دلایل رایجی که گل ارکیده شکوفا نمی شود و چگونه آنها را برطرف کنیم

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

به استثنای ارکیده های خاصی مانند لودیزیا ، باغداران معمولاً برای باغ خود ارکیده نمی کارند. ناامیدکننده است که هر روز  به گل ارکیده خیره شوند و حسرت گلهایی را که هرگز ظاهر نمی شوند را بخورند. حتی دیدن یک ارکیده در حال رشد جوانه هایی که می لرزند و می افتند بدون اینکه هرگز باز شود ، ناامیدکننده تر است. بسیاری از مواردی که باعث می شود گل ارکیده شما شکوفا نشود ، با تنظیماتی جزئی برطرف می شوند.

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

 

1- نور کافی

نور ناکافی شماره یک دلیل امتناع گل ارکیده از شکوفه دادن یا از بین بردن مجدد گل است. 1 ارکیده دندروبیوم ، Cattleya  و ارکیده سیمبیدیم سه نوع محبوب هستند که شرایط روشن را دوست دارند ، اما آفتاب مستقیم را نه. اگر ارکیده شما هرگز از محدوده تاریک خانه یا محل کار خارج نمی شود ، برای دستیابی به گل ها ممکن است به چراغ رشد احتیاج داشته باشید.

گل ارکیده شکوفا نمی شود

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

 

2- بسیار زیاد نور گرفتن

 

اگر ارکیده خود را در آفتاب کامل قرار داده باشید ، ممکن است علائم شدیدی مانند برگ های آفتاب سوخته را مشاهده کنید ، اما حتی نور زیاد مصنوعی می تواند شکوفایی را سرکوب کند. جوانه ها را تشکیل می دهند. اگر ارکیده خود را در اتاقی که چراغ ها 24 ساعت در آن روشن هستند نگه دارید ، ارکیده های شما هرگز شکوفا نمیشوند. اگر از چراغ های مصنوعی استفاده می کنید ، از یک تایمر برای شبیه سازی چرخه روشنایی روز و تاریکی استفاده کنید.

 

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمی شود

 

همچنین مطالعه کنید : 7 سوال محبوب درباره نگهداری از گل ارکیده

دمای متفاوت

 

شما ممکن است از ترجیح ارکیده خود برای دمای گرم ، به عنوان یک گیاه گرمسیری آگاه باشید .2 همچنین ارکیده ها باید یک دیفرانسیل دما را تجربه کنند تا باعث شکوفایی شود. در صورت امکان ، ارکیده های خود را به مدت دو هفته با شروع فصل شکوفایی ارکیده در معرض دمای شبانه 10 درجه سردتر از دمای روز قرار دهید.

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

به تغذیه مناسب / کود نیاز دارد

 

اگرچه درست است که ارکیده ها تغذیه کننده سنگینی نیستند ، اما ارکیده ای که در یک مخلوط گلدان غیر آلی استریل زندگی می کند برای داشتن بهترین عملکرد ممکن است به یک ماده مغذی تقویت کننده نیاز داشته باشد. بهترین نوع کود برای ارکیده ها کود بدون اوره است که حتی در صورت عدم وجود فعالیت میکروارگانیسم های معمول در خاک های غنی باغ ، نیتروژن را تأمین می کند.

مطالب مرتبط : کوددهی ارکیده ها

 

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

 

ریشه ها نیاز به توجه / بارگذاری مجدد دارند

 

بارگذاری مجدد یک کار مشکلی برای تولیدکنندگان ارکیده است. هنگامی که محیط ارکیده شما شروع به شکستن می کند ، ریشه ها می توانند از کمبود اکسیژن کافی خفه شوند. با این حال ، برخی از ارکیده ها از ایجاد اختلال در منطقه ریشه خود رنج می برند و پس از بارگیری مجدد شش ماه تا یک سال از شکوفه دادن خودداری می کنند. هنوز هم ، ارکیده های دیگر ترجیح می دهند که ریشه داشته باشند و فقط زمانی شکوفا می شوند که به نظر می رسد در آستانه خفه شدن توسط گلدان های خود هستند.

برای تعیین اینکه آیا گل ارکیده شما نیاز به بارگیری مجدد دارد ، سیستم ریشه و نه شاخ و برگ را ارزیابی کنید. حتی محیط خوب ارکیده با گذشت زمان از بین می رود  که می تواند گردش هوای حیاتی ریشه گیاه را انکار کند. اگر ریشه ها قهوه ای به نظر می رسند یا مواد کاشت از نظر تراکم به خاک باغ شباهت دارد ، زمان بارگذاری مجدد است. اگر بیش از یک یا دو ریشه در لبه گلدان خزنده باشد ، ممکن است زمان نگهداری مجدد ، یا حتی تقسیم گیاه ارکیده باشد تا باعث شکوفا شدن شکوفه شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله : پرورش و نگهداری گل ارکیده مراجعه نمایید.

 

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

 

آبیاری بیش از حد

 

اگر مقدار زیادی آب به ارکیده خود می دهید ، شکوفا نشدن ممکن است مقدمه ای برای کاهش سریع و مرگ گیاه باشد. بیشتر ارکیده ها باید در فاصله آبیاری خشک شوند و شما هرگز نباید اجازه دهید ارکیده های شما پا خیس داشته باشند (خاک اشباع شده از آب در منطقه ریشه). ارکیده هایی که در گلدان مناسب و با محیط مخصوص پرورش ارکیده رشد می کنند ، به ندرت از آبیاری زیاد رنج می برند. برنامه آبیاری خود را مطابق با گلدان گیاه ، اندازه گلدان و محیط خود تنظیم کنید. اگر ریشه ها قهوه ای می شوند ، زیاد آبیاری می کنید. برگهای چروکیده می تواند نشانه کم یا زیاد بودن آب باشد.

 

 

خشکی

 

برخی از تولیدکنندگان ارکیده در تلاش خشک اندیشی خود برای جلوگیری از آبیاری بیش از حد به گیاهان ،  اشتباه می کنند. به یاد داشته باشید ، ارکیده ها از جنگل های مرطوب می بارند و در معرض رگبار باران منظم و آرام قرار دارند. اگر ارکیده شما خیلی خشک شود ، برگها برای حفظ خود با تلاش از جوانه های در حال رشد آب می گیرند و چقدر ناراحت کننده است که جوانه های خود را زرد ، چروکیده ببینید و یک به یک شاهد ریختن آنها باشید. اگر به دلیل مشغله زیاد فراموش کرده اید که مرتباً آبیاری کنید ، از یک سینی رطوبت برای ایجاد محیط مناسب تر برای پرورش ارکیده استفاده کنید.

 

دلایلی که گل ارکیده شکوفا نمیشود

بدانید چه موقع گل ارکیده شما شکوفا می شود

 

در حالی که بسیاری از گلهای مورد علاقه باغ ما در تابستان شکوفا می شوند ، بسیاری از ارکیده ها در پاییز شکوفا می شوند و به دنبال آن شکوفه های زمستانی و بهاری می آیند. خرید یک گیاه ارکیده درغیر از زمان شکوفایی لزوماً نشانه زمان شکوفا شدن گیاه نیست ، زیرا تولید کنندگان می توانند با تغییر نور و دما باعث گلدهی در گلخانه شوند. ارکیده خود را شناسایی کنید و سپس می توانید در مورد چرخه شکوفایی طبیعی آن اطلاعات کسب کنید.

گل ارکیده وندا دو تا سه بار در سال شکوفا می شود و هر چرخه شکوفه تا شش هفته طول می کشد. در مقابل ، ارکیده های معروف cattleya  و cymbidium فقط یک بار در سال شکوفا می شوند ، اما سهولت مراقبت از آنها باعث می شود که گزینه های محبوب تولید کنندگان تازه کار باشند.

با این تکنیک ها (و کمی صبر) امیدوارم که گیاه ارکیده شما یک بار دیگر شکوفا شود.

شما عزیزان میتوانید برای خرید گل ارکیده با کارشناسان گندم VIP در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *