گلخانه یا باغ شیشه ای استفاده کنید.

اگر دیدید که برگ های فیتونیا سفید شده اند و رگبرگ های صورتی رنگ آن در حال محو شدن هستند، یعنی گیاه فیتونیا خود را در نور بیش از حد قرار داده اید.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست مقاوم به سرما

فیتونیا چه گیاهی است؟

 آگلونما گیاه سایه دوست

این گل یکی از با دوام ترین گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد که برای رشد خود به نور کم خورشید نیاز دارد. اگر تا به حال گیاه آپارتمانی نداشته اید و می خواهید برای اولین بار از یک گیاه آپارتمانی نگهداری کنید، انتخاب آگلونما می تواند انتخاب درستی برای شما باشد.

گونه های جوان تر آگلونما برای رشد خود به نور بیشتری نسبت به گونه های بزرگ تر دارند. گیاه آگلونما به هوای سرد و دمای پایین حساسیت بالایی دارد، پس سعی کنید آگلونما را در فضای گرم تر نگهداری کنید.

از طرفی سعی کنید در زمستان به این دسته از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، به میزان کمتری آب بدهید.

 

آگلونما، یک گیاه حساس به نور خورشید

 

 پوتوس گیاه سایه دوست

پوتوس یک گیاه خزنده می باشد، می توانید آن را در سبد هایی قرار دهید و به دیوار آپارتمان خود آویزان کنید. به گیاه پوتوس، پیچک شیطان هم گفته می شود و این نام گذاری به این علت است که از بین رفتن و مرگ پوتوس ممکن نیست. برگ های پوتوس قلبی شکل است. از طرفی این گیاه، گونه های متفاوتی دارند. گیاه پوتوس به نور زیادی احتیاج ندارد و بدون وجود نور برای رشد خود، فوق العاده جذاب است. این گیاه یکی از گیاهان آپارتمانی سایه دوست می باشد.

پوتوس نوعی از گیاهانی است که برای فضای اداری بسیار پر طرفدار است، این علاقه زیاد به گیاه پوتوس به ۴ علت است. این ۴ دلیل شامل موارد زیر است.

 • سرسبز بودن همیشگی گیاه پوتوس
 • پوتوس به نور بسیار کمی احتیاج دارد.
 • رشد سریع گیاه پوتوس
 • به علت حس نوستالژی که به افراد می دهد.

برای نگهداری از گیاه پوتوس که عضوی از خانواده گیاهان آپارتمانی سایه دوست است، باید به موارد زیر دقت کنید.

 • سعی کنید در فصل های گرم سال، روزانه یک تا دو بار، گیاه پوتوس را غبار پاشی کنید، همچنین در فصل های سرد سال این کار را دو تا سه بار در روز انجام بدهید.
 • از کود مناسب و به اندازه کافی برای رشد گیاه پوتوس استفاده کنید.
 • برای نگهداری این گیاه از گلدان های کوچک استفاده کنید.

ویژگی های پوتوس و مراقبت از آن به عنوان گیاه سایه دوست

لیندا

گیاه لیندا یا پا فیلی، یکی از اعضای خانواده گیاهان آپارتمانی سایه دوست است که به نور زیاد خورشید واکنش نشان می دهد و برگ های آن در حضور نور خورشید، می سوزد.

گیاه لیندا آب را در ساقه خودش ذخیره می کند، بنابراین نیازی به آبیاری زیاد ندارد و تا هفته ها بدون آب زنده خواهد ماند.

اگر دیدید برگ های گیاه لیندا زرد شده است، بدانید که به این گیاه به میزان زیادی آب داده اید که این آبیاری زیاد سبب شده است خاک گلدان باتلاقی و مرطوب شود.

این نوع از گیاهان آپارتمانی سایه دوست، یک گیاه تصفیه کننده هوا نیز می باشند.

 

گیاه پا فیلی چه گیاهی است؟

 

گیاه Boston fern یا سرخس بوستون سایه دوست

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست - Nephrolepis cordifolia

 

Nephrolepis exalata یا سرخس بوستون، یک گیاه خانگی آسان برای رشد است که در نقطه ای روشن و بدون نور مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارد. در محیط مرطوب رشد می کند، بنابراین حمام بخار برای آنها ایده آل است.

 

گیاه سایه دوست مارانتا و والاتیا یا Calatheas and marantas

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

گیاهان سایه دوست

 

گیاهان مارانتا و والاتیا به دلیل برگ های طرح دار رنگی خود که باعث چروک و پژمردگی در آفتاب میشود. تمایل به سایه دارند و جزو گیاهان آپارتمانی سایه دوست محسوب میشوند، بنابراین نقاط سایه دار مناسب آنهاست. اگر آب پاچی منظم به آنها داده شود بهترین رشد را می کنند.

 

گیاهان سایه دوست عنکبوتی

اگر شاخ و برگ های رنگارنگ عنکبوت در نقطه ای بسیار روشن رشد کنند، می توانند سفید شوند، بنابراین شادابی خود را از دست می دهند. یک نقطه سایه دار بهترین رنگ را ایجاد می کند و به شما اطمینان می دهد که خیلی زود خشک نمی شوند.

گیاه عنکبوتی

 

گیاه سایه دوست نخل آریکا Areca palm

گیاه نخل آریکا که در اینجا روی پایه گلدان چوبی قرار گرفته است، انتخابی دوست داشتنی است اگر به گیاه بوته ای برای پر کردن یک فاصله بزرگ نیاز دارید. برگ های جدا شده حسی گرمسیری به شما می بخشد. آن را در یک مکان سایه دار اما روشن در داخل خانه رشد دهید و مرتبا آب پاچ کنید. برای ظاهر مشابه، Howea fosteriana (نخل کنتیا) و Chamaedorea elegans (نخل سالن) را در نظر بگیرید.

 

گیاه سایه دوست Hoyas یا گیاه شمعی

بیشتر گیاهان Hoyas اپیفیتی هستند که به صورت غیر انگلی خود را به سایر گیاهان متصل می کنند و از آنها به عنوان تکیه گاه یا لنگر استفاده می کنند. آنها در یک منطقه روشن اما سایه دار در داخل خانه رشد می کنند و بیشتر آنها چترهایی از گلهای معطر و خوش طعم تولید می کنند تا خانه را خوشبو کنند.

 

گیاه سایه دوست Cast iron

در آب و هوای گرمتر  Cast iron را می توان در گلدان های بزرگ که در تاریک ترین حیاط قرار گرفته اند و از هر طرف با ساختمان های بلند احاطه شده اند، در حال رشد یافت. در محیط آپارتمانی، آنها برای تاریک ترین نقاط شما ایده آل هستند.

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

گیاه سایه دوست نخل شامادورا یا کامه دورا Parlour palm

گیاه Parlour palm، یک گیاه آپارتمانی محبوب است که به دلیل داشتن خارهای سبز روشن و جذاب رشد می کند. برای بهترین نتیجه، در یک نقطه روشن، سایه دار کامل رشد می کند. همچنین می تواند با سایه کنار بیاید.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

گیاه سایه دوست زبرینا Silver inch

گیاه Silver inch یا Tradescantia zebrina، دارای برگهای غیر معمول و متنوع به رنگهای سبز، بنفش و نقره ای است. این یک عادت پس از آن است بنابراین در یک کاشت آویزان یا در قفسه عالی به نظر می رسد. بهترین عملکرد را در یک نقطه گرم بدون نور مستقیم خورشید دارد. در سایه خوب عمل می کند اما ممکن است تنوع برگ خود را از دست بدهد.

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

خرید گیاهان سایه دوست آپارتمانی و گیاهان مقاوم به سرما

اگر شما هم مانند ما عاشق این گیاهان فوق العاده شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که برای آپارتمان یا دفتر خود از این گیاهان خریداری کنید. همان طور که ملاحظه کردید، گیاهان سایه دوست انواع متفاوتی دارند ولی هر کدام از آن ها در جایگاه خود فوق العاده هستند.

.خرید گیاهان سایه دوست آپارتمانی

برای مشاهده قیمت ها به صفحه خرید گیاهان آپارتمانی کلیک کنید.

 

سخن پایانی

همان طور که تا به این جای این مقاله متوجه شدید، گیاهان آپارتمانی سایه دوست، گیاهانی می باشند که برای رشد خود به نور کمی نیاز دارند. این گیاهان انواع متفاوتی دارند و هر کدام در جایگاه خود فوق العاده هستند. از گیاهان سایه دوست آپارتمانی می توان به گیاهانی همچون بامبو، لیندا، برگ عبایی، سانسوریا و… اشاره کرد. این گیاهان می توانند در نور کم یا سایه رشد کنند.  از طرفی می توان هر کدام از این گیاهان آپارتمانی سایه دوست را در هر محلی به کار برد، از آپارتمان گرفته تا بیمارستان.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *