گیاه قاشقی

گیاه قاشقی

گیاه قاشقی پپرومیا (Peperomia) دارای بیش از 1000 گونه است ، اما فقط دوازده گونه به عنوان گیاهان آپارتمانی مناسب هستند. آنها از نظر ظاهری متنوع هستند ، برخی با برگهای قلب یا نیزه شکل ، برخی دیگر بادام یا بیضی شکل هستند. برگ های آنها می تواند سبز  ، مرمر یا راه راه و  حتی خاکستری یا قرمز باشد. بومی مناطق گرمسیری مانند فلوریدا جنوبی ، آمریکای جنوبی و مرکزی ، آنها را می توان در کف جنگل یافت  و آنها را برای شرایط کم نور مناسب هستند.

همچنین بخوانید : راهنمای مراقبت از گیاه قاشقی (Peperomia Magnoliifolia)

نگهداری از گیاه قاشقی

مراقبت از گیاه قاشقی
پاشش گاه به گاه آب به شاخ و برگ باعث می شود که عاری از گرد و غبار شود. گردش هوای خوب را برای جلوگیری از بیماری های گیاهان قاشقی حفظ کنید. اجازه ندهید خاک گلدان شما در بین آبیاری کاملاً خشک شود.
نور مورد نیاز برای گیاه قاشقی
هنگامی که در داخل خانه نگهداری میشود، گیاه قاشقی باید از نور خورشید فیلتر شود(با یک پرده امکان پذیر است ) گیاه قاشقی پپرومیا در نور متوسط در پنجره های شمالی و رو به شرق عالی عمل می کند. استفاده از چراغ های فلورسنت بهترین گزینه برای مناطق کم نور است زیرا می توان آنها را به راحتی و بدون خطر آفتاب سوختگی مدیریت کرد.
خاک گلدان مناسب
یک مخلوط خاک گلدان نرم ، اما با زهکشی خوب و غنی ، یک محیط ایده آل برای جلوگیری از بیماری های Peperomia Magnoliifolia است. مطمئن شوید که خاک گلدان را در فصول رشد مرطوب نگه می دارید. هر خاک مخلوط معمولی گلدان تا زمانی مناسب است که معیارهای ذکر شده در بالا را برآورده کند.
آبیاری گیاه
به طور معمول باید هنگامی که 3-4 اینچ بالای خاک خشک شد آب دهید. مخلوط خاک گلدان را کاملاً آبیاری کنید تا زمانی که مشاهده کنید آب از سوراخ های زهکشی به پایین جاری می شود.
دما و رطوبت گیاهان
(18 تا 26 درجه سانتیگراد) . این گیاه رطوبت را دوست دارد ... گیاهان قاشقی یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی در نگهداری هستند که در خانه شما به آسانی رشد می کنند. از منطقه هایی مانند جنگل های ابری گرمسیری ، که رطوبت آنها به طور کلی بیش از 90 است زندگی میکنند ، peperomias مناطق با رطوبت 40 تا 50، را ترجیح می دهند ، مانند تراریوم. ... آنها همچنین ریشه های بسیار کمی دارند ، بنابراین به طور کلی peperomias وقتی در گلدان کوچک رشد می کند بهترین عملکرد را دارد.
کود مناسب گل قاشقی
کود گیاهی با نسبت NPK (نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم) 2-1-3 به خوبی متعادل است ، که آن را در برابر بیماری پپرومیا مقاوم نگه دارد و همچنین برای بسیاری از گیاهان آپارتمانی شما نیز مناسب است! بهترین قسمت این است که این کود به اندازه کافی ملایم است که هر بار که آب می دهید از آن استفاده کنید ، بنابراین می توانید آن را به سادگی بخشی از برنامه معمول خود کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *