گیاهان آپارتمانی سایه دوست

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

گیاهان آپارتمانی سایه دوست : بسیاری از گیاهان آپارتمانی بومی شرایط جنگل  هستند که روی زمین یا به صورت اپی فیت در زیر تاج درخت رشد می کنند. بنابراین آنها به نور کم عادت کرده اند و در نقاطی سایه دار در خانه رشد می کنند. سایر گیاهان تا زمانی که نور غیر مستقیم دریافت کنند سایه را تحمل می کنند.

نور مستقیم خورشید می تواند بیشتر از این که به گیاهان آسیب برساند ، آنها را نابود کند ، زیرا اگر در موقعیت نامناسب قرار گیرند ممکن است دچار سوختگی یا پژمردگی برگ شوند.

 

معرفی 12 گیاه آپارتمانی سایه دوست

 

Boston fern یا سرخس بوستون

گیاهان آپارتمانی سایه دوست - Nephrolepis cordifolia

 

Nephrolepis exalata یا سرخس بوستون ، یک گیاه خانگی آسان برای رشد است که در نقطه ای روشن و بدون نور مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارد. در محیط مرطوب رشد می کند ، بنابراین حمام بخار برای آنها ایده آل است.

 

Heart-leaf philodendron یا فیلودندرون

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست - فیلودندرون

گیاهان آپارتمانی سایه دوست – فیلودندرون

 

 

گیاه بالارونده فیلودندرون  همیشه سبز بومی کارائیب و آمریکای مرکزی است ، جایی که درختان برای رسیدن به نور به هم می چسبند. برگ های سبز عمیق آن به شکل قلب کاملی در یک منطقه سایه دار در داخل خانه در یک گلدان رشد میکنند ، اجازه دهید تا روی لبه ها بچرخد ، یا یک ستون خزه اضافه کنید تا تکیه گاه عمودی ایجاد شود.

 

 

 

گیاه مارانتا و والاتیا  یا Calatheas and marantas

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

گیاهان سایه دوست

 

 

گیاهان مارانتا و والاتیا به دلیل برگ های طرح دار رنگی خود که باعث چروک و پژمردگی در آفتاب میشود ، تمایل به سایه دارند و جزو گیاهان آپارتمانی سایه دوست محسوب میشوند  ، بنابراین نقاط سایه دار مناسب آنهاست. اگر آب پاچی منظم به آنها داده شود بهترین رشد را می کنند.

 

 

گیاهان عنکبوتی

گیاه عنکبوتی

 

 

اگر شاخ و برگ های رنگارنگ عنکبوت در نقطه ای بسیار روشن رشد کنند ، می توانند سفید شوند ، بنابراین شادابی خود را از دست می دهند. یک نقطه سایه دار بهترین رنگ را ایجاد می کند و به شما اطمینان می دهد که خیلی زود خشک نمی شوند.

 

گیاه Swiss cheese

 

Swiss cheese یا Monstera deliciosa نیازی به رشد در آفتاب کامل یا مستقیم ندارد. برگ های بزرگ آن سایه را به خوبی تحمل میکنند.

 

گیاه نخل آریکا Areca palm

 

گیاه نخل آریکا که در اینجا روی پایه گلدان چوبی قرار گرفته است ، انتخابی دوست داشتنی است اگر به گیاه بوته ای برای پر کردن یک فاصله بزرگ نیاز دارید. برگ های جدا شده حسی گرمسیری به شما می بخشد. آن را در یک مکان سایه دار اما روشن در داخل خانه رشد دهید و مرتبا آب پاچ کنید. برای ظاهر مشابه ، Howea fosteriana (نخل کنتیا) و Chamaedorea elegans (نخل سالن) را در نظر بگیرید.

 

Hoyas یا گیاه شمعی

 

بیشتر گیاهان Hoyas اپیفیتی هستند که به صورت غیر انگلی خود را به سایر گیاهان متصل می کنند و از آنها به عنوان تکیه گاه یا لنگر استفاده می کنند. آنها در یک منطقه روشن اما سایه دار در داخل خانه رشد می کنند و بیشتر آنها چترهایی از گلهای معطر و خوش طعم تولید می کنند تا خانه را خوشبو کنند.

 

گیاه Cast iron

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

 

در آب و هوای گرمتر  Cast iron را می توان در گلدان های بزرگ که در تاریک ترین حیاط قرار گرفته اند و از هر طرف با ساختمان های بلند احاطه شده اند ، در حال رشد یافت. در محیط آپارتمانی ، آنها برای تاریک ترین نقاط شما ایده آل هستند.

 

گیاه سانسوریا Mother-in-law

 

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

گیاه سانسوریا یا گیاه زبان مادر شوهر که به گیاه مار نیز معروف است دارای برگ های شمشیر مانند با لبه های زرد رنگ است. در نور شدید ، خارج از نور مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارد ، اما سایه را تحمل می کند. قبل از آبیاری صبر کنید و در زمستان کمی آب دهید.

 

گیاه Peace lily

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

گیاه ، Spathiphyllum wallisii ، یک گیاه با نگهداری کم با برگهای سبز براق و گل های گاه به گاه سفید است که به آنها اسپات می گویند. در نقاط روشن و بدون نور مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارد اما سایه را نیز تحمل می کند.

 

 

گیاه Parlour palm

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

گیاه Parlour palm  ، یک گیاه آپارتمانی محبوب است که به دلیل داشتن خارهای سبز روشن و جذاب رشد می کند. برای بهترین نتیجه ، در یک نقطه روشن ، سایه دار کامل رشد می کند. همچنین می تواند با سایه کنار بیاید.

 

گیاه Silver inch

گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

گیاه Silver inch یا Tradescantia zebrina ، دارای برگهای غیر معمول و متنوع به رنگهای سبز ، بنفش و نقره ای است. این یک عادت پس از آن است بنابراین در یک کاشت آویزان یا در قفسه عالی به نظر می رسد. بهترین عملکرد را در یک نقطه گرم بدون نور مستقیم خورشید دارد. در سایه خوب عمل می کند اما ممکن است تنوع برگ خود را از دست بدهد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *