بهترین نوع گل رز

یکی از محبوب ترین گیاهان باغی در جهان، گل های رز می باشند که از هزاران سال پیش وجود داشته و شامل 150 گونه و هزاران رقم گل رز هستند. گل رز یک بوته چند ساله است که در بیش از 100 گونه و در انواع رنگ ها وجود دارد. بوته های گل رز به دلیل  زیبایی و رایحه و عطر محشری که دارند، محبوب ترین گیاه گلدار در جهان شناخته شده اند، که از پرفروش ترین گل ها محسوب می شوند. گل رز ، با ترکیب منحصر به فرد ساقه های خاردار و شکوفه های معطر که به عنوان نمادی از موفقیت و کمالی ارزشمند شناخته شده است. در ادامه شما را با بهترین نوع گل رز آشنا میکنیم.

بهترین نوع گل رز

برخی از انواع گل های رز دارای گلبرگ های بسته  و نزدیک به هم هستند و برخی دیگر از آن ها نیز برگ های شلی دارند. گل رز سنتی معمولاً به رنگ قرمز تیره و دارای ساقه ای خاردار است. این گل ها در انواع مختلفی شکوفا می شوند، از گل رز کوهنوردی گرفته تا نسخه کوچک گل رز که در زیبایی و خوش عطری حرف اول را می زنند و بهترین نوع گل رز محسوب می شوند.

گل سرخ نماد عشق و زیبایی جوانی است. گل سرخ هدیه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند عشق، علاقه و احترام را به شما منتقل کنند. همچنین اعتقاد بر این است که گل های رز قرمز نمادی از رشادت ها و آرزوی شادی می باشد. رنگ های گل های قرمز از قرمز روشن، قرمز مایل به سیاه متغیر است و هر رنگ و طرح اهمیت خاصی برای خود دارد.

همچنین بخوانید: انواع گل رز

بهترین نوع گل رز

قرمز روشن به معنای عشق است، شرابی به معنای عشق ناخودآگاه است در حالی که گل سرخ تیره نماد عزاداری است. گل ها به دلیل شکوفه های زیبا و عطر و بوی رمانتیک خود از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. گل رز در انواع مختلف، اشکال، اندازه ها وجود دارند. ما در این مطلب قصد داریم که به شما کاربران عزیز بهترین نوع گل رز را معرفی کنیم، که از عطر منحصر به فرد و زیبا و خارق العاده ای برخوردار می باشند.

بهترین گل های رز در جهان

1- گل رز دارسی (Darsy)

دارسی یک گل رز بسیار زیبا و تحسین شده است و اعتقاد بر این است که یکی از بهترین و سالم ترین گل های رز است که تا به امروز پرورش داده شده است. این گل رز قرمز زیبا برای نشان دادن زیبایی خود همه گلبرگ های پنهان شده در داخل خود را باز کرده و چشم انداز زیبایی را ایجاد می کند.

گل رز دارسی (Darsy)

هنگامی که این گل زیبا  شکوفا می شود، یک خوشه زیبا از پرزهای طلا در قلب گل رز ظاهر می گردد. گل رز دارسی درخشان ترین رنگ قرمز در جوانه است که به رنگ قرمز تمشک باز می شود و سپس با افزایش سن و طول عمر گل به مرور به رنگ بنفش دیده شده که این گل دارای رایحه ای خوش عطر و خوش بو است. گل رز دارسی بهترین انتخاب برای عروسی ها ، سالگردها و روز ولنتاین است و یکی از بهترین نوع گل رز محسوب می گردد.

2- گل رز فلوریبوندا

این گل های رز که برای اولین بار در حدود سال 1940 ساخته شده که از طبیعت گل آزاد و رنگ چای های ترکیبی است. گل رز فلوریبوندا کوچک تر از چای های ترکیبی می باشد، اما بسیار زیبا بوده و خوشه هایی منحصر به فرد دارد، که تأثیر چشمگیری در چشم انداز ایجاد می کنند. این نوع گل ها که بهترین نوع گل رز می باشند، کاربردهای فراوانی داشته و بیش تر در خانه های سبک کلبه ای، در امتداد شیب برای کنترل فرسایش، به عنوان محافظت از حریم خصوصی یا در ظروف مورد استفاده قرار میگیرد. نگه داری از این گل ها کار سختی نمی باشد، به همین دلیل یک انتخاب خوب برای باغبانان تازه کار است. گل رز فلوریبوندا در انواع رنگ های مختلف از جمله، سفید، زرد، صورتی، طلایی، آبی اسطوخودوس ، شرابی، نارنجی، قرمز یا دو رنگ یافت می شوند.

3- گل سرخ ابدیت

گل رز قرمز ابدیت یک گل رز قرمز جسور و درخشان است که کاملا به شکل گل رز کلاسیک می باشد. این گل شاخ و برگ سبز و سرسبزی دارد که به زیبایی گلبرگ های قرمز او جایی دیده نمی شود. این گل همه ساله از تابستان تا بهار شکوفا شده و بوی آن بسیار شیرین است، دقیقاً مانند گل های رز قرمز معمولی و به عنوان بهترین نوع گل رز شناخته می شوند. این گل قطعا توجه هر بینندگان را به خود جلب کرده و بیش تر برای دسته گل هایی که با گل های رز سفید و صورتی و تزیینات گل عروسی ترکیب شده اند، بسیار جالب به نظر می رسد و مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب مرتبط : گل رز جاودان 

4-   گل رز باکارا سیاه

در ابتدا زمانی که این گل زیبا را مشاهده می کنید، مانند یک گل رز سیاه بزرگ و زیبا به نظر می رسد. اما این اصلا گل رز سیاه نیست. در واقع ، بافت مخملی منحصر به فرد گلبرگ های آن شباهت زیادی به رنگ سیاه دارد. باكارا سیاه همچنین به دلیل رنگ سیاه نزدیک به آن در میان دوستداران گل سرخ شهرت و محبوبیت بسیاری دارد که عرض آن 4 اینچ است و شامل 45 گلبرگ می باشد. گل رز Black Baccara می تواند به باغ و نمایشگاه های شما کمک خوبی کند و چشم انداز زیبایی را ایجاد کند. برای کاشت این گل رز باید مکانی با قرار گرفتن در معرض آفتاب کامل انتخاب کنید. برای رشد سالم باکارا سیاه ، اطمینان حاصل کنید، که آن را در یک خاک خوب زهکشی شده بکارید. این گل جزء بهترین نوع گل رز است.

گل رز باراکا سیاه

5-  رز سرخ بهشتی  (Eden)

گل سرخ Eden یک گیاه گل رز سالم و شکوفا است. این گل رز بالا رونده بسیار مناسب نرده ها می باشد که چشم انداز زیبایی ایجاد خواهد کرد. مراقبت از گل سرخ Eden بسیار ساده است، این گیاه به آفتاب کامل و آبیاری متوسط نیاز دارد، همچنین باید گیاه را قبل از بیرون آمدن برگ ها هرس کنید. شکوفایی گل سرخ Eden از بهار آغاز می شود و تا پایان تابستان ادامه دارد. رنگ گل نیز قرمز روشن است و از بهترین نوع گل رز می باشد.

رز سرخ بهشتی  (Eden)

برای اطلاعات بیشتر در مورد این گل رز بالارونده همچنین بخوانید : معرفی 9 گل رز بالارونده با رایحه بی نظیر

6- گل راپسودی در رز آبی

راپسودی با رنگ آبی یک گل رز بسیار زیبا و رنگارنگ با رنگ آمیزی بنفش و بنفش کمرنگ است که رنگ آن به رنگ آبی تمایل دارد. این یک گل رز نیمه دوتایی است که به صورت خوشه های بزرگ تشکیل می شود. برای کاشت راپسودی به رنگ آبی، محلی را انتخاب کنید که درجه حرارت متوسط و خورشید جزئی داشته باشد. گیاه تا ارتفاع 1.2 متر رشد می کند. این شکوفه های رنگارنگ در تمام فصل تابستان ظاهر می شوند.

گل راپسودی در رز آبی

7-  گل رز ویکتور هوگو

گل رز ویکتور هوگو یک گل منحصر به فرد و از زیباترین گل های رز قرمز در جهان است که دارای شکوفه های زیبا و بزرگی می باشد که به رنگ قرمز تیره با 25-30 گلبرگ است. رایحه فوق العاده آن یکی دیگر از ویژگی های عالی این گل رز است. به همین دلیل، گل رز Victor Hugo انتخاب خوبی برای ساخت دسته گل و گلدان است. گیاهان گل رز Victor Hugo تا ارتفاع 1 متر رشد می کنند، به شرطی که در معرض آفتاب قرار بگیرند. هرس برای این گیاه گل رز در زمستان و بهار ضروری است. شکوفه زدن های گل رز ویکتور هوگو در بهار آغاز می شود و تا پاییز تکرار می شود.

گل رز ویکتور هوگو

8-  گل رز آلبرشت دورور

گل رز آلبرت دورور یک گل بسیار زیبا و منحصر به فردی است که به رنگ های نارنجی و هلو می باشد. مطابق با شرایط آب و هوایی رنگ نارنجی این گل نیز تغییر می کند به این گونه که در فصل زمستان، به جای نارنجی صورتی رنگ دیده شده و بهترین نوع گل رز محسوب می گردد. این گل به دلیل عطر و رایحه زیبایی که دارد محبوبیت بسیاری میان افراد داشته و از زیباترین گل های رز محسوب می گردد. شما می توانید این گل رز را روی ظروف کوچک بکارید و از منظره زیبای آن لذت ببرید. تا ارتفاع 90 سانتی متر نیز رشد کرده و هرس و آبیاری متوسط برای گل سرخ آلبرشت دورور بسیار مهم است.

9- گل رز مدال طلا

یکی از علت هایی که موجب شده است نام این گل بسیار زیبا را رز مدال طلا بگذارند، زنگ زیبا و خارق العاده آن است. این گل که بهترین نوع گل رز محسوب می گردد، گابرگ هایی به رنگ طلایی و درخشان دارد. هر کدام از این گل ها بین 30 تا 40 گلبرگ دارند و زمانی که در دمای متوسطی قرار گیرد، رنگ طلایی آن بیش تر خودنمایی می کند. رایحه و عصر خاص رز مدال طلا آن را به بهترین نوع گل رز تبدیل کرده است. این رز که به صورت یک بوته مدال طلا می باشد بدون خار بوده و ارتفاع آن نیز تا 90 سانتی متر می رسد. برای پرورش گل رز مدال طلا بهتر است که آن را در مقابل آفتاب قرار داده و در فصل های زمستان و بهار نیز هرس کنید تا در تابستان به طور کامل شکوفا گردد.

گل رز مدال طلا

10- گل رز دابل دیلایت

یکی دیگر از بهترین نوع گل رز که در سرتاسر جهان نیز شهرت و معروفیت بسیاری دارد، گل رز دابل دیلایت می باشد. این گل شگفت انگیز در زیبایی و عطر و رایحه نظیر ندارد. گل دابل دیلایت به این صورت است که دارای گل های بزرگ که به رنگ کرم هستند و لبه های آنان نیز قرمز رنگ است می باشد و تقریبا هر کدام از این گل ها 30 تا 30 گلبرگ دارد، اگر می خواهید که این گل زیبا را پرورش دهید، باید در مکانی قرار دهید که آفتاب به خوبی به آن برسد، و در هنگام رشد نیز بوی شدیدی از خود تولید می کند. میزان رشد این گل 1.5 متر بوده که در فصل بهار حتما باید هرس شود. بعد از پرورش آن در فصل بهار و پاییز شاهد رشد بی نظیر گل های دابل دیلایت خواهید شد.

«دوبل دیلایت» یک گل رز چای ترکیبی است که گل‌های گرد، کاملاً دوتایی، معطر و صورتی کم‌رنگ تولید می‌کند که حاشیه‌دار و قرمز کارمینی با برگ‌های مات و سبز میانی است. گلها در باران خراب می شوند. همچنین به نام آندل رز نیز شناخته می شود. به طور کلی، گل رز گروه بزرگی از بوته های گلدار است که اکثر آنها دارای گل های خودنمایی هستند که تک گلبرگ تا دو گلبرگ کامل هستند. برگها معمولاً سبز متوسط تا سبز تیره، براق و بیضی شکل، با لبه های دندانه ریز هستند.. بیشتر واریته ها روی عصای بلندی که گاهی بالا می روند رشد می کنند. متأسفانه این گیاه مورد علاقه کاملاً مستعد ابتلا به انواع بیماری ها و آفات است که بسیاری از آنها را می توان با اقدامات مناسبب خوب کنترل کرد.

11-  رز وینچستر کاتدرال

رز وینچستر کاتدرال همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، شبیه رز انگلیسی بوده و به رنگ  سفید فنجانی و جذاب می باشد. این رز‌های به طور متوسط حدود ۶ سانتی متر قطرداشته و هرکدام از آن ها ۸۰ – ۸۵ گلبرگ دارند و بسیار زیبا و خوش عطر هستند. علاوه بر زیبایی، وینچستر کاتدرال بوی فوق العاده‌ای هم دارد و به همین خاطر بهترین نوع گل رز در سرتاسر جهان شناخته شده است. رایحه خوشایندی که این گل رز زیبا از خود تولید می کند، شبیه به شکوفه‌های بادام و عسل می باشد. این گیاه نسبت به هر گونه بیماری مقاوم است و زمان زیادی نیاز است تا به رشد کامل خود برسد و گل ‌دهد. دانه‌ها باید در قسمت از باغ که نسبتا آفتاب گیر است کاشته شوند. رز وینچستر کاتدرال ۱.۲ متر رشد می‌کند و اولین گل در تابستان ظاهر می‌شود و تا پاییز بار‌ها گل می‌دهد.

12- رز میکلانژ

یکی دیگر از انواع گل های رز که در سطح جهانی شناخته شده می باشند، گل زر میکلانژ است که به رنگ زرد کره ای بوده و فوق العاده زیبا و منحصر به فرد است. این گل که یکی از بهترین نوع گل رز می باشد، 12 سانتی متر قطر داشته و هر گدام این گل ها دارای 40 تا 50 گلبرگ زیبا می باشند. این گل رایحه بسیار خوشی دارد که موجب شده است شهرت جهانی پیدا کند. افرادی که می خواهند دسته گل زیبایی را به فرد مورد علاقه شان هدیه دهند، پیشنهاد می کنم از گل رز میکلانژ استفاده کنند. در هنگام پرورش آن لازم است که آفتاب متوسطی بر روی آن بتابد و آبیاری گل نیز به اندازه باشد. ارتفاع این گل رز به 1.2 متر می رسد و در اواسط بهار تا پاییز نیز شاهد رویش این گال های خوش عطر لیمویی خواهید بود.

رز میکلانژ

13- گل رز چند رنگ

اگر شما نیز جزء افرادی می باشید که به زیبایی و تنوع با خود اهمیت زیادی می دهید من به شما پیشنهاد می کنم که این گل را حتما در باغ خود پرورش دهید که بسیار زیبا و فوق العاده است و چشم-انداز زیبایی را نیز ایجاد می کند. این گل رز چند رنگ بهترین انتخاب برای شما و باغتان است. این گل رز زیبا گلبرگ هایی به رنگ قرمز و نارنجی و همچنین طلایی رنگی دارد که 2.5 تا 3 متر نیز جای رشد دارند. گل رز چند رنگ بهترین نوع گل رز در سطح جهان بوده و رایحه ملایمی نیز دارد. برای ایجاد یک سایبان می توانید از این گل ها استفاده کنید که بر روی نرده ها قرار می گیرد. یکی از خوبی های گل چند رنگ این است که هیچگاه بیمار نمی شود و عمر طولانی دارد. در فصل های بهار و تابستان شما می توانید شاهد رشد این گل ها باشید.

گل رز چند رنگ

کلام آخر

همه می دانیم که یکی از بهترین گل ها در سرتاسر جهان گل های رز هستند که بسیار شناخته شده و معروف می باشند. این گل های رز زیبا در انواع مختلفی رشد و پرورش می یابد و نگه داری از آن ها کار مشکلی نمی باشد. ما در این مقاله بسیاری از انواع گل های رز را نام بردیم که هر کدام از آن ها بهترین نوع گل رز می باشند. تمام این گل های نام برده شده از عطر و رایحه فوق العاده ای برخوردار بوده و شهرت جهانی دارند. امیدوارم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما کاربران عزیز سودمند و کاربردی باشد، شما عزیزان میتوایند  با سفارش یا خرید گل رز در زیباترین دیزاین ها به صفحات مربوطه جعبه گل ، رز جاودان و… مراجعه کنید ،  ممنونم از همراهی و توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *