شکوفه دادن مجدد گل ارکیده Phalaenopsis

گل ارکیده Phalaenopsis

گل ارکیده Phalaenopsis

 

گل ارکیده Phalaenopsis از نظر فروش محبوب ترین ارکیده در جهان است. در سالهای اخیر ، یکی از داستانهای مهم دنیای باغبانی کاهش سریع قیمت و افزایش چشمگیر در دسترس بودن ارکیده گیاهان فالانوپسیس بوده است. امروزه می توانید ده ها جدول بر روی صفحه نمایش آنها را در سراسر کشور پیدا کنید که برخی اوقات قیمت آنها  9.99 دلار و در رنگ های متنوع وجود دارد.

طبق برخی منابع ، ارکیده اکنون به عنوان محبوب ترین گیاه گلدانی در ایالات متحده از poinsettia پیشی گرفته است. این همه به دلیل پیشرفت در پرورش و تولید ارکیده ، بیشتر در خارج از کشور ، امکان پذیر است. تولیدکنندگان در تایوان و هلند شبیه سازی ارکیده را در مقیاس صنعتی کامل کرده اند و تولید صدها هزار گیاه زیبا و یکسان را امکان پذیر کرده اند.

همچنین مطالعه کنید : نگهداری گل کریسمس Poinsettias

شکوفه دادن ارکیده Phalaenopsis

خبر خوب این است که فالانوپسیس از ساده ترین گیاهان ارکیده برای رشد است ، به شرطی که چند قانون اساسی را رعایت کنید. این مهم است زیرا  مانند بسیاری از گلها ، فالانوپسیس فقط یک بار در سال شکوفا می شود ، بنابراین پس از گلدهی گیاه شما باید آن را زنده و سالم نگه دارید تا اینکه فصل شکوفا شدن بعدی شروع شود.

ابتدا ، وقتی گیاه شما شکوفا شد و سنبله شروع به قهوه ای شدن کرد ، سنبله را از نزدیک پایه گیاه جدا کرده و به محل دائمی خود منتقل کنید. توجه داشته باشید که ارکیده ها خیلی دوست ندارند جابجا شوند ، بنابراین در حالت ایده آل ، می توانید در اولین تلاش نقطه ای را که گیاه دوست دارد ، پیدا کنید. به طور کلی ، phalaenopsis  نور فیلتر شده ، درخشان  ، رطوبت گرما  با حداقل سرما را ترجیح میدهند. (نور مستقیم خورشید نیاز نیست)

وقتی گیاه خود را درست کردید ، مراقبت های معمول را شروع کنید. مانند بسیاری از ارکیده های اپی فیتیک ، فالانوپسیس به طور معمول در مخلوطی بزرگ از پوست کاج ، زغال چوب و خزه اسپاگنوم رشد می کند. این مخلوط طوری طراحی شده است که خیلی سریع تخلیه می شود و به ریشه های ارکیده اجازه می دهد هوا زیادی بدست آورند. به همین دلیل ، بسته به رطوبت و دما ، احتمالاً باید هفته ای دو تا سه بار ارکیده های خود را آبیاری کنید. وقتی ارکیده خود را آبیاری می کنید ، بهتر است ریشه ها را خیس کنید اما اجازه ندهید آب بین برگ ها بنشیند. بعد از اینکه آن را سیراب کردید ، سینی را خالی کنید و بگذارید گیاه در فاصله آبیاری کاملاً خشک شود. برخلاف آنچه بسیاری از مردم فکر می کنند ، ارکیده ها محیط های مرطوب مداوم را دوست ندارند.

 

 

اگر هدف شما شکوفایی است ، لقاح مهم است. شما می توانید از کود مایع با قدرت یک چهارم استفاده کنید ، یا می توانید کاری را انجام دهید که بسیاری از تولید کنندگان حرفه ای ارکیده انجام می دهند: با استفاده از یک جوراب نایلونی ، یک گلوله از کود کنترل شده ایجاد کنید و آن را در گلدان قرار دهید ، یا فقط چند گلوله از آن را پخش کنید. کود کنترل شده در گلدان. ارکیده ها فیدر سنگین نیستند ، بنابراین گیاه خود را بیش از حد تغذیه نکنید ، اما از کود بسیار خوبی بهره مند می شوند.

در آخر ، برای شکوفه آماده شوید. گل ارکیده Phalaenopsis باعث می شود که با درجه حرارت شکوفا شود. چند شب سرد برای تحریک سنبله گل لازم است. برای بسیاری از افراد ، این بدان معناست که گیاهان در پاییز شکوفا می شوند زمانی که دمای خانه می تواند تا 10 درجه در طول شب کاهش یابد. متناوباً ، شما می توانید گیاه خود را برای چند شب هنگامی که درجه حرارت به دهه 60 یا بالای 50 می رسد ، بیرون ببرید. امیدوارم این امر باعث ظهور سنبله گل شود.

هنگامی که سنبله پدیدار شد ، قسمت سخت کار تمام می شود! همچنان به مراقبت مناسب از گیاه ادامه دهید و باید یک فصل دیگر با شکوفه دادن به شما پاداش دهد.

 

شما عزیزان میتوانید برای خرید گل ارکیده با ما در تماس باشید.

 

همچنین بخوانید : کوددهی ارکیده ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *