معرفی 10 گل رز مناسب برای باغچه

گل رز مناسب برای باغچه

معرفی انواع گل رز باغچه

گل رز مناسب برای باغچه کدام است؟

بهترین گل رز برای پرورش در باغچه

اگر قصد پرورش گل رز در باغچه را دارید، باید به گونه‌ی گل رز انتخابی خود توجه کنید و بدانید چه عادات رشد و خصوصیاتی دارد. باید به شرایط آب و هوایی لازم برای آن، رنگ گل، میزان مقاوت آن در برابر بیماری، رایحه‌ی آن و بسیاری از خصوصیات دیگر توجه کنید. در اینجا ما به معرفی 10 گل رز مناسب برای باغچه شما می پردازیم.

1- About face از انواع رز گرندیفلورا

این نوع گل رز رنگ نارنجی دارد و دارای گلبرگ‌های دو رنگ است و همچنین ساقه‌‌ای بلند و برگ‌های سبز غنی دارد. این نوع رز در برابر بیماری مقاوت خوبی از خود نشان می‌دهد و دارای رایحه‌ای مانند بوی سیب تازه است. شکوفه‌های آن می‌توانند به اندازه‌ی 5 اینچ در اطراف آن رشد کنند و الگوی مرتب و خوبی برای شکوفا شدن نیز دارد و یکی از گل های رز مناسب برای باغچه است.

همچنین بخوانید: انواع گل رز

گل رز مناسب برای باغچه

حتما از انواع گل رز جاودان در گندم vip بازدید نمایید.

2-  گل رز بونیکا

این نوع گل رز به صورت بوته‌ای است و یک گل رز مناسب برای باغچه است و دارای شکوفه‌های گل صورتی روشن و سبک نیز می‌باشد. از بهار تا پاییز به صورت مرتب گل می‌دهد با شکوفه‌هایی که 2 تا 3 اینچ اندازه دارند. این گیاه برای آب و هوای خنک بسیار مناسب است.

گل رز مناسب برای باغچه

3- گل رز گیلاسی یخ‌زده از گونه‌ی فلوریبوندا

رز گیلاسی از انواع گل رز مناسب برای باغچه است. این رز دارای گلبرگ‌های دو رنگ است که از داخل سفید و در لبه‌های گلبرگ قرمز هستند. برگ‌هایی به رنگ سبز تیره و ساقه‌های قهوه‌ای پر رنگ دارد. شکوفه‌ی این گل 2 تا  3 اینچ اندازه دارد و و رشد آن به صورت انبوه و پرپشت است.

گل رز گیلاسی برای باغچه

4- گل‌های رز جورجیا

این گل‌ها از انواع بوته‌ای دیوید آستین هستند که معمولا رنگ زرد و به طور دقیق‌تر زردآلویی دارند. این گل‌ها دارای شکوفایی مرتب هستند و خوشه‌های کوچک لبریز، معمولا به اندازه‌ی 4 تا 5 اینچ، دارند. این نوع رز در برابر بیماری بسیار مقاوم است و همچنین ساقه‌های قوی دارد. تا 4 الی 5 فوت رشد می‌کند و حتی در آب و هوای گرم ممکن است بیشتر نیز رشد کند و به آفتاب کامل نیز نیاز دارد و یگ گل رز مناسب برای باغچه است.

گل‌های رز جورجیا برای کاشت در باغچه

5- گل رز غروب تاهیتی

این نوع گل دارای رنگ زردآلویی و صورتی به طور تلفیقی است که تا 6 اینچ رشد می‌کند. رز تاهینییکی دیگر از گل رز مناسب برای باغچه است. از انواع گل رز هایبرید است که در برابر بیماری مقاوم و دارای برگ‌های سبز تیره و شکوفه‌دهی مستمر از بهار تا پاییز است.

گل رز غروب تاهیتی برای باغچه

6- گل رز فالستف

این نوع رز از انواع دیوید آستین یا رز انگلیسی است که گل‌هایی به اندازه 4 تا 5 اینچ را به شما می‌دهد. رز فالستف به رنگ قرمر تیزه و دارای الگوی شکوفه‌دهی منظمی می‌باشد. همچنین یکی از بهترین گل‌ها به همراه با ثمرترین نتیجه در فرایند پرورش گل رز است. ساقه‌های این گیاه بسیار قوی بوده و برگ‌ها آن نیز به رنگ سبز تیره می‌باشد.

گل رز مناسب برای باغچه

7- گل رز رنگین کمانی

رز رنگین کمانی یکی دیگر از گل رز مناسب برای باغچه است. این نوع گل رز از انواع گل‌های بوته‌ای و زمینی می‌باشد که دارای گل‌های تکی کلاسیک است. بر خلاف دیگر رزهای بوته‌ای، گل رز رنگین کمانی چرخه‌ی شکوفایی بسیار خوبی دارد. این گل مقامت مناسبی در برابر بیماری پودر کپکی،  نقطه‌های سیاه و آفت نیز دارد. ارتفاغ آن 3 تا 4 فوت است و در مرکز دارای رنگ زرد و در اطراف دارای رنگ مرجانی است.

گل رز رنگین کمانی برای باغچه

8- گل‌های جولیا

این نوع گل‌ها از انواع فلوریبوندا هستند. دارای برگ‌های درخشان و رایحه‌ای به مانند شرین بیان می‌باشند. گل رز جولیا در برابر بیماری‌های گیاهان مقاوم است و به صورت انبوه نیز رشد می‌کند. این نوع گل دارای خوشه‌های کوچک و الگوی شکوفایی مناسبی است. اندازه این گل از 2 تا3 فوت، ‌می‌تواند متغیر باشد.

همچنین بخوانید: نگهداری گل رز

گل رز مناسب برای باغچه

9- گل رز زبانه‌ی آتشینِ مدرن

این نوع از رز دارای گلبرگ‌های قرمز و تقریبا نارنجی است. گل‌های رز زبانه‌ی آتشین، معمولا ساقه‌های سستی دارند و برای چیده شدن یا قرار گرفتن در گلدان بسیار مناسب هستند. این نوع گل به آفتاب کامل نیاز دارد و ارتفاع آن بین 2 تا 4 فوت متغیر خواهد بود.

گل رز زبانه‌ی آتشینِ مدرن

10- گل‌های رز الی

رز الی یکی دیگر از گل رز مناسب برای باغچه است؛ این نوع رز به علت رنگ خود محبوب است و به دلیل داشتن رنگ صورتی شسته شده یا صورتی شوک زده معروف است. این گل از نوع هایبرید است و گل‌هایی به اندازه 4 تا 5 اینچ می‌دهد که در مقایسه با دیگر گل‌ها تقریبا بزرگ هستند و دارای ساقه‌های قوی نیز هستند. مقاومت گل‌های رز الی در مقابل بیماری کپک گیاهی و نقطه‌های سیاه از حد متوسط بالاتر است.

گل رز مناسب برای باغچه

پیشنهاد میکنیم مقاله کاشت و نگهداری انواع گل رز را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها