مانند تمام گیاهان داخلی ، من وقت و تلاش خود را صرف مطالعه و شناختن ارکیده ها کرده ام. من اینجا هستم تا با کمک کریستوفر سچ ، معروف به دکتر گیاه ، و آلفرد پالومارس ، معاون رئیس بازرگانی و پدر مقیم گیاهان این دانش را با شما اشتراک بگذارم تا به شما نشان دهم چگونه ارکیده را در داخل خانه زنده نگه دارید و آنها را دوباره شکوفا کنید.

 

1. انتخاب یک گل ارکیده عالی

بیش از 25000 گونه مختلف ارکیده وجود دارد. با این حال ، متداول ترین نوع که در فروشگاه مواد غذایی مشاهده می کنید ، ارکیده Phalaenopsis است. گل ارکیده در این جنس محبوب است زیرا برای مدت طولانی شکوفه می زند و نگهداری آن نسبتاً کم است.

سچ توضیح می دهد: “کلید پیشگیری از بروز مشکلات بعدی ، برداشتن یک گیاه خوب است.”

ارکیده ای را انتخاب کنید که بیشترین جوانه را نداشته باشد. سچ می گوید: “آن گلها طولانی ترین دوام را خواهند داشت زیرا هنوز شکوفه نداده اند” ”

برگ ها و ساقه ها را حتماً از نظر حشرات و عفونت های قارچی بررسی کنید. سچ می گوید که آنها اغلب شبیه لکه های قهوه ای یا سیاه هستند که معمولاً اطراف آنها زرد است.

 

 

2. چگونه گل ارکیده را شکوفا کنیم

هنگامی که نمونه خوبی بدست آوردید ، مراقبت مناسب از آنها ، شانس زنده ماندن و تجدید حیات آنها را افزایش می دهد. نور کافی برای بقای ارکیده حیاتی است.

پالومارس می گوید: ارکیده های Phalaenopsis می توانند در فضای کم نور ، زنده بمانند. با این حال هرچه نور شدیدتر و غیرمستقیم تری دریافت کند ، شکوفه ها بیشتر ماندگار می شوند و شانس مجدد شکوفایی بیشتر می شود. سچ پیشنهاد می کند: “حتماً آن را در پنجره ای قرار دهید که نور غیرمستقیم خورشید ایجاد می کند ،” تا سه ساعت تابش مستقیم آفتاب یا یک روز کامل از تابش آفتاب ایده آل است. ”

ارکیده ها دوست دارند دما ، برنامه آبیاری و نور آنها پایدار باشد. سچ توضیح می دهد: “انحراف زیاد در هر جهت منجر به انفجار جوانه ها می شود – مرگ خود به خود جوانه های گل.”

ارکیده ها همچنین دوست دارند که محیط آنها مرطوب باشد ، نه خیس. پالومارس می گوید: “ارکیده ها نیز گیاهان هوایی یا اپی فیت محسوب می شوند و در خاک رشد نمی کنند ،” به طور معمول گلدان ها با خزه یا حتی سنگ ساخته شوند.

خوب است اجازه دهید محیط بین آبیاری تا حدی خشک شود اما باید قبل از خشک شدن کامل آن را آبیاری کرد. در هنگام شکوفایی نیازی به کوددهی نیست.

پالومارس می گوید: “با مراقبت مناسب ، شکوفه ها دو ماه یا بیشتر دوام می آورند. Phalaenopsis من شکوفه های جدیدی ایجاد کرد که نزدیک به شش ماه از سنبله اصلی جدا شد!

همچنین بخوانید : دلایل رایجی که گل ارکیده شکوفا نمی شود و چگونه آنها را برطرف کنیم

 

 

3. مراقبت از ارکیده پس از گلدهی

مراقبت های بعد از شکوفه شما را برای موفقیت یا عدم موفقیت در آینده است. هنگامی که شکوفه ها منقضی شد ، می توانید آنها را کوتاه کرده و یا اجازه دهید سنبله های گل به طور طبیعی ریزش کنند. اگر آنرا ببرید ، پالومارس پیشنهاد می کند سنبله را حدود یک اینچ بالاتر از خط کاشت ببرید. پالومارس توضیح می دهد: “در این مرحله ، ارکیده به مرحله استراحت خود می رود تا انرژی خود را قبل از شکوفایی مجدد ذخیره کند.”

شما می توانید ارکیده خود را در این مرحله دوباره تولید کنید. سچ می گوید: “ارکیده را به نصف اسپاگنوم ، نیمی از تراشه های پوست ارکیده در گلدان پلاستیکی شفاف و با زهکشی پیوند دهید.” “باور کنید یا نکنید ، ریشه ها فتوسنتز می کنند و مقداری قرار گرفتن در معرض نور به گیاه کمک زیادی می کند.”

با این حال ، اگر دوست ندارید از یک گلدان شفاف استفاده کنید ، آن را درون گلدان بزرگتری بریزید تا روی آن را بپوشاند. در مرحله استراحت ، گیاه انرژی لازم را برای شاخ و برگ و ریشه های جدید قرار می دهد. اکنون می توانید با کود مایع ارکیده کود دهید. با توجه به دستورالعمل محصول ، هر ماه یک بار استفاده کنید.

 

همچنین مطالعه کنید : شکوفه دادن مجدد گل ارکیده Phalaenopsis

 

 

 

سچ می گوید: “اگر این قوانین ساده را دنبال کنید ، می توانید گل ارکیده Phalaenopsis خود را تقریباً دو بار در سال شکوفا کرده و شکوفه ها را برای چند ماه نگه دارید.” هنگامی که با موفقیت Phalaenopsis را برای استفاده مجدد از آن دریافت کردید ، سچ می گوید که انواع دیگر ارکیده را امتحان کنید ، مانند ترکیبی Oncidium ، ارکیده جواهرات ، و ارکیده های بانوی دمپایی ، موفق باشید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *