نگهداری و پرورش گل ارکیده Brassavola

گل ارکیده Brassavola

ارکیده Brassavola (Brassavola nodosa)، که معمولاً بانوی شب نامیده می شوند، به دلیل رایحه قوی و مرکباتی خود معروف هستند که با کنجکاوی فقط در شب ظاهر می شود. این گیاهان منحصر به فرد و با رشد سریع شکوفه های مکرر دارند و هر ساله چندین گل خالص سفید ایجاد می کنند. در بعضی موارد، آنها در تمام طول سال شکوفا می شوند و آنچه گل آنها از نظر اندازه می دهد (در مقایسه با کاتلایا و Phalaenopsis با شکوه، نسبتاً کوچک است)، سنگین ترین شکوفه ها معمولاً در پاییز یا زمستان است. اینها مخصوصاً گیاهان ارکیده چالش برانگیز نیستند. اگر بتوانید با موفقیت هر یک از ارکیده های اپی فیتی را رشد دهید، آنها به راحتی در سبد، سوار یا در گلدان با مخلوط ارکیده رشد می کنند.

 

نام گیاه شناسی  Brassavola nodosa
نام مشترک  ارکیده Brassavola ، بانوی شب
اندازه بالغ  3.5 و 6 اینچ قد و عرض
نوع گیاه  چند ساله
آفتاب مورد نیاز قرار گرفتن در معرض آفتاب جزئی
نوع خاک خوب زهکشی شده باشد
pH خاک  خنثی  مایل به اسیدی یا اسیدی
زمان گلدهی بهار ، تابستان ، پاییز ، زمستان
رنگ گل سفید
منطقه بومی  آمریکای جنوبی ، آمریکای مرکزی
مناطق مقاومتی  9-11 (USDA)
سمی بودن  غیر سمی است

 

نگهداری از گل ارکیده Brassavola

ارکیده های براساوولا دارای برگ های لوله ای بلند و نازک هستند که می توانند طول آنها را تا یک پا افزایش دهند و گاهی اوقات به صورت لخته یا پهن به نظر می رسند. گلهای ارکیده Brassavola و هیبریدهای آنها نسبت به سایر گل ارکیده اپی فیتی پیازهای بسیار کوچکتری دارند ، بنابراین برگها اغلب به نظر می رسد مستقیماً از ریزوم و بدون یک پیاز دانه ضخیم برخاسته اند. گل معمول Brassavola دارای لب بزرگ و شبیه اسکوپ با گلبرگ و کاسبرگ است که به گلبرگهای نیزه مانند تنگ شده است. گلهای ارکیده Brassavola برای جذب گرده افشان پروانه ها سفید است ، اما گیاه به طور گسترده ای هیبرید شده و گلهایی را در انبوهی از رنگها ایجاد می کند.

براساوولا از نظر دشواری برای رشد، برای سطح مبتدیان است. این امر عمدتا به این دلیل است که آنها نسبت به بسیاری از گونه ها نسبت به خشکی مقاومت بیشتری دارند و می توانند از بی توجهی بیشتری نسبت به گونه های سرخدار استفاده کنند. متأسفانه برای یک ارکیده آسان با بسیاری از ویژگی های عالی ، آنها به سختی در تجارت اصلی ارکیده نمایان هستند.

ارکیده های براساوولا ، گرده افشانی می کنند، بنابراین گل های موجود در Brassavola nodosa به رنگ سفید کمرنگ هستند تا گرده افشان ها را به خود جلب کنند. این گل ارکیده شکوفه های تمام سال است که دارای چندین گل و سنبله گل در هر سطح است. نور و گرمای کافی را فراهم کنید و در طول سال چندین شکوفه کامل به شما پاداش می دهد.

همچنین بخوانید: پرورش و نگهداری گل آهار

گل ارکیده Brassavola

نور مورد نیاز گل ارکیده Brassavola

ارکیده های براساوولا معمولاً نور نسبتاً شدید و درخشان را دوست دارند ، حتی با تابش نور خورشید نیز. یک براساولا سالم دارای برگهای خالدار است که روی برگها دارای آثار کمی مایل به قرمز است. برگهایی که به رنگ سبز عمیق هستند معمولاً نشانگر آن است که گیاه به اندازه کافی نور نمی گیرد ، بنابراین گیاه باید به مکان روشن تری منتقل شود. Brassavola شدت نور 2500 تا 4000 fc را ترجیح می دهد. یک پنجره رو به جنوب اغلب یک خانه عالی برای آنها است.

 

آب مورد نیاز برای گل ارکیده Brassavola

برگهای لوله ای موجود در Brassavola برای کاهش تعرق آب طراحی شده اند و آنها را نسبت به بسیاری دیگر از گل ارکیده مقاوم به خشکی می کند. در نتیجه ، گیاهان نسبت به بسیاری از ارکیده های اپی فیتی به رطوبت و آب کمتری نیاز دارند. مانند همه ارکیده ها، دفعات آبیاری به فرهنگ رشد شما بستگی دارد. ارکیده های Brassavola سوار شده را می توان در طول چرخه رشد چندین بار در هفته آبیاری کرد ، در حالی که گلدان  ارکیده های Brassavola باید هر هفته کاملاً آبیاری شوند. افتادگی یا چروک شدن برگها نشان دهنده مشکل آبی است و شما باید گیاه را در اسرع وقت آبیاری کنید.

 

خاک مناسب برای ارکیده Brassavola

از یک مخلوط گلدان تجاری مخصوص ارکیده ها با مواد طبیعی، مانند پوست ارکیده، خزه اسپاگنوم، سنگ گدازه یا سرخس درخت استفاده کنید که زهکشی سریع را انجام می دهد.

 

دما و رطوبت برای ارکیده Brassavola

ارکیده های براساوولا دمای متوسط ​​رو به گرم را ترجیح می دهند و بهتر شکوفا می شوند. هیچ چیزی به اندازه شکوفه ارکیده براساوولا در یک شب تابستان بوی خوبی ندارد.

 

همچنین بخوانید: نگهداری گیاه کلیویا یا گل خورشیدی

 

کود مناسب گل ارکیده Brassavola

گل ارکیده براساولا چندین برگ را در طول سال ارسال می کند و گیاهان سالم شکوفه های سال هستند. در نتیجه، گیاه باید در طول سال با محلول کود ضعیف (1/4 قدرت هفتگی) تغذیه شود.

حدود 17 گونه از براساوولا وجود دارد که همگی بومی مناطق استوایی آمریکا هستند. استاندارد و متداول ترین آنها Brassavola nodosa است. Brassavola مربوط به Cattleya و Rhyncholaelia است و به طور گسترده ترکیبی شده و گونه های جدید زیادی از جمله ارکیده های رنگارنگ و رایج Brassolaeliocattleya را ایجاد می کند. چند گونه جالب توجه Brassavola شامل موارد زیر است:

Brassavola grandiflora ، همانطور که از نام آن پیداست، بسیار بزرگتر از Brassavola nodosa است. برگهای آن بیشتر پهن و صاف به نظر می رسند.
Brassavola cucullata از برگهای بلند و باریک متمایز است و به دلیل آن معمولاً “ارکیده پاهای بلند پدر” نامیده می شود.
گیاه Brassavola cordata گیاهی بومی جامائیکا است. شکوفه ها از گلهای Brassavola nodosa کوچکتر و گلدارتر هستند.

 

کلیک کنید برای خرید گیاهان آپارتمانی از سایت گندم vip

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها