بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی کی است؟

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی

استفاده از گیاهان آپارتمانی می تواند روح تازه ای به دکور خانه ببخشد. در واقع گیاهان آپارتمانی زیبایی خانه را دو چندان می کنند. امروزه بسیاری از خانم ها، از گیاهان آپارتمانی در خانه خود نگهداری می کنند. یکی از مهم ترین چیز هایی که باید در خصوص نگهداری از گیاهان آپارتمانی بدانیم، روش تکثیر این گیاهان است. در این مقاله به بررسی زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی می پردازیم؛ پس اگر می خواهید در این باره بدانید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

 

 

نحوه تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی

 

قلمه زدن، یکی از بهترین و ساده ترین روش های تکثیر غیر جنسی گیاهان آپارتمانی می باشد که باید در زمان درستی انجام شود تا نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. در قلمه زدن، قسمتی از گیاه مادر بریده شده و رشد می کند.

به طور کلی قلمه زدن در چهار روش از چهار قسمت متفاوت گیاه انجام می شود که شامل قلمه ساقه، قلمه برگ، قلمه جوانه برگ و قلمه ریشه می باشد. زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی می تواند هر زمانی که گیاه در حال رشد باشد، اتفاق بیفتد.

 

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی | تکثیر گیاهان آپارتمانی اکسیژن دار

تکثیر گیاهان آپارتمانی اکسیژن دار

 

 

نکات زیادی در خصوص قلمه زدن گیاهان وجود دارد که باید آن ها را بدانید تا عمل قلمه زدن را با موفقیت به پایان برسانید. در این قسمت بعضی از این نکات را آورده ایم.

 • اگر می خواهید قلمه زنی ساقه را انجام دهید، ساقه های کاملا سالم را بردارید؛ اگر ساقه ها بیمار باشند، گیاه شما نیز سالم نخواهد بود.
 • زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی بسیار مهم است؛ زمانی که گل دهی گیاه اتفاق می افتد، قلمه زنی را انجام ندهید؛ ممکن است نتیجه خوبی نداشته باشد.
 • سعی کنید قلمه را از قسمت نزدیک به ریشه بردارید؛ این کار احتمال ریشه زایی را افزایش می دهد.

رطوبت، دما، قند ها، تهویه، عنصر B و نور شدید، از عوامل محیطی هستند که بر ریشه زایی قلمه ها تاثیر می گذارند.

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی | جدا کردن قسمتی از گیاه برای شروع قلمه زدن

جدا کردن قسمتی از گیاه برای شروع قلمه زدن

 

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی

 

قلمه زدن گیاهان باید در شرایط و زمان مناسبی صورت بگیرد. هر گیاهی از زمان مشخصی برای تکثیر و قلمه زنی برخوردار است. اما بهترین زمان برای قلمه زدن همه گیاهان فصل بهار یعنی در اوایل فروردین می باشد. این فصل برای انجام کارهای مراقبتی گل خیلی مناسب است. ماه فروردین را می توانید به عنوان بهترین زمان برای رسیدگی و انجام کار های گلتان در نظر بگیرید. البته نیاز به عجله نیست، به جز فروردین و اردیبهشت، خرداد را هم می توانید به عنوان زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی انتخاب کنید. پس اگر متوجه شدید که گل درگیر لایه برداری یا رشد است، سریع به قلمه زدن آن روی نیاورید و اجازه رشد را به آن بدهید.

اگر می خواهید که بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی را انجام دهید، ماه اردیبهشت بهترین ماه برای انجام این کار است. در این ماه می توانید قلمه زنی گیاه را انجام دهید؛ چون تمام دانه های گل آماده برای کاشت می باشند. تا قبل از اتمام این ماه باید کار برش زنی را انجام دهید. البته نه در شهرهایی که در شمال کشور واقع شده اند.

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی

 

بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی همان فصل بهار است، بعد از آن امکان اینکه نتیجه قلمه زدن خوب شود تقریبا کم می باشد. اگر برگ های ریخته شده گیاه را مشاهده کردید حتما آن را قلمه بزنید و اگر می خواهید نتیجه قلمه بی نقص باشد، این کار را در روز های اول این ماه انجام دهید. اما اگر احساس کردید نتیجه مطلوبی نخواهد داشت می توانید به ماه های بعد موکول کنید؛ البته فقط در صورت نیاز این کار را انجام دهید.

همانطور که گفتیم زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی بستگی به نوع آن ها دارد؛ ممکن است برخی گیاهان به قلمه زدن در بهار عادت داشته باشند، پس به طور کلی زمان دقیقی برای آن وجود ندارد. گاها پیش می آید که کار تکثیر و قلمه زنی را برای فصل تابستان می گذارند. در این ماه به برش گل هایی که برگ های آن ها ریزش کرده است، می پردازند که بعد از قلمه زنی، گل و برگ های تازه و سبز گیاه می رویند.

 

قلمه زدن انواع گیاهان آپارتمانی

در صورتی که زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی خود را تعیین کرده اید، طبق همان روال پیش بروید تا به رشد آن آسیبی وارد نشود. زمانی که برش برگ های خشک شده را انجام دادید به سمت برش زنی برگ های سبز بروید، معمولا در این زمان چوب بیشتر گیاهان کمتر می شود. اگر گیاه از رطوبت کافی برخوردار باشد، بدانید که زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی فراهم شده است که در کنار قلمه زدن برگ می توان قلمه زدن چوب را هم انجام داد؛ این کار به محکم شدن ریشه کمک می کند.

زمانی که پاییز فرا می رسد شما فقط باید دانه ها را حفظ کنید و آن ها را در دمای مناسبی قرار دهید. علاوه بر قلمه زدن چوب، برش قسمت سبز گیاه هم به استحکام ریشه کمک شایانی می کند. البته میزان رطوبت هم خیلی مهم است، از آنجایی که شما گل را در آپارتمان پرورش می دهید؛ پس میزان رطوبت چشمگیری وجود ندارد، بنابراین از شن در خاک آن استفاده نمایید. هنگام فرا رسیدن ماه مهر، زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی نیست بلکه باید قلمه هایی که از قبل انجام دادید را تا ماه ها در شن قرار دهید تا به آن گرمای کافی برسد. بهترین زمان قلمه زدن گیاه زمانی است که هوای سرد بر زمین حکم فرما نباشد و زمین یخ نزده باشد؛ چرا که در چنین شرایطی قلمه زدن هیچ نتیجه ای برایتان نخواهد داشت. از ماه دی به بعد می توانید برش گیاه را در خاک بکارید؛ همچنین در ماه های بهمن هم می توانید قلمه زنی را انجام دهید که همانند قلمه زنی در ماه دی است و نیاز به انجام کار جدیدی نیست.

قلمه زدن انواع گیاهان آپارتمانی

 

تکثیر گل از طریق قلمه زنی

 

چه زمانی برای قلمه زدن گیاهان آپارتمانی مناسب است؟

زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی بستگی به نوع آن ها هم دارد، در این قسمت از مقاله قلمه زدن انواع گل های آپارتمانی را بیان می کنیم.

 

 1. گل ارکیده:

در صورتی که تمام نیاز گیاه را برطرف ساختید، در فصل بهار که گل دهی آن به پایان رسید، قلمه زنی را انجام دهید. فصل بهار مناسب ترین زمان برای قلمه زدن گیاهان کوچک می باشد. در ادامه در مورد روش قلمه زنی آن توضیح خواهیم داد.

 

 1. گل کالانکوا:

اما زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی از نوع کالانکوا چه موقع است؟ از آنجایی که کالانکوا گل بهاری است؛ پس بهترین زمان هم برای قلمه زنی آن بهار می باشد؛ البته از آنجایی که این گل در دسته گل های مقاوم قرار دارد و می تواند گرما و سرما را تحمل کند، قلمه زدن در فصل های دیگر به آن آسیب وارد نمی کند. کالانکوا به رطوبت زیاد نیاز ندارد و اگر در دمای خیلی سرد یا بالعکس قرار بگیرد رشد آن دچار مشکل نمی شود.

 

قلمه زنی گل کالانکوا

 

 1. گل سانسوریا:

زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی همچون سانسوریا بستگی به شرایط این گل دارد ولی نسبت به سایر گل ها از روش متفاوتی برای تکثیر و قلمه زنی برخوردار است. گل سانسوریا از جمله گیاهانی است که رشد زیادی دارد. جالب است بدانید که بیشتر برش هایی که از این گل می گیرند به صورت عدد ۸ است. برخی معتقدند که این کار به ریشه گیاه آسیبی وارد نمی کند و برش ها هم روند رشد خود را به سرعت طی می کنند. برای پیدا کردن زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی به گل دهی آن توجه کنید؛ زمانی که متوجه شدید گل دهی آن به پایان رسید، گل های کوچک و تازه را برای قلمه زنی انتخاب نمایید.

 

 1. گیاه یوکا زینتی:

خیلی از افراد کار تکثیر و قلمه زنی را یکی می کنند؛ یعنی از طریق قلمه زنی تکثیر گیاه را انجام می دهند. از آنجایی که این گیاه را می توان در هر آب و هوایی پرورش داد، پس از نوع گیاهان مقاوم محسوب می شود. اما زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی از نوع یوکا زینتی را برای چه فصلی بگذاریم؟ دو راه وجود دارد، اگر قلمه زدن را در فصل سرما را انجام دهید ریشه گیاه در معرض هوای آزاد قرار می گیرد، اما اگر این کار را به فصل بهار یا تابستان موکول کنید ریشه قلمه گرم می ماند. اما اگر پیش آمد که این کار را در فصل زمستان یا پاییز انجام دادید ریشه قلمه را در خاک رس یا پیت قرار دهید تا گرمای کافی به قلمه گیاه برسد. پس زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی نظیر یوکا در هر فصلی می تواند باشد، اما بهترین زمان برای آن بهار یا تابستان است.

 

 

برای خرید این محصول بر روی گلدان يوكا زينتي کد 413 کلیک کنید.

 

5.گل بنت قنسول:

 

یکی از مزایای خوب این گیاه هنگام قلمه زدن این است که از طریق قلمه به آسانی تکثیر آن انجام می شود، البته تکثیر به چند روش انجام می شود اما این کار بهترین و آسان ترین روش می باشد. زمان تکثیر و قلمه زنی گیاهان آپارتمانی بستگی به شرایط گل دارد، مثلا از آنجایی که گل کریسمس رطوبت دوست است، باید این کار را برای زمانی بگذارید که مطمئن شوید رطوبت کافی به برش آن می رسد و گیاه دچار پژمردگی نمی شود.

محصولی از گل فروشی گندم VIP برای خرید بر روی گلدان بنت قنسول کلیک کنید.

 

6.گیاه افوربیا:

و اما در آخر به سراغ گل های زیبای افوربیا می رویم، تا زمان قلمه زنی آن را بفهمیم. قلمه زدن افوربیا بهترین روش برای تکثیر و همچنین هرس گل می باشد. زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی مثل افوربیا در فصل بهار است، چون این فصل نتیجه بهتری برای قلمه زنی دارد؛ شما می توانید حدود ۱۵ یا ۳۰ سانت از افوربیا را برش دهید. بعد از قلمه زنی، آن را در خاک گرم قرار دهید؛ چون گل افوربیا به دمای زیاد نیاز دارد و دوست دارد در مکان های تقریبا گرم قرار داشته باشد. جالب است بدانید که گیاه افوربیا در دمای زیاد به راحتی رشد می کند اما دمای سرد را نمی تواند تحمل کند؛ به همین منظور بهترین زمان برای قلمه زنی همان فصل بهار و تابستان که هوا خنک و گرم است، می باشد. در ادامه متن در مورد عواملی که روی قلمه زدن تاثیر می گذارد صحبت خواهیم کرد.

 

گیاه افوربیا محصولی از گندم وی ای پی برای خرید بر روی گلدان افوربیا تریگونا سبز کد 411 کلیک کنید | قلمه زدن گیاهان در فصل بهار و تابستان

 

چگونه متوجه شویم که زمان تکثیر و قلمه زنی گیاهان آپارتمانی فرا رسیده است؟

 

قبل از گفتن هرگونه توضیحاتی باید بدانیم که چه عواملی روی زمان قلمه زدن گیاه تاثیر می گذارد؟

 

 • میزان رطوبتی که گیاه دریافت می کند روی زمان قلمه زدن آن تاثیر می گذارد، مثلا گیاهی همچون کریسمس که رطوبت دوست است، بنابر رطوبتی که به آن می رسد تعیین می کنند که چه زمانی برای قلمه زنی بهتر است.

 

 • اکسیژن گیاه هم جزء عوامل تعیین کننده زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی است. گل هایی که سایز بزرگی دارند به اکسیژن بیشتر هم نیازمند هستند. پس پیدا کردن زمانی که مطمئن باشیم اکسیژن کافی به برش های گیاه می رسد هم خیلی مهم است، مثلا برخی گیاهان در فصل گرما اکسیژن کمی دریافت می کنند و برخی دیگر هم میزان اکسیژن بیشتری در فصل گرما دریافت می کنند.

 

 • نور بالا و فتوسنتز بیشتر
 • دمای ۲۵ درجه سلسیوس

عوامل تاثیر گذار بر روی زمان قلمه گیاه

 

و اما در آخر چگونه متوجه شویم که زمان تکثیر و قلمه زنی گیاهان آپارتمانی فرا رسیده است؟ اول اینکه هر گل با نشان دادن تغییرات مختلفی نشان می دهد که به قلمه زدن نیاز دارد. مثلا در برخی گیاهان برگ های قسمت انتهایی گیاه زرد می شود یا شروع به خشک شدن می کند؛ در حالی که برگ های ابتدای گیاه سبز و تازه هستند، در این صورت شما متوجه می شوید که هم اکنون زمان قلمه زدن گیاه است.

برخی از گل ها با شل شدن برگ یا سفیدک زدن به فرد نشان می دهند که زمان تکثیر و قلمه زنی گیاهان آپارتمانی فرا رسیده است. جالب است بدانید که گل هایی همچون سانسوریا با له شدن برگ ها یا ریشه ها، همچنین متوقف شدن رشد به باغبان یا صاحب گل نشان می دهد که باید قلمه را انجام دهد، البته بیشتر این اتفاقات در بهار یا اواخر تابستان رخ می دهد.

نکته خیلی مهم در مورد انواع گل ها این است که گاها پیش می آید که گل ها پس از قلمه زدن همچنان زرد و خشک و پوسیده اند که قطعا به روش جدیدی برای قلمه زنی نیاز می باشد.

 

چند نکته بعد از زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی باید بدانید

 1. گل هایی همچون سانسوریا اصلا دوست ندارند که به آن ها زیاد آب دهید، چون به آب زیاد واکنش منفی نشان می دهند. هر دو هفته یک بار یک لیوان آب برای این گل کافی است؛ البته اگر بگذارید که کلر آن از بین برود برای گل خیلی عالی است.
 2. گل ارکیده هم نسبت به آبیاری زیاد حساس است و در خاک خیس یا نم دار نمی تواند رشد داشته باشد اگر آبیاری زیاد باشد گل شروع به پوسیدگی و خشکی می کند. اگر در گل ارکیده برگ های تقریبا زرد مشاهده کردید، تا حدودی می توان گفت زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی فرا رسیده است. البته کم پیش می آید که این کار نتیجه بدهد؛ اما احتمال آن خیلی کم هم نیست، پس سعی کنید قبل از رخ دادن این اتفاق قلمه زنی را آغاز کنید.
 3. آنچه که باید در مورد گل ارکیده بدانید این است که این گل حتی اگر برگ های آن رو به زردی برود می توانید از دو سانت بالا تر آن را برش دهید. ارکیده برخلاف کریسمس به رطوبت زیاد نیاز ندارد و اگر رطوبت آن زیاد باشد خشک می شود.

 

همچنین مطالعه کنید : معرفی گل و گیاه آپارتمانی با برگ های رنگی

 

چگونه قلمه زنی را انجام دهیم؟

با این حال که در مورد نحوه انجام این کار و زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی به صورت کلی صحبت کردیم اما در این قسمت کامل و دقیق در مورد قلمه زدن انواع گل های آپارتمانی برایتان صحبت می کنیم، چون هر گل روش خود را برای قلمه زدن دارد.

 1. گل ارکیده:

زمانی که متوجه شدید که گل در وضعیت استانداردی به سر می برد آن گاه به قلمه زدن روی آورید. وقتی که گیاه از ۲ یا ۳ برگ کوچک برخوردار است و ریشه آن حدود ۵ یا ۸ سانت داشت، آن را به کمک یک ابزار تیز مثل قیچی یا تیغ که برای باغبانی هستند، قلمه زنی را انجام دهید. سپس آن برش را در خاک قرار دهید. البته حتما در خاک سبک که از مواد مغذی زیادی برخوردار است، قلمه را نگهداری کنید. بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی مثل ارکیده در فصل بهار است که برش را باید در دمای ۲۰ الی ۳۰ درجه در روز و شب هم در دمای ۱۵ الی ۱۸ درجه سلسیوس نگهداری کرد.

 

نحوه قلمه زدن گیاه ارکیده

نحوه قلمه زدن گیاه ارکیده

 

 1. گل کالانکوا:

قلمه های کالانکوا به ۱۵ تا ۲۰ روز برای ریشه زدن نیاز دارند. کالانکوا را از طریق برگ های آن قلمه می زنند سپس قلمه ها را در آب نگهداری می کنند، البته بیشتر پیش می آید که قلمه را در خاک هم نگهداری کنند. به طور کلی هم می توان در آب و هم در خاک ریشه ها را حفظ کرد تا زمانی که قلمه ریشه بزند. به جز برگ، ساقه آن را هم قلمه می زنند؛ اما رایج ترین نوع قلمه زنی در برگ است. زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی بیشتر در فصل بهار و در ماه های فروردین و اردیبهشت است.

 

 

چگونه کالانکوا را تکثیر کنیم؟

 

مطالب مرتبط : نحوه عوض کردن خاک گلدان

 

 1. گل سانسوریا:

سانسوریا را بیشتر به صورت هشتی برش می دهند که ابعاد آن بین ۸ الی ۱۰ سانت است. پس از برش، برگ ها را یک یا دو روز در مکان نسبتا تاریک قرار دهید تا خشک شود. سپس برگ ها را داخل گلدان یا ظرف پر از ماسه قرار دهید تا ریشه بزند و رشد کند. گل های سانسوریا به ۲ یا ۳ هفته زمان برای ریشه زدن نیاز دارند؛ سپس می توانید آن ها را در گلدان مناسب قرار دهید و آن را آبیاری کنید. زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی برای این گل در ماه اردیبهشت یا فروردین مناسب است.

 

روش قلمه زنی سانسوریا
روش قلمه زنی سانسوریا

 

 

 1. گل یوکا زینتی

برای قلمه یوکا، از ساقه ای که برگ ندارد یا قلمه های برگ دار استفاده کنید. طول قلمه ها باید بین ۸ تا ۱۰ سانتی متر باشند. بهترین قلمه از ساقه گل گرفته می شود که برگ دار است، چون قلمه برگ دار سریع تر ریشه می زند. به نحوی قلمه بزنید که آسیبی به گیاه وارد نشود؛ بعد از اینکه برش را از یوکا جدا کردید، آن را حداکثر ۵ روز در یک محیط خنک که آفتاب وجود نداشته باشد نگهداری کنید‌.

با این حال که زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی در فصل بهار است؛ اما زمانی که قلمه می زنید نباید آن را تا چند روز در هوای آزاد و مرطوب نگهداری کنید. بعد از قلمه زدن، برش را درون ماسه یا شن قرار دهید تا ریشه بزند، فرقی نمی کند که به چه شکل قلمه را در خاک بگذارید، یعنی عمودی یا افقی بودن آن مهم نیست. دمایی که ریشه در آن نگهداری می شود باید بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سلسیوس باشد.

 

 

گل های یوکا زینتی

 

 1. گل کریسمس:

گل کریسمس بر خلاف سایر گل ها در زمستان هم گل می دهد؛ پس زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی همچون کریسمس می تواند در هر فصلی باشد. بیشترین روشی که برای تکثیر گل کریسمس استفاده می شود همان قلمه زدن است که برخلاف آسان بودن، خیلی موفقیت آمیز می باشد.

گل کریسمس یا بنت قنسول به زهکشی زیاد نیاز دارد؛ پس برای قلمه آن باید خاک زهکشی شده را انتخاب کنید. بیشتر قلمه ها ابعادی بین ۸ تا ۱۰ سانت دارند، اما برش کریسمس باید ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر طول داشته باشد. برش کریسمس باید حداکثر ۳ برگ داشته باشد؛ بنابراین نیاز است که برگ های اضافی از بین بروند. برش ها را در خاک قرار دهید البته حدود یک بند آن را در خاک بگذارید و در آخر بعد از گذشت چند ماه، آن را بکارید. زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی در ماه های اول بهار و آخر تابستان است.

 

 

روش قلمه زنی بنت قنسول

قلمه زدن از ریشه گل کریسمس یا بنت قنسول

 

 1. گل افوربیا:

همانطور که می دانید گیاه افوربیا با کاکتوس تفاوت چندانی ندارند، پس نحوه قلمه زدن تقریبا یکسانی دارند. در میان هر گیاهی، تکثیر گل از طریق قلمه زدن رایج ترین آن است. از دستکش باغبانی حتما استفاده کنید؛ چون هنگام جدا کردن برش ها شیره گیاه جدا می شود و از آنجایی که این شیره موجب بروز حساسیت می شود، پس پوشیدن دستکش الزامی است.

طول این قلمه ها باید بین ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر باشد که می توانید قلمه ها را در آب یا خاک نگهداری کنید.

 

زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی  مخصوصا افوربیا هیچ محدودیتی ندارند و شما می توانید این کار را در هر ماه از سال انجام دهید اما بهترین موقع فصل بهار است که گیاه گل دهی خود را انجام داده باشد. به طور کلی زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی در فصل بهار و تابستان است. البته فرقی نمی کند در چه ماه از سال این کار را انجام دهید؛ اما بهترین زمان این دو فصل است. فقط باید مراقب باشید به گیاه ضربه ای وارد نشود.

 

از کجا گل های آپارتمانی خریداری کنیم؟

در کل ما در این مقاله در مورد گل هایی چون یوکا زینتی، کالانکوا، بنت قنسول یا کریسمس، سانسوریا، ارکیده و افوربیا صحبت کردیم. اما این گل های زیبا را از کجا می توان خریداری کرد؟ اگر به دنبال بهترین کیفیت از این محصولات هستید به صفحه خرید گل و گیاه آپارتمانی مراجعه کنید علاوه بر این محصولات ما انواع دسته گل، تاج گل، گل رز جاودان، باکس گل یا جعبه گل هم به فروش می رسانیم.شما در هر نقطه از پایتخت که زندگی می کنید، می توانید گل مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمتر از ۴ ساعت به دستتان می رسد.  در مورد زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی محصولات نیز به طور کامل توضیح دادیم.

 

سخن پایانی

وجود گل و گیاه نه تنها دکور خانه را زیباتر می کند بلکه به شادابی افراد خانه هم کمک می کند. اگر جزء آن دسته از افراد هستید که در آپارتمان سکونت دارید، پس باید از گل های مخصوص آپارتمان ها استفاده کنید. این گل ها را از فروشگاه گندم وی آی پی خریداری کنید تا بهترین و زیباترین گل ها را به شما ارائه دهد. در مورد زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی باید گفت که هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد، شما می توانید در هر زمان که خواستید این کار را انجام دهید.

 

اما بهترین زمان برای قلمه زدن و تکثیر، فصل بهار و تابستان است. گل هایی همچون یوکا، سانسوریا، ارکیده یا کریسمس را در فصل بهار قلمه بزنید تا به سرعت رشد کنند. طول قلمه ها باید بین ۸ تا ۱۰ سانتی متر باشد. اما گیاهی همچون کریسمس، باید ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر طول داشته باشد؛ یا مثلا قلمه گیاه افوربیا، باید طولی به اندازه  ۱۰ تا ۱۲ سانت داشته باشد. بعد از قلمه زدن چند روز باید برش را دور از آفتاب نگه دارید، سپس آن را در خاک یا آب بگذارید تا ریشه بزند و در آخر ریشه را در خاک بکارید.

 


بهترین زمان تکثیر و قلمه زدن گیاهان آپارتمانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها