چگونه گل ببر پرورش دهیم

گل ببر

بیش از 50 نوع گل در جنس پیازدار و نمایشی Tigridia وجود دارد. مشهورترین و پرورشی ترین گیاه Tigridia pavonia است که بیشتر به عنوان گل ببر شناخته می شود.اگر به دنبال یک گل با سهولت رشد هستید که در طی ماه های تابستان شکوه از رنگ روشن را به باغ شما اضافه کند ، پس این می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

همچنین مطالعه کنید : گل های مناسب فصل تابستان

گل های بزرگ به رنگهای صورتی ، قرمز ، زرد و نارنجی در می آیند. مرکز گلبرگ ها دارای خال های متضاد رنگی است که تقریباً شبیه نشانه های روی ببرها هستند.

شاخ و برگ پراکنده گل ببر اغلب با گلایول اشتباه گرفته می شود ، و در واقع احتیاجات مراقبت مشابهی دارند. هر دو از خانواده گیاه پیاز و بنه (Iridaceae) هستند.

ساقه های نازک و ایستاده دارای برگهای پره ای است و چندین گل معمولاً در بالای ساقه تشکیل می شود.

اگرچه شکوفه های زیبا عمر کوتاهی دارند و فقط برای یک روز شکوفا می شوند ، گیاه چندین ساقه دارد. یک پیاز می تواند به اندازه هشت گل تولید کند. آنها پشت سر هم گل می دهند ، بنابراین شما می توانید حداقل برای چند هفته از این گونه عجیب و غریب قدردانی کنید.

گل های ببر که به صورت گروهی رشد می کنند ، در کنار گل های چند ساله با رشد کم ، در پرچین ها زیبا هستند و به نظر می رسد که آنها در گلدان ها در پاسیو های آفتابگردان فوق العاده رشد کنند.

بنه های پخته شده این گیاهان بومی مکزیک ، یک منبع غذایی کوچک اما خوشمزه است که مردم آزتک از آن لذت می بردند.

بنه های خام می توانند باعث سوزش در دهان شوند ، بنابراین معمولاً تفت داده می شوند. گفته شده است که آنها عطر و طعمی شبیه سیب زمینی شیرین و شاه بلوط را دارند.

 

گل ببر

 

 

 

نام گیاه شناسی  Tigridia Pavonia
نام رایج  گل ببر ، گل صدفی مکزیکی ، گل طاووس
نوع گیاه  پیاز ، بنه
اندازه بالغ تا 24 اینچ قد
نور خورشید خورشید کامل تا قسمتی جزئی
نوع خاک  خوب زهکشی شده
pH خاک  خنثی ، قلیایی
زمان شکوفایی تابستان
رنگ گل  صورتی ، قرمز ، زرد ، سفید
مناطق مقاومتی  8 – 10 ، ایالات متحده آمریکا
منطقه بومی مکزیک
سمی بودن  غیر سمی است

 

گل ببر

 

نگهداری از گل ببر

گل های ببر ، با وجود ظاهر عجیب و غریب ، رشد آنها نسبتاً آسان است. آنها مقدار زیادی از آفتاب و خاکهای زهکشی شده را دوست دارند و نسبت به شرایط خشک کاملاً مقاوم هستند.

این گیاهان عاشق آفتاب هستند و باید آنها را طوری قرار دهید که مقدار زیادی آفتاب بدست آورند. اگرچه آنها می توانند سایه ای را در مناطق گرم تحمل کنند ، اما ممکن است به اندازه مناسب شکوفا نشوند.

 

خاک مناسب برای گل ببر

نوع ایده آل خاک برای گل های ببر نوع خاصی از زهکشی مناسب است. یک نوع شنی یا لومی عالی است. آنها در آب ایستاده خوب عمل نمی کنند.

 

آب مورد نیاز

در حالی که گل های ببر شما در استقرار هستند ، شما می توانید خاک را به طور مرتب مرطوب نگه دارید. پس از بلوغ ، آنها هنوز آبیاری منظم را لازم دارند ، اما آنها گیاهان نسبتاً مقاوم در برابر خشکسالی هستند و می توانند با شرایط خشک تر کنار بیایند.

دما و رطوبت
اگر می خواهید برای بسیاری از فصول سال از گل ببر خود لذت ببرید ، بهتر است این گلها در مناطق گرمتر رشد کنند. آنها با دمای انجماد کنار نمی آیند و می توانند گرمای شدید را کنترل کنند.

اگر انتظار سرما دارید ، بهتر است آنها در گلدان پرورش دهید. این بدان معنی است که شما می توانید آنها را در زمستان به جای  گرمتر پناه دهید و منقل کنید.

کود

کود مایعات رقیق شده را می توان در کمترین زمان گلدهی گل ببر استفاده کرد تا نمایش درخشان را تشویق کند.

آیا گل ببر سمی است؟
بنه های حاصل از گل ببر وقتی پخته می شوند خوراکی هستند. اگرچه سمی نیستند اما در صورت خام بودن می توانند در دهان تحریک کنند و اغلب باعث سوزش می شوند. بنابراین اگر سگ حریصی دارید ، مراقبت کنید.

 

تکثیر گل ها

حتی اگر گل های ببر بیشتری از گیاهان موجود خود نمی خواهید ، بهتر است هر چند سال یکبار آنها را تقسیم کنید.

بنه ها جبران كننده هايي توليد مي كنند كه به معناي اين است كه در نهايت در توده هاي بزرگ تشكيل مي شوند. با تقسیم این موارد در پاییز ، به جلوگیری از گسترش زیاد و رشد و شکوفایی سالم کمک می کند.

 

چگونه گل ببر را از بذر پرورش دهیم

گل ببر به جای بذر از ساقه های گوشتی زیرزمینی گیاه که بنه نامیده می شود ، رشد می کند. آنها معمولاً در سال دوم پس از کاشت گل می دهند.

هنگام کاشت این موارد ، اطمینان حاصل کنید که آنها را حداقل چند اینچ عمیق حفاری کرده و از هم فاصله داشته باشند.

از آنجا که بنه ها با شرایط سرماخوردگی کنار نمی آیند ، اواخر بهار آنها را بکارید و خاک را مرطوب نگه دارید تا خوب جا بیفتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *