15 گیاه مناسب برای رشد در گلدان شیشه ای

رشد در گلدان شیشه ای

15 گیاه برای نگهداری و رشد در گلدان شیشه ایی

بهترین گیاه برای رشد در گلدان شیشه ای را در این مقاله بشناسید!

بهترین گیاه برای رشد در گلدان های شیشه ای گیاهان سرپوشیده ای وجود دارند که می توانید در شیشه ها و بطری های شیشه ای پرورش دهید. موارد دلخواه خود را از این لیست انتخاب کنید و شروع به رشد آنها در خانه خود کنید. با خواندن این مقاله گیاهان آپارتمانی بسیار زیبایی را در محیط منزل و محل کار خود در گلدان و بطری شیشه ایی نگهداری کنید.

سبزی

گیاهانی مانند ریحان، جعفری، پونه کوهی، پیازچه، شوید، گشنیز، آویشن، نعناع و شاهی را می توان به راحتی در شیشه ها و بطری های شیشه ای پرورش داد.

 

گیاه برای رشد در گلدان شیشه ای

 

پوتوس

نام گیاه شناسی: Epipremnum aureum

رشد پوتوس در ظروف شیشه ای آسان است زیرا این گیاه به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد. آنها را در یک بطری یا شیشه دلخواه در خاک یا آب تکثیر کنید!

 

 

پوتوس

 

پیچک انگلیسی

نام گیاه شناسی: Hedera helix

پیچک انگلیسی نیز یکی از گیاهان مناسب برای رشد در گلدان شیشه ای است، این گیاهان را می توان به راحتی در کوزه های شیشه ای پر از آب یا خاک، هر دو، پرورش داد. فقط مطمئن شوید که گیاهان پیچک خود را در یک نقطه روشن نگهداری می کنید.

 

رشد در گلدان شیشه ای

 

یهودی سرگردان

نام گیاه شناسی: Tradescantia

گونه های Tradescantia بهترین انتخاب برای پرورش آنها در گلدان شیشه ای هستند. شاخ و برگ های رنگارنگ و ظریف راه راه در بطری ها نیز جذاب به نظر می رسد.

گیاه یهودی سرگردان

 

 

 

گیاه کراسولا ماسکوسا

نام گیاه شناسی: Crassula lycopodioides

این گونه زیبای کراسولا در یک شیشه دلربا به نظر می رسد. می توانید کراسولاهای کم نگهداری مانند گیاه یشم را نیز پرورش دهید! ایده استفاده از قضاوت خود در حین آبیاری برای کاهش احتمال آبیاری بیش از حد در شیشه بدون زهکشی.

 

 

 

گیاهان برای رشد در گلدان شیشه ای

 

 

هالی فرن

نام گیاه شناسی: Cyrtomium falcatum Rochfordianum

گیاهی که مراقبت از آن آسان است، برگچه های سبز براق را نشان می دهد که به خوبی با سایر گیاهان آپارتمانی روشن جفت می شود. این گیاه در خاک با زهکشی خوب و نور غیر مستقیم رشد می کند.

 

Cyrtomium falcatum Rochfordianum

 

 

کاکتوس

نام گیاهی: Cactaceae

از دیگر گیاهان برای رشد در گلدان شیشه ای می توان به انواع کاکتوس اشاره کرد؛ انواع کاکتوس‌های کوچک مانند بال‌های آنجل، گوش‌های اسم حیوان دست اموز و کلاهک بیشاپ در شیشه‌های سنگ‌تراشی کوچک یا کاسه‌های شیشه‌ای به سادگی عالی به نظر می‌رسند.

در اینجا بهترین کاکتوس های داخلی که می توانید پرورش دهید وجود دارد.

 

آلوئه ورا

نام گیاه شناسی: Aloe barbadensis Miller

با فواید بسیار زیاد، آلوئه باعث رشد یک گیاه عالی در داخل خانه می شود. گیاهان جوان آلوئه ورا را می توان به راحتی در شیشه های شیشه ای کوچکتر پرورش داد.

همچنین بخوانید: گیاه آلوئه ورا و نحوه ی پرورش آن در آپارتمان

علف گندم

نام گیاهی: Thinopyrum intermedium

رشد علف گندم از طریق بذر آسان است و یک کوزه مزون به عنوان یک کاشت عالی عمل می کند. خاک را مرطوب نگه دارید و شیشه را در سایه قرار دهید تا برگ های نرم داشته باشند.

همچنین بخوانید:

 

علف گندم برای رشد در گلدان شیشه ای

 

ساکولنت ها

ساکولنت های کوچک، زیبا و رنگارنگ در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. می توانید آنها را با توجه به اندازه کوزه انتخاب کنید، اما مراقب آبیاری باشید. فقط زمانی که خاک بسیار خشک به نظر می رسد آبیاری کنید. می توانید ذغال چوب را در قسمت پایین برای یک لایه زهکشی اضافه کنید.

همچنین بخوانید: انواع ساکولنت و همچنین نگهداری ساکولنت سدوم مورگانیوم

 

ساکولنت

 

اگزالیس بنفش

نام گیاه شناسی: Oxalis triangularis

برگ های رنگارنگ اگزالیس در یک شیشه سنگ تراشی شفاف یا هر بطری رنگارنگی واقعاً خوب به نظر می رسد. آن را در مکانی نگهداری کنید که گیاه بتواند نور خورشید را دریافت کند.

همچنین بخوانید: روش نگهداری گیاه اگزالیس

 

اگزالیس بنفش

 

گیاه مار

نام گیاه شناسی: Dracaena trifasciata

برگ های بلند گیاه در رنگ متضاد درخشان سبز و زرد با شیشه های شیشه ای شفاف عالی به نظر می رسند. رشد آن منطقی است زیرا فواید زیادی دارد.

 

گیاه مار برای رشد در گلدان شیشه ای

 

 

کولئوس

قلمه های کولئوس در آب روی یک طاقچه ریشه می گیرند. شما می توانید این را امتحان کنید! همچنین بخوانید:

مطالعه بیشتر: رشد گیاهان در گلدان شیشه ای

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم شما را با برخی از گیاهانی که مناسب برای رشد در گلدان شیشه ای هستند؛ آشنا کنیم امیدواریم که توانسته باشیم شما را در این مقاله راهنمایی کرده باشیم، جهت خرید گل و انواع گیاهان آپارتمانی کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ترجمه شده از سایت balconygardenweb

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *