چرا برگ های ارکیده فالانوپسیس (Phalaenopsis) من زرد می شوند؟

چرا برگ های ارکیده فالانوپسیس (Phalaenopsis) من زرد می شوند؟

چرا برگ های ارکیده فالانوپسیس (Phalaenopsis) من زرد می شوند؟

زرد شدن برگها در ارکیده فالانوپسیس لزوماً دلیلی برای هشدار نیست !

.1 زرد شدن برگهای مسن  طبیعی است و به تدریج می ریزند.

گل ارکیده فالانوپسیس قدیمی اغلب ساقه هایی تا حدی کشیده دارد که برگهای پیر آن ریخته است. در گیاهان سالم ، ریشه های جدید به طور مداوم از ساقه خارج می شوند و در نهایت توده ای از ریشه ها تشکیل می شوند.

اگر متوجه شدید که برگ زردرنگ در پایین گیاه قرار دارد ، نگران نباشید. این یک روند طبیعی گیاه برای دور انداختن برگ بالغ به منظور تولید یک برگ جدید است. اما اگر برگها از بالای گیاه زرد شوند مشکلی پیش می آید.

اگر برگهای گل ارکیده Phalaenopsis شما زرد است ، می تواند نشانه ای از اشتباه شما باشد. تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند باعث تغییر رنگ برگهای گل ارکیده شود ، از جمله نور مستقیم خورشید ، دمای پایین و پوسیدگی ریشه.

 

نور زیاد

اگر برگ ها هنوز چاق و سفت هستند ، اما زرد می شوند ، به احتمال زیاد گیاه نور زیادی دریافت می کند و باعث زردشدن رنگ می شود. برگهای ارکیده Phalaenopsis اگر در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرند می توانند بسوزند و زرد شوند

1. سعی کنید ارکیده خود را در مکانی قرار دهید که از نور غیر مستقیم خورشید کافی برخوردار باشد. اگر گیاه را روی طاقچه قرار می دهید ، سعی کنید آن را به پنجره ای رو به شمال یا غرب منتقل کنید.

دمای اشتباه

 

 ارکیده فالانوپسیس

 

 

در مرحله بعد ، از خود بپرسید که آیا دما مناسب است؟ دمای بسیار پایین نیز می تواند باعث زرد شدن برگ های گل ارکیده شود. اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت اطراف ارکیده شما بین 65 تا 80 درجه فارنهایت در روز و 60 و 70 درجه فارنهایت در شب است 2. گل ارکیده را از پنجره های باز ، پنکه ها یا دریچه های تهویه مطبوع دور نگه دارید ، زیرا دمای گرمتر و نسبتاً بالا را ترجیح می دهد .

 

مشکلات آبیاری

اگر برگ ها چروکیده و بی حال باشند ، گیاه به احتمال زیاد کم آب می شود. در غیر این صورت ، ریشه ها را بررسی کنید.  آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه می شود که می تواند باعث زرد شدن برگ های آن شود. شما فقط باید گیاه را آبیاری کنید که 1 سانتی متر بالای گلدان خشک باشد و ریشه آن سفید باشد. مطمئن شوید که به اندازه کافی سوراخ در گلدان وجود دارد که امکان تخلیه مناسب را فراهم می کند. اگر گل ارکیده شما از پوسیدگی ریشه رنج می برد اما می بینید که گیاه شما هنوز دارای برخی ریشه های سبز سالم است ، ریشه های پوسیده را اصلاح کرده و گیاه را در محیط های جدید مجدداً تولید کنید. هفته اول برگها را به جای آبیاری غوطه ور کنید.

برای جلوگیری از آبیاری زیاد ، هفته ای یکبار ارکیده فالانوپسیس خود را با سه قطعه یخ آبیاری کنید ، به این ترتیب ریشه ها به آرامی آب را خیس می کنند.

 

بیماری های قارچی یا باکتریایی

 

ارکیده فالانوپسیس (Phalaenopsis)

 

 

زرد شدن برگها ممکن است در اثر عفونت قارچی ایجاد شود که به صورت نواحی زردرنگ در پایین برگها شروع می شود .1 در نهایت سیاه می شود و روی دو طرف برگ های ارکیده تأثیر می گذارد.

اگر برگها زرد باشند و بوی بدی پیدا کنید ، می تواند یک عفونت باکتریایی باشد. در هر صورت ، ارکیده را از سایر گیاهان جدا کنید تا از شیوع بیماری جلوگیری کند ، سپس از یک قیچی استریل برای از بین بردن ناحیه آسیب دیده استفاده کنید. گیاه را با قارچ کش اسپری کنید تا تمام شود.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کریدم علت زرد شدن برگ های ارکیده فالانوپسیس (Phalaenopsis) را شرح دهیم امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد. جهت خریدگل از مجموعه گندمvip می توانید به صفحه گیاهان آپارتمانی مراجعه کنید یا از طریق کارشناسان ما سفارش خود را ثبت کنید.

مطالب مرتبط : شکوفه دادن مجدد گل ارکیده Phalaenopsis

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *