علت زرد شدن برگ های گل رز

علت زرد شدن برگ های گل رز

علت زرد شدن برگ های گل رز

برگهای رز زرد نشانه مشکل باغ شماست. قبل از اینکه بتوانید مشکل را برطرف کنید ، باید علت وقوع آن را دریابید. زرد شدن برگ های گل رز می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود ، بنابراین بوته های گل رز خود را با دقت نگاه کنید تا بتوانید آنها را به سلامت برگردانید.

کلروز
کلروز یا زرد شدن برگها در برخی از مناطق کشور رایج است. زرد شدن برگ های گل رز به دلیل PH خاک بسیار زیاد است یا آهن کافی در خاک وجود ندارد. همچنین می تواند در اثر کمبود اکسیژن در زمانی که گیاهان بیش از حد آبیاری می شوند یا خاک به راحتی تخلیه نمی شود ، ایجاد شود. ممکن است در حالی که برگها هنوز سبز هستند ، زردی برگ ها را ببینید.

رزها آب زیادی را در اطراف ریشه خود دوست ندارند ، بنابراین مراقب باشید که زیاد آبیاری نکنید. در بیشتر مناطق ، آبیاری دو بار در هفته در تابستان کافی است. همچنین می توانید قبل از آبیاری مجدد صبر کنید تا گیاهان کمی شروع به افتادگی کنند. اگر زردی همچنان ادامه داشت ، ممکن است لازم باشد گیاهان را به منطقه ای با زهکشی بهتر منتقل کنید ، اما منتظر بمانید تا در زمستان به خواب بروند.

همچنین مطالعه کنید : چگونه از خم شدن گردن گل رز جلوگیری کنیم

 

زیر آب رفتن

عجیب به نظر می رسد که آبیاری بیش از حد می تواند منجر به زرد شدن برگ های گل رز شود ، اما عدم آب کافی به گل رز می تواند همین کار را انجام دهد. اگر مشکوک هستید که این مشکل وجود دارد ، انگشت خود را در خاک فرو کنید تا ببینید خشک شده است یا از رطوبت سنج استفاده کنید. بهتر است از آبیاری قطره ای یا شیلنگ خیس کننده برای رساندن آب به عمق خاک استفاده کنید. آبپاش ها و سایر سیستم های آبیاری سربار می توانند در اثر آب و هوای گرم در اثر تبخیر آب را از دست بدهند و آب بیشتر از آنکه هنگام استفاده از شیلنگ باغی به زمین فرو رود تمایل به تبخیر را خواهد داشت.

 

کود

کود زیاد یا کم نیز مانند آب زیاد یا بسیار کم می تواند باعث زردی شود. هنگام تغذیه گل رز ، دستورالعمل های محصول خود را دنبال کنید. گاهی اوقات رزها به اندازه کافی از برخی مواد مغذی مانند آهن ، منیزیم و نیتروژن استفاده نمی کنند ، بنابراین اگر فکر می کنید این مشکل است ، یک آزمایش pH خاک انجام دهید تا ببینید آیا باید اصلاحاتی را به آن اضافه کنید یا خیر. همچنین ممکن است گلفروشی ها بتوانند خاک شما را برای شما آزمایش کنند. از نتایج آزمایش خاک خود استفاده کنید یا علائمی را که مشاهده می کنید مطالعه کنید تا بدانید در صورت عدم وجود ، کدام مواد مغذی را اضافه کنید. افزودن مواد مغذی اشتباه یا در مقادیر نامناسب می تواند آسیب بیشتری به همراه داشته باشد. وقتی دوباره برگهای سبز را مشاهده کردید و ریزش برگها متوقف شد ، می دانید که چگونه  کمبود مناسب را درمان می کنید.

 

مطالب مرتبط : مشخصات انواع گل رز (آپدیت شد)

 

 

آفات

یک محلول ساده از صابون و آب ملایم ظرف می تواند بسیاری از شیوع آفات را از بین ببرد. | علت زرد شدن برگ های گل رز

 

کنه های عنکبوتی که آب برگ های رز را می مکند می توانند برگها را نیز زرد کنند. پشت برگهای باغ گل رز خود را به صورت دوره ای بررسی کنید و به محض ظهور با این آفات مقابله کنید. اغلب هنگام مشاهده وب ها ، آنها را خواهید دید. هلپرهای رز نیز می توانند باعث زردی شوند ، اما تار تولید نمی کنند. گیاهان را با یک محصول برچسب زده شده برای کنترل آفات حشرات درمان کنید یا مقداری آب و کمی صابون ملایم ظرفشویی را مخلوط کرده و با یک بطری اسپری بمالید. سعی کنید از محصولاتی که برای مشکل خاصی  طراحی شده استفاده کنید و تنها در صورت لزوم به یک محصول قوی تر قدم بگذارید. برخی از مواد شیمیایی حشرات خوب و موجودات مفید خاک را از بین می برند ، بنابراین تا جایی که می توانید با احتیاط رفتار کنید.

بیماری ها

برخی بیماریها مانند لکه سیاه نیز می توانند برگ های رز را زرد کنند. این بیماری قارچی قبل از زرد شدن و ریزش لکه های سیاه یا تیره روی آنها ایجاد می کند. برگهای آسیب دیده اطراف گیاهان را بلند کرده و آنها را دور بیندازید. آنها را کمپوست نکنید ، زیرا لکه سیاه می تواند گسترش یابد. همچنین ، مالچ زیر گیاهان خود را با مالچ تازه و تمیز جایگزین کنید ، زیرا این بیماری در هوای گرم و مرطوب رشد می کند و حتی می تواند در زمستان زنده بماند. برای درمان گیاهان خود از قارچ کش با برچسب نقطه سیاه استفاده کنید و از خیس شدن شاخ و برگ هنگام آبیاری خودداری کنید. قارچ کش های پیشگیرانه در دسترس هستند تا از بروز مشکل در وهله اول جلوگیری کنند.

علت زرد شدن برگ های گل رز

علت زرد شدن برگ های گل رز

استرس

گرما می تواند افراد و گیاهان را تحت فشار قرار دهد. وقتی درجه حرارت بالا می رود ، برگ های روی بوته های گل رز ممکن است زرد شده و بیفتند. گرچه گرما از بالای سر و از خورشید می آید ، هنگامی که مالچ تیره زیر بوته ها گرما را جذب کرده و دوباره به گیاهان تابانده می شود ، می تواند منعکس شود. مالچ تیره زیر گل رز خود را جایگزین کنید ، و هر زمین لخت اطراف آن را با مالچ رنگ روشن مالچ کنید. اگر بیش از حد نزدیک بوته های رز بکار رود ، قاتل علف های هرز ، می تواند باعث زردی شود. زرد شدن حتی می تواند در فصل رشد بعدی ظاهر شود.

همچنین مطالعه کنید : نگهداری از گل رز در تابستان

 

سایه

گاهی اوقات برگ های گل رز زرد می شوند و می افتند زیرا توسط برگهای دیگر بالای آنها سایه می افتد. این معمولاً بخشی طبیعی از چرخه رشد و پیری است. برگهای گل رز نیز زمانی می افتند که شاخ و برگ متراکم گردش هوای خوب را مختل کند. کار زیادی در این زمینه نمی توانید انجام دهید ، اما بوته های گل رز معمولاً تعادل خود را بازیابی کرده و به رشد خود ادامه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *