12 اشتباه رایج که مرگ گیاهان آپارتمانی را به همراه دارد

مرگ گیاهان آپارتمانی

12 اشتباه رایج که مرگ گیاهان آپارتمانی را به همراه دارد

مرگ گیاهان آپارتمانی و نکات مهم که برای پرورش انواع گیاهان باید بدانید!

گیاهان آپارتمانی عالی و مفید هستند. تزئینی هستند، خانه را زیبا و دلنشین جلوه می دهند. انها سالم هستند. آنها هوایی که در شب تنفس می کنیم را تصفیه می کنند که به ما کمک می کند بهتر بخوابیم.

علاوه بر این، بیشتر گیاهان آپارتمانی نگهداری کمی دارند و به راحتی رشد می کنند. با این حال، برخی از اشتباهات بسیار رایج وجود دارد که گیاهان آپارتمانی شما را از بین می برد.

شما باید از آنها آگاه باشید تا از آنها دوری کنید. بنابراین، این اشتباهات رایج را در این مقاله قرار دادیم. با همراه باشید و ببنید کدام یک از نکات را میدانستید و کدام نکات برای شما جدید است.

 آبیاری بیش از حد

مرگ گیاهان آپارتمانی

این رایج ترین اشتباهی است که منجر به مرگ گیاهان آپارتمانی می شود. اکثر مردم اغلب بیش از حد به گیاهان آپارتمانی خود آبیاری می کنند. آبیاری بیش از حد هر گیاه ظرفی را از بین می برد. عامل اصلی پوسیدگی ریشه و بیماری های قارچی است. علاوه بر این، کیفیت خاک را نیز ضعیف می کند.

اگر می خواهید از آبیاری بیش از حد خودداری کنید، گیاهان خود را تا زمانی که سطح زمین خشک نشده است آبیاری نکنید یا می توانید به سادگی از یکی از این ظروف خودآبیاری تزئینی استفاده کنید.

زهکشی ضعیف

ظروف بدون زهکشی کافی باعث می شود خاک رطوبت را حفظ کند که منجر به پوسیدگی ریشه می شود. بنابراین، مطمئن شوید که گلدانی که قصد دارید گیاه آپارتمانی خود را در آن بکارید دارای سوراخ های زهکشی کافی باشد.

زهکشی برای رشد سالم گیاهان شما ضروری است.

نور خیلی زیاد یا خیلی کم

مرگ گیاهان آپارتمانی

یکی دیگر از دلایل مهم مرگ گیاهان آپارتمانی این است که یا بیش از حد در معرض نور خورشید قرار می گیرند یا اصلاً در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند.

دو نوع اصلی از گیاهان آپارتمانی وجود دارد، اولی نیاز به دسترسی به نور مستقیم خورشید دارد، دومی نیاز به یک نقطه سایه برای رشد دارد. بنابراین، از قبل از نیاز رشد گیاهان آپارتمانی خود مطمئن شوید.

کودهی

هنگامی که گیاهان خود را به درستی کود ندهید، آنها برگهای نازک ضعیفی رشد می کنند. اگرچه آنها تغذیه کننده سنگین نیستند، اما گیاهان آپارتمانی نیاز به کود دهی منظم دارند؛ تا مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنند. با کودهی مناسب از مرگ گیاهان آپارتمانی جلوگیری خواهید کرد.

نیاز گیاهان آپارتمانی به کود متفاوت است. مطمئن شوید که دوز مناسب را طبق دستورالعمل سازنده اعمال کنید.

کودهی گیاهان آپارتمانی

کود دهی بیش از حد راه حل نیست

این یکی دیگر از اشتباهات رایج بسیاری از افراد است. درست مانند کود دهی کم، کود دهی بیش از حد نیز مشکل ساز است. کودها حاوی نمک هستند که توسط ریشه گیاهان جذب می شوند. اگر بیش از حد کود دهی کنید، نمک منجر به قهوه ای شدن نوک برگ ها، زرد شدن و پژمرده شدن برگ های پایینی و حذف برگ ها می شود و در نهایت مرگ گیاهان آپارتمانی می­شود.

اگر مشکوک هستید که گیاهان آپارتمانی شما بیش از حد بارور شده اند، باید نمک را با استفاده از آب شیر تازه از خاک بشویید.

 

دست کم گرفتن آفات

آفات زیادی وجود دارند که ممکن است به گیاهان آپارتمانی شما حمله کنند مانند شپشک آردآلود، کنه عنکبوتی، شته، پشه قارچی و فلس. از بین بردن این آفات یکی از اشتباهات رایجی است که گیاهان آپارتمانی شما را از بین می برد. بدنام و مضر هستند.

همیشه باید گیاهان خود را از نظر آفات بررسی کنید. پس از مشاهده آنها سعی کنید آنها را حذف کنید.

استفاده مجدد از خاک گلدان های قدیمی

هنگامی که چندین بار از خاک گلدان استفاده می شود، مواد مغذی خود را از دست می دهد، بنابراین به یک خاک واقعاً بی کیفیت تبدیل می شود که برای رشد هر چیزی مخصوصاً گیاهان آپارتمانی مناسب نیست. بنابراین بهتر است از خاک کهنه استفاده نکنید.

عدم استفاده از آب مناسب

مرگ گیاهان آپارتمانی

ما معمولا از آب لوله کشی برای آبیاری گیاهان خود استفاده می کنیم. هیچ کس برای آنها آب بطری نمی خرد. بسیاری از ما نمی دانیم که آب لوله کشی قلیایی است و حاوی نمک است.

این دو کیفیت خاک را ضعیف می کند و به گیاهان شما آسیب می رساند. آنها باعث تغییر رنگ برگها از سبز به قهوه ای و ریزش می شوند که نشانه کاهش رشد است. علاوه بر این، مقدار زیادی آب لوله کشی می تواند برای گیاهان آپارتمانی شما سمی باشد زیرا حاوی کلر است.

بنابراین با استفاده از آب مناسب از مرگ گیاهان آپارتمانی خود جلوگیری کنید.

می توانید آب لوله کشی را از نمک به راحتی تمیز کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سطل را با آب لوله کشی پر کنید. حداقل 24 ساعت آب را بگذارید، سپس متوجه خواهید شد که نمک در کف آب نشسته است. دو اینچ پایین آب را بگذارید و از بقیه برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید. دو اینچ پایین با کلر و نمک پر شده است.

گردش هوا ضعیف و کمبود رطوبت

این یکی دیگر از عوامل اصلی مرگ گیاهان آپارتمانی است. گردش هوای ضعیف به گسترش آفات کمک می کند و بیماری های قارچی را برای گیاهان شما آسان تر می کند. کمبود رطوبت نیز همین اثرات شدید را دارد. بنابراین، اگر فضای داخلی شما به اندازه کافی مرطوب نیست، باید به طور جدی از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

کثیفی روی برگ های گیاه آپارتمانی

 گیاهان آپارتمانی

اکثر مردم فکر می کنند که تجمع کثیفی روی برگ های گیاه کاملا طبیعی و بی ضرر است. این خیلی اشتباه است. آنقدر بی ضرر است که می تواند گیاهان شما را بکشد. کثیفی انباشته شده گیاهان شما را از جذب نور خورشید که برای برخی گیاهان کشنده است محروم می کند. علاوه بر این، گیاهان کثیف آفات، حشرات و بیماری ها را جذب می کنند.

با استفاده از یک پارچه نخی نرم، برگ های گیاهان خود را به طور مرتب تمیز کنید. تمیز کردن منظم برگ ها باعث از بین رفتن بسیاری از بیماری ها مانند کنه عنکبوتی و شپشک آرد می شود.

یکی از بهترین راه حل ها برای تمیز کردن گیاهان، مخلوط جوش شیرین در یک لیتر آب است.

مراقبت های نامناسب از گیاهان آپارتمانی در زمستانی و آب های سرد

در طول زمستان با کاهش درجه حرارت، گیاهان شما ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشند. درجه حرارت کمتر از 50 تا 55 فارنهایت (10 تا 13 درجه سانتیگراد) به گیاهان شما آسیب جدی وارد می کند و ممکن است آنها را بکشد.

بنابراین، شما باید برخی از اقدامات پیشگیرانه مانند دور نگه داشتن گیاهان خود از پنجره های سرد و بادهای سرد را انجام دهید.

مرگ گیاهان آپارتمانی

گیاهان در معرض گرما

اگرچه بیشتر گیاهان عاشق گرما هستند و نیاز به قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارند، قرار گرفتن در معرض بیش از حد بسیار مضر است به خصوص اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید. مطمئن شوید که گیاهان خود را در مکانی قرار دهید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشند.

همچنین بخوانید: درختچه های فانتزی به نام بنسای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *