رشد در گلدان شیشه ای

15 گیاه برای رشد در گلدان شیشه ای

بهترین گیاه برای رشد در گلدان شیشه ای را در این مقاله بشناسید!

بهترین گیاه برای رشد در گلدان های شیشه ایگیاهان سرپوشیده ای وجود دارند که می توانید در شیشه ها و بطری های شیشه ای پرورش دهید. موارد دلخواه خود را از این لیست انتخاب کنید و شروع به رشد آنها در خانه خود کنید.

 1. گیاهان

گیاهانی مانند ریحان، جعفری، پونه کوهی، پیازچه، شوید، گشنیز، آویشن، نعناع و شاهی را می توان به راحتی در شیشه ها و بطری های شیشه ای پرورش داد.

 

گیاه برای رشد در گلدان شیشه ای

 

 

 

 1. پوتوس

نام گیاه شناسی : Epipremnum aureum

 

 

پوتوس

 

رشد پوتوس در ظروف شیشه ای آسان است زیرا این گیاه به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد. آنها را در یک بطری یا شیشه دلخواه در خاک یا آب تکثیر کنید!

 

 1. پیچک انگلیسی

 

رشد در گلدان شیشه ای

 

نام گیاه شناسی : Hedera helix

پیچک انگلیسی نیز یکی از گیاهان مناسب برای رشد در گلدان شیشه ای است، این گیاهان را می توان به راحتی در کوزه های شیشه ای پر از آب یا خاک، هر دو، پرورش داد. فقط مطمئن شوید که گیاهان پیچک خود را در یک نقطه روشن نگهداری می کنید.

 

 1. یهودی سرگردان

 

گیاه یهودی سرگردان

 

 

 

نام گیاه شناسی : Tradescantia

گونه های Tradescantia بهترین انتخاب برای پرورش آنها در گلدان شیشه ای هستند. شاخ و برگ های رنگارنگ و ظریف راه راه در بطری ها نیز جذاب به نظر می رسد.

 

 1. گیاه کراسولا ماسکوسا

نام گیاه شناسی : Crassula lycopodioides

 

 

 

گیاهان برای رشد در گلدان شیشه ای

 

این گونه زیبای کراسولا در یک شیشه دلربا به نظر می رسد. می توانید کراسولاهای کم نگهداری مانند گیاه یشم را نیز پرورش دهید! ایده استفاده از قضاوت خود در حین آبیاری برای کاهش احتمال آبیاری بیش از حد در شیشه بدون زهکشی.

 

 1. هالی فرن

نام گیاه شناسی : Cyrtomium falcatum Rochfordianum

 

 

Cyrtomium falcatum Rochfordianum

 

گیاهی که مراقبت از آن آسان است، برگچه های سبز براق را نشان می دهد که به خوبی با سایر گیاهان آپارتمانی روشن جفت می شود. این گیاه در خاک با زهکشی خوب و نور غیر مستقیم رشد می کند.

 

 1. کاکتوس

نام گیاهی: Cactaceae

از دیگر گیاهان برای رشد در گلدان شیشه ای می توان به انواع کاکتوس اشاره کرد؛ انواع کاکتوس‌های کوچک مانند بال‌های آنجل، گوش‌های اسم حیوان دست اموز و کلاهک بیشاپ در شیشه‌های سنگ‌تراشی کوچک یا کاسه‌های شیشه‌ای به سادگی عالی به نظر می‌رسند.

در اینجا بهترین کاکتوس های داخلی که می توانید پرورش دهید وجود دارد

 1. آلوئه ورا

نام گیاه شناسی: Aloe barbadensis Miller

 

با فواید بسیار زیاد ، آلوئه باعث رشد یک گیاه عالی در داخل خانه می شود. گیاهان جوان آلوئه ورا را می توان به راحتی در شیشه های شیشه ای کوچکتر پرورش داد.

 

 1. علف گندم

نام گیاهی: Thinopyrum intermedium

 

علف گندم برای رشد در گلدان شیشه ای

 

 

رشد علف گندم از طریق بذر آسان است و یک کوزه مزون به عنوان یک کاشت عالی عمل می کند. خاک را مرطوب نگه دارید و شیشه را در سایه قرار دهید تا برگ های نرم داشته باشند.

 

 1. ساکولنت ها

 

 

ساکولنت

 

ساکولنت های کوچک، زیبا و رنگارنگ در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. می توانید آنها را با توجه به اندازه کوزه انتخاب کنید، اما مراقب آبیاری باشید – فقط زمانی که خاک بسیار خشک به نظر می رسد آبیاری کنید. می توانید ذغال چوب را در قسمت پایین برای یک لایه زهکشی اضافه کنید.

 

 1. اگزالیس بنفش

 

اگزالیس بنفش

 

 

نام گیاه شناسی: Oxalis triangularis

برگ های رنگارنگ اگزالیس در یک شیشه سنگ تراشی شفاف یا هر بطری رنگارنگی واقعاً خوب به نظر می رسد. آن را در مکانی نگهداری کنید که گیاه بتواند نور خورشید را دریافت کند.

 

 1. گیاه مار

 

گیاه مار برای رشد در گلدان شیشه ای

 

 

نام گیاه شناسی: Dracaena trifasciata

برگ های بلند گیاه در رنگ متضاد درخشان سبز و زرد با شیشه های شیشه ای شفاف عالی به نظر می رسند. رشد آن منطقی است زیرا فواید زیادی دارد .

 

 1. کولئوس

قلمه های کولئوس در آب روی یک طاقچه ریشه می گیرند. شما می توانید این را امتحان کنید!

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم شما را با برخی از گیاهانی که مناسب برای رشد در گلدان شیشه ای هستند؛ آشنا کنیم امیدواریم که توانسته باشیم شما را در این مقاله راهنمایی کرده باشیم، جهت خرید گل و انواع گیاهان آپارتمانی کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

ترجمه شده از سایت balconygardenweb

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *