معرفی 7 گل مناسب برای خانه

معرفی 7 گل مناسب برای خانه

هفت گل مناسب برای منزل و آپارتمان

لیندا سولگاتو یک بار گفت: “گیاهان اکسیژن را برای ریه ها و روحیه را به ما می‌دهند.” اما این جمله در مقاطع علمی نیز بسیار دقیق است. ما قصد داریم برخی از حقایق مستند در مورد گیاهان و گلها را برای شما بیان کنیم. در ادامه به معرفی توضیح هفت گل مناسب برای خانه میپردازیم.
در ابتدا باید بدانید که گیاهان و گلها تا 20٪ به حافظه کمک می‌کنند. بنابراین، این به شدت در بهره وری و عملکردهای شناختی شما تأثیر می‌گذارد.

ثانیا، گلها می توانند خوشبختی ایجاد کنند. داشتن گل در اطراف خودتان به کاهش استرس و افزایش روحیه افراد کمک می کند بنابراین، باعث می شود افراد احساس آرامش، امنیت و ابراز انرژی مثبت کنند.

واقعیت جالب دیگر این است که گیاهان و گلها باعث بهبود روابط و تقویت احساس مهربانی می‌شوند. این بدان معناست که افرادی که دارای گیاه و گل در اطراف خود هستند، به احتمال زیاد روابط بهتر و معناداری دارند.

تاکنون باید به داشتن گیاهان و گلها در اطراف خودتان اطمینان کرده باشید. سوال بعدی که اکنون از خود می پرسید این است: “خب اگر گیاهان و گلها می توانند در زندگی روزمره ما مفید باشند، پس کدام یک را برای رشد در داخل خانه انتخاب کنم؟”

ما در این زمینه به شما کمک می‌کنیم.

 

7 گل مناسب برای آپارتمان

1- گل Phalaenopsis، یک گل واقعا بی نظیر

2- گل Calathea Crocata از گلهای بومی برزیل

3- گل Anthurium یا آنتوریوم

4- گل آزالیا یا Azalea

5- همچنین میتوانید لذت ببرید سیکلامن Cyclamen

6- گل Saintpaulia یا بنفشه آفریقایی

7- حتی شما می توانید همان بازخورد را از کاکتوس Schlumbergera بگیرید.

 

گل فالانوپسیس Phalaenopsis

فالانوپسیس یک ارکیده عالی و یکی از آسانترین گیاهان برای رشد است. که با نام ارکیده پروانه نیز شناخته می‌شود؛ از گلهای زیبایی است که به صورت عمودی بر روی ساقه ای زیبا رشد می کنند. ما آن را به یکی از جذاب ترین گل ها برای رشد در داخل خانه میدانیم.

برای فرایند مراقبت، از چند اسپری آب روی شاخ و برگ ها استفاده کنید، آبیاری هفتگی خاک و بارور کردن گاه به گاه اگر احساس می‌کنید که گل شما نیاز دارد، بدون قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب در اواسط روز، یک مکان گرم و بسیار روشن را برای آن رزرو کنید.

برای نگهداری از این گل زیبا که جز دسته های گل مناسب برای خانه است نیاز به آبیاری بیش از حد نیست زیرا خییس بودن دائمی خاک گلدان باعث پوسیدگی ریشه های ارکیده خواهد شد.

یک راه خوب برای تشخیص زمان آبیاری ارکیده این است که انگشت خود را در گلدان فرو کنید. اگر خیس شد، هنوز آبیاری نکنید! همچنین می توانید گلدان را بلند کنید تا احساس کنید چقدر سنگین است. وقتی گلدان خشک شد احساس سبکی زیادی پیدا می‌کند و ممکن است زمان آن رسیده که به ارکیده خود نوشیدنی بدهید.

به طور متوسط، ارکیده Phalaenopsis فقط یک یا دو بار در هفته یا شاید کمی بیشتر در ماه های گرم تابستان به آبیاری نیاز دارد. ارکیده خود را با دقت آبیاری کنید و سعی کنید از وارد شدن آب به تاج گیاه خودداری کنید. اگر به طور تصادفی مقداری پاشیدید، می‌توانید آن را با مقداری حوله کاغذی پاک کنید.

ارکیده‌های Phalaenopsis گیاهانی هستند که در داخل خانه هستند، آنها عاشق دمای گرم، بین 24 تا 29 درجه سانتیگراد هستند. اگر دوست دارید خانه خود را گرم نگه دارید، صاحب یک ارکیده عالی خواهید شد!

Phalaenopsis خود را دور از تهویه مطبوع قرار دهید، زیرا می تواند آن را خشک کند. شرایط گرم و خشک می تواند باعث ریزش جوانه های باز نشده شود.

برای اینکه گیاه به رطوبت مورد نیاز خود برسد، گلدان را روی سینی سنگریزه قرار دهید و سینی را با آب پر کنید. سنگریزه ها از نشستن ریشه ها در آب جلوگیری می کنند، اما منطقه مرطوبی را فراهم می کنند که گیاه در آن بیشتر به آن نیاز دارد. همچنین می‌توانید در روزهای بسیار گرم و خشک گلدان را مه پاش کنید.

برای تشویق گلدهی از یک غذای ارکیده مایع با پتاسیم بالا استفاده کنید. کود رقیق را هر دو هفته یکبار یا طبق دستورالعمل روی ظرف بمالید. وقتی شرایط سرد است، نیازی نیست که به او غذا بدهید.

گل فالانوپسیس Phalaenopsis 

گل calathea

گل calathea می‌تواند بهترین متحد شما باشد و یکی از گل مناسب برای خانه است. این یک گل باشکوه با شاخ و برگ‌های سبز منحصر به فرد و شاخ و برگ‌های سبز تیره است که به ارغوانی تیره می‌رسد. Calathea یک گیاه با رشد متوسط است که در صورت مراقبت مناسب در خانه شما زیبا به نظر می رسد. در داخل خانه، یک گیاه کالاتهیا می تواند به حدود 60 سانتی متر ارتفاع برسد. با این حال، گونه های کوچک، مانند فلورینگ کالاته، تنها می توانند به 30 سانتی مترارتفاع برسند. هنگام تصمیم گیری در مورد گونه Calathea که می خواهید در خانه خود پرورش دهید، این را در نظر داشته باشید.

گیاهان Calathea زرق و برق دار هستند و می توانند در خانه شما شگفت انگیز به نظر برسند. با این حال، تنها راه برای رشد آن این است که تمام نیازهای مراقبتی را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که این یک گیاه آپارتمانی آسان نیست که بتوانید آن را بدون هیچ تلاشی رشد دهید. کسانی که گیاهان کم نگهداری را ترجیح می دهند، ممکن است از گیاهان Calathea خوششان نیاید.

گیاهان کالاته به نور نیاز دارند، اما هرگز نباید آنها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. آفتاب مستقیم باعث می شود که برگ ها علامت های خود را از دست بدهند. با این حال، شما نباید Calathea خود را در یک نقطه تاریک قرار دهید. مکان های خوب برای Calathea شما ممکن است شامل یک پنجره رو به شمال یا مکان دیگری با نور کافی اما بدون نور مستقیم خورشید باشد. مهم است که Calathea خود را در برابر نور خورشید محافظت کنید.

این گیاه به عنوان یک گیاه استوایی، به نور آرام و سطح مناسبی از رطوبت نیاز دارد. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید آبیاری است. آبیاری برای موفقیت با گیاهان Calathea بسیار مهم است. این گیاهان همیشه به خاک مرطوب نیاز دارند. با این حال، گیاه هرگز نباید خیس باشد و هرگز نباید در آب بنشیند.

یعنی باید خیلی مراقب رژیم آبیاری و میزان آبی که می دهید باشید. بهتر است به Calathea خود مقدار کم اما منظم آب در طول فصل رشد بدهید. به محض اینکه متوجه شدید سطح شروع به خشک شدن کردید، آبیاری کنید. در ماه‌های سردتر و تاریک‌تر زمستان ممکن است کمی کمتر آبیاری کنید.

برای حفظ بهترین سطح رطوبت با استفاده از توپ‌های گل رس وجود دارد! یک‌بار یک هفته در زمستان، کمی بیشتر در تابستان، و همیشه دمای بالای ۱۶ درجه سانتی گراد را برای او حفظ کنید. فراموش نکنید که شاخ و برگ‌ها را گاها آبپاچی کنید.

در منطقه گرمسیری با آنتوریوم سفر کنید

از جمله گل مناسب برای خانه آنتوریوم است. اگر نمی توانید سفر کنید ، می توانید یک دکوراسیون گرمسیری را به خانه خود بیاورید. برای آن ، از آنتوریوم استفاده کنید. این گیاه گرمسیری  زیبا با شاخ و برگهای درخشان دارای گلهای قرمز یا نارنجی و به ندرت از گلهای صورتی یا سفید است.

همچنین از آنتوریوم در انواع تاج گل نیز استفاده میکنند.

مانند بسیاری از گیاهان گرمسیری ، از نور کامل و بدون قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید باید باشد و درجه حرارت بین 18 تا 25 درجه سانتیگراد را ترجیح می دهد. بنابراین در آبیاری آن احتیاط کنید، فقط هنگامی که بیش از 4 سانتی متر روی سطح آن خشک شده باشد ، داخل آن را آب بریزید و هرگز آب را در ظرف نگذارید بماند! در صورت گرم و خشک شدن هوای خانه ، برای شاخ و برگها اغلب می توانید آن را آیپاچ کنید ، زیرا این گیاه رطوبت را دوست دارد.

با مراقبت صحیح و کوددهی منظم، گیاه آنتوریوم در طول سال گل های جدیدی تولید می کند. با این حال معمولا چرخه های سه ماهه گلدهی، چند ماه بدون گلدهی و سپس سه ماه گلدهی مجدد وجود دارد. زمانی که گیاه دارای برگ های براق است و گل های جدیدی تولید می کند، می توانید فرض کنید که از شرایط مطلوبی برخوردار هستند و سال ها گل می دهند!

هنگامی که گیاه آنتوریوم دارای برگ‌ها و نوک برگ‌های قهوه‌ای است، به این دلیل است که آب زیادی یا خیلی کم دریافت می‌کند. قبل از دادن آب، احساس کنید که خاک گلدان چقدر مرطوب است. اگر نسبتاً خشک است، گیاه به مقداری آب نیاز دارد. اما اگر خاک مرطوب است، قبل از آبیاری مجدد یک هفته صبر کنید. قبل از آبیاری، بهتر است کمپوست گلدان را بررسی کنید. اگر کمپوست گلدان نسبتاً خشک شود، آنتوریوم می تواند از پاشیدن آب استفاده کند. با این حال، اگر کمپوست گلدان مرطوب باشد، ممکن است یک هفته دیگر صبر کند.

آیا برگها زرد هستند؟ سپس این احتمال وجود دارد که آنتوریوم بیش از حد نور خورشید را دریافت کند و باید از پنجره دورتر شود. آیا گل های جدید می آیند، اما آیا آنها سبز می مانند؟ سپس نور بسیار کم می شود و باید به پنجره نزدیکتر شود. گل های مرده، برگ های پیر و زرد شده را می توان قطع کرد، زیرا آنتوریوم می تواند گل های جدیدی تولید کند. چقدر عالی است؟

آنتوریوم

 

گل Azalea یا آزالیا در داخل خانه شگفت انگیز است!

آزالیا یک گل مناسب برای خانه و معروف است؛ که دیگر نیازی به تعریف ندارد! انواع بی شماری از آن در زمستان به گل تبدیل می‌شوند. می‌توانید آن را در تمام رنگ‌های صورتی، سفید، قرمز و یا بنفش پیدا کنید.

مراقبت خوب از آزالیا به زیبا ماندن گل های شما کمک می کند. در هر زمانی از سال آزالیا را برای فروش در گل فروشی ها پیدا خواهید کرد، اما آن شکوفه های نفیس مخصوصاً در زمستان که باغ ها شکوفا شده اند محبوب هستند.

نکات و ترفندها! اگر می خواهید گل آزالیا داخل خانه شما ماندگار شود ، دمای اتاق بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد را انتخاب کنید ، که برای یک اتاق نشیمن کار آسانی نیست! برای رشد موفقیت آمیز نیز باید دو شرط را رعایت کنید: قرار گرفتن در معرض نور بدون تابش مستقیم نور خورشید و آبیاری متوسط.

گل های سر مرده گل های مصرف شده را هرس کنید تا شکوفه های بیشتری را تشویق کنید و گیاه خود را به بهترین شکل حفظ کنید.

گیاه خود را هرس کنید؛ هرس آزالیا باعث می شود ساقه ها منشعب شوند و آن را به گیاه بسیار جذاب تری تبدیل می کند. هرس سالانه باعث رشد شدید جدید می شود. از هرس سخت گیاهان بزرگ پس از گلدهی نترسید. آزالیا در انتهای نوک ساقه های جدید گل تولید می کند، بنابراین از این طریق گل های بیشتری خواهید داشت

گل Azalea یا آزالیا

همچنین می توانید از یک گل سیکلامن یا Cyclamen  در داخل خانه لذت ببرید

انواع مختلفی از گل سیکلامن وجود دارد که هر کدام جذاب تر از دیگری هستند. گل هایی که در قسمت بالای ساقه های عمودی به صورت قائم قرار دارند ، شکل های کلاسیک و زیبایی دارند. برای حفظ این گیاه زیبا ، به دمای اتاق در حدود 15 درجه سانتیگراد نیاز دارید و مطمئن شوید که گیاه را سیراب می کنید.

گل Saintpaulia همچنین می تواند انتخاب خوبی باشد

گل saintpaulia یک گیاه کوچک با شاخ و برگ گل مخملی شبیه گل رز است. رشد و برش آسان است! کمی آفتاب در صبح یا عصر ، یک بستر سبک و آب منظم برای سالم نگه داشتن آن کافی است.

شما میتوانید از محصول گل رز جاودان ما استفاده کنید این رز جاودان تا چندین سال بدون آبیاری ظاهر خود را حفظ می کند.

شما مطمئناً می توانید از دسته گلهای آن از گلهای کوچک که رنگ آنها از سفید تا قرمز ، صورتی ، البته نوع معروف آبی متفاوت است لذت ببرید.

گل Saintpaulia

حتی یک کاکتوس می تواند مانند یک Schlumbergera در محیط خانه رشد میکند

کاکتوس schlumbergera معروف به “کاکتوس کریسمس” ، یک کاکتوس گرمسیری است که در دوره گلدهی به گرما و آبیاری منظم نیاز دارد.

مانند بقیه گیاهان ، به نور نیاز دارد ، بدون تابش مستقیم آفتاب. انتخاب گسترده ای با گل های سفید ، صورتی ، قرمز یا نارنجی وجود دارد.

مراقب باشید به محض تشکیل جوانه ها ، آن را دیگر حرکت ندهید ، زیرا می توانند از بین بروند و به شدت گل را به خطر بیاندازید.

کاکتوس Schlumbergera

 

در کل ، شما باید گل و گیاه در خانه داشته باشید! حتی اگر آنها در مکان خانه شما مجلل و با شکوه نباشند ، داشتن آنها در اطراف ایده خوبی است که ممکن است به شما در بهره وری  سطح شادی شما کمک کند و به فردی با آرامش ، شادتر و با استرس کم تر تبدیل کند.

گل فروشی آنلاین گندم VIP مجموعه بزرگی از گل ها و گیاهان را برای رشد و نگه داشتن در خانه به شما ارائه می دهد. نگاهی بیندازید به محصولات ما و همین حالا اقدام به خرید گل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *