روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

نکات مهم و کلیدی درباره روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

قلمه زدن گیاه گوش گرگی یا گیاه پنجه گرگی بسیار آسان بوده و به تنهایی در منزل نیز می توانید این کار را انجام دهید.

 

اقدامات لازم در جهت آموزش طرز قلمه زدن گیاه گوش گرگی

برای اینکه بخواهید گیاهی سالم داشته باشید و در امر قلمه زدن موفق نیز باشید ابتدا لازم است تا گیاه مد نظر خود را بررسی کرده تا از تعداد ساقه های گل ( یک ساقه و چند ساقه) آگاه شوید. بدیهی است که گیاهانی با تعداد ساقه های بیشتر به شما نیز گیاهان جدید بیشتری داده و گلدان مد نظر شما روز به روز پر تر از قبل خواهد شد؛ زیرا با این کار به برگ ها فضای بیشتری جهت رشد و پرورش می دهید. لازم به ذکر است که در آموزش طرز قلمه زدن گل پنجه گرگی باید گفت که ساقه های یک گل و یا گیاه امکان دارد قطرهای متفاوتی داشته باشد. توجه داشته باشید که با انجام عمل قلمه زدن، شما هم زمان دو کار را انجام می دهید؛ اول این که گلدان شما خلوت شده و جا برای رشد و تکثیر گیاه وجود دارد. دوم این که با قلمه زدن، علاوه بر خلوتی، باعث می شوید تا گلدان شما برگ و گل های جدیدی تولید نماید. بر طبق اصول مربوط به طرز قلمه زدن گل پنجه گرگی باید توجه داشته باشید که در زمان آرایش گلدان خود، شکل طبیعی گیاه را بر هم نزنید. باید توجه داشته باشید که تغییر شکل طبیعی گیاه، به مراتب سخت تر از کوتاه کردن آن در زمان رشد است.

 

مطالب مرتبط: بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی کی است؟

 

تمامی موارد گفته شده را در زمان قلمه زدن گیاه مد نظر خود، به خاطر داشته باشید. اگر می خواهید یک گلدان پر داشته باشید، انتخاب گیاه پنجه گرگی که دارای چندین ساقه به سمت بیرون می باشد انتخاب مناسبی خواهد بود؛ اما اگر می خواهید در آینده گیاهتان باریک بماند، پنجه گرگی با یک ساقه را انتخاب نمایید.

برای خرید انواع گلدان آپارتمانی کلیک نمایید.

روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

گیاه گوش گرگی یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی است | روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

 

اهمیت توجه به گره های ساقه هنگام قلمه زدن گیاه گوش گرگی

در گیاهان پنجه گرگی، گره هایی تحت عنوان گره های رشد وجود دارد که در آن محل ها، ساقه های جدید می رویند. پس در زمان قلمه زدن، باید به این گره ها توجه داشت.

 

قبل از بریدن هر برگ، تصمیم درستی بگیرید.

قبل از این که هر برگ را از ساقه قطع کنید، سعی کنید تصمیم درستی را اتخاذ نمایید. با تصمیم درستی که می گیرید از خطا جلوگیری خواهید کرد. توجه داشته باشید هر قدر برگ های بیشتری را کوتاه کنید، در امر قلمه زدن این گیاه بهتر است.

 

همچنین بخوانید: نگهداری گیاه کلیویا یا گل خورشیدی

 

از جزئیات مربوط به خاک و شرایط موجود در اصول طرز قلمه زدن گیاه گوش گرگی غافل نشوید

قبل از قلمه زدن از وضعیت عمومی گیاه خود با خبر شده و پیش از کوتاه کردن گیاه خود، مطمئن شوید تا گلدانی را که انتخاب کرده اید، کاملاً مناسب این کار می باشد. هم چنین به نوع خاک داخل گلدان نیز توجه داشته باشید (باید خاک گلدان کاملاً سالم و مرطوب باشد). توجه داشته باشید که رطوبت خاک باید مناسب باشد، اگر خاک گلدان بیش از حد مرطوب باشد، اصلاً برای کاشت و پرورش گیاه گوش گرگی مناسب نخواهد بود.

بررسی دقیق برگ های گیاه

بعد از انجام مراحل و بررسی های مربوط به طرز قلمه زدن گیاه گوش گرگی، لازم است تا برگ ها را با دقت مشاهده کرده و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید. برگ های بیمار شامل ویژگی های زیر می باشند:

  • زرد رنگ می باشند
  • دارای لکه های قهوه ای رنگ هستند.

 

روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

در صورتی که تمام مراحل قلمه زدن گیاه پنجه گرگی را با دقت انجام دهید، تاثیر آن را خواهید دید | روش قلمه زدن گیاه گوش گرگی

 

ابزارهای خود را آماده کنید

با رعایت تمامی نکات مربوط به طرز قلمه زدن گل پنجه گرگی، لازم است تا ابزارهای خود را آماده نمایید. ابزار ویژه هرس، برای هر گیاه، متناسب با اندازه آن می باشد. ابزارآلاتی هم چون: هرس، قیچی و لوپرهای دستی، اکثراً برای درختچه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که با قطع هر یک از شاخه های افقی به سمت بالا، از عرض گیاه کاسته خواهد شد. زیرا از هر ناحیه ای که قطع کنید، رشد مجدد اتفاق می افتد.

همچنین بخوانید: پرورش و نگهداری از گل سروپژیا

نکات مهم درباره طرز قلمه زدن گیاه گوش گرگی

  • همه ساقه های گیاه را تا پایه حدوداً 15 سانتی متر از قاعده ببرید تا محل خالی شده جوانه دهد.
  • در زمان کوتاه نمودن گیاه خود لازم است تا مطمئن شوید که 2 الی 3 گره بر روی ساقه قطع شده هنوز وجود دارد.
  • در این مرحله، بر اساس طرز قلمه زدن گیاه پنجه گرگی لازم است تا قطعات نسبتاً بزرگی که از گیاه خود جدا کرده اید را ببرید؛ یک برش با حداقل دو لایه برگ را برای مدت چند هفته درون خاک مرطوب قرار دهید. این کار به گره های رشدی کمک به سزایی می کند. توجه داشته باشید زمانی که ریشه ها از قسمت انتهایی قلمه جوانه زدند، وقت آن است که گیاه جدید به گلدانی دیگر منتقل شود.

 

برای خرید آنلاین گل با ارسال رایگان کلیک نمایید. ما در گندم vip انواع گل با تنوع بالا در دسته بندی ها مختلف را برای شما با قیمت های مناسب فراهم نموده ایم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها