روش نگهداری و نکات مربوط به کاشت گل میمون

گل میمون

گل میمون

گل میمون با داشتن مدل‌های مختلف برگ مانند برگ قاعده‌ای، متقابل و متناوب یک گل زینتی محسوب می‌شود، این گل یکساله و یا چند ساله است و بیشتر در ناحیه اطراف مدیترانه یافت می‌شود اما می توان آن را به راحتی در گلدان نیز پرورش داد زیرا یکی از گل های چهارفصل و زیبا می‌باشد که می‌تواند به محیط خانه جلوه بیشتری بدهد، در برخی مواقع که شرایط آب و هوایی برای رشد فراهم باشد ارتفاع آن به یک و نیم متر نیز خواهد رسید، به طور کل می‌توان گفت در ناحیه‌های سردسیر و کوهستانی امکان رشد آن به طور یک ساله وجود دارد همچنین این گل در رنگ‌های مختلف سفید، قرمز، بنفش و زرد موجود می باشد که این تنوع رنگ باعث زیبایی بیشتر آن شده است، ما در ادامه به نکات کاشت و همچنین شیوه نگداری آن می‌پردازیم.

مشاهده و خرید انواع تاج گل ترحیم و تاج گل تبریک

 

گل میمون

نکات مربوط به کاشت گل میمون به صورت زیر می باشد:

  • فاصله کاشت بذر: یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در رشد این نوع گل، رعایت فاصله به اندازه 25 تا 30 سانتی متر می‌باشد زیرا در صورت رعایت نکردن این فاصله در بین بذرهای کاشته شده، بعد از رشد کردن به یکدیگر برخورد کرده و زیبایی خود را از دست خواهند داد، همچنین عدم رعایت فاصله می‌تواند موجب خراب شدن زود به هنگام آنها شود. بنابراین در هنگام کاشت حتماً باید به رعایت این فاصله دقت لازم را داشته باشید.
  • فصل کاشت: بهترین زمان برای کاشت بذر گل میمون 6 الی 10 هفته قبل از از به پایان رسیدن زمستان است که این تایم کاشت کمک می‌کند تا در بهار و همچنین تابستان گلدانی پر از گل های رنگارنگ و زیبا داشته باشید و فضای خانه خود را زیبا تر نمایید.

شرایط محیطی مورد نیاز برای پرورش گل میمون عبارت اند از:

  • آبیاری: گل میمون به یک آبیاری منظم و متوسط نیاز دارد تا بتواند به طور مناسب رشد کند پس اگر به طور نامنظم و زیاد به آن آب بدهید در مدت زمان کوتاهی دچار پوسیدگی شده و دیگر نمی‌تواند در فصل های تابستان و بهار به طور منظم گل دهد.

 

همچنین بخوانید: پرورش گل ماندویلا

همچنین مشاهده دسته بندی کامل گل رز جاودان

گل میمون

  • خاک: در پرورش این گل می‌بایست از کود دامی و همچنین زه کشی دقیق و منظم برای پرورش در باغ استفاده شود اما اگر آن را در گلدان کاشته اید تنها می‌بایست کود مناسب را با خاک آن مخلوط کنید تا بتواند مواد آلی مورد نیاز رشد خود را از این طریق به راحتی تامین کند.
  • نور: اگر گل میمون جوان باشد بهتر است آن را در مکانی نورگیر قرار دهیم تا بتواند در معرض نور مناسب رشد کند چون اگر نور کافی به آن رسد میزان رشد آن خیلی کاهش می یابد و همین موضوع باعث می شود تا این گل در زمان گل دهی به طور مطلوب عمل نکند.

مقاله گل میمون نیز در اینجا به پایان رسید برای خرید گل اینترنتی به صفحات مربوطه مراجعه و زیباترین گل ها در بهترین دیزاین ها را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید. اگر علاقه مند به گل و گیاه هستید از نمونه گیاهان آپارتمانی ما در گندم vip بازدید نمایید.

 

همچنین بخوانید: نگهداری گیاه حسن یوسف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *