معرفی 9 گل رز بالارونده با رایحه بی نظیر

معرفی 9 گل رز بالارونده با عطر بی نظیر

محصولات مربوط

یک گل رز بالارونده  می تواند بیشتر از شکوفه های یک تاک ، ظاهر کل منظره شما را تغییر دهد. دیدن یک باغ یا طناب پر شده از شکوفه های گل معطر ویژگی بارز بسیاری از باغ های کلبه ای است و حتی ممکن است به عنوان محل تجمع مهمانی ها و سایر برنامه های ویژه باشد.

بیشتر گلهای رز در آفتاب کامل شکوفا می شوند ، بعضی از گونه ها در یک روز کامل ، آفتاب گرم تابستان را دریافت می کنند تا بهترین شکوفه ها را بدهند. از آنجا که شما آنها را  پرورش می دهید ،اطمینان حاصل کنید که گل رز انتخاب شده در محل مناسب قرار دارد.برای اطلاعات بیشتر در مورد دما ، آبیاری و مکان مناسب گل رز پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش پرورش و نگهداری گل رز را مطالعه کنید.

در این 9 گونه از گلهای رز بالارونده کاوش کنید که برای بسیاری از فصول سال عطری بی نظیر را پخش می کنند.

معرفی 9 گل رز بالارونده

1- گل رزبالارونده Danse De Feu

به جای تک گل در هر ساقه بسیاری از انواع گل رز مشاهده می کنید ، شکوفه های “Danse De Feu” در خوشه ها وجود دارد ، به این معنی که می توانید به راحتی بدون خراب شدن دید باغ خود اقدام به چیدن گل ها کنید.

یک پرورش دهنده ، می تواند انتظار داشته باشد که رزبالارونده “Danse De Feu” در حدود پنج سال به حداکثر ارتفاع 13 فوت خود برسد. با باروری منظم ، اين رقم  به طور پراکنده در کل تابستان و پاييز دوباره تجديد مي شود.

گل رزبالارونده Danse De Feu

قرار گرفتن در معرض آفتاب: خورشید کامل تا قسمتی سایه میخواهد
نیازهای خاک: خاک لومی یا شنی ، مرطوب و به خوبی زهکشی شده است.

2- رز بالارونده Souvenir du Docteur Jamain

تغییرات رنگی از بورگوندی تا رنگ آلویی ، با داشتن رایحه ای خاص از گلهای قدیمی ، این گیاه نه تنها مقداری سایه را تحمل می کند بلکه به آن نیاز دارد تا شکوفه ها را از قهوه ای شدن در آفتاب گرم تابستان حفظ کند.

این رز پیوندی در تمام طول سال شکوفا خواهد شد و برای انجام درمان های قارچی ، بهترین عملکرد را ارائه می دهد. ساقه های 6 فوتی به راحتی قابل کنترل هستند و حتی در صورت تمایل می توانید آنها را مثل یک درختچه هرس کنید.

گل رزبالارونده Danse De Feu

قرار گرفتن در معرض آفتاب:  تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاک لومی و زهکشی شده

به شما پیشنهاد میکنیم مقاله 10 تا از بهترین گل های رزبالارونده را مطالعه فرمایید.

3- رزبالارونده Fourth of July

هنگامی که ‘چهارم ژوئیه’ در سال 1999 معرفی شد ، رنگ آمیزی گل برگ ها، مقاومت در برابر بیماری و رایحه تند باعث ایجاد حسی متفاوت در برابر این گل  شد و شهرت بسیاری کسب کرد.  این گل رز برای باغداران گلهای ارگانیک مناسب است ، زیرا هرگز به آب احتیاج ندارد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک لومی و زهکشی شده

4- رز بالارونده Alchymist

گلبرگهای بسیار زیاد و رنگهای متنوع و نیاز به آفتاب کامل در طول روز از مشخصه های این گل است. میتواند یک حصار بلند 20 متری را برای شما رقم بزند و رایحه قوی آن در حافظه شما ماندگار خواهد شد. سخت تر از بسیاری از گل های رز بالارونده، این رز در دمای زمستان تا 30 درجه فارنهایت زنده می ماند.

گل رزبالارونده Danse De Feu

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک خوب زهکشی شده

5- رزبالارونده Clarence House

شکوفه های خامه ای که با هماهنگی رشد می کنند. این رز بالارونده مدرن توسط باغبان انگلیسی پیتر بیلز پرورش یافت و در 4 اوت 2000 به ملکه الیزابت ملکه مادر تقدیم شد تا صدمین سالگرد تولد خود را جشن بگیرد.

باغبانان می توانند در ماه ژوئن انتظار  شکوفه های سنگین در گرمترین هفته های تابستان را داشته باشند و هنگام رسیدن هوای پاییز خنک تر ، شکوفه ها را مجدد ببینند. ‘ Clarence House’ در بسیاری از انواع خاک از جمله خاک رس اسیدی ، قلیایی و سنگین رشد خوبی دارد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک لومی ، حاصلخیز و خوب زهکشی شده

6- رز بالارونده May Queen

 گلهای صورتی “May Queen” سالی یک بار ظاهر می شوند. این رز بالارونده به اندازه کافی نیرومند است که با ریشه های درخت رقابت کند و به شما امکان می دهد تا هنگام اتمام شکوفا شدن آن را در شاخه های درخت مورد علاقه خود رشد دهید که در آن به شاخ و برگ تبدیل می شود.

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک غنی ، لومی ، زهکشی خوب

7- رز بالارونده Dublin Bay

ساقه شکوفه های قرمز رنگ  این بالارونده را تا 8 فوت رشد دهید. گل ها ساقه ها را از بالا به پایین پر می کنند. گلهای نیمه دوتایی که معطر هستند و شاخ و برگهای سبز تیره و عاری از بیماری هستند.

گل رزبالارونده رز بالارونده Dublin Bay

 

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک خوب زهکشی شده

8- گل رز بالارونده Eden

شکوفه های صورتی ، خامه ای و زرد رنگ در تمام طول فصل ، حتی در باغ هایی که سایه دار هستند ، ظاهر می شوند. انجمن گل رز آمریکایی امتیاز “Eden” را به نمره 9.1 اعطا کرد و آن را در رده برترین گلهای رز بالارونده قرار داد.

گل رز بالارونده Eden

9- گل رز مینیاتوری رونده Warm Welcome

“Warm Welcome” یک رز بالارونده مینیاتوری است که شکوفه های مکرر را ارائه می دهد. برای ظروف در باغ پاسیو نیز مناسب است ، ممکن است این گیاه را با نام جایگزین “Chewizz” ذکر کنند.

گل رز بالارونده Eden

 

قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: رطوبت ، لومی ، خوب زهکشی شده

 

برای سفارش و خرید گل  و باکس گل ها از گل فروشی آنلاین گندم به صفحات مربوط مراجعه و با خرید گل اینترنتی یک حس بی نظیر را تجربه کنید.

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *