گل های مناسب فصل تابستان

گل های مناسب فصل تابستان

همیشه زیباترین گل های باغ آنهایی هستند که عاشق آفتاب هستند و می توانند از آب و هوای گرم در روزهای تابستان جان سالم به در ببرند. اگر می خواهید یک باغ چشم نواز داشته باشید ، باید به چند نوع گل فکر کنید که ممکن است انفجار رنگ و شادی را در باغ شما ایجاد کنند ، که با تابش خورشید در روزهای تابستان تقویت می شوند. این گیاهان معمولاً هر ساله کاشته می شوند ، بنابراین به عنوان گیاهان یک ساله شناخته می شوند. امیدواریم از خواندن مقاله گل های مناسب فصل تابستان لذت ببرید.

گل های سالانه ای که در تمام تابستان شکوفا می شوند چیست ؟

اگر می خواهید گلهایی فوق العاده زیبا در باغ خود داشته باشید که ماهها شکوفا شوند و تابستان و زندگی شما را زیبا کنند ، باید چند نوع گیاه یک ساله که در تابستان شکوفا می شوند ، بکارید. این گیاهان تفاوت عمده ای با گیاهان چند ساله دارند که فقط در یک فصل زندگی می کنند و شکوفا می شوند و اگر آنها را برای یک فصل دیگر بخواهید ، باید دوباره کاشته شوند.

بنابراین ، هر بهار باید گیاهان و دانه های جدید بخرید  و علاوه بر این ، کمی بیشتر از گیاهان چند ساله کار نیاز دارد. اگر برای سال های متعدد می خواهید آنها را در باغ خود بکارید ، باید از پیازهای آنها مراقبت کنید تا در زمستان یخ نزنند. کار شما با گیاهان یک ساله بسته به نوع مختلف ، از شکوفه های چشمگیر آنها از اوایل تابستان تا اواخر پاییز است.

شما می توانید گل یک ساله در باغ خود را سال به سال بسته به زیبایی و نحوه مدیریت باغ خود تغییر دهید. بنابراین ، می توانید سالانه  با آزمایش انواع مختلف ، طرح را بهبود ببخشید. آنچه در مورد این گیاهان آسان است این است که می توانید آنها را سالانه از طریق بذر پرورش دهید که این بسیار آسان است. شما می توانید با ترکیبی از انواع مختلف ، باغ خود را با لایه هایی از گل زیبا کرده و جلوه رنگی خاص و معماری بی نظیر باغ خود را گل آرایی کنید.

این گیاهان یک ساله در گلدان هم رشد خوبی دارند اما باید در انتخاب اندازه گلدان خود دقت کنید زیرا این گیاهان دوست دارند فضای بیشتری داشته باشند و اگر گلدان خیلی کوچک باشد گیاه خشک می شود. برای رشد بهینه این گیاهان باید بیشتر آبیاری شوند. بخش بعدی به شما کمک می کند تا با برخی از زیباترین گیاهان یک ساله که تمام تابستان شکوفا می شوند آشنا شوید.

گل های مناسب فصل تابستان

گل داوودی آمریکایی از گل های مناسب فصل تابستان

گل آفتابگردان که با نام گل مکزیکی ، گل داوودی یا گل داوودی آمریکایی نیز شناخته می شود ، بومی آمریکای شمالی ، به ویژه تگزاس است. به غیر از انواع آفتابگردان که بعضی بلند و زرد طلایی هستند ، آنها دانه های بسیار خوشمزه ای دارند که در تهیه انواع آشپزی و همچنین در صنعت تولید روغن غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع گلهای آفتابگردان باغی ، فوق العاده زیبا ، که شبیه گل های گل مروارید هستند و دارای رنگ های گسترده ای هستند. این گل یک ساله آفتابگردان ریز باعث زیبایی باغ شما می شود و مراقبت از آنها نیز بسیار آسان است. گلها از تابستان تا پاییز ظاهر می شوند و هر گل بین هشت تا ده هفته طول می کشد.

گل Portulaca grandiflora

Portulaca grandiflora محل تولد در مزارع گرم و خشک شمال آرژانتین ، اروگوئه و برزیل است و از خانواده Portulacaceae است. این گیاه دارای ساقه های استوانه ای شکل است ، ظاهری فوق العاده زیبا ، بسیار منشعب و به رنگ سبز است ، اما در آفتاب ، لکه های مایل به قرمز به دست می آورد. گل Portulaca grandiflora دارای برگهای استوانه ای است. گلها به رنگهای متنوع (سفید ، زرد ، صورتی ، قرمز ، بنفش و سیکلامن) هستند ، آنها دارای پنج گلبرگ (گلهای منفرد) ، دارای پرچم های زرد زیادی هستند. می توانید Portulaca را در لبه های پیاده روها یا بین دال های بتونی  ، نزدیک لبه های حاشیه ای یا دیواره های سنگی ،  در گلدان ها یا گلدان های آویزان بکارید. در هر صورت می توانید از خرداد تا مهر از گل Portulaca grandiflora در باغ خود در تابستان نیز لذت ببرید.

گل Portulaca grandiflora

گل اطلسی

گل اطلسی از اعضای اصلی خانواده Solanaceae است. گلهای گل اطلسی که در اصل از آمریکای جنوبی (آرژانتین و برزیل) بودند ، گل اطلسی از جمله گیاهان  بسیار مقاوم هستند. گل اطلسی گلهای هزار رنگ است که از اوایل تابستان تا اواسط پاییز شکوفا می شود. یکی از ویژگی های عالی گل اطلسی ، تنوع رنگی بسیار متنوع و دلپذیر آنها است – از سفید ، صورتی ، زرد ، قرمز ، بنفش ، آبی یا ترکیبات متعدد از این رنگ ها ، بلکه همچنین گلدهی مکرر گیاه با حداقل الزامات.

گل Dahlia  یا کوکب از گل های مناسب فصل تابستان

گل Dahlia ، مراقبت از گل کوکب ممکن است بسته به منطقه متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، شرایط سختی برای رشد ندارد و بنابراین ، بسیار محبوب شده است. گلدان گل کوکب سرد یک ایده تزئینی عالی برای تراس یا بالکن است.

گل Dahlia

برای داشتن یک باغ با گلهای چشمگیر و رنگهای زنده ، گل کوکب را در میان سایر گل های باغچه اضافه کنید و تأثیر آن می تواند مطابق انتظار شما باشد. گل کوکب را روی خاک غنی و خوب زهکشی شده با مقدار زیادی مواد آلی بکارید. کود محلول در آب را ماهانه یا دو بار در طول دوره پوشش گیاهی گیاه استفاده کنید. از کود نیتروژن دار زیاد استفاده نکنید زیرا گیاه ممکن است گل و برگ کمتری بدهد. دوره گلدهی گل کوکب تابستان است و تا اواخر پاییز ادامه دارد.

گل بگونیا از گل های مناسب فصل تابستان

گیاهان یکساله بگونیا (Begonia semperflorens) برای باغ شما بسیار مناسب است ، مراقبت از آن ساده ، دارای برگهای جذاب و گلهای بزرگ است. منشا بگونیا از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است. اگر در تابستان آب و هوای منطقه شما بسیار گرم است ، آنها را در باغ خود در جایی بکارید که بتوانند از سایه بعد از ظهر بهره مند شوند. آنها گلهای صورتی یا قرمز زیبایی دارند.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت بگونیا  به مقاله : روش کاشت گل در باغ یا باغچه مراجعه کنید.

برای خرید گل در هر زمان کافی است با چند کلیک زمان سفارش خود را مشخص کنید تا در زمان مشخص شده شما جعبه گلی زیبا یا یک رز جاودان با رنگ های متنوع یا دسته گلی زیبا از رز را داشته باشید و یا عزیزانتان را سوپرایز کنید پس فرصت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *