گیاه نخل مرداب

گیاه نخل مرداب

گیاه نخل مرداب یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی از خانواده sedge Cyperaceae است.

این گیاه بومی ماداگاسکار ، شبه جزیره است و به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی با مصرف آب زیاد شناخته میشود.

نگهداری از گیاه نخل مرداب

نحوه مراقبت از گیاه نخل مرداب
C. alternifolius یک گیاه نیمه آبزی است (مانند Acorus gramineus متنوع) ، چند ساله ، گیاهی مقاوم در مناطق USDA 9-12. به طور معمول به 18 "- 48" اینچ قد می رسد. با این حال گاهی اوقات می تواند تا 5 فوت رشد کند. این گیاه دارای چندین ساقه عمودی بلند ، سفت و سخت و باریک است و در دسته ای از برگ های بزرگ قرار دارد. شاخه های برگ سبز رنگ ، مانند دایره ای شبیه چتر رشد می کنند. به همین دلیل است که معمولاً از این گیاه به عنوان گیاه چتر پاپیروس یاد می شوند. برگهای واقعی گیاه در قسمت پایین قرار گرفته و پایه های ساقه ها را می پوشاند. زمان گلدهی: جولای تا آگوست(تیر تا شهریور) گلها به صورت خوشه های متراکم در انتهای ساقه ها ، در بین پوست برگها رشد می کنند. در ابتدا سبز هستند اما با بلوغ قهوه ای می شوند. نخل مرداب گیاهی است که به راحتی قابل رشد و نگهداری است. این گیاه ریشه های بلندی دارد و هنگامی که در گلدان کاشته می شود ، ریشه ها اغلب از آنها خارج می شوند و به کاسه یا صفحه زیر آن حمله می کنند. بسیاری از باغبان ها برای محدود کردن ریشه ها در یک منطقه خاص ترجیح می دهند ریشه ها را برش دهند. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود این است که گیاه نخل مرداب حتی می تواند ریزش شدید ریشه را تحمل کند و هیچ آسیبی به گیاه نخواهد رساند. همچنین برای از بین بردن برگها و ساقه های در حال مردن به دلیل ناخوشایند بودن ، به هرس نیاز دارد.
نور مورد نیاز نخل مرداب
نخل مرداب یک محیط گرم و مرطوب را ترجیح می دهد و در محیط هایی با سایه جزیی بهترین رشد را دارد. گرچه می تواند در آفتاب کامل رشد کند ، اما اشعه شدید خورشید می تواند باعث سوزش برگ ها شود.
خاک
این گیاه به راحتی در خاک گلدان معمولی پرورش می یابد ، در خاک غنی از ذغال سنگ نارس حاوی 2 قسمت خزه تا 1 قسمت ماسه با 1 قسمت لوم رشد می کند و مرطوب و باتلاقی باشد. 5.5 تا 6.5 محدوده pH خاک ترجیحی است. از آنجا که این گیاه تحمل هوای سرد را ندارد ، باید قبل از اولین سرما در پاییز به گلدان منتقل شود و زمستانها در خانه نگهداری شود. وقتی گیاه در گلدان رشد می کند ، ممکن است لازم باشد هر سال یکبار گیاه در گلدان های بزرگتر تعویض شود. هم در آب ایستاده (تا 4 اینچ) و هم در خاک گیاهان باتلاقی خوب رشد می کند.
آب نخل مرداب
از آنجا که نخل مرداب یک گیاه نیمه آبزی است ، برای رشد مناسب به مقدار کافی آب نیاز دارد. به همین دلیل است که این گیاه اغلب به عنوان گیاه برکه پرورش می یابد. این گیاه حتی در زیستگاه طبیعی خود نیز معمولاً در محل های مرطوب ، نزدیک آبراه ها رشد می کند. هنگامی که به عنوان گیاه آپارتمانی رشد می کند ، بهترین راه برای اطمینان از نیاز آبی گیاهان قرار دادن گلدان در یک بشقاب یا کاسه پر از آب است. گیاه بد نیست کمی در آب غوطه ور شود.
دما و رطوبت
این گیاهی است که در خارج از خانه کاملاً مقاوم است و در داخل خانه نیز به همین صورت ، محدوده دمایی بین 10 درجه سانتیگراد ( 50 درجه فارنهایت )تا 22 درجه سانتیگراد (/ 72 درجه فارنهایت) عالی خواهد بود. دمای سردتر تا حدود 4 درجه سانتیگراد / 39 درجه فارنهایت برای دوره های کوتاه پذیرفته می شود. این گیاه نمی تواند در هوای سرد زنده بماند. ریشه ها درجه حرارت کمتر از 15 درجه فارنهایت (-9 درجه سانتیگراد) را تحمل نمی کنند و در صورت قرار گرفتن در معرض سرما ، برگها قهوه ای می شوند. منطقه مقاومت 8 - 11 ایالات متحده (منطقه USDA).
کود
در طول رشد فعال ، گیاه را هر ماه یک بار کود دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *