گلدان شمعدانی

گلدان شمعدانی

شمعدانی (Pelargonium x hortorum) گیاهان  محبوب در باغ هستند، اما معمولاً در داخل خانه یا بیرون در سبدهای آویزان رشد می کنند. پرورش گیاهان شمعدانی تا زمانی که بتوانید آنچه را که نیاز دارند به آنها بدهید ، آسان است.

همچنین بخوانید :  روش پرورش و نگهداری گل شمعدانی در گلدان

نگهداری از گیاه شمعدانی

مراقبت از گیاه شمعدانی
نحوه رشد شمعدانی بسته به محل یا نحوه پرورش گیاهان شمعدانی ، تا حدودی نیازهای آنها متفاوت خواهد بود.
نور مورد نیاز برای گیاه شمعدانی
در فضای داخلی یا خانه ، شمعدانی ها به نور زیادی احتیاج دارند اما شرایط نور متوسط ​​را تحمل می کنند. شمعدانی های خود را در منطقه ای با حداقل شش تا هشت ساعت نور خورشید قرار دهید. از آنجا که این گیاهان باید از سرما محافظت شوند ، قبل از کاشت منتظر بمانید تا تهدید سرمازدگی برطرف شود.
خاک گلدان مناسب گیاه شمعدانی
این گیاهان باید در خاک گلدان با زهکشی خوب نیز رشد کنند. هنگام رشد شمعدانی در فضای باز ، آنها به خاک مرطوب و زهکشی مناسب مانند خاک گلدان آپارتمانی با مقادیر مساوی خاک ، ذغال سنگ نارس و پرلیت نیاز دارند. گیاهان به فضایی حدود 8 تا 12 اینچ (20 تا 30 سانتی متر) با فاصله و در عمق یکسانی برای کاشت اولیه خود نیاز دارند. مالچ کردن گیاهان نیز برای کمک به حفظ رطوبت توصیه می شود.
آبیاری گلدان شمعدانی
مراقبت از شمعدانی چه در داخل خانه و چه در خارج ، بسیار حساس است. آبیاری باید عمیق انجام شود . همه انواع شمعدانی نیاز به زهکشی عالی دارند. ... هر روز نباید برای آبیاری این گیاهان عجله کنید ، زیرا وقتی بین دو آبیاری خاک آنها خشک می شود ، آنها بهتر رشد می کنند.
دما و رطوبت گیاهان
آنها همچنین به دمای داخلی در حدود 65-70 درجه فارنهایت (18-21 درجه سانتیگراد) در طول روز و 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) در شب نیاز دارند.
کوددهی گیاه شمعدانی
کوددهی معمولاً ضروری است. هر چهار تا شش هفته در طول فصل رشد از کود محلول در آب یا کود 5-10-5 با مواد آلی اضافی استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *