گل مناسب برای گلدان بلند

گل مناسب برای گلدان بلند

گیاهان خانگی موجودات زنده برای فضاهای داخلی هستند  که بافت و رنگ را به شما معرفی می کنند. گیاهان آپارتمانی شما می توانند باعث تغییر مکان بین فضاها شوند و به عنوان نقطه کانونی اتاق عمل کنند. جفت شدن گلدان ها و گیاهان و تزئینات مناسب باعث افزایش سلامتی و تبدیل شدن آنها به یک گیاه مقاوم می شود ، در ادامه ما به نکاتی مهم در مورد گلدان بلند و بزرگ نسبت به کوچک ارائه میدهیم و در آخر به لیست گل مناسب برای گلدان بلند میپردازیم ، پس با ما همراه باشید با مقاله گل مناسب برای گلدان بلند یا گیاه مناسب برای گلدان های بلند.

نکات مهم درباره گلدان بلند و کوچک

اندازه مناسب را بدانید

در یک گلدان خیلی بزرگ ، خاک به آرامی خشک می شود و گیاه شما را در معرض پوسیدگی ریشه قرار می دهد. هنگامی که یک گیاه بیش از گلدان آن بزرگ است ، تمایل به سرنگونی نیز دارد. در یک گلدان خیلی کوچک ، خاک آنقدر سریع خشک می شود که شما باید سریع به آن آب دهید. گیاه شما می تواند به ریشه متصل شود و رشد متوقف شده را نشان دهد.

در حالت ایده آل ، یک گیاه را در گلدانی قرار دهید که به همان اندازه ای باشد که در آن رشد می کند. هنگام کاشت به دلیل اینکه گیاه نسبت به گلدان فعلی خود رشد نکرده ، پس از گلدان با قطر 2-4 اینچ بزرگتر استفاده کنید. گلدان بزرگتر را برای گیاهانی که به سرعت رشد می کنند انتخاب کنید. برای گیاهان با رشد کند ، گلدانی با اندازه قطر 1-2 اینچ به خوبی کار می کند.

در مورد یک ماده تصمیم بگیرید

متداول ترین مواد گلدان پلاستیکی و سفالی  است. گلدان های پلاستیکی رنگارنگ ، سبک و کم هزینه هستند. آنها تمایل به حفظ رطوبت دارند ، بنابراین کمتر آب می خورند. هنگام محاسبه وزن ، پلاستیک را انتخاب کنید ، مانند سبدهای آویز یا گیاهان روی قفسه دیواری. گلدان های سفالی سنگین ترند ، الگوهای زیبایی ارائه می دهند و قیمت آنها معمولاً بیشتر است. این گلدان ها متخلخل هستند ، بنابراین گیاهان بیشتر به آب احتیاج دارند. گلدان سفالی گزینه مناسبی برای گیاهانی است که خاک خشک یا هوادهی خوبی دارند ، از جمله کاکتوس ها ، ساکولنت ها ، ارکیده ها و بروملیادها.

قبل از کاشت زهکشی را در نظر بگیرید

بیشتر گیاهان خانگی در آب ایستاده رشد نمی کنند ، بنابراین گلدان شما به یک سوراخ تخلیه در پایین نیاز دارد که اجازه می دهد آب خارج شود و هوا به داخل آن وارد شود.

 

نکته
گلدان را به اندازه رشد برای ریشه دایره ای شکل گیاه انتخاب کنید. همچنین ، از سنگین بودن گلدان برای لنگر انداختن گیاه اطمینان حاصل کنید.

 

لیست گل مناسب برای گلدان بلند

 

Agave-1 یا گیاه آگاو

اگر در آب و هوای خنک تری زندگی میکنید ، همیشه می توانید یک گیاه آبدار را به صورت سالانه پرورش دهید یا برای زمستان آن را داخل آن بیاورید. گونه های آگاو زیادی برای انتخاب وجود دارد که از نظر اندازه و شکل ظاهری متفاوت است. چندین گونه معمولاً رشد یافته به قد و عرض چند فوت می رسند. آگاو می تواند در یک گلدان سفالی نسبتاً کم عمق و بدون لعاب با زهکشی عالی رشد کند. این گلدان خاکی  مانند مخلوط کاکتوس را ترجیح می دهد.

USDA : مناطق رشد : 5 تا 11
انواع رنگ: شاخ و برگ سبز ، آبی و خاکستری
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: شنی ، خوب تخلیه شود

گیاه مناسب برای گلدان بلند

گیاه مناسب برای گلدان بلند

 

 

گیاه Phormium tenax

کتان نیوزیلند گیاهی تند است ، گیاه با برگهای سفت و سخت ، به شکل شمشیر ، هنگام رشد در ظرف می تواند به حدود 4 فوت برسد. مخلوط غنی و ارگانیک را برای یک ظرف معمولی گلدان برای ظرف خود انتخاب کنید و گیاه را به طور منظم آبیاری کنید. اگر در خارج از مناطق مقاومت آن زندگی می کنید ، باید قبل از اولین سرما به داخل یک مکان آفتابی آورده شود.

مناطق رشد : 9 تا 11
انواع رنگ: شاخ و برگ سبز ، برنز ، بنفش ، صورتی ، قرمز یا نارنجی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: متوسط ، به طور مساوی مرطوب ، خوب تخلیه شود

گیاه مناسب برای گلدان بلند

گیاه مناسب برای گلدان بلند

 

گل پرنده بهشتی

 

پرنده بهشتی (Strelitzia reginae) برگهای نقره ای با گل های عجیب و غریب این گیاه را به یک گلدان برجسته تبدیل می کنند ، اما به عنوان یک گیاه مقاوم است. مناسب برای نقاط گرم ، در معرض باد.

 

گل مناسب برای گلدان بلند

گل مناسب برای گلدان بلند

 

 

Laurus nobilis یا برگ بو

 

درختان برگ بو کاربردی هستند: شما می توانید برگهای تازه برگ بو را در گلدان خود بچینید. برگ بو در گلدان به آرامی رشد می کند و می توان آنرا هرس کرد تا اندازه قابل کنترل کمتر از 10 فوت را حفظ کند. با این حال ، در محیط طبیعی خود ، گیاه می تواند به قد 60 فوت رشد کند. می توانید آن را به صورت یک گلدان هرس کنید ، این گیاه به طور معمول در گلدان رشد کند می کند،  با این حال ، اطمینان حاصل کنید که از گلدان های محکم استفاده می کنید تا واژگون نشود. درختان برگ بو مقاوم نیستند ، در زمستان آنها را به داخل بیاورید

مناطق رشد : 8 تا 10
انواع رنگ: شکوفه های سبز مایل به زرد ، شاخ و برگ سبز
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: غنی ، مرطوب ، خوب تخلیه شود

گیاه مناسب برای گلدان بلند

گیاه مناسب برای گلدان بلند

 

گیاهان یوکا

گیاهان یوکا به اندازه ای مقاوم هستند و گونه های جدید آنقدر زیبا هستند که بتوانند نقطه کانونی یک خانه باشند. حتی انواع کوچکتر نیز تقریباً به طول و عرض 2 تا 4 فوت رشد می کنند ، بنابراین یک گلدان با اندازه مناسب انتخاب کنید. آنها همیشه در گلدان شکوفا نمی شوند ، اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند ساقه های گل را به هر حال قطع کرده و بر شاخ و برگ های شاخه دار تمرکز کنند. اطمینان حاصل کنید که از ظرفی با زهکشی مناسب استفاده کرده و از آبیاری زیاد برای جلوگیری از خشک شدن خاک دوری کنید.

مناطق رشد : 5 تا 11 (بسته به نوع مختلف)
انواع رنگ: شکوفه های سفید ، صورتی ، بنفش یا سبز
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: رطوبت خشک تا متوسط ، تخلیه خوب نیاز است

همچنین بخوانید : چگونه گیاه یوکا را در محیط داخلی پرورش دهیم

 

گیاه مناسب برای گلدان بلند

گیاه مناسب برای گلدان بلند

 

گل پرنسس

 

اگر عاشق ظاهری گرمسیری هستید ، گل پرنسس – که به آن گل purple glory نیز گفته می شود – درختچه ای همیشه سبز و زیبا با گل های بنفش خیره کننده است. این گیاه در گلدان در پاسیوی آفتابی به خوبی رشد می کند ، اگرچه باید قبل از اولین سرما وارد خانه شود. همچنین ، گلدان را در محلی قرار دهید که  پناهگاه در مقابل وزش باد شدید باشد. در شرایط ایده آل ، می تواند تا حدود 6 تا 8 فوت رشد کند.

مناطق رشد : 9 تا 11
انواع رنگ: بنفش
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: غنی ، اسیدی ، تخلیه خوب

 

گل مناسب برای گلدان بلند

گل مناسب برای گلدان بلند

 

گل اختر یا Canna Lily

 

گیاهان اختر با داشتن گلهای بزرگ و نمایشی می توانند یک باغ بی نظیر را به وجود آورند. در بیشتر مناطق ، این گیاه یک ساله است ، اما می توانید آن را  در زمستان در داخل منزل و در یک مکان آفتابی حمل کنید.در طول تابستان چندین بار گل خواهد داد و ارقام آن از حدود 2 تا 6 فوت رشد می کنند. کانا به آب زیادی احتیاج دارد و در واقع “پا خیس” را ترجیح می دهد ، بنابراین مراقب مرطوب نگه داشتن گلدان باشید.

مناطق در حال رشد : 8 تا 11
انواع رنگ: گل های زرد ، نارنجی ، قرمز یا صورتی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: غنی ، کمی اسیدی تا خنثی ، مرطوب

گل مناسب برای گلدان بلند

گل مناسب برای گلدان بلند

 

گیاه گوش فیل یا Colocasia esculenta

نام گیاه شناسی : Colocasia ، Alocasis ، Xanthosoma
نام مشترک : گوش فیل
نوع گیاه : چند ساله گرمسیری
اندازه بالغ 3-8 فوت قد ، گسترش مشابه ؛ در آب و هوای سردتر کوچکتر است
قرار گرفتن در معرض آفتاب : آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نوع خاک : خاک غنی ، مرطوب
pH خاک 5.5 تا 7.0 (اسیدی تا خنثی)
زمان گلدهی : به ندرت گل می دهد
رنگ گل : زرد مایل به سفید
مناطق مقاومتی 8–11 (USDA)
منطقه بومی گرمسیری شرق آسیا ، آمریکا
سمیت  : برگها و شیره حاوی ماده تحریک کننده پوست است

گل مناسب برای گلدان بلند

گل مناسب برای گلدان بلند

بامبو

بامبو می تواند یک کابوس در باغ باشد ، و سریعتر از آنچه کنترل می کنید گسترش می یابد. اما در یک گلدان قابل کنترل است. بعضی از انواع آب و هوای معتدل را ترجیح می دهند در حالی که بعضی دیگر گرما و رطوبت را دوست دارند. این انواع جمع شده بامبو و همچنین انواع دارای گونه های کوچکتر است که در گلدان بهترین عملکرد را دارند. ممکن است آنها به حداکثر توانایی خود رشد نکنند ، اما بعضی از آنها هنوز می توانند به ارتفاع 10 تا 20 فوت برسند. فقط مطمئن شوید که از ظرفی با سوراخ های زهکشی مناسب استفاده می کنید ، زیرا خاک مرطوب می تواند از رشد گیاه جلوگیری کند.

مناطق رشد : 4 تا 11
انواع رنگ: سبز ، زرد-سبز
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: سست ، کمی اسیدی ، تخلیه خوب

 

گیاه مناسب برای گلدان بلند

گیاه مناسب برای گلدان بلند

 

برای خرید گل و گیاه به صفحه گل فروشی آنلاین گل گندم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *