چگونه از رشد مجدد گل لاله در هر سال از بهار مطمئن شویم؟

رشد مجدد گل لاله

گل لاله یکی از گل های محبوب فصل بهار است. آنها رنگ زیبایی را به خود می گیرند و خوش بینی مثبت بهار را با خود به همراه می آورند. با این وجود سوالی که تولیدکنندگان گل لاله همیشه می خواهند از پاسخ آن ها مطلع شوند این است که آیا لاله های آنها سال به سال برمی گردند و بارها و بارها آن حس جادویی را به باغ خود اضافه می کنند؟ ما پاسخ این سوال را بررسی کردیم.

آیا لاله ها چند ساله هستند؟

پاسخ سریع به این سوال بله است. لاله ها به طور طبیعی چند ساله هستند و سال به سال باز می گردند. با این حال، در برخی شرایط هنگام بازگشت، کوچکتر هستند و در سال های دوم یا سوم شکوفا نمی شوند. گاهی اوقات هم ممکن است آنها در شرایط آب و هوایی نامساعد دوباره رشد نکنند. به همین دلیل، معمولاً  آنها فقط یک ساله هستند و باید هر ساله کاشته شوند. اگر در منطقه ای با آب و هوای چالش برانگیز برای لاله های خود زندگی می کنید، همیشه می توانید سالانه آنها را در پاییز دوباره بکارید تا همیشه بهار شما را روشن کنند.

مشاهده دسته بندی کامل رز جاودان

بهترین آب و هوا برای لاله ها چیست؟

لاله ها از آسیای مرکزی سرچشمه می گیرند و آب و هوای زمستان های سرد و تابستان های گرم را ترجیح می دهند. آنها به ویژه در کشورهایی مانند ترکیه و هلند شکوفا شده اند و یکی از ویژگی های محبوب باغ در بسیاری از نقاط جهان هستند. با این حال، در مکان هایی با تابستان های خنک تر و زمستان های گرمتر  ارتباط برقرار نمی کنند و این آب و هوا را دوست ندارند. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید، آنها را در شرایط طبیعی محیط زیست نگه دارید.

همچنین بخوانید: ساخت گلدان وارونه با بطری پلاستیکی

چگونه از رشد مجدد گل لاله هر ساله مطمئن شوم

چند ترفند ساده برای اطمینان از اینکه لاله های شما یکبار مصرف برای باغ شما نباشند، وجود دارد.

نوع مناسب پیاز را انتخاب کنید:

نژادهای خاصی از پیازها مقاوم تر از نژاد دیگر هستند و انتخاب صحیح می تواند تأثیر زیادی در شکوفا شدن شکوفه لاله های سال بعد داشته باشد. لاله های Emperor و لاله های Triumph دو نژادی هستند و به خاطر ویژگی های “چند ساله” شناخته می شوند. هنگام خرید لاله های خود بررسی کنید که برچسب آنها چند ساله است.

رشد مجدد گل لاله
رشد مجدد گل لاله با نوع پیاز آن رابطه مستقیم دارد.

آب و هوا را در نظر بگیرید

مکان بسیار مهم است. منطقه ای آفتابی را برای کاشت پیاز خود انتخاب کنید و آنها را در عمق کاشت (حدود 10 تا 15 سانتی متر) بکارید و برای بازگشت فرصت بیشتر به آنها بدهید.

همچنین بخوانید: پرورش و نگهداری گل رز رونده

هر ساله پس از شکوفه دادن آنها را برش دهید

وقتی شکوفه های گل لاله شما به پایان طبیعی رسید و گلبرگ ها شروع به ریزش کردند، اقدام کنید! قسمت های مرده را از لاله های خود جدا کنید تا به گیاه در مصرف انرژی برای ماه های زمستان کمک کند.

آنها را خشک نگه دارید

البته لاله ها به آب احتیاج دارند، با این وجود آب زیاد پیازها را ضعیف می کند. اگر می بینید که در بستر لاله های شما آب میماند، مقداری جذب کننده آب مانند برگ و خار و خاشاک به خاک اضافه کنید.

مقداری کود اضافی به آنها بدهید

اطمینان حاصل کنید که لاله ها را درست تغذیه می دهید. آنها فقط به یک خوراک در سال در پاییز نیاز دارند و توصیه می شود از کود پودر استخوان استفاده کنید.

لاله ها فقط به نگهداری مناسب نیاز دارند و همیشه محیط اطراف شما را روشن می کنند. در طبیعت آنها به عنوان “منادی بهار” شناخته می شوند و با قدم های درست شما نیز می توانید سال به سال از آن احساس بهار لذت ببرید.

مطالب آموزشی : بهترین گل و گیاه برای هر قسمت از خانه

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که عزیزان شما هر ساله جادوی لاله ها را تجربه می کنند، یک دسته گل زیبا از لاله های بریده شده تازه را به اشتراک بگذارید تا رنگی از بهار را به خانه آنها اضافه کنید. گل های لاله را از فهرست بهاری ما به بیش از 100 کشور در سراسر جهان تحویل دهید و اطمینان حاصل کنید که همیشه گل های تازه و لبخند به آنها می رسد.

مقاله آموزشی امروز هم به پایان رسید امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. تیم گل فروشی آنلاین گندم  VIP همواره سعی در رساندن بهترین مطالب آموزشی در مورد گل ها و خرید گل  را برای شما عزیزان داشته است.

مشاهده دسته بندی کامل تاج گل ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *