راهنمای نگهداری از گل های رز Floribunda

گل رز Floribunda

نحوه مراقبت از گل های رز Floribunda

گل های رز Floribunda گل های خود را به صورت مداوم از تابستان تا اولین یخبندان می دهند ، بنابراین باعث اضافه شدن زیبایی به باغ می شوند. گل های رز Floribunda آفتاب زیاد را دوست دارند و اگر در جایی با گردش هوا خوب محافظت شوند و از باد شدید در امان بمانند ، بهتر عمل می کنند.

 

نام لاتین لاتین Floribunda
مقاومت  کاملاً مقاوم. مناسب برای رشد در سراسر انگلستان و ایرلند است.
قد در تابستان تا 80 سانتی متر
گسترش  تا 90 سانتی متر
گلدهی تابستان تا اولین سرما
کاشت در تمام پاییز و اواخر زمستان تا اوایل بهار
 ایده آل برای تراس ها
همچنین مناسب برای گلدان
میزان دشواری مراقبت از گیاه آسان است

 

گل رز Floribunda

 

پاییز (اکتبر – نوامبر) و اوایل بهار زمان ایده آل برای کاشت گل رز شما است. اگر گل رز خود را در تابستان دریافت کردید ، بلافاصله گلدان را بیرون و در یک مکان آفتابی قرار دهید. خوب آبیاری کنید و هرچه زودتر در زمین یا گلدان بزرگ بکارید. لطفا توجه داشته باشید که تابستان یک زمان رشد کلیدی برای  ارتفاع گیاه شما است و خطر آسیب دیدن ریشه هنگام کاشت یا گلدان بیشتر است. لطفا بیشتر مراقب باشید

اگر گل رز خود را در زمستان دریافت کردید ،  از مرطوب بودن خاک اطمینان حاصل کنید. گل رز خود را در یک سوله / گلخانه ذخیره کنید تا گیاه تا اوایل بهار ، زمان مناسب برای کاشت ، در برابر سرما محافظت شود.

 

نحوه کاشت گل های رز Floribunda

یک ساعت قبل از کاشت گل رز ، آن را کاملاً آبیاری کنید. مخلوطی از خاک ، کمپوست و غذای گل رز ارگانیک را در یک ظرف جداگانه ایجاد کنید. تقریباً دو برابر عرض ظرف گیاه را در آفتابگیرترین نقطه باغ خود ، جایی با خاک تخلیه خوب که غرقاب نمی شود ، حفر کنید. اگر خاک بی کیفیت یا خاک رس است ، توصیه می شود یک لایه کمپوست به زیر خاک اضافه کنید. همچنین پناهگاهی برای باد شدید برای آن تعبیه کنید.

کل گیاه گل رز را از گلدان آن خارج کرده و به آرامی ریشه ها را خارج کنید. هر کدام از آسیب دیدگی ها یا شکستگی ها را هرس کنید ، سپس گل رز را با پیوند جوانه ها در سطح زمین بکارید. هرگونه شکاف را با مخلوط خاکی که قبلاً ایجاد کرده اید دوباره پر کنید اما خاک را خیلی محکم در اطراف گل رز قرار ندهید.

 

همچنین بخوانید : مشخصات انواع گل رز

 

اگر قصد دارید گل رز خود را در گلدان نگه دارید ، توجه داشته باشید که ریشه گیاهان Floribunda مانند اکثر انواع دیگر گل رز بسیار طولانی است. برای رشد موفقیت آمیز ، آنها باید در گلدانی عمیق با زهکشی کاشته شوند ، و فضای زیادی برای گیاه برای گسترش و استقرار ریشه ها فراهم می شود.

چند نکته برای تعویض گلدان مجدد

خاک گل رز باید کمی مرطوب باشد. گل رز را یک ساعت قبل در آب قرار دهید یا برای رسیدن به این هدف کاملاً آبیاری کنید.
خاک اطراف لبه گلدان را شل کنید.
گل رز را با پایه ساقه اصلی بیرون بکشید.
اگر گل رز خود را به گلدان بزرگتری منتقل می کنید ، قبل از وارد کردن گیاه ، مقداری خاک اضافی به ته گلدان اضافه کنید.
برای تشویق ریشه های سالم یک مشت سوپرفسفات اضافه کنید و سپس با مخلوطی از خاک و کمپوست پر کنید.
گیاه را با یک محلول فوق العاده خوب کاملاً آبیاری کرده و گیاه را برای چند هفته به خوبی آب دهید.
گل رزهای گلدانی هر سه تا چهار سال یکبار نیاز به تخلیه مجدد دارند. به علائم زیر توجه کنید که گل رز شما برای خانه ای جدید آماده است:

آیا رز شما از گذشته کمتر سالم به نظر می رسد؟
به نظر می رسد زودتر خشک می شود؟
آیا از سوراخ های پایین گلدان ها ریشه ای رشد می کند؟
آیا گل رزها سه سال یا بیشتر در یک گلدان بوده اند؟

 

مطالب مرتبط : چگونه از خم شدن گردن گل رز جلوگیری کنیم

 

گل رز Floribunda

 

غذا یا کود دادن

گل های رز اشتهای سالمی دارند ، بنابراین هر بهار آنها را با کود پودر  و دوباره در ژوئن یا جولای (9تیر تا 9مرداد) تغذیه کنید.

 

مالچ کردن

Love Floribunda Rose BushMulching اصطلاحی است که برای لایه ای از مواد آلی استفاده می شود که هر ساله در بالای خاک اطراف گیاهان شما قرار می گیرد. این یک فایده کامل دارد ، از جمله مرطوب نگه داشتن خاک در تمام تابستان و دلسرد کردن گیاهان هرز در گلدان ،  بهترین زمان برای انجام این کار در اواخر بهار (آوریل-مه) یا پاییز (اکتبر) است.

ابتدا با از بین بردن بقایا و علف های هرز  ، زمین را آماده کرده و در صورت خشک بودن سطح خاک ، آن را آبیاری کنید. اگر در بهار مالچ پاشی کردید که هیچ ، اگر این کار انجام نشده است ، کود بهار را اعمال کنید .

یک لایه نازک از کود پوسیده خوب یا کمپوست باغ خوب در اطراف گل های رز قرار دهید – ما پیشنهاد می کنیم از John Innes No. 3 استفاده کنید.

 

آبیاری
گل رز می تواند گیاهانی تشنه باشد. با این حال ، گل Floribunda به دلیل خاصیت مقاوم بودن مورد توجه قرار گرفته است ، بنابراین به اندازه انواع دیگر به مراقبت نیاز نخواهد داشت. ما به شما توصیه می کنیم فقط پایه گیاه را آبیاری کنید و از گرفتن آب روی برگ ها خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند باعث  سوزش برگ شود.

ما به شما توصیه می کنیم آبیاری منظم رز خود را تا زمان استقرار گیاه انجام دهید. با عبور از این مرحله ، گیاه فقط از بهار و تابستان به آبیاری احتیاج دارد. وقتی هوا معتدل است ، هفته ای یک بار عمیق آبیاری کنید ، اما در اوج تابستان  Floribunda ممکن است هر روز به آب نیاز داشته باشد.

وقتی گل های رز در گلدان پرورش می یابند دسترسی آنها به آب محدودتر از گلهایی است كه در باغ رشد می كنند بنابراین به آبیاری منظم احتیاج دارند. به عنوان یک قاعده سرانگشتی ، انگشت خود را چند اینچ به سطح خاک بچسبانید و اگر احساس خشکی متوسط ​​کرد ، بلافاصله آب دهید.

 

نحوه هرس گل های رز Floribunda

گل رز خود را در فوریه یا مارس هرس کنید تا رشد بهتر در تابستان را ترغیب کند.

هنگام هرس گل های رز تازه کاشته شده Floribunda (کاشت کمتر از یک سال) ، بوته گل رز را تا فاصله 15 سانتی متری از زمین ببرید و ساقه های کوتاه و محکمی برجای بگذارید. این روش هرس سخت نامیده می شود ، و هرگز نباید از آن برای گلهای رز تثبیت شده Floribunda استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *