گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی که از بین بردن آنها تقریباً غیرممکن است

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

آیا شما عاشق گیاهان آپارتمانی هستید ، اما بیش از حد مشغول هستید که به یاد داشته باشید مرتباً آنها را آب دهید؟ در اینجا گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی عالی مقاوم در برابر خشکی وجود دارد که بدون استرس آبیاری هر روزه ، خانه شما را مثل یک جنگل سبز میکنند.
بپذیرید یا خیر ، همه ما مرتکب این “اشتباه” برای گیاهان خانگی خود شده ایم ، خصوصاً افراد شلوغ و فراموشکار. با این حال ، به همان اندازه که گیاهان را دوست دارم ، برای زنده نگه داشتن آنها احتیاج به کار زیادی نیست ، به همین دلیل من طرفدار گیاهان خانگی مقاوم به خشکی هستم.

بنابراین اگر از آزالیا و ارکیده خود خسته شده اید (بله ، آنها زیبا به نظر می رسند ، اما مراقبت از آنها الزام است و خسته کننده نیز است) ، بنابراین در اینجا گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی را لیست کرده ایم که می تواند کمی غفلت را تحمل کند و برای افراد پر مشغله و فراموشکار مناسب است .

 

آلوئه ورا

یکی از گیاهان خانگی مقاوم به خشکسالی که بسیار  محبوب است، به دلیل زیبایی و فواید سلامتی آن است. به عنوان مثال ، ژل موجود در گیاه آلوئه ورا برای سوختگی ، بریدگی ، سایر تحریکات و درمان آفتاب سوختگی ما را کمک می کند. جدا از این که این یک گیاه خانگی مقاوم به خشکی است ، همچنین یک گیاه آبدار بسیار بخشنده است. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که این گیاه را در یک مکان روشن و آفتابی در خانه خود قرار دهید ، و این گیاه به تنهایی از خود مراقبت می کند.

نور خورشید: هر روز صبح حداقل شش تا هشت ساعت نور روشن است.

آب: گیاه آلوئه ورا را فقط در صورت خشک شدن کامل خاک  آبیاری کنید.

نکته مراقبت از گیاه : پوسیدگی ریشه رایج ترین مشکل گیاه آلوئه ورا است ، بنابراین مراقب باشید بیش از حد آب ندهید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

 

گیاه دم بورو یا Burro’s Tail

به دلیل شکل ظاهری آن به نام Donkey’s Tail نیز شناخته می شود (اما من معدن را Boo-rrito می نامم). این برگ به دلیل برگهای تقریباً ژله ای شکل آن که روی ساقه های انتهایی همپوشانی دارند ، محبوب است. Burro’s Tail برای چسباندن و جذابیت بسیاری از برگها به آب زیادی احتیاج دارد ، اما مانند هر نوع آبدار دیگری ، باید قبل از آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود زیرا این گیاه مستعد پوسیدگی ریشه است. گیاه دم بورو خود را در یک سبد آویز قرار دهید و رشد آنها را تا طول دو پا تماشا کنید.

نور خورشید: هر روز صبح حداقل چهار ساعت نور روشن است.

آب: گیاه Burro’s Tail خود را فقط در صورت خشک شدن خاک کاملاً آبیاری کنید.

نکته مراقبت از گیاه : پوسیدگی ریشه رایج ترین مشکل گیاه Burro’s Tail است ، بنابراین مراقب باشید که بیش از حد آب ندهید.

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

 

 

گیاه جید یا Jade

یک آبدار بسیار محبوب چون نماد ثروت و ثروت خوب است ، شبیه درخت پول. گیاه جید از نظر من طولانی ترین عمر گیاه را دارد زیرا با داشتن شرایط مناسب و کمی TLC می توانید گیاه جید خود را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنید. گیاه جید یک گیاه خانگی است که به طور کلی نگهداری از آن کم است  و این گیاه را برای فراد پر مشغله مناسب است. فقط به نور زیادی احتیاج دارد و هفته ای یکبار باید آبیاری شود.

نور خورشید: برای رشد حداقل چهار ساعت هر روز صبح به نور مستقیم خورشید یا آفتاب کامل نیاز دارد.

آب: از آنجا که یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی مقاوم در برابر خشکی است ، توصیه می کنیم فقط در صورت خشک شدن کامل خاک گیاه آن را آبیاری کنید.

نکته مراقبت از گیاه : گیاه خود را به جای اینکه در فصل سرما کاملاً آبیاری کنید ، با آب پاچ غبارآلود کنید زیرا به آبیاری بیش از حد حساس است.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

 

نخل دم اسبی یا لیندا به انگلیسی Ponytail Palm

اگر می خواهید یک گیاه آپارتمانی داشته باشید که با غفلت نیز خوب رشد کند ، نخل دم اسبی یک انتخاب عالی است. این ساکولنت دارای یک ساقه ضخیم ، تنه مانند است که می تواند رطوبت را به مدت طولانی ذخیره کند ، که به آن کمک می کند تا به راحتی از یک یا دو بار آبیاری زنده بماند. به عنوان یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی مقاوم در برابر خشکسالی ، فقط باید 2-3 بار یکبار یا زمانی که خاک کاملاً خشک است آبیاری شود.

نور خورشید: به نور روشن ، غیرمستقیم یا آفتاب کامل ، با دمای ایده آل بالاتر از 45 درجه فارنهایت نیاز دارد.

آب: بگذارید خاک در بین دو آبیاری کاملا خشک شود.

نکته مراقبت از گیاهان : نخل دم اسبی اساساً با غفلت نیز رشد می کند زیرا می تواند هفته ها بدون آبیاری ادامه دهد.

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

 

پوتوس

یکی از گیاهان خانگی مقاوم در برابر خشکسالی که در واقع می توانید آن را زنده نگه دارید زیرا این گیاه خانگی از مرگ خودداری می کند. به ما اعتماد کنید ، مراقبت از Pothos آسان تر از پرورش گیاهان بادمجان است. برای زنده نگه داشتن این گیاه خانگی نیازی به تلاش زیاد نیست. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که آنها را در مناطق با نور متوسط و بالاتر قرار دهید و وقتی شروع به پژمردن می کنند ، آنها را آبیاری کنید.

نور خورشید: می تواند نور کم را تحمل کند ، اما در مناطق با نور متوسط و بالاتر به خوبی رشد می کند.

آب: خاک را مرطوب نگه دارید اما مراقب باشید که بیش از حد آب ندهید.

نکته مراقبت از گیاه : بهتر است آنها را در یک قفسه قرار دهید یا کنار پنجره آویزان کنید. همچنین باعث می شود کودکان و حیوانات خانگی شما از مصرف گیاه خودداری کنند.

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

 

سیکاس رولوتا یا Sago Palm

سیکاس رولوتا یک انتخاب مناسب برای دارندگان گیاهانی است که می خواهند نواحی گرمسیری را به فضای خود اضافه کنند. برای زنده نگه داشتن این گیاه خانگی ، یادتان باشد که خاک آن کاملاً زهکشی شده باشد. مشابه سایر گیاهان خانگی مقاوم به خشکی ، به آبیاری بیش از حد حساس است زیرا می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود ، که برای گیاهان خانگی کشنده است. با مراقبت مناسب ، سیکاس رولوتا می تواند تا پنج فوت قد بکشد.

نور خورشید: سیکاس رولوتا در مناطق سایه دار بهترین عملکرد را دارد.

آب: در فصل خشک هر یک تا دو هفته یکبار باید آبیاری عمیق گیاهان انجام شود.

نکته مراقبت از گیاه : سیکاس رولوتا یک گیاه خانگی مقاوم به خشکی است ، اما مقدار متوسطی از رطوبت در خاک را ترجیح می دهد. هنگامی که خاک در اثر لمس احساس خشکی کند ، آبیاری کنید.

 

 

همچنین بخوانید : 8 گیاه مناسب برای اتاق خواب شما و دلیل آن

 

 

گیاه سانسوریا یا مار

گیاه مار یا سانسوریا مانند پوتوس ، ساده ترین گیاه برای مراقبت و سخت ترین کشتن آن است. یک گیاه خانگی مناسب برای افرادی که نمی توانند چیزی را زنده نگه دارند. گیاهان مار خنک هستند و وقتی می گوییم لرز ، می توانید به مدت یک ماه کاملاً از آن چشم پوشی کنید و همچنان هوای خانه شما را بدون قید و شرط تصفیه می کند. این به دلیل توانایی زنده ماندن در نامناسب ترین شرایط رشد محبوب است. به طور جدی ، ترجیح می دهد غفلت از آبیاری زیاد و توجه زیاد باشد.

نور خورشید: گیاهان مار در منطقه ای با تابش نور خورشید غیر مستقیم یا نور متوسط رشد می کنند.

آب: وقتی خاک تقریباً کاملاً خشک است آبیاری کنید.

نکته مراقبت از گیاه : گیاه مار یک برای اتاق خواب عالی است زیرا به شما در بهبود کیفیت خواب کمک می کند. اکسیژن غنی در خانه باعث آرامش اعصاب شما می شود و از یک خواب آرام لذت می برید.

 

 

 

گیاه عنکبوت

افزودن به لیست گیاهان خانگی مقاوم به خشکی ، یکی دیگر از گیاهان خانگی است که از بی توجهی رونق می گیرد: گیاه عنکبوت خاک مرطوب را ترجیح می دهد ، اما اگر آبیاری گاه به گاه فراموش کنید ، می تواند زنده بماند. گیاه عنکبوت یک گیاه تصفیه کننده هوا است که به حذف بنزن ، مونوکسیدکربن ، فرمالدئید و زایلن کمک می کند.

نور خورشید: گیاه عنکبوت به نور روشن تا متوسط نیاز دارد.

آب: قبل از آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود. بعلاوه ، اطمینان حاصل کنید که آبی که از ته گلدان تخلیه می شود را بیرون بریزید.

نکته مراقبت از گیاه : اگر نوارهای سبز رنگ گیاه عنکبوت شروع به کم رنگ شدن کند ، احتمالاً تشنه است. نگران نباشید ، آن را آبیاری کرده ، و دوباره به زندگی آن نگاه کنید!

همچنین بخوانید : گل مناسب برای گلدان بلند

 

 

ساکولنت ها

زیبا ، مراقبت از آن آسان است و می توانید آن را در هر کجای خانه خود قرار دهید. بعلاوه ، طبق یک مطالعه ناسا ، ساکولنت ها گیاهان تصفیه کننده هوا هستند ، و همچنین آنها کودک پسند هستند. ساكلنت ها از مكان های خشك و بیابانی نشأت می گیرند ، بنابراین هیچ مشكلی نیست كه آنها در لیست گیاهان خانگی مقاوم به خشكی باشند. به طور کلی ، ساکولنت ها برای زنده ماندن و آبیاری مکرر به یک نقطه آفتابی نیاز دارند.

نور خورشید: بیشتر ساكلنت ها هر روز ، ترجیحاً در طول صبح ، حداقل به 3-6 ساعت آفتاب مستقیم نیاز دارند.

آب: وقتی خاک کاملا خشک شد ، به آبدار خود آب دهید. در فصل خشک ، شما باید گیاه خود را بیشتر آبیاری کنید زیرا خاک آنها سریعتر خشک می شود.

نکته مراقبت از گیاهان : همه ساکولنت ها برای پرورش در محیط داخلی مناسب نیستند. با خواندن برچسب گیاهان ، ساکولنت مناسب برای شرایط داخلی خود انتخاب کنید.

 

شاید این مطلب را نیز دوست داشته باشید: نحوه نگهداری از گل مرجان

 

گیاهان ZZ

من فکر می کنم این یکی از بهترین تصمیماتی است که یک گیاه ZZ گرفتم ، به من اعتماد کنید ، این یک گیاه سخت خانگی است که با غفلت نیز رشد می کند. این می تواند از آبیاری گاه به گاه و مناطق کم نور خانه شما زنده بماند. این گیاه همچنین یک گیاه تصفیه کننده هوا عالی است زیرا سموم مانند بنزن ، تولوئن و زایلن را از بین می برد.

نور خورشید: گیاهان ZZ نور روشن و غیر مستقیم را ترجیح می دهند. با این حال ، می تواند شرایط کم نور یا نور مهتابی فلورسنت را تحمل کند.

آب: وقتی خاک کاملا خشک شد ، به گیاه آبدار خود آب دهید. همچنین ، اجازه دهید خاک بین آبیاری خشک شود.

نکته مراقبت از گیاه : شایع ترین علت مرگ گیاه ZZ آبیاری بیش از حد است ، بنابراین مراقب باشید گیاهان خانگی خود را بیش از حد آبیاری نکنید.

سرانجام همه ما می توانیم با این گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی زندگی کنیم ، اگر چه فراموش کردن آبیاری گیاهان عذاب وجدان را به بار می آورد. فقط به یاد داشته باشید که آنها را در سمت خشک نگه دارید و از آبیاری بیش از حد اجتناب کنید ، مخصوصاً اگر مبتدی هستید زیرا بیشتر این گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی ،  مستعد پوسیدگی ریشه هستند.

دانش گیاه خود را رشد دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان آپارتمانی مختلف و نکاتی در مورد نحوه زنده نگه داشتن و سلامتی گیاهان ، به وبلاگ آموزشی گل و گیاه  ما مراجعه کنید و برای خرید به صفحه دسته بندی های مختلف ما در صفحه خرید گل و گیاه آپارتمانی مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *