معرفی گل هایی که در شب شکوفه می دهند

گل هایی که در شب شکوفه می دهند

توضیح مختصر درباره انواع گل های شب بیداری

همانطور که می دانید گل و گیاهان، گونه و انواع زیادی دارند که بعضی از آن ها در روز و اغلب آن‌ ها در شب شکوفه می دهند. در نظر داشته باشید که گل های زیادی بعد از غروب آفتاب دوره شکوفه دهی خود را شروع می کنند و عطر و رایحه دلپذیری را به محیط اطراف خود هدیه می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تمام گل هایی که در شب شکوفه می دهند را با جزئیات کامل برای شما بازدیدکنندگان مطرح کنیم. پس بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع گل های شب بیدار آشنا شوید.

گل هایی که در شب شکوفه می دهند

گل هایی که در شب شکوفه می دهند

 

همچنین بخوانید : اطلاعاتی درباره روش نگهداری گل یاسمن

 

با گل هایی که در شب شکوفه می دهند آشنا شوید

گل هایی که در شب، گلبرگ های خود را به نمایش می گذارند عبارتند از :

 • گل مریم

گل مریم جزء گل هایی که در شب شکوفه می دهند، محسوب می شود که از رایحه عالی برخوردار است. در نظر داشته باشید که ارتفاع این نوع گل حدود 90 سانتی متر  بوده و ساقه و برگ های آن به رنگ سبز است. گلبرگ های گل مریم بعد از غروب آفتاب به صورت نیمه باز می شوند و در تاریکی مطلق، گلبرگ های خود را تماماً باز نگه می دارند.

 • گل مغربی

همانطور که می دانید گل مغربی به رنگ زرد بوده و اندازه هر گلبرگ آن حدود 2 سانتی متر است. این نوع گل بعد از ظهر شکوفا می شود و به عنوان گیاه دو ساله، رایحه عالی و دلپذیری را به خود اختصاص می دهد.

 • گل توتون

نام لاتین گل توتون، nicotiana بوده که در رنگ های صورتی، زرد و سبز نیز رشد می کند. لازم به ذکر است که این نوع گل از ارتفاع 80 سانتی متری برخوردار بوده و شب ها شهد گل خود را در اختیار حشرات، از جمله زنبورها می گذارد تا از شهد موردنظر تغذیه کنند.

گل هایی که در شب شکوفه می دهند | گل توتون

گل توتون

 • گل یاس شب

در نظر داشته باشید که گل یاس شب یک یاس واقعی نبوده و تنها ظاهر گلبرگ های آن به یاس شباهت دارد که در شرایط آب و هوای گرم و معتدل، از رشد سریعی برخوردار است. دقت کنید که این نوع گل، از شهد های سفید رنگ تشکیل شده و در شب گلبرگ های خود را به نمایش می گذارد.

 • گل فوم

این نوع گل را می توان در کنار گل های سفید نگهداری کرد و در محل امتداد مسیر باغچه و باغ ها آن ها کاشت. لازم به ذکر است که گل فوم تا ارتفاع 30 سانتی متری می توانند رشد کرده و یک رایحه قوی و عالی را ایجاد کنند. از طرفی گل فوم جزء زیباترین گل هایی که در شب شکوفه می دهند، محسوب می شود.

 • گل لاله عباسی

همانطور که می دانید هر گلی از رایحه دلپذیر برخوردار است ولی گل لاله عباسی نسبت به گل های دیگر از رایحه قوی و بسیار عالی تشکیل شده که در فصل بهار طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهد. لازم به ذکر است که گل لاله عباسی گلبرگ های خود را بعد از غروب آفتاب از اوایل شهریور باز نگه می دارد.

 • گل فلوکس

نام لاتین این نوع گل،  phlix paniculata است که ارتفاع 120 سانتی متری دارد. گل فلوکس در هنگام عصر گلبرگ های خود را نمایان می کند و این شکوفایی تا اوایل بهار ادامه می یابد.

گل فلوکس

گل فلوکس

 • گل مینای شکلاتی

همانطور که می دانید گل مینای شکلاتی به رنگ زرد بوده و به گل آفتابگردان بسیار شبیه است. این نوع گل در شرایط آب و هوای خشک از خود مقاومت نشان می دهد و در مناطق جنوب می روید.

 • گل تاتوره معطر

ضروری است که بدانید گلبرگ های این نوع گل به سمت پایین بوده و در فصل پاییز از رشد بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید که گل تاتوره معطر به شکل زنگوله ایی رشد می کند که رنگ گلبرگ های آن به صورت هلویی یا زرد است.

 • گل سوسن

ارتفاع گل سوسن حدود 25 سانتی متر بوده که بعد از عصر، گلبرگ های آن، دوره شکوفه دهی خود را شروع می کنند و جزء دلنشین ترین گل هایی که در شب شکوفه می دهند، به شمار می آید. در نظر داشته باشید که بساک گل سوسن به رنگ قرمز بوده و قسمت سر آن به طرف پایین قرار دارد.

 

مطالب مرتبط : معرفی گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

 • گل تاتوره استرامونیوم

نام دیگر این نوع گل، شیپور فرشته بوده که به رنگ سفید و صورتی رشد می کنند. ضروری است که بدانید گل تاتوره گونه های زیادی دارد و از طرفی تا ماه آبان از رشد عالی برخوردار هستند. در آخر این که گل تاتوره استرامونیوم در هنگام عصر تا طلوع خورشید گلبرگ های خود را به نمایش می گذارد و جزء بهترین گل هایی که در شب شکوفه می دهند، محسوب می شود.

گل هایی که در شب شکوفه می دهند | گل تاتوره استرامونیوم

گل تاتوره استرامونیوم

 • گل ملکه شب

اغلب افراد گل ملکه شب را با نام کاکتوس پیپ هلندی نیز می شناسند که گلبرگ های بزرگ و رنگ سفیدی دارد و جزوء گل هایی که در شب شکوفه می دهند به شمار می آید. لازم به ذکر است که این نوع گل در طول یک سال فقط یک بار رشد می کند و تا هنگام سحر، گلبرگ های خود را باز نگه می دارد تا حشرات از شهد گل تغذیه کنند. در آخر این که گل ملکه شب برای رشد سریع، به خاک رس و پیت ماس نیاز دارد.

 • گل ماه

گل ماه بسیار زیبا و دلنشین است و از گلبرگ های سفید رنگ تشکیل شده که تا غروب، گلبرگ های خود را باز نگه می دارد. لازم است که بدانید این نوع گل از ارتفاع 5 سانتی متری برخوردار بوده که برای رشد سریع، به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد. از طرفی این نوع گل به عنوان گل هایی که در شب شکوفه می دهند، به شمار می آید و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

 • گل ستاره درخشان

این نوع گل، گیاهی چند ساله است که ساقه های بند و دراز را شامل می شود و رنگ زرد را به خود اختصاص می دهد. لازم به ذکر است که گلبرگ های گل ستاره درخشان حدود 5 سانتی متر بوده و برگ های آن به صورت زیر دندانه است.

گل هایی که در شب شکوفه می دهند

گل ستاره درخشان

 • گل ادریسی

نام لاتین گل ادریسی، hydrangea است که در فصل زمستان برگ های آن می ریزد و در فصل بهار دوباره می روید. در نظر داشته باشید که این نوع گل، گلبرگ های 80 سانتی متری دارد و در هنگام غروب آفتاب، گل های خود را بسته نگه می دارد.

 • گل نیلوفر آبی شب بو

این نوع گل رنگ قرمز و صورتی دارد که در مناطق خشک و آب و هوای گرم رشد سریعی دارند. لازم به ذکر است که گل نیلوفر آبی شب بو اندازه 10 سانتی متری دارد.

 • گل مهتاب

نام لاتین گل مهتاب، ipomoea بوده که ارتفاع 15 سانتی متر را به خود اختصاص می دهد. در نظر بگیرید که این نوع گل تا طلوع آفتاب، گلبرگ های خود را باز نگه می دارد و رایحه عالی را به محیط اطراف پخش می کند و جزء بهترین گل هایی که در شب شکوفه می دهند، به شمار می آید.

 • گل زنبق کازابلانکا

این نوع گل از نظر ارزش معنوی بسیار گران بها بوده و 110 گونه را به خود اختصاص می دهد. در نظر داشته باشید که گل زنبق ، یک گل ظریف بوده و رنگ سفید دارد.

 • گل آلیسوم

گل آلیسوم از شاخه های پیچیده تشکیل شده که رنگ آن سفید و اغلب قرمز است. در نظر داشته باشید که گل آلیسوم عطر و رایحه عالی دارد که در بسیاری از مراسم ها از آن استفاده می کنند.

گل هایی که در شب شکوفه می دهند | گل آلیسوم

گل آلیسوم

 • گل متیولا

گل متیولا تا ماه مرداد رشد خود را ادامه می دهد و رایحه خوبی را شامل می شود. در نظر داشته باشید که این نوع گل رنگ زرد و بنفش دارد که اغلب برای آوماتراپی از آن استفاده می کنند.

 • گل میرابیلیس

این نوع گل ارتفاع یک متری را شامل می شود که رنگ گلبرگ های آن سبز، بنفش یا زرد است. در نظر داشته باشید که گل میرابیلیس تا سحر گلبرگ های خود را باز نگه می دارد.

 • گل براهما

گل براهما تنها جزء گل هایی که در شب شکوفه می دهد، به شمار می آید که سالی یک بار در مناطقی که آب و هوای معتدل دارد، می روید. در آخر این که از این نوع گل برای بهبود دادن بعضی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

گل براهما

گل براهما

 • گل میوه اژدها

این نوع گل جزء محصول مناطق آمریکا بوده که رنگ سیاه و سفیدی را به خود اختصاص می دهد. در نظر داشته باشید که گل دهی میوه اژدها از ماه مهر شروع می شود و تا هنگام طلوع خورشید، گلبرگ های خود را باز نگه می دارد.

در قسمت بالا چند نمونه از گل هایی که در شب شکوفه می دهند را معرفی کردیم. این گل ها تا طلوع خورشید و سحر گلبرگ های خود را باز نگه می دارند و در روز، گلبرگ های خود را می بندند.

نتیجه گیری

گل ها گونه های زیادی دارند که اغلب آن ها در شب و بعضی از آن ها در روز گلبرگ های خود را به نمایش می گذارند و رایحه معطری را به محیط اطراف خود پخش می کنند. در نظر داشته باشید که این نوع گل هایی که تنها بعد از غروب آفتاب، گلبرگ های خود را به نمایش می گذارند، علاوه بر ظاهری زیبا از رایحه دلپذیر نیز برخوردار هستند. ما در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات درباره گل هایی که در شب شکوفه می دهند را با خصوصیات ظاهری، برای علاقه مندان بازگو کنیم. توصیه می کنیم قبل از خرید یک گل شب بیدار، این مقاله را با دقت و تمرکز بالا مطالعه فرمایید.

توضیح مختصر و مفید از گل های شب بیدار

توضیح مختصر و مفید از گل های شب بیدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *