10 مورد از محبوب ترین گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

محبوب ترین گل های جشن ازدواج

خود را تصور کنید که در میان باغ با شکوهی در حال قدم زدن هستید و هر گل دراوج شکوفایی خود برای شما گل آرایی شده است. برای روز ازدواج یا سالگرد ازدواج با کدام گل ها قدم می زنید: چیزی کلاسیک یا مرسوم، مد روز؟ رنگارنگ یا خنثی؟ بزرگ یا کم؟ اگر پاسخ شما در امتداد این عبارت باشد که “من حتی نمی دانم از کجا شروع کنم”، ما به شما کمک می کنیم گزینه های گل خود را قبل از ملاقات با گل فروشی، محدود کنید.

قبل از اینکه ایده های نابی از دسته گل و یا باکس گل سالگرد یا روز ازدواج بدهیم. احتمالاً بهتر است ما با پاسخ دادن به برخی از سوالات متداول در مورد گل ها شروع کنیم. این که آیا شما برای روز ازدواج و یا عروسی خود برنامه ریزی می کنید یا به بهترین دوست خود کمک می کنید. لیست سوالات متداول را بررسی کنید.

بهترین گل برای روز ازدواج یا سالگرد ازدواج چیست؟

پاسخ: این واقعاً به ترجیح شخصی شما برمی گردد. هیچ “بهترین” گلی وجود ندارد زیرا هرکدام در نوع خود دوست داشتنی هستند. شاید شما یک گل بزرگ و پررنگ یا یک گل سبک و لطیف می خواهید. انتخاب بهترین گل اغلب به دیدگاهی که برای روز خود دارید بر می گردد. برای برخی از موارد دلخواه ما، ده ایده برای گل های انتخابی روز ازدواج یا سالگرد ازدواج وجود دارد که میتوانید از آنها برای هدیه سالگرد ازدواج و یا روز ازدواج در انواع  محصولات باکس گل، دسته گل و … استفاده کنید.

 

 

10 مورد از بهترین گل ها

1. گل رز

گل رز که نمادی از زیبایی و عشق محسوب می شود. در بسیاری از افسانه ها شکل می گیرد. نویسندگان و شاعران رمانتیک از این گل به عنوان استعاره ای برای احساسات، زیبایی، علاقه و عشق واقعی استفاده کرده اند. گل رز که در دنیای عشق بسیار محبوب است. کسل کننده نیست، خصوصاً وقتی که صحبت از رنگ می شود. گل های رز در رنگ های متنوع و انواع دو رنگ موجود است. حتی گل های رز راه راه و نوک نیز وجود دارد. بیش از 3000 گونه گل رز به صورت تجاری تولید می شود و بسیاری از آنها در تمام طول سال در دسترس هستند و به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه هستند. و اگرچه برخی از انها رایحه ای خوبی دارند، اما هر گل رز معطر نیست. اگر به گل رز علاقه مندید از دسته بندی گل رز جاودان نیز بازدید نمایید.

 

گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

 

 

2. لاله ها

 

گل های روز ازدواج

 

 

اگرچه لاله ها اغلب با هلند ارتباط دارند. اما این گل در واقع بومی ایران است. نمایندگی از “عشق ” و “سالهای خوش”، گل لاله می تواند یک انتخاب معنی دار باشد. این گل در طیف وسیعی از رنگ ها از جمله سفید و کرم، پاستیل (صورتی، زرد و هلو) و رنگ های زنده (سرخابی، قرمز، نارنجی و بنفش) پرورش می یابد. در بیشتر سالها  در دسترس است. رایج ترین لاله ها بسیار مقرون به صرفه هستند، گرچه انواع کمیاب آنها می توانند گران باشند. گل لاله همه کاره می تواند تنظیمات یک روز ازدواج زیبا و اماکن را تقویت کند و تقریباً در هر عروسی از دسته های گل گرفته تا چیدمان های میز به خوبی کار می کند. لاله های هلندی (به طور معمول در گل فروشی های محله و باغ ها دیده می شود)، لاله های فرانسوی (گران و زیبا، با ساقه های بسیار طولانی و شکوفه های مخروطی بزرگ) و لاله های طوطی

 

3. لیلیوم کالا

 

گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

 

این شکوفه شیک و شیپوری که از آن به عنوان سوسن آروم نیز یاد می شود از آفریقا نشات گرفته و نمادی از “زیبایی باشکوه” از زبان گل ها است. شکل متمایز گل سوسن، در آثار هنری نو و آرت دکو به تصویر کشیده شده است. دو نوع معمولاً در دسترس است: یک نوع سر بزرگ با یک ساقه بلند و صاف مناسب برای چیدمان های بلند یا دسته گل و یک نسخه مینیاتوری ایده آل برای چیدمان های کوچک و دکوراسیون. عاج خامه ای محبوب ترین رنگ است. اما لیلیوم های کالا همچنین در رنگ های زرد، نارنجی، صورتی مایل به بنفش و بنفش تیره وجود دارد (یک انتخاب خیره کننده برای یک دسته گل عروسی  در هوای سرد).

 

4. لیلیوم دره یا Lily of the Valley

 

گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

 

گل های کوچک  لیلیوم دره را گاهی اوقات “نردبان بهشت” می نامند. رایحه تازه و معطر گلهای ریز آن غیرقابل تصور است. در افسانه های نورس، این گل با اوستارا، الهه زمان بهار پیوند خورده است. اما شما احتمالاً آن را از دسته گل عروسی سلطنتی کیت میدلتون در سال 2011 به یاد می آورید. در طول بهار بسیار زیاد است و بیشتر اوقات در دسترس است. گرچه بسیار گران قیمت. اکثر مردم از گونه سفید آگاه هستند، اما رنگ صورتی نیز بسیار نادر  است.

 

5. گل ادریسی

 

گل های روز ازدواج

 

 

 

یکی از محبوب ترین واریته های گل ادریسی به رنگ آبی آسمانی تغییر می کند و این به میزان اسید خاک بستگی دارد. یک یا دو ساقه از این گل بوته ای با قیمت متوسط و بدون بو، آرایش ها و دسته گل ها را پر می کند. ادریسی را در رنگ های سفید و سبز، صورتی، بورگوندی و آبی مشاهده خواهید کرد.

همچنین مطالعه کنید: زیباترین گلهای جهان را بشناسید+عکس

 

6. گل صد تومانی

 

گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

 

 

گل صد تومانی که به دلیل ظرافت و زیبایی چشمگیر خود ارزشمند است، دارای عطر قوی و رنگی شاد است. اما این گل با وجود نمایشی ظاهری، معنای ویکتوریایی “خجالت” را بدست آورد. گل صد تومانی که بیش از هزار سال در آسیا کشت می شود و توسط فرانسوی ها بیشتر توسعه می یابد، یک دسته گل که فقط از گل صد تومانی ساخته شده باشد، می تواند زیبا باشد. از گل می توان برای گل آرایی زیبا استفاده کرد. این شکوفه گران قیمت که در سبک های تک گل و دو گل پرورش یافته است. از اواخر بهار تا اوایل تابستان به صورت فصلی در دسترس است اما می تواند در پاییز وارد کشور شود.

همچنین بخوانید: گل صد تومانی افسون قرمز

 

7. Ranunculus

 

گل های روز ازدواج

 

آیا به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه برای گل رز یا گل صد تومانی هستید؟ گیاه رانکولوس سرسبز و چند شاخه ای، یکی از اقوام شاه بلوط آماده عروسی را امتحان کنید. این گل با رایحه ملایم و برای اولین بار توسط غربی ها در حدود قرن سیزدهم دیده شد، چندین شکوفه روی یک ساقه با شاخ و برگ دارد. حمل رانکولوس این است که به زبان ویکتوریایی گل ها به شریک زندگی خود بگویید: “من از جذابیت های شما خیره شده ام” یک گل طبیعی برای دسته گل عروس یا ساقدوش عروس و در بسیاری از رنگ ها از جمله سفید، زرد، نارنجی و صورتی موجود است.

 

 8. Stephanotis

گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

معنای ویکتوریایی برای این گل “خوشبختی زناشویی” است  و باعث می شود استفانوتیس سفید یک انتخاب آشکار برای عروسی ها باشد. گلدان های مومی ستاره ای شکل  در واقع روی یک تاک گل دهنده رشد می کنند. قبل از اینکه چیدمان شود، هر تاک باید جداگانه سیم کشی شود یا روی یک نگهدارنده خاص قرار گیرد. دسته گل شکوفه های استفانوتیس یکی از سنتی ترین گل هایی است که یک عروس می تواند حمل کند و یک بوتونیر استفانوتیس یک انتخاب کلاسیک برای یک عروسی رسمی است. این گل عطر ملایم دارد، در طول سال در دسترس است و با قیمت متوسط (اما اگر گل فروشی شما یک دسته گل را جمع می کند هزینه کار را پرداخت خواهید کرد).

نمونه هایی از این محصول را در صفحه دسته گل عروس ما مشاهده کنید.

 

9. Sweet Peas یا گل نخود

 

گل های روز ازدواج

 

گل نخود که به معنای “لذت ماندگار” است ، اولین بار در سال 1699 از سیسیل به انگلستان آورده شد و از آن زمان انگلیسی ها با این گل ظریف رابطه عاشقانه دارند. رایحه شیرینی مانند و شکوفه های مچاله شده آن را به عنوان یک گل مورد علاقه قدیمی در دسته گل عروس و ساقدوش های عروس تبدیل کرده است. رنگ های مختلف نخود شیرین از سفید تا صورتی ها و بنفش متغیر است و رایحه آن می تواند قوی و شیرین باشد.

 

10. گاردنیا

گل های روز ازدواج

گل های روز ازدواج

 

 

گاردنیای نفیس که با برگهای سبز تیره و مومی احاطه شده است ، رایحه ای قوی را از خود به نمایش می گذارد. همین عطر مست کننده بود که یک ناخدای دریایی انگلیسی را که در سال 1754 از طریق آفریقای جنوبی در سفر بود ، مجذوب خود کرد و باعث شد وی یکی از گیاهان بومی را به عنوان سوغات به خانه بیاورد. گاردنیا به زیبایی در یک دسته گل قرار میگیرد و با شکوفه های بزرگ سه تا چهار اینچی و همچنین انواع مینیاتوری نیز در دسترس هستند.

برای مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه گل سالگرد ازدواج مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *