چرا گل کاغذی من گل نمی دهد(6 دلیل)

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

Bougainvillea یک گیاه چند ساله گرمسیری است که می تواند در بهار از اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت) تا اواخر پاییز در آب و هوای گرم گل دهد.دلیل گل ندادن گل کاغذی یا Bougainvilleas این است که گیاه تحت فشار است. گل کاغذی زمانی که طول روز کمتر از 12 ساعت است ، به 6 ساعت آفتاب مستقیم برای بهترین گل نیاز دارد. خاک گل آلود یا مرطوب از گلدهی گل کاغذی جلوگیری می کند و کود زیاد باعث ایجاد شاخ و برگ سرسبز با گل کمتر می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا گل کاغذی شما گل نمی دهد و آنچه می توانید انجام دهید تا از نمایش خوب گل در فصل آینده اطمینان حاصل کنید ، به خواندن ادامه دهید…

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

 

1.جلوگیری از آب بیش از حد

Bougainvilleas گیاهانی مقاوم به خشکی هستند که در واقع در خاکهای خشک و با آبیاری کم رشد می کنند.

یک اشتباه رایج برای باغبان این است که روشی مشابه گل رز یا ادریسی و غیره را اتخاذ کنند و سعی کنند آبیاری مکرر انجام دهند تا خاک به طور مداوم مرطوب باشد.

اگر مرتباً گل کاغذی را آبیاری کنید ، گیاه دچار استرس می شود زیرا این امر بر خلاف شرایط مطلوب آن در محیط گرم و خشک بومی خود است و در نتیجه شکوفه های کمتری ایجاد می کند.

برای گل کاغذی بهتر است تصور کنید که همان آبیاری گیاهان مدیترانه ای مانند اسطوخودوس را دارند و آبیاری را به تأخیر بیاندازید تا خاک تا عمق تا حدودی خشک شود.

این از شرایط گلدهی طبیعی مطلوب آنها تقلید می کند (آنها در فصل خشک در بومی خود در آمریکای جنوبی گل می دهند) و تنش آبی باعث ایجاد گلهای رنگارنگ (و شاخه ها) می شود.

مطالب مرتبط : گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی که از بین بردن آنها تقریباً غیرممکن است

 

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

 

 

من شخصاً در طول بهار و تابستان هر هفته یکبار گل کاغذی گلدانی خود را آبیاری می کنم و می بینم که این تعادل ایده آل برای برآوردن نیازهای رطوبت و همچنین تحریک شکوفه است.

هر بار که آبیاری می کنید ، گل کاغذی را تا حدی آب دهید که از سوراخ زهکشی گلدان خارج شود.

این باعث می شود که ریشه ها در خاک مستقر شوند و تحمل به خشکی و توانایی آنها در دسترسی به مواد مغذی بیشتر شود.

گل کاغذی Bougainvilleas که در حصار باغ کاشته می شود ، اغلب نیازی به آبیاری اضافی ندارد و با غفلت در آبیاری نیز رشد می کند و گل می دهد.

 

همچنین بخوانید : تاثیر شگفت انگیز قرص آسپرین در رشد گیاهان

 

2. کود زیاد باعث ترغیب شاخ و برگ میشود

استفاده مکرر از کود برای گیاهان کاغذی می تواند برگها و ساقه های سرسبز را به قیمت از دست دادن گل تحریک کند.

Bougainvilleas گیاهانی مقاوم هستند و می توانند با انواع مختلف خاک سازگار شوند. مهمترین ویژگی خاک برای تشویق شکوفایی این است که آب خاک به خوبی تخلیه می شود و نه بیش از حد بارور.

گل کاغذی خوب کاشته شده در خاک باغ عموماً به کود اضافی برای گلدهی نیاز ندارند.

با این حال ، اگر Bougainvilleas چندین سال در گلدان رشد کرده باشد ، ریشه ها ممکن است خاک گلدان را از مواد مغذی خسته کنند ، در این صورت ممکن است کودهای بیشتری مورد نیاز باشد تا گل کاغذی بهترین گلدهی را داشته باشد.

نکته اصلی این است که فقط از کود NPK (نیتروژن فسفر و پتاسیم) نیمه قوی در بهار استفاده کنید تا مواد مغذی مورد نیاز گیاه را برای رشد و گلدهی بدون غرق شدن خاک با نیتروژن در اختیار گیاه قرار دهید.

اگر در تابستان شکوفه ای نمی بینید ، برنامه کوددهی خود را برای گل کاغذی کاهش دهید و گیاه را برای یک سال از کود دور کنید.

Bougainvilleas در شرایط غفلت رشد می کند و می تواند در خاک کمی از نظر مواد مغذی با مقدار زیادی ماسه یا پرلیت گل بدهد ، اما در زهکشی خوب خاک لوم بهترین عملکرد را دارد.

سال بعد بدون کود اضافی ، گل کاغذی باید وضعیت بهتری برای نمایش گلها داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید : گیاه چشم آهویی : مراقبت ، انواع و نکات رشد

 

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

علت گل ندادن گل کاغذی

 

 

3. نور مستقیم خورشید برای گلدهی کافی نیست

گل کاغذی بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی هستند که در آن از آفتاب کامل لذت می برد.

اگر در سایه بروید ، گیاه بیشتر و گلهای کمتری رشد می کند.

برای گلدهی مطلوب ، گل کاغذی خود را در یک نقطه آفتابی با حداقل 6 ساعت آفتاب قرار دهید تا از شکوفایی خوب اطمینان حاصل کنید.

این یکی از دلایلی است که باعث می شود گل کاغذی در گلدان پرورش داده شود تا در فصل بهار ، تابستان و پاییز در معرض آفتاب کامل قرار گیرد و بتوانید گیاه را در زمستان برای محافظت ، به داخل خانه ببرید زیرا مقاوم در برابر سرما نیست (مناطق مقاومتی

3. نور مستقیم خورشید برای گلدهی کافی نیست
بوگین ویلاها بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی هستند که در آن از آفتاب کامل لذت می برد.

اگر در سایه بوته بوته بروید ، گیاه بیشتر و گلهای کمتری رشد می کند.

برای گلدهی مطلوب ، بوگنویل خود را در یک نقطه آفتابی با حداقل 6 ساعت آفتاب قرار دهید تا از شکوفایی خوب اطمینان حاصل کنید.

این یکی از دلایلی است که باعث می شود بوتین در گلدان پرورش داده شود تا در فصل بهار ، تابستان و پاییز در معرض آفتاب کامل قرار گیرد و بتوانید گیاه را در زمستان برای محافظت از خود به داخل خانه ببرید زیرا مقاوم در برابر سرما نیست (مناطق مقاومتی 9 و 10  usda)

جالب است که نه تنها شدت خورشید برای گلدهی مهم است (آفتاب کامل و نه نور غیر مستقیم) ، بلکه طول روز نیز بر میزان خوب گل دادن تأثیر می گذارد…

 

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

 

 

همچنین مطالعه کنید : مزایای کوددهی با شیر: نحوه استفاده از کود شیر در گیاهان

 

4.بهترین گل های گل کاغذی با طول روزهای کوتاهتر است

در حالی که گل کاغذی آفتاب شدید را در طول روز ترجیح می دهند ، در واقع طول روز آنها باید کوتاهتر از 12 ساعت باشد.

این ترجیح برای روزهای کوتاهتر برای ترویج گلدهی به دلیل سازگاری با محیط طبیعی آن در مناطق گرمسیری است ، جایی که روزها یا شبها در طول فصل خشک کمتر است.

بنابراین برای تشویق گل کاغذی خود برای گلدهی ، مهم است که شرایط نوری مطلوب محیط طبیعی آن را تکرار کنید.

در عرض جغرافیایی شمالی که خورشید می تواند خیلی زود طلوع کند و خیلی دیر غروب کند ، یک مشکل معمول طول روز بسیار طولانی است که مانع گلدهی می شود (قله های نیویورک در 15 ساعت نور روز در 21 ژوئن ، انگلستان تا 16 ساعت در روز روشن است) ) بنابراین برای به دست آوردن بهترین نتیجه از گل کاغذی خود ممکن است لازم باشد:

مکانی در باغ خود پیدا کنید که بعد از ظهر در سایه قرار گیرد
عصرها یک پارچه سیاه روی گیاه بگذارید تا روزهای کوتاهتر محیط گرمسیری بومی خود را برای ترویج گلدهی تکرار کند.
اگرگل کاغذی  شما داخل خانه است ، می توان اطمینان خاطر داشت که گل کاغذی در کمتر از 12 ساعت نور است ، اگرچه نور مصنوعی نیز می تواند جلوی گلدهی را بگیرد ، بنابراین مکانی را انتخاب کنید که در طول روز مستقیما در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته و بعد از زمان سپری شده تاریک شود.

5. خاک هایی با زهکشی آهسته از شکوفه جلوگیری می کند

یکی دیگر از دلایلی که گل کاغذی گل نمی دهند ، خاک های باتلاقی است که آب زیادی را در خود نگه می دارند.

خاکهای با زهکشی آهسته همان تأثیر آب را به دفعات زیاد دارد. در خاک های رسی یا خاکهای کم رطوبت ، ریشه ها توانایی خشک شدن بین دو دوره آبیاری را ندارند.

در باغهایی با خاک مرطوب (و آب و هوای سرد) در گلدان یا ظروف گل خود را بکارید.

گلدان ها شرایط زهکشی مطلوب تری در مقایسه با حیاط باغ دارند و سفارشی کردن ترکیب گلدان با ترجیح گیاه بسیار ساده تر است.

برای گل کاغذی سالم که بدون پوسیدگی ریشه  گل کامل باقی بمانند ، از مخلوطی از کمپوست چند منظوره با کیفیت خوب استفاده کنید و مقداری ماسه باغی ، شن یا پرلیت برای بهبود زهکشی اضافه کنید.

این مخلوط خاک با زهکشی خوب ، شرایط خاک خشک محدوده گل کاغذی را شبیه سازی می کند و اطمینان می دهد که گیاه این شانس را دارد که بدون رنج به دلیل خاک باتلاقی شکوفا شود.

 

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

چرا گل کاغذی من گل نمی دهد

 

 

6. دمای گرم شکوفه ها را افزایش می دهد

گل کاغذی یا Bougainvilleas برای شکوفه های بیشتر دمای گرمتر را ترجیح می دهد. در حالت ایده آل ، دمای شب باید حدود 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتیگراد) برای رشد گل باشد ، اما گل کاغذی سازگار است و می تواند با دمای خنک تر در شب نیز گل دهد.

اگر آب و هوا در فصل تابستان سرد باشد ، این امر می تواند به شکوفه گل کاغذی  آسیب برساند و بهتر است گیاه را برای حفظ شکوفه به داخل منزل ببرید.

گل های کاغذی  مقاوم در برابر سرما نیستند و در آب و هوای سرد به حفاظت زمستانی نیاز دارند ، بنابراین آنها را در گلدان یا ظرفی بکارید تا گیاه را در پاییز به داخل خانه منتقل کنید.

برای آب و هوای سردتر ، پنجره ای گرم و آفتابی اغلب بهترین مکان برای پرورش گل کاغذی و اطمینان از شکوفا شدن آنها است.

 

نکات مهم :

دلیل گل ندادن گل کاغذی می تواند خاک مرطوب ، کود زیاد ، عدم آفتاب مستقیم کافی و به دلیل طول روز بیشتر از 12 ساعت باشد.
Bougainvilleas به خاک تا حدودی خشک ، دمای گرمتر در شب 6 ساعت آفتاب مستقیم و کمتر از 12 ساعت نور روز برای گلدهی نیاز دارد.
کود زیاد یا سایه زیاد به طور کلی باعث ایجاد شاخ و برگ زیادی در هزینه گل می شود.
آبیاری بیش از حد بوگنویل را انجام ندهید و یا در خاکهای با زهکشی آهسته کاشت نکنید زیرا آب زیاد از گلدهی جلوگیری می کند. برای بهبود زهکشی ، Bougainvilleas را در گلدان بکارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *