گل صد تومانی افسون قرمز

گل صد تومانی قرمز

گل صد تومانی قرمز

گل صد تومانی افسون قرمز می تواند 100 سال عمر کند، اما برخی، بهترین ویژگی گل صد تومانی Red Charm را رنگ گل آن می دانند. باغبانانی که از پرورش گل صد تومانی صورتی یا سفید معمول خسته شده اند، رنگ قرمز غنی و جذاب را دوست خواهند داشت. همراه با این واقعیت که گلها نیز بزرگ و دوتایی هستند.

 

نام گیاه شناسی Paeonia lactiflora x Paeonia officinalis ‘افسون سرخ’ یا به سادگی Paeonia ‘افسون قرمز’
نام مشترک  گل صد تومانی افسون قرمز
نوع گیاه  علفی، با چرخه عمر چند ساله
اندازه بالغ  3 فوت قد، با گسترش مشابه
آفتاب مورد نیاز نیاز به آفتاب کامل تا سایه جزیی
نوع خاک  رطوبت و حاصلخیزی متوسط ، کاملاً زهکشی شده
PH خاک کمی اسیدی تا خنثی (6.5 تا 7.0 pH)
زمان گلدهی  می در منطقه 5
رنگ گل قرمز ، قرمز تیره
مناطق مقاومت 3 تا 8

 

 

چگونه گل صد تومانی افسون قرمز را پرورش دهیم

غده های گل صد تومانی Red Charm خود را خیلی عمیق در زمین نکارید،  این موضوع مهم است. کاشت آنها به عمق 2 تا 3 اینچ به آنها امکان می دهد جوانه های گل خود را به درستی تنظیم کنند. برای درک دلیل، شما باید در مورد نیازهای سرد کردن بدانید:

مقاومت به سرما در بسیاری از گل های صد تومانی (lactiflora مقاوم در برابر منطقه 2 است) یک مزیت مهم برای باغداران شمالی است. اما این نمونه ها تقریبا به سادگی سرما را تحمل نمی کنند، اما به طور مثبت، همچنان به آن احتیاج دارند، زیرا در گذراندن دوره خواب برای آنها حیاتی است. گل صد تومانی یکی از گیاهان چند ساله است که نیاز به سرمازدگی دارد و اگر این نیاز برآورده نشود، جوانه ها تنظیم نمی شوند (و شما گل نخواهید گرفت).

مشاهده دسته بندی کامل گل رز جاودان

گل صد تومانی قرمز

 

مطالب مرتبط: چگونه گل صد تومانی ایتو (Itoh) را پرورش دهیم

این واقعیت حتی مالچ پاشی را با مشکل مواجه می کند. عمق غده در صورت تولید لایه مالچ بیشتر خواهد شد. هنوز می توانید اطراف گل صد تومانی خود را مالش دهید تا رشد علف های هرز را سرکوب کنید، اما مطمئن شوید که مالچ فقط زمین اطراف پایه گیاه را پوشانده است (نه پایه، خود)

اگر  گل صد تومانی در زمین می کارید ، گیاه باید به گونه ای نصب شود که پس از قرار دادن آن در زمین ، قسمت بالای سطح خاک در سطح آن قرار بگیرد. اگر انتظار استقرار در خاک را دارید، حتی باید کمی بالاتر از آن سطح باشد. باز هم ، ایده این است که در برابر هر وسوسه ای برای دفن عمیق آن مقاومت کنیم.

برخی از باغبانان هر جوانه گل را که روی گل صد تومانی تازه کاشته شده ، ایجاد می شود از بین می برند تا گیاهان بتوانند تمام انرژی خود را برای رشد شاخ و برگ و سیستم ریشه خود بگذارند. این به معنای فداکاری فوری در ازای سلامتی برتر گیاهان در آینده نزدیک است.

برای ممانعت از بیماری های گیاهی، بیشتر افراد گیاهان گل صد تومانی را تا سطح زمین کوتاه می کنند و پس از یخ زدگی اولیه، آن را در پاییز دور می ریزند.

در مورد نحوه تعامل حیوانات با آنها چهار چیز در مورد گیاهان در جنس Paeonia باید بدانید:

آنها پروانه ها را به منظره شما جذب می کنند.
نگران لکه بینی مورچه ها روی گل ها نباشید. برای مقابله با آنها نیازی به انجام اقدامات کنترل آفات نیست. مورچه ها گل صد تومانی نمی خورند.
آنها گیاهان چند ساله نسبتاً مقاوم در برابر آهو هستند (و خرگوش ها به اندازه اغلب گیاهان نمی خورند).
آنها گیاهان سمی برای انسان، حیوانات خانگی و حیوانات وحشی هستند.

مشاهده دسته بندی کامل تاج گل ترحیم

گل صد تومانی قرمز

 

نور
در انتهای دامنه جنوبی به گل صد تومانی Red Charm ، نور جزئی خورشید بدهید. اما در انتهای دامنه شمالی،  آفتاب دادن به آن باعث گلدهی بهتر می شود.

خاک
گل صد تومانی Red Charm یک لوم خوب زهکشی شده را دوست دارد.

آب
این گیاه چند ساله به طور متوسط ​​نیاز آبی دارد.

کود
هر ساله در بهار  کود دهید.

 

گل صد تومانی قرمز به چه شکل است

گل های معطر و دوتایی گل صد تومانی Red Charm می توانند 6 اینچ عرض داشته باشند و این شکوفه ها را بسیار چشمگیر کرده است. گلها کمی زودتر از گلهای موجود در P. lactiflora شکوفا می شوند. به عنوان مثال ، اگر دومی در اوایل ماه ژوئن برای شما شکوفا شود، گل صد تومانی Red Charm شما ممکن است چند هفته قبل از آن ، در ماه می ، گل دهد.

این گیاهان یکساله و تشکیل دهنده خوشه از غده های زیرزمینی رشد می کنند ، از لحاظ فنی  اگرچه ممکن است برخی باغبان ها از آنها به عنوان “پیاز” یاد کنند.

 

انواع گل صد تومانی

افسون سرخ پیوندی است که با عبور از P. lactiflora با P. officinalis ایجاد می شود. هر دو والدین را گاهی “گل صد تومانی معمولی” می نامند. اما مورد اول (یا هیبریدهای آن، به طور خاص) در آمریکای شمالی به طور گسترده ای رشد می کند. این یکی از گیاهان بسیاری از چین است که به بخشی از بافت زندگی منظره سازی ما تبدیل شده است. در همین حال، P. officinalis بومی جنوب اروپا است.

P. officinalis به دو شکل تک گل و دو گل ارائه می شود. طبق انجمن Peony Minnesota، “این گونه برای توسعه گل صد تومانی مدرن هیبریدی آمریکایی مورد استفاده قرار گرفته است. در شکل منفرد آن ، برای بدست آوردن گلهای سرخ رنگ قرمز استفاده می شود”، در حالی که در شکل دوتایی آن ، برای گرفتن گلهای دوتایی بنابراین تعجب آور نیست که P. officinalis باید یکی از والدین گل صد تومانی Red Charm باشد.

علاوه بر افسون قرمز ، ارقام دیگر گل صد تومانی قرمز تیره عبارتند از:

‘Black Swan’
‘Chief Black Hawk’
‘Rubra Plena’

جوانب مثبت و منفی گل صد تومانی

نکات مثبت آنها بسیار بیشتر از معایب آنها است و شامل موارد زیر است:

گل صد تومانی یکی از گیاهانی است که می توانید از آن لذت ببرید حتی زمانی که شکوفه هنوز کاملاً باز نشده است. در این مرحله اولیه از چرخه شکوفایی، گیاهان چند ساله شکوفه های توپی جذاب و رنگی مقاوم را ارائه می دهند.
شاخ و برگ ها در نوع خود بسیار زیبا هستند.
گل ها یکی از بهترین عطرها را در باغ شما ایجاد میکنند.
یکی از معدود اشکالات مربوط به نگهداری است. یکی از کارهای پیش بینی شده در مراقبت از گل صد تومانی، پشتیبانی از گیاه شماست. سر گل ها آنقدر بزرگ هستند که پس از باران با رطوبت، کاملاً سنگین می شوند و سعی می کنند روی هم بریزند، برای همین منظور برای خم نشدن و نیفتادن گل باغبانان تکنیک هایی مثل استفاده از حلقه فلزی را به کار می برند.

 

شما عزیزان میتوانید با خرید گل اینترنتی از گل فروشی گندم VIP انواع دیزاین های متنوع را همراه با گل صد تومانی در باکس گل های مختلف را دریافت نمایید برای خرید به صفحه باکس گل ها مراجعه کنید، در صورت موجود نبودن محصول با کارشناسان ما تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *