نحوه کاشت گل در 5 مرحله آسان برای یک باغچه

نحوه کاشت گل

نحوه کاشت گل در 5 مرحله آسان برای یک باغچه

نحوه کاشت گل در باغچه را در این مقاله  بخوانید!

گیاهان گلدار همیشه باغ شما را هیجان انگیزتر نشان می دهند (و می توانند همسایگان را در مسیر خود متوقف کنند). گیاهان چند ساله می توانند سال به سال شگفت آورتر شوند ، در حالی که گیاهان یک ساله تقریباً بلافاصله شکوفه های سریع را اضافه می کنند. می توانید در مرکز باغ با بذر شروع کنید یا پیوند را انجام دهید ، اما وقتی گیاهان خود را انتخاب کردید ، باید چند مرحله اساسی انجام دهید تا گل های شما در حیاط شما به خوبی رشد کنند. قبل از شروع به حفاری ، برچسب همراه گیاهان یا دستورالعمل های بسته های دانه خود را بخوانید تا بتوانید نیاز گیاهان را با بهترین نقاط برای رشد آنها مطابقت دهید.

 

مرحله 1: مکان درست گیاه

 

کاشت بذر گل

 

 

آیا گیاهانی انتخاب کرده اید که به آفتاب ، سایه یا ترکیبی از هر دو نیاز دارند؟ با مکان درست گیاهان خود شروع کنید تا آنها در جایی قرار بگیرند که آنها نور مورد نظر خود را بدست آورند (گیاهانی که شبیه خورشید هستند باید در فضای باز باشند ، گیاهانی که به سایه احتیاج دارند باید در محلی سایه دار قرار بگیرند ، آفتاب کامل معمولا شش ساعت یا بیشتر به صورت مستقیم در روز است ، لزوماً به طور مداوم نیست. قسمتی سایه به طور معمول چهار تا شش ساعت آفتاب در روز است. تعاریف سایه بستگی به عمیق بودن سایه دارد. به عنوان مثال سایه Dappled بسیار بیشتر از سایه عمیق نور می دهد.

مرحله 2: خاک را حفر کنید

باغ های گل زیبا با خاک سالم شروع می شود. به طور کلی ، بیشتر گیاهان گلدار در خاکی که شل و زهکشی شده باشد و مواد آلی زیادی در آن وجود دارد ، بهترین عملکرد را دارند. برای کاشت گل نیازی به حفاری یک منطقه بزرگ نیست ، اما باید آنقدر حفر کنید که بتوانید مقداری کمپوست برای بهبود ساختار خاک و افزودن مواد مغذی به آن اضافه کنید.

برای جلوگیری از تراکم ، از حفر و کار با خاک در هنگام خیس بودن خودداری کنید. گیاهان برای رشد ریشه ها به فضای مشخصی بین ذرات خاک نیاز دارند. یک آزمایش برای اینکه ببینید خاک می تواند کار کند یا خیر ، حفر نمونه کوچک خاک از یک سوراخ 3 اینچی است. آن را به صورت گلوله فشرده کرده و سپس خاک را روی سطح سخت مانند سنگ  بریزید. اگر خاک بماند ، برای کاشت خیلی مرطوب است ، اما اگر خرد شود ، زمان کاشت است.

 

 

 

نحوه کاشت گل

 

همچنین بخوانید : نگهداری از گیاه آگلونما

 

مرحله 3: گل های جدید خود را بکارید

مراحل چگونگی کاشت بذر گل کمی از گیاهان با نهالستان متفاوت است ، بنابراین دستورالعمل های موجود در بسته بذر را دنبال کنید تا بدانید کاشت هر دانه در چه عمق و فاصله آن چقدر است. با گیاهان گلدان باغی معمولاً باید خاک را در همان سطح خاک گلدان بکارید ، اما برای اطمینان برچسب گیاه را بخوانید. برخی از گیاهان گلدار ، مانند زنبق و گل صد تومانی ، ترجیح می دهند ریزوم ها و ریشه های آنها بسیار کم عمق کاشته شود. هنگام بیرون آوردن گیاه از گلدان ، مقداری از خاک را به آرامی از ریشه بیاورید و گیاه را در چاله ای که آماده کرده اید قرار دهید. خاک را به داخل سوراخ برگردانید ، آن را به آرامی محکم کنید اما بسته بندی نکنید.

مرحله چهارم: عمیق آب دهید و کود را اضافه کنید

خاک اطراف گلهای تازه کاشته شده خود را کاملاً خیس کنید. گلهای باغچه به طور کلی هر هفته به 2 تا4 سانتی متر رطوبت نیاز دارند تا عملکرد خوبی داشته باشند ، بنابراین اگر باران کافی نمی بارید آبیاری کنید. بهتر است آبیاری عمیق  انجام شود تا ریشه گیاهان عمیق تر شود. از غوطه ور شدن خاک خودداری کنید در غیر این صورت ممکن است ریشه گیاهان گل دهنده شما پوسیده شود. لایه ای از کود مانند پوست خرد شده در اطراف گیاهان جدید شما به کند شدن تبخیر و کاهش دفعات نیاز به آب کمک می کند.

مرحله پنجم: بن بست و گل های خود را تزیین کنید

همانطور که گیاهان گلدار شما شروع به شکوفایی می کنند ، در صورت تمایل آنها را برای دسته گل برش دهید. سر گل ها را جدا کنید تا گیاه ترغیب شود انرژی بیشتری برای شاخ و برگ گیاه و بقای زمستان بگذارد. بعضی از گل ها ، از جمله زینیا ، گل کوکب و سایر گلها ، وقتی شکوفه ها را از بین می برید ، دوباره شکوفا می شوند. برای داشتن ظاهری تمیز ، هر شاخ و برگ قهوه ای را بریده یا بکشید. بخصوص گیاهان یکروزه از برداشتن برگهای قدیمی سود می برند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *