کاشت پرورش و نگهداری گل لیسیانتوس

گل لیسیانتوس

گل لیسیانتوس

گل لیسیانتوس ، گیاهی یک ساله، دوساله و یا چند ساله است که عمر کوتاهی دارند و انواع آن، پابلند و پاکوتاه می‌باشد. از انواع پابلند به عنوان تزئین دسته‌ گل عروس و از انواع پاکوتاه در کاشت گلدانی استفاده می‌کنند. این گیاه اهل آمریکایی شمالی است. برگ‌های آن کشیده و تخم مرغی شکل اند که به رنگ سبز مایل به خاکستری و طوسی دیده می‌شوند. گل‌های لیسیانتوس به حالت زنگوله‌ای می‌باشند که با گلبرگ‌های چین خورده به رنگ سفید، قرمز، بنفش و آبی هستند. ارقام مختلف این گل، به صورت پر‌پر یا کم پر است. گل‌ها به صورت جداگانه یا دسته‌ایی بر روی ساقه‌ها قرار گرفته‌اند که دارای گلبرگ‌های ظریف و نازکی هستند. این نوع گیاه اخیرا به عنوان گیاهان گلدانی محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در کنار ساقه‌هایی مانند گلوکسینیا یافت می‌شوند.

نمونه محصول باکس گل چوبی استفاده شده از گل های لیسیانتوس  مجموعه گندم VIP شما عزیزان میتوانید این باکس را همین الان با کلیک بر روی خرید باکس گل چوبی سفارش دهید تا در کمتر از چند ساعت به خانه ، محل کار و … به صورت رایگان ارسال شود.

 

گل لیسیانتوس

 

در نظر داشته باشید از این گل در انواع  تاج گل ترحیم، تاج گل تبریک و… استفاده میکنند.

نحوه کاشت بذر گیاه لیسیانتوس

بهترین زمان کاشت بذر گل لیسیانتوس، فصل بهار است.

 1. مقدار کمی خاک را درون گلدان ریخته بعد بذرها را روی خاک بپاشید سپس آن را آبیاری کنید و لازم است که روی آن، نایلون بزرگ بکشید تا بذرها رطوبت کافی را دریافت کنند.
 2. بعد 2 الی 5 روز، بذرها سبز خواهند شد و زمانی که در حال بزرگ شدن هستند می‌توانید آن‌ها را از خزانه بیرون بیاورید و در محلی که قصد کاشتن دارید به فاصله ده یا بیست سانتی‌متر نشا کنید.
 3. بذر گل لیسیانتوس ریز است و نیازی ندارد که خاک را بر روی بذرها بریزید، تنها موردی که باید تا سبزشدن بذرها رعایت کنید، رطوبت نگه‌داشتن محیط بذر است که این‌کار را می‌توان با کشیدن نایلون روی بذرها به راحتی انجام داد.
 4. اغلب افراد بذرها را روی محلی که می‌خواهند بکارند، می‌پاشند تا همان‌ نقطه سبز شوند. اما این روش درست برای این منظور نیست زیرا زمان بذر پاشی، بذرها نامنظم روی هم یا کنار هم می‌افتند.
 5. بعد از سبز شدن، حتما بایستی بذرها را درون خزانه بکارید.
 6. بعد از کاشتن بذرها، بوته‌های این گل را به هر روش و به هر فاصله‌ایی که دوست دارید به صورت منظم و دقیق بکارید.
 7. و در آخر توجه داشته باشید که این نوع گیاه مانند سایر گیاهان گلدانی برای ماندگاری دائمی برای گل‌های آپارتمانی مناسب نیستند زیرا بعد از مدتی شکوفه‌هایش کم رنگ شده و دور ریختنی خواهند شد.

گل لیسیانتوس

تکثیر گل لیسیانتوس

 • کشت بذرها

روش اصلی تکثیر گل لیسیانتوس، کشت بذر می‌باشد. به خاطر همین بذر را در پاییز یا آخرای زمستان در دمای 13تا16 درجه سانتی‌گراد در بستر خاکبرگ، شن، پیت ماس، ورمی‌کولایت و یا هر بستری که رطوبت را بتواند در خود ذخیره کند، کشت می‌شود که باید بذر به صورت سطحی کاشت شود. از آنجایی که گیاهچه یک حاصل کوچک و ضعیفی است، حتما بایستی آبیاری منظم و دقیقی داشته باشد. دو ماه بعد نشا، بذرها به زمین اصلی انتقال می‌یابد و پس از تولید 2 تا 4 جفت برگ که حدود دو ماه طول می‌کشد کاشت می‌شود.

همچنین بخوانید: گل نرگس

تکثیر گل لیسیانتوس

 • قلمه زدن

در بسیاری از ارقام این گیاه توسط، جوانه‌ی انتهایی قابل افزایش هستند که باید در دمای 23 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد و زیر مه پاش کاشته شده و رشد کنند. برداشت گل باید در زمانی که سه گل باز شده‌اند انجام بشود البته در هنگامی که چهار گل نیز باز شده است وابسته به رقم و تعداد غنچه هم می‌توان برداشت را انجام داد.

خاک مناسب گل لیسیانتوس

خاک مناسب و اصلی برای رشد این گل لیسیانتوس، خاکی با زهکش مناسب و PH خنثی با پایه ذغال سنگ نارس و کمی خاک قلیایی می‌باشد.

آبیاری گیاه لیسیانتوس

دقت کنید که بستر این نوع گیاه باید دائما مرطوب باشد اما اشباع شدن خاک به آن آسیب جدی وارد می‌کند. در مراحل اولیه رشد، که رشد و تکثیر آن کند است به آب خیلی کمی نیاز دارد ولی خشک شدن در زمان گلدهی، باعث کاهش تعداد گل‌ها و کیفیت خاک می‌شود.

دمای گل لیسیانتوس

این نوع گل به سرما حساسیت نشان می‌دهد و در گلخانه‌ها پرورش داده می‌شوند. اگر دمای هوا خنک و زیر صفر باشد، باعث محکم‌تر شدن ساقه می‌شود ولی از طرفی گلدهی به تاخیر می‌افتد و اگر دما در ماه اول نشا افزایش یابد، این امر باعث تحریک رشد طوقه می‌شود.

دمای گل لیسیانتوس

نور مناسب برای گل لیسیانتوس

این نوع گل همیشه به آفتاب کامل نیاز دارد. از آنجایی که نور خیلی زیاد باعث کوتاه شدن ساقه‌ها می‌شود، پس بهتر است در دوران گلدهی نور ملایم و متناسب باشد.

نگهداری از گیاه لیسیانتوس

 • در این نوع گل لیسیانتوس برای جلوگیری از افتادگی ساقه‌ها، باید از قیم استفاده کنید.
 • اگر گیاه لیسیانتوس دچار بیماری‌های ویروسی یا باکتریایی شود، راه درمانی وجود ندارد و حتما بایستی گل لیسیانتوس را حذف کنید.
 • در مورد شاخه بریده این نوع گیاه، با کوتاه کردن مرتب ساقه گل‌ها می‌توانید گل لیسیانتوس را برای مدت زیادی نگه دارید.

 

گل لیسیانتوس نماد چیست

نماد اصلی گل‌های لیسیانتوس، ابراز قدردانی و تشکر می‌باشد. برای دسته گل یا تبریک سالگرد ازدواج می‌توانید از گل لیسیانتوس استفاده کنید زیرا این گل نماد زندگی دونفر با یکدیگر می‌باشد.

 

شرایط نگهداری گل لیسیانتوس

گل‌های لیسیانتوس به جابه‌جایی حساس هستند به همین دلیل از همان ابتدا گیاه را در گلدان‌های مجزا از هم در محل‌های مورد نظر قرار دهیم و گلدان‌های آن را عوض نکنیم. گلدان‌هایی با عمق کم‌تر از 5 سانتی متری برای گل لیسیانتوس مناسب نیست.

نگهداری گل لیسیانتوس

رنگ‌های گل لیسیانتوس

گیاه لیسیانتوس رنگ‌های متنوع و زیادی دارد و از سبز گرفته تا سفید موجود است. رنگ‌های آبی، صورتی‌، بنفش کم رنگ یا پررنگ، یاسی، قرمز و صورتی مایل به نارنجی هستند. حتی انواع خاصی از گل لیسیانتوس وجود دارد که در اصطلاح به آن‌ها ابلق گفته می‌شود. رنگ‌های سرد و بنفش گیاه لیسیانتوس فراوانی بیش‌تری نسبت به رنگ‌های دیگر دارند و امروزه رنگ‌های گرم‌تر آن مانند قرمز هم در گلفروشی‌های خاص شهرستان‌ها یا شهرای بزرگ یافت می‌شود.

بومی یا منطقه مکزیک و تگزاس
مشخصات مورفولوژی گل لیسیانتوس در رنگ‌های ارغوانی، کرم، صورتی و… است. گونه‌های مختلف این گل در حالت تک گل و چند گل هستند ولی اکثرا به صورت چندین گل یافت می‌شوند.
محیط مناسب برای رشد به صورت شاخه‌ایی بریده و خیلی کم به صورت گلدانی و باغچه‌ایی است.
کود‌دهی نسبت یک به یک‌ونیم ازت به پتاسیم
روش تکثیردهی کشت بذر در زمستان و اوایل بهار
آفات تریپس

راه‌های مراقبت بعد از خرید گل لیسیانتوس شاخه‌ای در منزل

 • توصیه می‌کنیم در هنگام خرید گل لیسیانتوس، گل‌های نیمه باز را مد نظر خود قرار دهید، چون گل‌های باز شده عمر طولانی ندارند و اغلب غنچه‌های کاملا بسته هم به طور کامل باز نمی‌شوند.
 • بعد از خرید و هنگام بردن گل‌ها تا مقصد، دقت کافی را داشته باشید تا گل‌ها آسیب جدی نبینند مخصوصا اگر کاملا شکفته و باز هستند زیرا گلبرگ‌های گل لیسیانتوس ظریف و نازک‌اند و ممکن است به راحتی آسیب ببینند. می‌توانید با استفاده از کاغذ یا پلاستیک، روی گل‌ها را بپوشانید و مانع از آسیب جدی آن‌ها شوید.

 

 • گلدان تمیزی برداشته و گل لیسیانتوس را با آب و هم دما با هوای اتاق پر کنید. سپس غذای گل شاخه بریده شده را به آن اضافه کرده و در آب حل کنید. غذای گل شاخه‌ی بریده شده، باعث ایجاد عمر طولانی گل‌هایتان می‌شود.
 • ساقه‌های گل‌ لیسیانتوس را با یک چاقوی تیز به اندازه‌ی 3 تا 6 سانتی متر و به صورت مورب کوتاه کرده و بلافاصله بعد از کوتاه کردن در آب بگذارید، برگ‌هایی که در آب قرار می‌گیرند را سریع جدا کنید چون برگ‌های گندیده در آب باعث ایجاد قارچ و باکتری‌هایی میشود.
 • گل‌های لیسیانتوس را طوری در گلدان قرار دهید که فضای کافی برای هرگل وجود داشته باشد و دقت کنید که همه‌ی آن‌ها به صورت فشرده در کنارهم قرار نگیرند.
 • سعی کنید گلدان گل لیسیانتوس را درجایی قرار دهید که نور مستقیم و گرمای زیاد نداشته باشد و مقابل باد سرد هم قرار نگیرد.
 • هر وقتی که آب گلدان کم شد آن را با آب تازه و هم دمای خانه پر کنید. گل لیسیانتوس به دلیل داشتن گلبرگ‌های نازک، ظریف و زیاد بودن تبخیر به آب زیادی لازم دارد.

گلدان گل لیسیانتوس

 • توصیه می‌شود که هر روز گلبرگ‌های پژمرده را بچینید.
 • اگر از غذای شاخه‌ی بریده استفاده نمی‌کنید و آب گلدان کاملا زرد شده است یا 24 ساعت از عوض کردن آب گذشته است، آب گلدان را هرچه سریع‌تر تعویض کنید تا آسیبی به گل وارد نشود.
 • سعی کنید هر پنج روز یک بار انتهای ساقه‌ها را کوتاه کنید.
 • در صورت مراقبت کامل و منظم، گل‌ها به مدت هفت تا نه روز شاداب می‌مانند.
 • گل لیسیانتوس را بهتر است نزدیک ظرف میوه نگذارید زیرا گاز اتیلن از میوه آزاد شده و باعث از بین رفتن سریع گل‌ها می‌شود.
 • اگر دمای اتاق بسیار بالا است، گل‌ها سریع ‌تر شکفته و رشد می‌کنند و اگر در محیط خنک‌ و خیلی سرد قرار بگیرند، دیرتر باز می‌شوند.

گل لیسیانتوس

تعویض گلدان لیسیانتوس

در بهار، گلدان گل لیسیانتوس را عوض کنید. برای تعویض گلدان در ابتدای بهار، گیاه را از گلدان قبلی‌اش خارج کرده و گلدانی که سایز بزرگ‌تر از گلدان قبلی را دارد، بخرید و گیاه را در آن قرار داده و سپس گلدان را با خاک تازه پر کنید.

همچنین بخوانید : گل مناسب تاج گل

آفات و بیماری‌های گل لیسیانتوس

 پشه‌های بالغ مشکل اساسی برای این نوع گیاه نیستند و باغبانان می‌توانند از ارگانیک برای کنترل این نوع پشه‌ها استفاده کنند بلکه بیماری‌های قارچی گل لیسیانتوس را تهدید می‌کنند که عبارتند از:

 

سفیدک دروغین، پوسیدگی ساقه‌ها، بلایت بوتریتیس، پوسیدگی ریشه، فوزاریومی می‌باشند که گل لیسیانتوس با برخورد با این بیماری‌ها، دچار کوتاه قامتی، کوچکی گل‌ها، بد‌‌ شکلی و زردی برگ‌ها می‌شود. راه درمانی آن برای بیماری‌های ویروسی وجود ندارد و باید فقط گل را حذف کرد.

اصول مهم پرورش و نگهداری از گیاه لیسیانتوس

 1. گلدان اندازه‌ی مناسبی داشته باشد.

اندازه‌ی دقیق گلدان‌ها به گونه‌ی گل لیسیانتوس بستگی دارد مثلا گل لیسیانتوسی  که در یک گلدان دارای 3 تا 5 اینچ عمق است، بهتر عمل می‌کند. گونه‌های بزرگ‌تر مثل فلوریدا و لیزا نیاز به 3 تا 6 اینچ عمق دارند تا ریشه‌ها جای فراوانی پیدا کنند و پخش شوند. دقت حاصل کنید، ظرفی را که انتخاب می‌کنید سوراخ‌هایی در کف آن وجود داشته باشد تا زهکشی صورت گیرد. اگر قصد دارید گل لیسیانتوس را در داخل خانه نگه دارید، باید بشقابی را در زیر آن قرار دهید تا آب خارج شده داخل آن بریزد.

 1. گلدان را با خاک خشک پر کنید.

دقت کنید که در حدود دو اینچ از فضا را در بالای آن خالی باشد در غیر این صورت، وقتی گلدان را جابه‌جا می‌کنید، محتوای داخل گلدان به هم نریزد.

 1. خاک را به سطح PH بیاورید.

برای شکوفایی گل لیسیانتوس مهم است که آن را با خاک 2 اسیدیه پر کنید . اگر متوجه شدید که PH سطح خاک شما خیلی کم است آن را با مکمل سنگ آهک زمینی مخلوط کنید. خاک PH را می‌توان در گلخانه‌ها، دامداری‌های صنعتی و هر جای دیگری که لوازم باغبانی فروخته می‌شوند، می‌توانید تهیه کنید. PH خاک را قبل از کاشت حتما آزمایش کنید.

 1. سوراخی را در گل لیسیانتوس ایجاد کنید.

خاک را در وسط گلدان خالی کنید اگر ظرف کوچک باشد، می‌توانید این‌کار را با یک یا دو انگشت در حدود 2 اینچ انجام دهید. برای جابه‌جا کردن خاک در اطراف لبه‌ی ظرف نیاز است تا دوباره سوراخ را پر کنید.

گل لیسیانتوس

 

 1. پلاگ را در خاک قرار دهید.

با دقت زیاد، پلاگ را اطراف پایه‌ی خاک و درون حفره‌ایی که باز کرده‌اید بیندازید سپس خاک خشک را در اطراف نهال قرار دهید تا لنگر بیاندازد و در آخر با انگشت روی آن بزنید.

   کاشت گل لیسیانتوس از بذر

 1. تخم مرغ‌ ها را در اوایل بهار بپاشید.

 گل لیسیانتوس یک گیاه گرم شناخته می‌شود اما دمای سردتر می‌تواند به رشد آن کمک کند. برای قرار دادن در خاک 12تا14 هفته در اواخر زمستان برنامه‌ریزی کنید. پس می‌توانید آن را با یک عایق بپوشانید تا آن را از سرمای زیاد حفظ کنید.

این مرحله در صورتی اعمال می‌شود که شما در حال کاشت گل لیسیانتوس در محیط باز باشید. پرورش این نوع گل‌ها در یک محیط طبیعی می‌تواند بسیار دشوار و سخت باشد. بیش‌تر مشتاقان باغبانی، زمان زیادی را برای بهتر رشد کردن گیاه، پلاگ را در داخل خانه می‌گذارند و در آنجا کنترل بیش‌تری بر میزان گرما، نور و حتی آب دارند.

 1. دانه‌ها را روزانه آبیاری کنید.

دانه‌ها به مقدار زیادی رطوبت نیاز دارند تا جوانه‌ بزنند. آب کافی برای خیس کردن لایه بالایی خاک برای ریشه‌هایی که تشنه هستند، رطوبت را تامین خواهد کرد. سپس به محض این که خاک خشک شد، بایستی دوباره جایگزین شوند. به خاطر دما و رطوبت محیط، شاید بخواهید دانه‌های گل لیسیانتوس را روزهای زوج آبیاری کنید پس برای همین خاک را خیلی اشباع نکنید، کافی است با قرار دادن دانه‌ها در آب زیاد این‌‌کار را انجام دهید.

 1. نهال‌ها را به گلدان جداگانه‌ و مجزایی انتقال دهید.

وقتی که نهال‌ها اولین برگ‌ها را تولید می‌کند، آن را با ظرافت و دقت زیاد از خاک بیرون آورید و در یک گلدان پر از مخلوط خاک خشک قرار دهید. این‌کار هم برای گیاهان داخلی و هم در محیط باز انجام می‌شود، مناسب است. یک کشاورز می‌تواند برای ترویج و هدایت رشد سریع آن، محدودیت‌هایی را روی آن انجام دهد. گیاه لیسیانتوس جوان، اغلب برای پیوند زدن بعد از 50 روز آماده هستند. بهتر است از یک بیلچه برای بیرون آوردن نهال استفاده کنید اما دقت کنید که سیستم ریشه‌ایی نازک و ظریف را از بین نبرید و در آخر گلدانی را انتخاب کنید که به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد تا از یک گیاه نگهداری کند. پس مجبور نخواهید شد که گل لیسیانتوس را حذف کنید زیرا به بزرگ شدن و رشد کردن ادامه می‌دهد.

گل لیسیانتوس

 1. از انکوباتور برای کمک کردن به گیاهان، برای زنده ماندن در شرایط سرد استفاده کنید.

اگر با فصل بهار یا سرماخوردگی روبه‌رو شده‌اید احتمال دارد، برای زنده نگه داشتن گیاه لیسیانتوس به روش‌های دیگر نیاز داشته باشید. یک انکوباتور الکتریکی، جوانه را در محدوده دمایی متعادل و ایمن نگه می‌دارد. دستگاه انکوباتور را در دمای بین 60 تا 75 درجه‌ی فارنهایت تنظیم کنید تا گل لیسیانتوس مرحله‌ی جوانه زنی را به پایان برساند. برای اغلبی از انواع گل لیسیانتوس، جوانه زنی 9 تا 14 روز طول می‌کشد.

گل‌آرایی با گیاه لیسیانتوس

به خاطر اینکه این گل بیش‌تر شبیه گل رز می‌باشد و ماندگاری زیادی هم در آب دارند، کاربرد فراوانی در زمینه‌ی گل‌آرایی دارند و می‌توانید گل لیسیانتوس را در کنار گل‌های دیگر و برای سبد گل ، دسته گل عروس ، گل روی یقه‌ی داماد، روی میزهای مجالس و حتی ماشین عروس استفاده کنید. گل لیسیانتوس در باکس گل نیز بسیار زیبا می‌شود و در دسته گل‌ عروس هم به خاطر داشتن برگ‌های سبز، حجم خوب و زیبایی به دسته گل می‌دهند.

گل لیسیانتوس

رنگ‌های گل لیسیانتوس

 • صورتی روشن: نماد ظرافت، شادابی، جوانی است که بهترین انتخاب برای تولد نوزادان می‌باشد.
 • یاسی: این رنگ نماد زنانگی و رشد می‌باشد و بهترین انتخاب برای روز مادر است.
 • زرد لیمویی: نماد شادی و معصومیت می‌باشد. رنگ یاسی برای شروع روابط و دوستی‌ها خیلی مناسب است و احساس شادی و خوشحالی را در قلب دریافت کننده به وجود می‌آورد.
 • بنفش: نشانه‌ی وفاداری، موفقیت است و در کنار سایر گل‌ها به معنای تحسین می‌باشد. رنگ بنفش انتخاب عالی برای خرید خانه‌ی جدید و جشن گرفتن موفقیت‌های عزیزان و دوستان است.

 

 • آبی پررنگ: این رنگ نماد آرام بخش بودن دریا است و برای کسی که دوران پر استرسی را پشت سر گذاشته، انتخاب مناسبی می‌باشد.
 • سفید: مهم‌ترین پیام گل‌های سفید پاکی است. می‌توانید گل لیسیانتوس سفید را به عروس خانم‌ها هدیه دهید زیرا نمادی از تواضع و شکوه می‌باشد.
 • قرمز: مانند همه‌ی گل‌های قرمز نماد، قدرت و عشق است و برای هدیه دادن به معشوق انتخاب مناسبی می‌باشد.
 • سبز روشن: رنگ سبز روشن نماد باور و اعتماد است. علاوه‌بر آن نماد سلامتی، جوانی و خوش‌شانسی می‌باشد و انتخاب خوبی برای تولد نوزاد هم هست.

 تغذیه گیاه لیسیانتوس

برای تغذیه گل لیسیانتوس باید به صورت مرتب و دقیق با آبیاری، از کود نیترات کلسیم به میزان 90تا 150 pmm نیتروژن استفاده کرد. EC محلول در حدود یک میلی موس بر سانتی‌متر نگه داشته می‌شوند. پس از جوانه‌ی گل، کوددهی بایستی متوقف شود. مقادیر زیاد نمک باعث تاخیر در گلدهی می‌شود. درگل لیسیانتوس، به مقادیر زیاد نمک به ویژه آمونیوم در مرحله‌ی تندیدن بذر، بسیار حساس می‌باشد. بنابراین در مرحله‌ی تولید میزان آمونیوم باید کمتر از 12pmm باشد.

برداشت گل لیسیانتوس

شاخه‌های گل لیسیانتوس باید در صبح زود، زمانی که 3 گل آن باز شده باشد، بایستی برداشت شود. همچنین می‌توان زمانی که 4 گل آن نیز باز شد برداشت را انجام دهید. اگرچه گزارش شده است که گل‌های لیسیانتوس، دارای عمر گلخانه‌ایی دو هفته‌ایی دارد و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این گل‌ها می‌باشد. عمر گلخانه‌ایی از 5تا20 روز در میان 47 رقم گل ارزیابی شده است. وقتی جوانه‌های گل لیسیانتوس آبی در شرایط نور کم باز شوند، گل‌ها ، آبی کم رنگ یا خاکستری مایل به طوسی رنگ می‌شوند. نور کم و PH قلیایی رشد و منجربه کاهش شدت رنگ می‌شود.

گل لیسیانتوس

 علاوه‌بر آن جوانه‌ی گل‌های صورتی در محیط به صورت رنگ صورتی کم رنگ یا حتی سفید رنگ باز می‌شوند اما افزودن مواد نگهدارنده مانند 7 هیدروکسی کوئینولین سیترات به محلول ساکارز 2 تا 4 درصد ، مانع پژمردگی شده و باعث افزایش عمر گل‌های لیسیانتوس می‌شود. فرو بردن گل‌های لیسیانتوس به مدت 24 ساعت در محلول 5 تا 15 درصد ساکارز یا بنزیل آدنین و سپس محلول ساکارز 5 درصدی، باعث بالابردن عمر طولانی گل‌های لیسیانتوس می‌شود.

کنترل ارتفاع در این نوع گیاه مهم است.

از اختلاف دمای شب‌ و روز یا افت دما در 3 ساعت اول پس از طلوع آفتاب، می‌توان برای کنترل ارتفاع گیاه لیسیانتوس استفاده کرد.

در تولید این نوع گیاه باید اجازه داده شود تا گیاهان تا مرحله‌ی، پیج خوردن ریشه درگلدان‌ها نگه داشته شوند زیرا از منشعب شدن گیاه از پایین، جلوگیری خواهد شد. در آخر این مرحله گل‌های لیسیانتوس کوتاه‌تر و با ارتفاع غیر یکنواخت تولید می‌شوند.

تشخیص گل لیسیانتوس از سایر گل‌ها

اگر در تشخیص این نوع گیاه از سایر گل‌ها مشکل دارید، به این نکته توجه کنید:

ساقه‌ی بلندی که تعدادی گل لوله‌‌ایی مانند زیبا و خوش رنگ، روی خود دارد صدرصد این نوع مشخصه برای گل لیسیانتوس می‌باشد.

گل لیسیانتوس

سمی بودن گیاه لیسیانتوس

گل لیسیانتوس، جزو گیاهان سمی برای انسان‌ها نیست اما احتمال دارد در بعضی از افراد با لمس گلبرگ‌های آن، حساسیت پوستی ایجاد کنند. دقت کنید، با اینکه این گل سمی نیست، اما نباید توسط حیوانات و یا کودکان خورده شود. پس بایستی گل لیسیانتوس را دور از دسترس آن‌ها قرار دهید و یا اینکه مطمئن شوید که توسط آن‌ها خورده نمی‌شود.

گل لیسیانتوس

 مراقبت‌های گل لیسیانتوس در خانه

 1. روی گل‌های لیسیانتوس را بپوشانید.
 2. گلدان را از آب هم دما با محیط و تازه پر کنید.
 3. ساقه‌های گل لیسیانتوس را مورب کوتاه کنید.
 4. گل‌ها در گلدان بایستی فضای کافی داشته باشند.
 5. در مقابل نور مستقیم و گرمای زیاد قرار ندهید.
 6. هر روز گل‌های پژمرده چیده شود.

گل لیسیانتوس

شما عزیزان میتوانید انواع دسته گل لیسیانتوس را در گل فروشی آنلاین گندم VIP سفارش دهید کافی است با ما تماس بگیرید تا کمتر از چند ساعت سفارش خود را رایگان تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *