مزایای کوددهی با شیر: نحوه استفاده از کود شیر در گیاهان

مزایای کوددهی با شیر: نحوه استفاده از کود شیر در گیاهان

کوددهی با شیر : شیر ، بدن را خوب می کند. آیا می دانید که ممکن است برای باغ نیز مفید باشد؟ استفاده از شیر به عنوان کود برای بسیاری از نسل ها یک درمان قدیمی در باغ بوده است. تغذیه گیاهان با شیر علاوه بر کمک به رشد گیاهان ، می تواند بسیاری از مسائل باغ را از کمبود کلسیم گرفته تا ویروس ها و کپک پودری برطرف کند. بیایید نحوه استفاده از اجزای مفید کود در شیر را بیاموزیم. مزایای کود شیر نه تنها برای انسان بلکه برای گیاهان نیز منبع خوبی از کلسیم است. شیر گاو خام یا غیر پاستوریزه دارای خواص تغذیه ای مشابهی برای گیاهان است که برای حیوانات و افراد نیز مفید است.

کوددهی با شیر

حاوی پروتئین های مفید ، ویتامین B و قندهایی است که برای گیاهان مفید هستند و سلامت کلی آنها و عملکرد محصول را بهبود می بخشد. میکروب هایی که از اجزای کود شیر تغذیه می کنند نیز برای خاک مفید هستند. گیاهان مانند ما از کلسیم برای رشد استفاده می کنند. کمبود کلسیم زمانی مشخص می شود که گیاهان دچار کندی رشد میشوند یا به طور کامل رشد نمی کنند. پوسیدگی انتهای شکوفه ، که معمولاً در کدو ، گوجه فرنگی و فلفل مشاهده می شود ، ناشی از کمبود کلسیم است. تغذیه گیاهان با شیر باعث می شود که رطوبت و کلسیم کافی دریافت کنند.

 

همچنین مطالعه کنید : گیاهان ارکیده نباید از بین بروند ، نحوه زنده نگه داشتن ارکیده

تغذیه گیاهان با شیر تأثیر متفاوتی در کاربردهای آفت کش ها ، به ویژه در مورد شته ها ، مورد استفاده قرار گرفته است. شاید بهترین استفاده از شیر در کاهش انتقال ویروس ها بوده است. شیر به عنوان یک عامل ضد قارچی موثر نیز به ویژه در پیشگیری از کپک پودری استفاده می شود.

تغذیه گیاهان با شیر در کنار مزایای استفاده از کود شیر ، باید معایبی  را نیز شامل شود. این موارد عبارتند از: استفاده زیاد از شیر ایده خوبی نیست زیرا باکتری های موجود در آن خراب می شوند و در نتیجه بوی بد و رشد پژمرده و ضعیف ایجاد می کنند. چربی موجود در شیر نیز می تواند بوی نامطبوعی تولید کند ، زیرا تجزیه می شود. ارگانیسم های قارچی خوش خیم که برگ ها را استعمار می کنند و شیر را تجزیه می کنند ، از نظر زیبایی نمی توانند جذاب باشند. گزارش شده است که شیر خشک بدون چربی باعث ایجاد پوسیدگی سیاه ، پوسیدگی نرم و لکه برگ Alternaria در محصولات می شود.

حتی با وجود این معایب اندک ، واضح است که می بینید مزایای آن بسیار بیشتر از هرگونه معایب است.

 

بنابراین چه نوع شیر را می توان به عنوان کود شیر در باغ یا برای گلدان ها استفاده کرد؟

 

من دوست دارم از شیرهایی استفاده کنم که تاریخ مصرف آنها گذشته است (روش عالی برای بازیافت) ، اما می توانید از شیر تازه ، شیر تبخیر شده یا حتی شیر خشک نیز استفاده کنید. مهم است که شیر را با آب رقیق کنید. محلول 50 درصد شیر و 50 درصد آب را مخلوط کنید. هنگام استفاده از کود شیر به عنوان محلول آن را به یک بطری اسپری اضافه کرده و روی برگ گیاه بمالید. برگ ها ، محلول شیر را جذب می کنند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که برخی گیاهان مانند گوجه فرنگی مستعد ابتلا به بیماری های قارچی هستند اگر کود روی برگ ها بیش از حد باقی بماند.

مطالب مرتبط : 11 تا از بهترین گیاهان خانگی برای پنجره آفتابی

کوددهی با شیر

کوددهی با شیر

 

اگر محلول به اندازه کافی جذب نمی شود ، می توانید برگها را به آرامی با یک پارچه مرطوب پاک کنید یا آنها را با آب اسپری کنید. اگر گیاهان زیادی برای تغذیه دارید ، می توانید از شیر کمتری استفاده کنید ، مانند یک باغ بزرگ. استفاده از سمپاش شلنگ باغ یک روش رایج برای تغذیه گیاهان با شیر در باغ های بزرگ است ، زیرا آب جاری آن را رقیق نگه می دارد. کود پاشی را ادامه دهید تا تمام سطح آن پوشانده شود. حدود 5 گالن شیر در هکتار (19 لیتر در هر هکتار) ، یا حدود 1 لیتر شیر در 20 در 20 فوت (1 لیتر در 6 در 6 متر) تکه باغ را توزیع کنید.

اجازه دهید شیر در خاک خیس بخورد. هر چند ماه یکبار این کار را تکرار کنید یا یکبار در آغاز فصل رشد و یک بار دیگر در اواسط فصل اسپری کنید. از طرف دیگر ، می توانید مخلوط شیر را در اطراف پایه گیاهان بریزید ، جایی که ریشه ها به تدریج شیر را جذب می کنند. این در باغ های کوچکتر به خوبی کار می کند.پس از استفاده از کود شیری ، ناحیه را با هر نوع سم یا کود شیمیایی درمان نکنید. این می تواند اجزای اصلی کود موجود در شیر را که در واقع به گیاهان کمک می کند – باکتری ها – تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که ممکن است بویی از باکتری های پوسیده وجود داشته باشد ، بو باید پس از چند روز فروکش کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *